EHDOKASHAKU
Vaalinumero Nimi Puolue Vaalipiiri Kunta
27 Anne Paulo-Tuovinen Vihreä Liitto Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
99 Markku Rossi Suomen Keskusta Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
7 Julia Birney Sitoutumattomat Ahvenanmaan maakunnan vaalipiiri Maarianhamina
224 Paavo Heikkinen Suomen Työväenpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
5 Tapio Huttula Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Helsinki
355 Linda Ahonen Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Raasepori
62 Marisanna Jarva Suomen Keskusta Oulun vaalipiiri Paltamo
106 Anniina Kostilainen Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
108 Katja Luojus Kansallinen Kokoomus Pirkanmaan vaalipiiri Ylöjärvi
46 Marjut Ounila Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Nurmijärvi
51 Timo Suhonen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Varkaus
52 Tuula Petäkoski-Hult Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Lempäälä
65 Nina Suomalainen Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
145 Tuomo Ryynänen Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Nurmijärvi
11 Laura Huhtasaari Perussuomalaiset Satakunnan vaalipiiri Pori
119 Terttu Vapalahti Itsenäisyyspuolue Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
251 Jaakko Ruusulampi Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Tuusula
365 Ilmari Kekkonen Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
65 Leena Harju-Autti Kansallinen Kokoomus Lapin vaalipiiri Rovaniemi
46 Ahti Weijo Kansallinen Kokoomus Keski-Suomen vaalipiiri Luhanka
217 Remo Ronkainen Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Turku
100 Kimmo Vepsä Kansallinen Kokoomus Satakunnan vaalipiiri Ulvila
301 Atte Kaleva Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Espoo
193 Tiina Leppänen-Kaarsalo Sitoutumattomat Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
6 Åsa Blomstedt Ruotsalainen kansanpuolue Vaasan vaalipiiri Kristiinankaupunki
128 Tero Poikolainen Sitoutumattomat Keski-Suomen vaalipiiri Laukaa
190 Birgitta Hisinger Sitoutumattomat Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
165 Antti Korhonen Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Vantaa
134 Marko Törhönen Perussuomalaiset Pirkanmaan vaalipiiri Kangasala
86 Piritta Rantanen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Jämsä
223 Midiya Zahir Hatam Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Raasepori
395 Mika Vähäkangas Sitoutumattomat Uudenmaan vaalipiiri Hyvinkää
134 Joona Laaksonen Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
103 Pentti Tolvanen Itsenäisyyspuolue Savo-Karjalan vaalipiiri Juankoski
169 Tom Packalen Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
165 Heli Piirainen Vihreä Liitto Pirkanmaan vaalipiiri Akaa
140 Irena Ulvinen Vihreä Liitto Vaasan vaalipiiri Lapua
89 Teppo Järnstedt Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
49 Harry Wallin Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
4 Niina Hietalahti Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Helsinki
6 Kimmo Kivelä Perussuomalaiset Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
5 Elisabeth Nauclér Sitoutumattomat Ahvenanmaan maakunnan vaalipiiri Maarianhamina
122 Ritva Lehtonen Itsenäisyyspuolue Keski-Suomen vaalipiiri Petäjävesi
131 Sami Savio Perussuomalaiset Pirkanmaan vaalipiiri Ylöjärvi
67 Jenni Lastuvuori Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Pornainen
55 Mari Monto Vihreä Liitto Hämeen vaalipiiri Hattula
183 Sami Hyrskylahti Itsenäisyyspuolue Helsingin vaalipiiri Mänttä-Vilppula
53 Eero Pirttijärvi Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Mänttä-Vilppula
38 Tuula Hällfors-Laaksonen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Loimaa
21 Mikko Alatalo Suomen Keskusta Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
148 Kaisa Vallavuori Vasemmistoliitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Naantali
13 Jetro Vesti Piraattipuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
139 Anniina Kontiokorpi Vihreä Liitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Parikkala
162 Jarmo Keto Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
71 Eeva-Maria Parkkinen Suomen Keskusta Oulun vaalipiiri Oulu
17 Nico Mikael Holmberg Vihreä Liitto Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
96 Markku Saarinen Suomen Kristillisdemokraatit Varsinais-Suomen vaalipiiri Paimio
153 Minna-Maria Solanterä Vasemmistoliitto Pirkanmaan vaalipiiri Valkeakoski
86 Ville Tavio Perussuomalaiset Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
53 Markku Tenhunen Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Järvenpää
133 Mervi Haakana Vihreä Liitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
198 Thomas Blomqvist Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Raasepori
126 Marko Haakana Vasemmistoliitto Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
64 Daniel Sazonov Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
273 Susanna Bruun Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
255 Essi Miettinen Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
26 Juhani Nummentalo Kansallinen Kokoomus Varsinais-Suomen vaalipiiri Salo
16 Anni Ahlakorpi Vasemmistoliitto Lapin vaalipiiri Utsjoki
40 Sami (Frank) Muttilainen Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
69 Marja-Leena Sallinen Vasemmistoliitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Savonlinna
91 Juha Ristimäki Piraattipuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
99 Ari Harlamow Vasemmistoliitto Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
102 Max Janzon Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
161 Jussi Kytömäki Vihreä Liitto Pirkanmaan vaalipiiri Ylöjärvi
75 Kaarina Suhonen Suomen Keskusta Hämeen vaalipiiri Lahti
346 Maria Oksanen Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
22 Urpo Andström Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Vihti
123 Aulikki Sihvonen Kansallinen Kokoomus Savo-Karjalan vaalipiiri Kontiolahti
25 Antti Loimalahti Vihreä Liitto Savo-Karjalan vaalipiiri Iisalmi
20 Ilkka Viljanen Kansallinen Kokoomus Hämeen vaalipiiri Lahti
88 Hanna Huttunen Suomen Keskusta Savo-Karjalan vaalipiiri Outokumpu
108 Janne Sankelo Kansallinen Kokoomus Vaasan vaalipiiri Kauhava
106 Hilkka Olkinuora Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Inkoo
89 Jarkko Wallenius Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Järvenpää
68 Alviina Alametsä Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
110 Eija-Liisa Kiviharju-Ketola Itsenäisyyspuolue Vaasan vaalipiiri Kauhava
177 Aarni Moisala Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Raasepori
77 Marja-Liisa Riihimäki Perussuomalaiset Vaasan vaalipiiri Lapua
9 Anniina Peltola Suomen Keskusta Kaakkois-Suomen vaalipiiri Iitti
114 Maarita Mannelin Kansallinen Kokoomus Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
268 Irma Pahlman Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Hyvinkää
34 Sirke Wikström Vasemmistoliitto Hämeen vaalipiiri Forssa
140 Seppo Karjalainen Vasemmistoliitto Oulun vaalipiiri Oulu
35 Leena Askeli Suomen Kristillisdemokraatit Oulun vaalipiiri Kempele
73 Marko Tiainen Perussuomalaiset Keski-Suomen vaalipiiri Pihtipudas
206 Andreas Forsberg Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Helsinki
119 Tero Kokko Perussuomalaiset Oulun vaalipiiri Kuusamo
157 Seija Leppäjoki Suomen Kommunistinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Loimaa
108 Lyly Rajala Kansallinen Kokoomus Oulun vaalipiiri Oulu
200 Yrjö Schafeitel Sitoutumattomat Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
92 Seppo Kääriäinen Suomen Keskusta Savo-Karjalan vaalipiiri Iisalmi
38 Susanna Koivula Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Mäntsälä
23 Markku Vuorinen Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Helsinki
151 Tuukka Virtaperko Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
93 Sallamaarit Markkanen Suomen Keskusta Savo-Karjalan vaalipiiri Siilinjärvi
59 Tanja Tiainen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Oulun vaalipiiri Oulu
196 Timo Sotikoff Itsenäisyyspuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
41 Kitti Kumpulainen Suomen Kristillisdemokraatit Satakunnan vaalipiiri Luvia
80 Petri Kallioniemi Piraattipuolue Pirkanmaan vaalipiiri Virrat
58 Marjatta Rasi Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
170 Marja Koskenalho Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Espoo
320 Alexander Stubb Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Espoo
45 Petri Partanen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Vaasan vaalipiiri Kokkola
26 Heikki Niilo Susiluoma Vihreä Liitto Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
118 Sakari Pääkkö Kansallinen Kokoomus Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
133 Matti Matikainen Vasemmistoliitto Savo-Karjalan vaalipiiri Rautavaara
93 Jari Pulkkinen Suomen Kristillisdemokraatit Varsinais-Suomen vaalipiiri Raisio
247 Martti Munne Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Kerava
3 Juri Bespalov Suomen Kommunistinen Puolue Oulun vaalipiiri Pudasjärvi
239 Reija Mauria-Haidara Kommunistinen Työväenpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
4 Mikaela Björklund Ruotsalainen kansanpuolue Vaasan vaalipiiri Närpiö
179 Daniel Nyman Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Raasepori
19 Eero Aho Kansallinen Kokoomus Kaakkois-Suomen vaalipiiri Mikkeli
67 Mikko Ollikainen Vasemmistoliitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Hirvensalmi
29 Inkeri Yritys Vasemmistoliitto Lapin vaalipiiri Kittilä
156 Satu Hassi Vihreä Liitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
71 Janne Aso Perussuomalaiset Varsinais-Suomen vaalipiiri Kaarina
92 Miguel López Sánchez Suomen Kommunistinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
97 Saara Hyrkkö Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Espoo
123 Jani Toivola Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
103 Anna Jungner-Nordgren Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
84 Anni Miettunen Suomen Keskusta Lapin vaalipiiri Kemi
54 Kristiina Numelin Ruotsalainen kansanpuolue Satakunnan vaalipiiri Kokemäki
66 Henri Keinänen Itsenäisyyspuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
293 Jukka Ahlgren Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Tuusula
92 Mikko Leppänen Kommunistinen Työväenpuolue Hämeen vaalipiiri Padasjoki
248 Mitja Päivinen Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Mäntsälä
88 Kirsi-Maarit Lehtimäki Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Hämeen vaalipiiri Heinola
106 Päivi Eskola Itsenäisyyspuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
378 Seppo Mäkinen Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Porvoo
80 Jarmo Pippola Suomen Kristillisdemokraatit Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
76 Hannu Takkula Suomen Keskusta Oulun vaalipiiri Oulu
91 Antti Kivelä Suomen Keskusta Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
167 Riitta Santala-Köykkä Vihreä Liitto Pirkanmaan vaalipiiri Kangasala
123 Matti Järviharju Muutos 2011 Vaasan vaalipiiri Ilmajoki
117 Pia Honkanen Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
121 Tuomas Salo Suomen Kristillisdemokraatit Hämeen vaalipiiri Lahti
147 Hannu Lehikoinen Vasemmistoliitto Pirkanmaan vaalipiiri Lempäälä
87 Pirjo Alijärvi Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Hämeen vaalipiiri Janakkala
33 Jukka Nuorala Muutos 2011 Oulun vaalipiiri Pyhäjärvi
158 Rene Hursti Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
331 Juho Lyytikäinen Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
12 Eero Sistonen Suomen Keskusta Kaakkois-Suomen vaalipiiri Rantasalmi
33 Jouko Jääskeläinen Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
142 Petra Laitinen Vihreä Liitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kangasniemi
3 Arto Hölttä Suomen Kristillisdemokraatit Keski-Suomen vaalipiiri Joutsa
35 Jaana Hannola Perussuomalaiset Lapin vaalipiiri Kemijärvi
214 Risto Nurkkala Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Espoo
89 Lassi Marttala Piraattipuolue Vaasan vaalipiiri Alavus
115 Miika Mutanen Kansallinen Kokoomus Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
35 Kari Ilkkala Perussuomalaiset Hämeen vaalipiiri Hämeenlinna
304 Anne Knaster Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Espoo
54 Heikki Reinikainen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Oulun vaalipiiri Oulu
113 Peter Muurman Perussuomalaiset Kaakkois-Suomen vaalipiiri Hamina
78 Erkki Ketola Itsenäisyyspuolue Satakunnan vaalipiiri Pomarkku
24 Riku Ahola Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
55 Inna Rokosa Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
37 Evelyn Hynynen Suomen Kristillisdemokraatit Oulun vaalipiiri Kajaani
220 Pia-Lisa Sundell Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
6 Jonas Kettunen Suomen Kommunistinen Puolue Oulun vaalipiiri Kajaani
72 Anneli Manninen Perussuomalaiset Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
54 Seija Muurinen Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
55 Lala Zakarian Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Espoo
155 Olga Haapa-Aho Vihreä Liitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
186 Veikko Tanskanen Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Siuntio
44 Asko Alasalmi Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Oulun vaalipiiri Siikalatva
41 Henrik Nyholm Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
25 Marika Kirjavainen Kansallinen Kokoomus Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
33 Ilmari Walker Vasemmistoliitto Vaasan vaalipiiri Vaasa
191 Helena Järviö Sitoutumattomat Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
41 Jorma Kaario Suomen Kristillisdemokraatit Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
69 Eija Nivala Suomen Keskusta Oulun vaalipiiri Kalajoki
173 Juho Lehto Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Karkkila
38 Pirkko Mettovaara Suomen Kristillisdemokraatit Oulun vaalipiiri Muhos
75 Arto Kukkonen Suomen Kristillisdemokraatit Savo-Karjalan vaalipiiri Pielavesi
62 Jukka Yliviuhkola Suomen Kommunistinen Puolue Lapin vaalipiiri Tornio
93 Mari Kaunistola Kansallinen Kokoomus Satakunnan vaalipiiri Pori
24 Juha Pikkarainen Vasemmistoliitto Lapin vaalipiiri Kemijärvi
45 Olli Sjöholm Suomen Kristillisdemokraatit Satakunnan vaalipiiri Siikainen
142 Pasi Kivisaari Suomen Keskusta Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
26 Jukka Kopra Kansallinen Kokoomus Kaakkois-Suomen vaalipiiri Lappeenranta
351 Samppa Turunen Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Järvenpää
282 Tessa Olin Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
31 Ahti Hurmalainen Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Espoo
51 Ilkka Kemppainen Suomen Keskusta Keski-Suomen vaalipiiri Viitasaari
110 Emma Tcheng Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
77 Mira Katajamäki Perussuomalaiset Varsinais-Suomen vaalipiiri Lieto
121 Tommi Raunela Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Satakunnan vaalipiiri Pori
111 Sebastian Weckman Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
137 Julius Karlsson Vasemmistoliitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Parainen
312 Ari Mäkelä Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Hyvinkää
73 Jari Nykänen Kansallinen Kokoomus Lapin vaalipiiri Rovaniemi
78 Katri Kulmuni Suomen Keskusta Lapin vaalipiiri Tornio
296 Elias Erämaja Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Loviisa
128 Kari Tykkyläinen Perussuomalaiset Oulun vaalipiiri Pudasjärvi
109 Juhani Honkonen Itsenäisyyspuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
89 Kjell Kurtén Ruotsalainen kansanpuolue Oulun vaalipiiri Pyhäjärvi
39 Timo Vuohensilta Suomen Keskusta Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
50 Anne Kalmari Suomen Keskusta Keski-Suomen vaalipiiri Kivijärvi
73 Juha Malmi Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
76 Hanna Huumonen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
53 Heimo Hokkanen Suomen Kristillisdemokraatit Vaasan vaalipiiri Vaasa
106 Petri Salo Kansallinen Kokoomus Vaasan vaalipiiri Kauhava
141 Lasse Hautala Suomen Keskusta Vaasan vaalipiiri Kauhajoki
131 Kaisa Korhonen Vasemmistoliitto Savo-Karjalan vaalipiiri Leppävirta
93 Sami Markuksela Suomen Kommunistinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
97 Olli-Pekka Karjalainen Kansallinen Kokoomus Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
7 Jorma "Jommu" Jussila Suomen Kristillisdemokraatit Pirkanmaan vaalipiiri Kangasala
64 Oili Heino Vasemmistoliitto Satakunnan vaalipiiri Pori
99 Jukka Sipola Itsenäisyyspuolue Lapin vaalipiiri Keminmaa
204 Elie el-Khouri Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Helsinki
34 Marjo Mäkinen-Aakula Suomen Keskusta Pirkanmaan vaalipiiri Orivesi
127 Tero Pitkä Suomen Kommunistinen Puolue Hämeen vaalipiiri Heinola
117 Päivi Sivenius Perussuomalaiset Kaakkois-Suomen vaalipiiri Rautjärvi
77 Juhani Laurinkari Suomen Kristillisdemokraatit Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
98 Charlotte (Lotte) Granberg-Haakana Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
15 Marika Visakorpi Suomen Kristillisdemokraatit Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
93 Aarne Tuomaala Kommunistinen Työväenpuolue Hämeen vaalipiiri Forssa
5 Ari Kaunisaho Perussuomalaiset Savo-Karjalan vaalipiiri Keitele
116 Olli Immonen Perussuomalaiset Oulun vaalipiiri Oulu
97 Esa Pokka Itsenäisyyspuolue Lapin vaalipiiri Pelkosenniemi
101 Marko Vapa Itsenäisyyspuolue Lapin vaalipiiri Keminmaa
28 Mia Haglund Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
92 Joni Räsänen Piraattipuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
13 Pentti Oinonen Perussuomalaiset Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
325 Heikki Vestman Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Sipoo
146 Sara Paavolainen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
42 Sirpa Pii-Keinonen Kansallinen Kokoomus Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
2 Sanna Antikainen Perussuomalaiset Savo-Karjalan vaalipiiri Outokumpu
54 Sari Pulla Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Valkeakoski
156 Ulla-Maria Åstrand Suomen Keskusta Vaasan vaalipiiri Kruunupyy
12 Janne Uotila Piraattipuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
160 Nuutti Hyttinen Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
80 Robert Brantberg Ruotsalainen kansanpuolue Oulun vaalipiiri Oulu
52 Hansi Harjunharja Piraattipuolue Lapin vaalipiiri Inari
87 Juha Päiväniemi Kommunistinen Työväenpuolue Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
133 Mohammadamin Allahmoradi Vasemmistoliitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
248 Janne Hukkinen Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
225 Timo Koivistoinen Suomen Työväenpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
168 Aleksi Niskanen Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
11 Samu Forsblom Vihreä Liitto Oulun vaalipiiri Oulu
94 Sinikka Musikka Suomen Keskusta Savo-Karjalan vaalipiiri Kitee
88 Juha Oksanen Piraattipuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
47 Joel Harkimo Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
126 Lotta Alhonnoro Vihreä Liitto Vaasan vaalipiiri Vaasa
50 Henri Kylen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Oulun vaalipiiri Oulu
70 Kai-Ari Lundell Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
40 Jussi-Pekka Ahonen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Ylöjärvi
106 Tiia Löfqvist Piraattipuolue Hämeen vaalipiiri Hämeenlinna
114 Arto Satonen Kansallinen Kokoomus Pirkanmaan vaalipiiri Sastamala
18 Mika Setälä Suomen Kristillisdemokraatit Pirkanmaan vaalipiiri Akaa
160 Heidi Gröndahl Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Vihti
42 Pirita Nenonen Perussuomalaiset Lapin vaalipiiri Rovaniemi
103 Pauli Kiuru Kansallinen Kokoomus Pirkanmaan vaalipiiri Valkeakoski
67 Teija Holopainen Kansallinen Kokoomus Lapin vaalipiiri Rovaniemi
57 Faruk Abu Taher Vasemmistoliitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
59 Tapio Siirilä Suomen Kommunistinen Puolue Lapin vaalipiiri Kemi
183 Petra Packalén Suomen Kommunistinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
16 Tommi Laitila Perussuomalaiset Satakunnan vaalipiiri Honkajoki
61 Pirkko Valtanen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Oulun vaalipiiri Raahe
264 Jyrki Helminen Sitoutumattomat Helsingin vaalipiiri Helsinki
160 Miisa Karjalainen Vihreä Liitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
118 Kaj Turunen Perussuomalaiset Kaakkois-Suomen vaalipiiri Savonlinna
71 Suvi Silvala Vasemmistoliitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
99 Mikael Ropo Kansallinen Kokoomus Satakunnan vaalipiiri Pori
204 Nina af Hällström Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
122 Mika Laakso Perussuomalaiset Pirkanmaan vaalipiiri Nokia
14 Kati Kaarlejärvi Vihreä Liitto Oulun vaalipiiri Oulu
305 Ari Konttas Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Espoo
109 Päivi Storgård Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
84 Pontus Hällfors Ruotsalainen kansanpuolue Oulun vaalipiiri Oulu
137 Kaarina Kailo Vasemmistoliitto Oulun vaalipiiri Oulu
42 Jarkko Lammi Suomen Kristillisdemokraatit Satakunnan vaalipiiri Pori
97 Mauri Perä Suomen Kommunistinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Vantaa
121 Emmi Voutilainen Perussuomalaiset Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
153 Veera Kontiokari Piraattipuolue Oulun vaalipiiri Oulu
92 Joonas Honkimaa Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
20 Elina Hietanen Vihreä Liitto Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
176 Pia Lohikoski Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Kerava
101 Timo Peltola Piraattipuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
32 Harri Lehtonen Muutos 2011 Lapin vaalipiiri Utsjoki
370 Esa Kivivuori Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Espoo
11 Juha Isosuo Kansallinen Kokoomus Hämeen vaalipiiri Hämeenlinna
58 Aila Paloniemi Suomen Keskusta Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
84 Mikko Tuomola Itsenäisyyspuolue Satakunnan vaalipiiri Ulvila
2 Kimmo Koljonen Muutos 2011 Hämeen vaalipiiri Lahti
123 Niko Porjo Vihreä Liitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Kaarina
43 Kyösti Kurvinen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Parainen
123 Teppo Turja Suomen Kristillisdemokraatit Hämeen vaalipiiri Hämeenlinna
109 Harri Kivinen Perussuomalaiset Kaakkois-Suomen vaalipiiri Mikkeli
44 Keijo Kaleva Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Virrat
77 Bo Stenbacka Ruotsalainen kansanpuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Loviisa
168 Petri Siuro Vihreä Liitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
155 Juuso Raitala Piraattipuolue Oulun vaalipiiri Oulu
61 Mauri Salo Suomen Kristillisdemokraatit Vaasan vaalipiiri Kokkola
206 Stig Kankkonen Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
318 Ann-Mari Patshijew Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
110 Tiia Lintula Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Järvenpää
110 Kai Jentala Vihreä Liitto Lapin vaalipiiri Inari
26 Kalle Kiili Suomen Keskusta Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
50 Eveliina Reponen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
152 Eva Holm Suomen Kommunistinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
316 Carita Orlando Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
200 Mikael Eriksson Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
329 Kai Haavisto Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
155 Eira Kejonen Suomen Kommunistinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
280 Jukka Mölsä Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
82 Erkki Valtamäki Perussuomalaiset Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
15 Sari Rautio Kansallinen Kokoomus Hämeen vaalipiiri Hämeenlinna
35 Sophia Leppä Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
179 Juhani Linnanheimo Muutos 2011 Helsingin vaalipiiri Tuusula
139 Tatjaana Huhtala Vasemmistoliitto Pirkanmaan vaalipiiri Ruovesi
62 Jukka Kilpi Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Espoo
117 Vaili Jämsä-Uusitalo Perussuomalaiset Oulun vaalipiiri Oulu
95 Mark Stenbäck Piraattipuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
44 Janne Laulumaa Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Raisio
71 Arto Luukkanen Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Järvenpää
6 Jari Leppä Suomen Keskusta Kaakkois-Suomen vaalipiiri Pertunmaa
17 Pekka Romo Kansallinen Kokoomus Hämeen vaalipiiri Hämeenlinna
92 Akseli Erkkilä Itsenäisyyspuolue Lapin vaalipiiri Kittilä
102 Sirpa (Siru) Kauppinen Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
56 Mauri Ikonen Suomen Keskusta Varsinais-Suomen vaalipiiri Masku
51 Olli Markkanen Piraattipuolue Lapin vaalipiiri Kemi
152 Samu Voutilainen Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Kerava
144 Irma Koskela Vasemmistoliitto Pirkanmaan vaalipiiri Orivesi
240 Lassi Tiittanen Kommunistinen Työväenpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
102 Ahti Järvinen Vasemmistoliitto Keski-Suomen vaalipiiri Laukaa
31 Annika Viitanen Kansallinen Kokoomus Varsinais-Suomen vaalipiiri Salo
91 Mikko Mäkinen Ruotsalainen kansanpuolue Oulun vaalipiiri Oulu
72 Petri Salminen Vasemmistoliitto Satakunnan vaalipiiri Eura
333 Seppo Papunen Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
267 Jani Leinonen Sitoutumattomat Helsingin vaalipiiri Helsinki
15 Leena Rauhala Suomen Kristillisdemokraatit Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
75 Juha Sipilä Suomen Keskusta Oulun vaalipiiri Kempele
245 Anne Lempinen Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Lohja
166 Voitto Suominen Kommunistinen Työväenpuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Salo
105 Airi Aalto Perussuomalaiset Kaakkois-Suomen vaalipiiri Imatra
124 Markku Seppälä Itsenäisyyspuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
144 Welat Nehri Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
348 Jukka-Pekka Burtsov Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
35 Hannu Uusihonko Suomen Keskusta Satakunnan vaalipiiri Honkajoki
197 Elin Blomqvist Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Porvoo
137 Antti Saarelainen Vasemmistoliitto Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
376 Olavi Merihaara Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Askola
45 Ari Marjeta Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Lieksa
11 Toivo Tonta Piraattipuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
25 Eeva Pistokoski Vasemmistoliitto Lapin vaalipiiri Rovaniemi
142 Rauno Kesseli Vasemmistoliitto Pirkanmaan vaalipiiri Ylöjärvi
56 Claes Tigerstedt Ruotsalainen kansanpuolue Satakunnan vaalipiiri Espoo
108 Henna Puhakka Vasemmistoliitto Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
39 Edward Krogius Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Espoo
8 Heikki Kurttila Suomen Kommunistinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
138 Kimmo Klemola Vihreä Liitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Lappeenranta
71 Raisa Ranta Vasemmistoliitto Satakunnan vaalipiiri Pori
64 Tapio Eerola Suomen Keskusta Hämeen vaalipiiri Janakkala
76 Birgitta Olsson Ruotsalainen kansanpuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
149 Anne Niemi Suomen Keskusta Vaasan vaalipiiri Vimpeli
5 Rita Dahl Suomen Kommunistinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
23 Jenni Pitko Vihreä Liitto Oulun vaalipiiri Oulu
166 Pia Kopra Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
5 Timo Lappalainen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Lapin vaalipiiri Rovaniemi
60 Lotta Asikainen Itsenäisyyspuolue Pirkanmaan vaalipiiri Kangasala
46 Miikka-Aukusti Heiskanen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Oulun vaalipiiri Oulu
7 Eero Juhani Koskela Suomen Kristillisdemokraatit Keski-Suomen vaalipiiri Jämsä
136 Kirsti Puurunen Vasemmistoliitto Savo-Karjalan vaalipiiri Iisalmi
5 Tarmo Turunen Muutos 2011 Hämeen vaalipiiri Loppi
20 Juha Haapakoski Kansallinen Kokoomus Varsinais-Suomen vaalipiiri Naantali
101 Harri Jaskari Kansallinen Kokoomus Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
120 Pentti Virtanen Kommunistinen Työväenpuolue Keski-Suomen vaalipiiri Mäntsälä
180 Sara Pekonen Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
67 Annika Saarikko Suomen Keskusta Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
117 Ismo Portin Suomen Kristillisdemokraatit Hämeen vaalipiiri Riihimäki
205 Mikael Elmolhoda Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Helsinki
257 Juha Oinonen Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
142 Jaakko Lindfors Vasemmistoliitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
143 Sari Kujala Suomen Keskusta Vaasan vaalipiiri Lappajärvi
210 Suvi Linjamaa Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Helsinki
51 Sari Jokinen Vihreä Liitto Hämeen vaalipiiri Riihimäki
74 Mauno Vanhala Perussuomalaiset Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
128 Teemu Saikkonen Vihreä Liitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Sauvo
81 Tiina Fredriksson Ruotsalainen kansanpuolue Oulun vaalipiiri Oulu
9 Timo Laaninen Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Helsinki
102 Aleksi Jäntti Kansallinen Kokoomus Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
79 Ville Skinnari Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Hämeen vaalipiiri Lahti
35 Stefan Wallin Ruotsalainen kansanpuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
48 Päivi Iivonen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Oulun vaalipiiri Raahe
143 Teemu Luoma-Aho Vasemmistoliitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
36 Arto Pirttilahti Suomen Keskusta Pirkanmaan vaalipiiri Mänttä-Vilppula
149 Johannes Yrttiaho Vasemmistoliitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
336 Marika Siltanen Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
114 Johannes Koskinen Suomen Kristillisdemokraatit Hämeen vaalipiiri Asikkala
79 Jarmo Vuolteenaho Suomen Keskusta Oulun vaalipiiri Nivala
102 Antti Simola Piraattipuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
44 Matias Mäkynen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Vaasan vaalipiiri Vaasa
16 Esko Saastamoinen Perussuomalaiset Savo-Karjalan vaalipiiri Lieksa
235 Pentti Seppänen Suomen Työväenpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
65 Matti Karvonen Itsenäisyyspuolue Pirkanmaan vaalipiiri Valkeakoski
356 Anne Berner Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Espoo
13 Martti Rauhala Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Lapin vaalipiiri Tornio
183 Sami Ronkola Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
51 Johanna Vähäkainu Suomen Kristillisdemokraatit Satakunnan vaalipiiri Pori
88 Janne Seurujärvi Suomen Keskusta Lapin vaalipiiri Inari
159 Arto Hämäläinen Itsenäisyyspuolue Oulun vaalipiiri Kempele
128 Kaarlo Julkunen Vasemmistoliitto Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
33 Satu Pietilä Suomen Keskusta Satakunnan vaalipiiri Rauma
46 Sari Söderbacka Suomen Kristillisdemokraatit Satakunnan vaalipiiri Siikainen
102 Milla Kynkäänniemi Kansallinen Kokoomus Oulun vaalipiiri Oulu
100 Mika Aromaa Piraattipuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Lappeenranta
167 Maria Landén Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
91 Anni Kivistö Suomen Kommunistinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
104 Jari Ahlfors Itsenäisyyspuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Somero
118 Pentti Kettunen Perussuomalaiset Oulun vaalipiiri Kajaani
52 Satu Koskinen Suomen Keskusta Keski-Suomen vaalipiiri Karstula
71 Marita Salenius Perussuomalaiset Keski-Suomen vaalipiiri Multia
91 Mikko Valtonen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Lappeenranta
124 Petteri Lappi Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
114 Eila Aavakare Perussuomalaiset Oulun vaalipiiri Kajaani
185 Jussi Saramo Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
214 Christina Mickos Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Lapinjärvi
78 Jouni Backman Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Savonlinna
19 Liisa Viivi Marjukka Kuparinen Vihreä Liitto Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
36 Mikko Pietarinen Piraattipuolue Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
19 Ville-Veikko Rantamaula Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Helsinki
6 Mats Perämaa Sitoutumattomat Ahvenanmaan maakunnan vaalipiiri Kumlinge
315 Marika Niemi Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Espoo
77 Marjatta Herrala Itsenäisyyspuolue Satakunnan vaalipiiri Eurajoki
120 Jenni Vilen Perussuomalaiset Kaakkois-Suomen vaalipiiri Iitti
15 Terhi Peltokorpi Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Helsinki
29 Jorma Harju Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Hyvinkää
260 Miro Pulliainen Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
152 Hermanni Kinnunen Piraattipuolue Oulun vaalipiiri Oulu
82 Leena Riittinen Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
112 Lauri Alhojärvi Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
138 Ville Jalovaara Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
165 Marko Kivelä Itsenäisyyspuolue Oulun vaalipiiri Kempele
35 Juha Kaunismaa Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Hanko
93 Esko Rautakoski Ruotsalainen kansanpuolue Oulun vaalipiiri Pyhäjärvi
108 Jari Savolainen Piraattipuolue Hämeen vaalipiiri Kärkölä
77 Tarja Filatov Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Hämeen vaalipiiri Hämeenlinna
93 Markus Drake Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Bryssel, Belgia
391 Kaisu Havana Köyhien Asialla Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
222 Henrik Wickström Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Inkoo
24 Antti Knuuttila Vasemmistoliitto Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
10 Pekka Pöyry Suomen Keskusta Kaakkois-Suomen vaalipiiri Mikkeli
114 Irene Auer Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
22 Teppo Säkkinen Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Rovaniemi
75 Jukka Mäkynen Perussuomalaiset Vaasan vaalipiiri Vaasa
80 Jukka Kärnä Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Imatra
45 Petri Karisma Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
108 Eero Seppänen Itsenäisyyspuolue Savo-Karjalan vaalipiiri Suomussalmi
125 Laura Rantanen Vihreä Liitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
338 Ilpo Iso-Peura Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Kerava
78 Osmo Eerik Ryhänen Kommunistinen Työväenpuolue Pirkanmaan vaalipiiri Akaa
126 Jenna Simula Perussuomalaiset Oulun vaalipiiri Oulu
116 Maarit Salonen Itsenäisyyspuolue Vaasan vaalipiiri Kuortane
73 Katriina (Kati) Juva Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
99 Jaana Shelby Suomen Kristillisdemokraatit Varsinais-Suomen vaalipiiri Kaarina
16 Marlén Timonen Ruotsalainen kansanpuolue Vaasan vaalipiiri Kokkola
104 Lotta Keskinen Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
40 Otto Mantere Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Vaasan vaalipiiri Ilmajoki
207 Patrik Karlsson Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
77 Timo Lahdenmäki Kommunistinen Työväenpuolue Pirkanmaan vaalipiiri Lohja
39 Hilkka Nivukoski Suomen Kristillisdemokraatit Oulun vaalipiiri Oulu
129 Anni Järvinen Vasemmistoliitto Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
61 Taneli Hämäläinen Vasemmistoliitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Helsinki
66 Timo Kaunisto Suomen Keskusta Hämeen vaalipiiri Hämeenlinna
49 Johanna Vainila Suomen Kristillisdemokraatit Satakunnan vaalipiiri Rauma
69 Kenneth Sundberg Suomen Keskusta Varsinais-Suomen vaalipiiri Aura
67 Ben Zyskowicz Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
83 Pauliina Viitamies Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Mikkeli
154 Sinikka Vepsä Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
7 Seppo Tammisto Muutos 2011 Satakunnan vaalipiiri Merikarvia
27 Paula Kylä-Harakka Kansallinen Kokoomus Kaakkois-Suomen vaalipiiri Helsinki
111 Raul Lehto Perussuomalaiset Kaakkois-Suomen vaalipiiri Pyhtää
386 Juhani Tihveräinen Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Raasepori
32 Anne-Mari Virolainen Kansallinen Kokoomus Varsinais-Suomen vaalipiiri Lieto
56 Helena Lahtinen Suomen Kristillisdemokraatit Vaasan vaalipiiri Lapua
82 Suna Kymäläinen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Ruokolahti
158 Joonas Dachinger Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Porvoo
84 Esa Lyttinen Piraattipuolue Pirkanmaan vaalipiiri Ylöjärvi
90 Jarkko Harjumaaskola Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Hamina
254 Len Merikanto Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
101 Pertti Vallittu Suomen Kristillisdemokraatit Varsinais-Suomen vaalipiiri Salo
61 Jukka Davidsson Itsenäisyyspuolue Pirkanmaan vaalipiiri Pälkäne
106 Juha Sjöholm Vihreä Liitto Satakunnan vaalipiiri Pori
11 Carl-Gustav Mangs Ruotsalainen kansanpuolue Vaasan vaalipiiri Kaskinen
57 Osmo Häkkilä Kommunistinen Työväenpuolue Satakunnan vaalipiiri Siikainen
110 Markku Eestilä Kansallinen Kokoomus Savo-Karjalan vaalipiiri Iisalmi
68 Seija Piipponen-Pekkola Vasemmistoliitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
289 Timo Harakka Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
75 Otso Kivekäs Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
364 Pirkko Karjalainen Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
135 Rauno Pikkarainen Vasemmistoliitto Savo-Karjalan vaalipiiri Kiuruvesi
13 Mats Nylund Ruotsalainen kansanpuolue Vaasan vaalipiiri Pedersöre
38 Janina Lepistö Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Vaasan vaalipiiri Vaasa
150 Sanna Hirvonen Sitoutumattomat Kaakkois-Suomen vaalipiiri Pieksämäki
97 Patrik Gayer Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
145 Veli Paasimaa Vasemmistoliitto Oulun vaalipiiri Muhos
140 Jukka Kärkkäinen Vasemmistoliitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
74 Antti Rantakangas Suomen Keskusta Oulun vaalipiiri Haapavesi
65 Jukka Rantala Suomen Keskusta Varsinais-Suomen vaalipiiri Raisio
106 Juho Eerola Perussuomalaiset Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
6 Jouko Takkunen Muutos 2011 Satakunnan vaalipiiri Pori
70 Satu Anttila Perussuomalaiset Varsinais-Suomen vaalipiiri Nousiainen
222 Elsayed Abouraya Suomen Työväenpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
152 Erkki Tuomioja Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
61 Risto Vartiainen Suomen Kommunistinen Puolue Lapin vaalipiiri Rovaniemi
70 Mikko Saari Itsenäisyyspuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
182 Kirsi (Kikka) Holmsten Itsenäisyyspuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
73 Julius Sarisalmi Itsenäisyyspuolue Pirkanmaan vaalipiiri Sastamala
141 Päivi Lipponen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
127 Kari Hartikainen Vasemmistoliitto Savo-Karjalan vaalipiiri Juankoski
72 Meiris Suominen Perussuomalaiset Keski-Suomen vaalipiiri Toivakka
161 Riitta Gyllenbögel Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
211 Tatiana (Tanja) Ljungqvist Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Inkoo
34 Caius Forsberg Kansallinen Kokoomus Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
117 Merja Oksman Kansallinen Kokoomus Savo-Karjalan vaalipiiri Siilinjärvi
61 Kari Tiilikkala Vihreä Liitto Hämeen vaalipiiri Jokioinen
60 Tytti Tuppurainen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Oulun vaalipiiri Oulu
104 Marko Kivi Kansallinen Kokoomus Pirkanmaan vaalipiiri Ruovesi
111 Matti Vuorenpää Suomen Kommunistinen Puolue Satakunnan vaalipiiri Pori
112 Miikka Keränen Vihreä Liitto Lapin vaalipiiri Rovaniemi
158 Anna-Kaisa Heinämäki Vihreä Liitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
182 Riika Raunisalo Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Hyvinkää
74 Erkki Seppänen Itsenäisyyspuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
104 Susanna Koistinen Vasemmistoliitto Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
110 Teija Arvidsson Suomen Kristillisdemokraatit Hämeen vaalipiiri Hämeenlinna
22 Kaisa Maria Peltonen Vihreä Liitto Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
64 Pekka Hacklin Kansallinen Kokoomus Lapin vaalipiiri Tornio
10 Sippo Kähmi Suomen Kommunistinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Sipoo
94 Anders Wentin Ruotsalainen kansanpuolue Oulun vaalipiiri Kokkola
29 Jari Vanninen Muutos 2011 Oulun vaalipiiri Oulu
6 Kimmo Holma Suomen Kristillisdemokraatit Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
202 Carl Haglund Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
53 Olavi Ala-Nissilä Suomen Keskusta Varsinais-Suomen vaalipiiri Loimaa
34 Anu Urpalainen Kansallinen Kokoomus Kaakkois-Suomen vaalipiiri Imatra
58 Pia Viitanen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
119 Pirjo Mäki Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Satakunnan vaalipiiri Pori
362 Antti Kaikkonen Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Tuusula
145 Katja Kotalampi Vasemmistoliitto Pirkanmaan vaalipiiri Virrat
177 Antti Valpas Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
9 Katja Korpela Suomen Kristillisdemokraatit Pirkanmaan vaalipiiri Lempäälä
141 Miikka Kortelainen Vasemmistoliitto Oulun vaalipiiri Kajaani
111 Jenna Hattunen Kansallinen Kokoomus Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
27 Heidi Munnukka Vasemmistoliitto Hämeen vaalipiiri Janakkala
131 Emmi Tuomi Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
29 Antti Papinniemi Vasemmistoliitto Hämeen vaalipiiri Lahti
258 Petrus Pennanen Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
44 Kati-Erika Timperi Kansallinen Kokoomus Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
32 Kaarina Järvenpää Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Espoo
31 Ari Lamminmäki Suomen Keskusta Pirkanmaan vaalipiiri Parkano
136 Harri Aalto Vasemmistoliitto Pirkanmaan vaalipiiri Pirkkala
60 Viktoria Kulmala Suomen Keskusta Varsinais-Suomen vaalipiiri Kustavi
119 Eetu Matias Rantakangas Piraattipuolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
261 Kimmo Kiljunen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
260 Maria Guzenina Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
182 Eija Moisio Suomen Kommunistinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Ylöjärvi
105 Joni Lyijynen Piraattipuolue Hämeen vaalipiiri Riihimäki
218 Maria (Mia) Portin Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
13 Francis McCarron Kansallinen Kokoomus Hämeen vaalipiiri Lahti
37 Kirsi Kandolin Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Vaasan vaalipiiri Kurikka
78 Jussi Mikkonen Suomen Kristillisdemokraatit Savo-Karjalan vaalipiiri Varkaus
23 Lauri Kattelus Kansallinen Kokoomus Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
109 Jere Hautoniemi Itsenäisyyspuolue Vaasan vaalipiiri Ähtäri
80 Mikko Kärnä Suomen Keskusta Lapin vaalipiiri Enontekiö
23 Harri Bollström Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Espoo
369 Antti Kilpeläinen Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Pornainen
64 Kauko Isomäki Perussuomalaiset Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
32 Mai Kivelä Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
40 Sami Järvinen Suomen Kristillisdemokraatit Kaakkois-Suomen vaalipiiri Mikkeli
10 Asmo Maanselkä Suomen Kristillisdemokraatit Keski-Suomen vaalipiiri Helsinki
366 Teemu Kelkka Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Espoo
288 Arto Bryggare Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
192 Ilmi Pantsari-Virta Itsenäisyyspuolue Helsingin vaalipiiri Järvenpää
146 Juha Lemponen Suomen Keskusta Vaasan vaalipiiri Lapua
263 Juha Virtanen Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
116 Ari Hannikainen Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
82 Teemu Lindroos Piraattipuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
121 Fredrik (Fredu) Sirviö Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Espoo
388 Eerikki Viljanen Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Vihti
101 Liisa Kylänpää Itsenäisyyspuolue Savo-Karjalan vaalipiiri Vieremä
230 Matti Orava Suomen Työväenpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
247 Ville Hautakangas Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
75 Eila Toikka Kansallinen Kokoomus Lapin vaalipiiri Kemi
212 Sari Mäkimattila Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Helsinki
98 Mika Ranta Itsenäisyyspuolue Lapin vaalipiiri Kemi
27 Tarja Tapio Vasemmistoliitto Lapin vaalipiiri Tornio
89 Ozan Yanar Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
31 Otso Kantokorpi Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
46 Pirkko Parjanen Suomen Kristillisdemokraatit Kaakkois-Suomen vaalipiiri Hamina
342 Mira Zarrouk Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
122 Kirsi Timonen Suomen Kristillisdemokraatit Hämeen vaalipiiri Heinola
70 Tapio Malmiharju Suomen Keskusta Hämeen vaalipiiri Orimattila
96 Bjarne Kallis Kansallinen Kokoomus Vaasan vaalipiiri Kokkola
90 Jyrki Kylmälä Ruotsalainen kansanpuolue Oulun vaalipiiri Oulu
3 Anna Bertills Ruotsalainen kansanpuolue Vaasan vaalipiiri Vaasa
13 Aatu Sorvari Suomen Kommunistinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Lohja
344 Jukka Pehkonen Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
69 Outi Alanko-Kahiluoto Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
39 Anne Louhelainen Perussuomalaiset Hämeen vaalipiiri Hollola
48 Merja Mäkisalo-Ropponen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
3 Hanna Kosonen Suomen Keskusta Kaakkois-Suomen vaalipiiri Savonlinna
114 Jarmo Nevalainen Itsenäisyyspuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
103 Tuomas Aslak Juuso Ruotsalainen kansanpuolue Lapin vaalipiiri Enontekiö
157 Jani Pontus Toivanen Sitoutumattomat Vaasan vaalipiiri Vöyri
144 Jari Pylväinen Vihreä Liitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Savonlinna
319 Ruut Sjöblom Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Tuusula
2 Tommi Lievemaa Suomen Työväenpuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
25 Kristiina Drotár Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Espoo
12 Janne Hakkarainen Vihreä Liitto Oulun vaalipiiri Oulu
125 Alia Dannenberg Vasemmistoliitto Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
109 Joel Linnainmäki Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
124 Anna Vuorinen Muutos 2011 Vaasan vaalipiiri Korsnäs
49 Pentti J. Rönkkö Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Kerava
330 Jarmo Tuokko Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
97 Matias Marttinen Kansallinen Kokoomus Satakunnan vaalipiiri Rauma
87 Antero Vartia Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
373 Jasi Kuokkanen Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
98 Jarmo J. Husso Kansallinen Kokoomus Oulun vaalipiiri Oulu
147 Eveliina Tyyskänen Vasemmistoliitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Loimaa
128 Juha Kuurajärvi Vihreä Liitto Vaasan vaalipiiri Kaustinen
94 Heikki Seila Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Mikkeli
193 Niklas Andersson Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Raasepori
26 Vilja Lumme Vasemmistoliitto Hämeen vaalipiiri Hämeenlinna
178 Mervi Grönfors Suomen Kommunistinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
95 Teemu Hokkanen Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Espoo
43 Markku Vihanto Suomen Kristillisdemokraatit Oulun vaalipiiri Sotkamo
58 Jari Nyyssölä Suomen Kommunistinen Puolue Lapin vaalipiiri Kemi
48 Taru Pätäri Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
21 Antti Hartikainen Vasemmistoliitto Hämeen vaalipiiri Lahti
19 Kati Kurvi Vihreä Liitto Oulun vaalipiiri Oulu
191 Sami Mäki Itsenäisyyspuolue Helsingin vaalipiiri Sastamala
103 Teija Larikka Kansallinen Kokoomus Oulun vaalipiiri Raahe
251 Karelia Jarva Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
178 Tuula Komsi Muutos 2011 Helsingin vaalipiiri Kangasala
88 Taru Anttila Kansallinen Kokoomus Satakunnan vaalipiiri Pori
58 Tarja Bohm Vasemmistoliitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
138 Matti Semi Vasemmistoliitto Savo-Karjalan vaalipiiri Varkaus
141 Reima Kuukka Vihreä Liitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
133 Anni Wallenius Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
109 Kristina Kumlander Suomen Kommunistinen Puolue Satakunnan vaalipiiri Rauma
41 Mari Huohvanainen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
15 Juhani Kela Vihreä Liitto Oulun vaalipiiri Suomussalmi
2 Markku Heikkilä Suomen Keskusta Kaakkois-Suomen vaalipiiri Lappeenranta
87 Ulla Kokkonen Ruotsalainen kansanpuolue Oulun vaalipiiri Oulu
16 Esko Luukkonen Suomen Työväenpuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
23 Teuvo Hakanen Suomen Keskusta Pirkanmaan vaalipiiri Ylöjärvi
61 Teuvo Hakkarainen Perussuomalaiset Keski-Suomen vaalipiiri Viitasaari
94 Outi Kontio Kansallinen Kokoomus Satakunnan vaalipiiri Huittinen
95 Kari Kähkönen Kansallinen Kokoomus Satakunnan vaalipiiri Kankaanpää
126 Veijo Niemi Perussuomalaiset Pirkanmaan vaalipiiri Lempäälä
201 Paavo V. Suominen Sitoutumattomat Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
9 Timo Heinonen Kansallinen Kokoomus Hämeen vaalipiiri Loppi
358 Marjut Frantsi-Lankia Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Kirkkonummi
55 Tero Turpeinen Muutos 2011 Savo-Karjalan vaalipiiri Suonenjoki
118 Susanna Rahkonen Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Espoo
47 Juha Rantalainen Suomen Kristillisdemokraatit Kaakkois-Suomen vaalipiiri Lappeenranta
392 Tuulia Kärnä Köyhien Asialla Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
173 Olli Sademies Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
227 Otto Meriläinen Kommunistinen Työväenpuolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
163 Kirsti Vuolo-Äärilä Suomen Kommunistinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
116 Salamat Masih Suomen Kristillisdemokraatit Hämeen vaalipiiri Hollola
38 Terho Korpikoski Perussuomalaiset Lapin vaalipiiri Simo
26 Paavo Arhinmäki Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
126 Niina Ratilainen Vihreä Liitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
115 Teuvo Turunen Itsenäisyyspuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
175 Antti Moisander Muutos 2011 Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
62 Saara Tikkakoski Suomen Kristillisdemokraatit Vaasan vaalipiiri Veteli
60 Toni Kallioinen Suomen Kommunistinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
22 Jan Hultin Kansallinen Kokoomus Kaakkois-Suomen vaalipiiri Savonlinna
113 Kimmo Sasi Kansallinen Kokoomus Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
92 Miko Viita-Aho Piraattipuolue Vaasan vaalipiiri Lappajärvi
112 Tommi Olavi Brander Piraattipuolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
120 Eve Rämö Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
18 Lea Krank Vihreä Liitto Oulun vaalipiiri Helsinki
105 Henri Autero Itsenäisyyspuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Vaasa
19 Maarit Markkula Perussuomalaiset Satakunnan vaalipiiri Köyliö
195 Sauli Mäkinen Sitoutumattomat Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
111 Matti Vesa Volanen Vasemmistoliitto Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
17 Pekka Puska Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Helsinki
87 Petteri Salmijärvi Suomen Keskusta Lapin vaalipiiri Salla
110 Pekka Korpivaara Perussuomalaiset Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
77 Liisa Ansala Suomen Keskusta Lapin vaalipiiri Rovaniemi
127 Ilkka Hänninen Vihreä Liitto Vaasan vaalipiiri Kokkola
104 Mika Väyrynen Piraattipuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
44 Soili Norro Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Mäntsälä
238 Richard Järnefelt Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Kauniainen
49 Ella Kiljunen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Oulun vaalipiiri Kajaani
42 Lulu Ranne Perussuomalaiset Hämeen vaalipiiri Hämeenlinna
66 Timo Mykrä Vasemmistoliitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Imatra
10 Kristiina Heinonen Perussuomalaiset Satakunnan vaalipiiri Ulvila
15 Hannu Tiusanen Suomen Keskusta Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kangasniemi
87 Ari Saastamoinen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Pihtipudas
88 Maria Vuorelma Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
72 Heidi Salo Itsenäisyyspuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
85 Miia Nahkuri Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Hämeen vaalipiiri Riihimäki
174 Armi Lindell Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Loviisa
111 Kirsi Parhankangas Kansallinen Kokoomus Pirkanmaan vaalipiiri Hämeenkyrö
64 Teemu Lahtinen Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Espoo
62 Jari Halttunen Perussuomalaiset Keski-Suomen vaalipiiri Äänekoski
134 Saku Santeri Heinonen Vihreä Liitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Pieksämäki
141 Sari Niemi Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Turku
58 Tomi Taka-Eilola Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Oulun vaalipiiri Liminka
78 Juha Rikala Perussuomalaiset Vaasan vaalipiiri Alavus
18 Minna Kaarina Kilpala Vihreä Liitto Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
70 Pekka Haavisto Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
8 Markku Pakkanen Suomen Keskusta Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
197 Lasse Oksanen Sitoutumattomat Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
184 Jari Hämäläinen Itsenäisyyspuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
8 Kent Eriksson Sitoutumattomat Ahvenanmaan maakunnan vaalipiiri Föglö
45 Heidi Selenius Perussuomalaiset Hämeen vaalipiiri Riihimäki
186 Marianne Kiukkonen Itsenäisyyspuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
130 Matti Viitala Perussuomalaiset Oulun vaalipiiri Haapajärvi
135 Henna Rantasaari Vihreä Liitto Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
5 Rami Levonen Muutos 2011 Satakunnan vaalipiiri Harjavalta
103 Kai Pöntinen Kansallinen Kokoomus Vaasan vaalipiiri Lapua
42 Matti Mustajärvi Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Vaasan vaalipiiri Kaustinen
192 Anna Aintila Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Kirkkonummi
82 Minna Lintonen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Hämeen vaalipiiri Orimattila
59 Anna-Liisa Punto Suomen Kristillisdemokraatit Vaasan vaalipiiri Vaasa
46 Ismo Soukola Perussuomalaiset Hämeen vaalipiiri Hämeenlinna
34 Satu Tietari Suomen Keskusta Satakunnan vaalipiiri Säkylä
118 Mirja Pöhö Suomen Kristillisdemokraatit Hämeen vaalipiiri Janakkala
72 Piia Tenhunen Vasemmistoliitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Pieksämäki
95 Esa Olkoniemi Itsenäisyyspuolue Lapin vaalipiiri Pello
48 Fatbardhe Hetemaj Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
96 Timo Suntioinen Suomen Kommunistinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
164 Paula Hyttinen Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Tuusula
31 Marita Toikka Kansallinen Kokoomus Kaakkois-Suomen vaalipiiri Lappeenranta
54 Pirkko Häli Suomen Kristillisdemokraatit Vaasan vaalipiiri Kokkola
44 Kai Sadinmaa Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
61 Laura Räty Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
101 Jari Mäki Kansallinen Kokoomus Vaasan vaalipiiri Ilmajoki
90 Paavo Väyrynen Suomen Keskusta Lapin vaalipiiri Keminmaa
90 Eva-Maija Harjunpää Suomen Kristillisdemokraatit Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
27 Petteri Orpo Kansallinen Kokoomus Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
54 Reima Kultalahti Muutos 2011 Savo-Karjalan vaalipiiri Rautalampi
114 Jorma Kuistio Vihreä Liitto Lapin vaalipiiri Rovaniemi
45 Mika Maaskola Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
47 Maarit Tuomi Perussuomalaiset Hämeen vaalipiiri Lahti
203 Tero Vehviläinen Sitoutumattomat Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
73 Esa Valkonen Vasemmistoliitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Savonlinna
43 Jaakko Kosunen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
41 Hanna Mäntylä Perussuomalaiset Lapin vaalipiiri Tornio
53 Pekka Majuri Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
89 Raino Hannula Suomen Kristillisdemokraatit Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
256 Hannu Tanskanen Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Vihti
22 Aila Paaso Vihreä Liitto Oulun vaalipiiri Ii
39 Binar Mustafa Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
65 Risto Mykkänen Vasemmistoliitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Pieksämäki
122 Olavi Hautala Muutos 2011 Vaasan vaalipiiri Kauhajoki
36 Pauliina Holm Kansallinen Kokoomus Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
81 Timo Mikkonen Itsenäisyyspuolue Satakunnan vaalipiiri Pomarkku
136 Tuula Haatainen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
233 Jani Saksa Suomen Työväenpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
9 Kimmo Toroska Muutos 2011 Satakunnan vaalipiiri Luvia
232 Alla Bergh Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Kerava
138 Juha Tuomikoski Vihreä Liitto Vaasan vaalipiiri Vaasa
70 Hille Kuusisto Kansallinen Kokoomus Lapin vaalipiiri Kittilä
94 Tero Ahtola Itsenäisyyspuolue Hämeen vaalipiiri Forssa
256 Joonas Mäkinen Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
231 Jouko Selenius Kommunistinen Työväenpuolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
96 Pentti Kataja Suomen Kommunistinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Orimattila
3 Karl-Mikael Grimm Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Helsinki
111 Tiina Suutari Kansallinen Kokoomus Oulun vaalipiiri Oulu
21 Juho Satti Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Helsinki
37 Heikki Kankimäki Kansallinen Kokoomus Keski-Suomen vaalipiiri Keuruu
326 Henrik Vuornos Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Espoo
107 Pasi Hentunen Itsenäisyyspuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Uusikaupunki
130 Tapani Karvinen Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Turku
42 Heikki Patomäki Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
37 Mikko Kiuttu Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Hyvinkää
102 Joona Sarisalmi Itsenäisyyspuolue Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
123 Tuomo Lehtinen Itsenäisyyspuolue Keski-Suomen vaalipiiri Multia
96 Benjamin Ellenberg Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
115 Mari Nevalainen Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Espoo
55 Jarmo Nieminen Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
18 Eila Aarnos Vasemmistoliitto Vaasan vaalipiiri Kokkola
47 Markus Törmä Perussuomalaiset Lapin vaalipiiri Tornio
108 Jarno Lappalainen Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Espoo
138 Jaana Mikkola Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
263 Säde Tahvanainen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
15 Jari Koskela Perussuomalaiset Satakunnan vaalipiiri Kankaanpää
80 Arto Liikanen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Muurame
50 May-Gret Axell Suomen Kristillisdemokraatit Vaasan vaalipiiri Vaasa
83 Marko Hoikkaniemi Ruotsalainen kansanpuolue Oulun vaalipiiri Oulu
57 Hanna Tainio Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
45 Sari Palm Suomen Kristillisdemokraatit Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
88 Anna-Kristiina Mikkonen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Savonlinna
40 Timo Haverinen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Iisalmi
62 Tapio Furuholm Vasemmistoliitto Satakunnan vaalipiiri Pori
6 Johanna Törmänen Muutos 2011 Hämeen vaalipiiri Orimattila
103 Tomi Simola Piraattipuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
148 Sonja Nyman Kommunistinen Työväenpuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Imatra
40 Matti Luostarinen Perussuomalaiset Hämeen vaalipiiri Forssa
12 Janne Olsen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Lapin vaalipiiri Tornio
131 Katja Andrejev Vihreä Liitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Hamina
29 Ville Valkonen Kansallinen Kokoomus Varsinais-Suomen vaalipiiri Paimio
12 Tommi Meronen Suomen Kristillisdemokraatit Pirkanmaan vaalipiiri Mänttä-Vilppula
66 Annina Ruottu Suomen Keskusta Varsinais-Suomen vaalipiiri Lieto
262 Joona Räsänen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Lohja
38 Matti Lintukorpi Perussuomalaiset Hämeen vaalipiiri Tammela
30 Taru Kankkonen Suomen Keskusta Satakunnan vaalipiiri Pori
186 Simo Suominen Suomen Kommunistinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
334 Mauri Nygård Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Kokkola
39 Päivi Lester Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Vaasan vaalipiiri Pietarsaari
49 Arja Karhuvaara Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
310 Sari Multala Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
113 Heli Hjälm Kansallinen Kokoomus Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
111 Raimo Kivipuro Itsenäisyyspuolue Vaasan vaalipiiri Kokkola
67 Martti Vaskonen Suomen Kommunistinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
88 Katri Fältberg Suomen Kristillisdemokraatit Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
112 Petri Ahokangas Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Satakunnan vaalipiiri Kankaanpää
20 Marko Fobba Forss Kansallinen Kokoomus Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
250 Satu Immonen Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
65 Toimi Kankaanniemi Perussuomalaiset Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
224 Sten Öhman Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Hanko
123 Jukka Laitinen Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
138 Annika Karvonen Vasemmistoliitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
68 Petri S. J. Lehtinen Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Kauniainen
107 Jufo Peltomaa Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
124 Timo Virtala Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Lapinjärvi
86 Rami Klemets Ruotsalainen kansanpuolue Oulun vaalipiiri Oulu
321 Tuija Sundberg Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Vihti
124 Anssi Törmälä Kansallinen Kokoomus Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
151 Otso Kassinen Piraattipuolue Oulun vaalipiiri Oulu
56 Ari-Pekka Pasanen Muutos 2011 Kaakkois-Suomen vaalipiiri Savonlinna
147 Hanna Sarkkinen Vasemmistoliitto Oulun vaalipiiri Oulu
46 Peter Sjökvist Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Vaasan vaalipiiri Närpiö
204 Anita Viljanmaa Sitoutumattomat Pirkanmaan vaalipiiri Ruovesi
112 Seppo Parkkila Kansallinen Kokoomus Pirkanmaan vaalipiiri Vesilahti
73 Teuvo Koljonen Suomen Kristillisdemokraatit Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
63 Eeva Mustonen Suomen Kommunistinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Iisalmi
146 Tere Sammallahti Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
8 Markku Tommila Muutos 2011 Satakunnan vaalipiiri Luvia
87 Sari Melkko Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
43 Tarmo Salonen Perussuomalaiset Lapin vaalipiiri Kittilä
90 Riikka Kaikkonen Suomen Kommunistinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
363 Iikka Kantola Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Nurmijärvi
31 Juha Kantola Suomen Keskusta Satakunnan vaalipiiri Pori
18 Ismo Läntinen Perussuomalaiset Satakunnan vaalipiiri Pori
23 Juha-Matti Kiviluoma Vasemmistoliitto Vaasan vaalipiiri Teuva
100 Juha Ruohisto Itsenäisyyspuolue Hämeen vaalipiiri Hartola
148 Anneli Lehtonen Vasemmistoliitto Pirkanmaan vaalipiiri Nokia
88 Maire I. Korhonen Ruotsalainen kansanpuolue Oulun vaalipiiri Kuusamo
324 Raija Vahasalo Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Kirkkonummi
123 Maiju Kytösaho Itsenäisyyspuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Iitti
105 Paula Risikko Kansallinen Kokoomus Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
46 Jouni Martiskin Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Tohmajärvi
57 Pirjo Sirviö Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Oulun vaalipiiri Oulu
299 Anna Helin Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Mäntsälä
265 Jaakko Katajisto Sitoutumattomat Helsingin vaalipiiri Helsinki
129 Pasi Korhonen Itsenäisyyspuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
33 Irma Taavela Vasemmistoliitto Hämeen vaalipiiri Hämeenlinna
71 Raija Lummi Kansallinen Kokoomus Lapin vaalipiiri Tornio
34 Ida Schauman Ruotsalainen kansanpuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Helsinki
144 Tuukka Pääkkönen Vasemmistoliitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
241 Jouni Kaskiharju Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Karkkila
96 Simo Jansson Itsenäisyyspuolue Hämeen vaalipiiri Hollola
31 Mikko Merikivi Muutos 2011 Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
8 Laura Kolbe Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Helsinki
157 Juuso Aromaa Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Hyvinkää
28 Auli Happonen Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Espoo
164 Minna Paananen Itsenäisyyspuolue Oulun vaalipiiri Muhos
249 Joni Immonen Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
90 Hannele Rehuttu Piraattipuolue Pirkanmaan vaalipiiri Akaa
26 Pirita Ihamäki Suomen Keskusta Satakunnan vaalipiiri Pori
26 Krista Mikkonen Vihreä Liitto Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
140 Kalle Hyötynen Vasemmistoliitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
181 Minna Mentula Suomen Kommunistinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
21 Lea Ahonen Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Tuusula
178 Anu Nevanlinna Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Sipoo
367 Ann-Mari Kemell Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Espoo
67 Hanna-Leena Mattila Suomen Keskusta Oulun vaalipiiri Raahe
303 Laura Kiijärvi Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Espoo
38 Mia Hahtala Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Leppävirta
55 Samuli Mattila Suomen Keskusta Keski-Suomen vaalipiiri Uurainen
48 Sari Hovila Suomen Keskusta Keski-Suomen vaalipiiri Joutsa
64 Tanja Ylä-Pöntinen Suomen Kristillisdemokraatit Vaasan vaalipiiri Ähtäri
46 Juha Hakola Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
114 Petri Hirvimäki Piraattipuolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
85 Lena Wiksten Itsenäisyyspuolue Satakunnan vaalipiiri Pori
190 Jorma Luotonen Itsenäisyyspuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
50 Teppo Heiskanen Vihreä Liitto Hämeen vaalipiiri Hämeenlinna
95 Lilja Roth Suomen Kristillisdemokraatit Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
175 Jouni Linden Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Lohja
96 Jukka Paakki Itsenäisyyspuolue Lapin vaalipiiri Rovaniemi
114 Jouni Peltoniemi Itsenäisyyspuolue Vaasan vaalipiiri Kauhajoki
60 Seppo Hiironen Vasemmistoliitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Hamina
132 Saija Grün Vihreä Liitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Juva
48 Jutta Urpilainen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Vaasan vaalipiiri Kokkola
50 Jari Niemelä Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
60 Suvi Karhu Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Espoo
200 Terttu Savola Köyhien Asialla Helsingin vaalipiiri Espoo
111 Marianne Juntunen Vihreä Liitto Lapin vaalipiiri Pelkosenniemi
125 Laura Ala-Kokko Vihreä Liitto Vaasan vaalipiiri Vaasa
276 Mikko Merelä Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
166 Saana Raatikainen Vihreä Liitto Pirkanmaan vaalipiiri Lempäälä
5 Anna-Kajsa Blomqvist Ruotsalainen kansanpuolue Vaasan vaalipiiri Kristiinankaupunki
122 Juha Liukkonen Perussuomalaiset Oulun vaalipiiri Ylivieska
113 Leena Väänänen Kansallinen Kokoomus Oulun vaalipiiri Oulu
154 Mikko Savola Suomen Keskusta Vaasan vaalipiiri Ähtäri
292 Michael Moberg Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Kirkkonummi
89 Esa Ollitervo Piraattipuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
119 Elina Järvenpää Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
90 Elsi Katainen Suomen Keskusta Savo-Karjalan vaalipiiri Pielavesi
62 Pekka Myllymäki Suomen Keskusta Varsinais-Suomen vaalipiiri Mynämäki
76 Vilhelm Junnila Perussuomalaiset Varsinais-Suomen vaalipiiri Naantali
165 Juha Postari Kommunistinen Työväenpuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Salo
39 Maiju Hölsä Suomen Kristillisdemokraatit Kaakkois-Suomen vaalipiiri Savitaipale
27 Johannes Haapalainen Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Nurmijärvi
29 Heikki Mustonen Vasemmistoliitto Vaasan vaalipiiri Vaasa
110 Pekka Lundgren Suomen Kommunistinen Puolue Satakunnan vaalipiiri Pori
60 Kimmo Rantanen Suomen Kristillisdemokraatit Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
169 Minna Sorsa Vihreä Liitto Pirkanmaan vaalipiiri Ylöjärvi
31 Seppo Rantanen Vasemmistoliitto Hämeen vaalipiiri Hollola
109 Sari Hänninen Vihreä Liitto Lapin vaalipiiri Rovaniemi
49 Esa Ruhanen Suomen Kristillisdemokraatit Kaakkois-Suomen vaalipiiri Hirvensalmi
86 Janne Nerve Piraattipuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
70 Sini Savolainen Vasemmistoliitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Mikkeli
83 Sirpa Suikkanen Suomen Kristillisdemokraatit Savo-Karjalan vaalipiiri Kitee
36 Sointu Harju Suomen Kristillisdemokraatit Oulun vaalipiiri Sievi
160 Antero Kangas Itsenäisyyspuolue Oulun vaalipiiri Oulu
187 Kari Uotila Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Espoo
300 Lauri Kaira Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
281 Mirja Suhonen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Porvoo
16 Touko Juhani Aalto Vihreä Liitto Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
86 Heli Pohjanhovi Suomen Kommunistinen Puolue Vaasan vaalipiiri Vaasa
14 Sirpa Pursiainen Suomen Kristillisdemokraatit Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
306 Mia Laiho Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Espoo
45 Sari Halonen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Oulun vaalipiiri Oulu
97 Riitta Tynjä Suomen Kommunistinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
143 Veli Liikanen Vihreä Liitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Mikkeli
122 Oskari Sundström Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Raasepori
46 Saku Nikkanen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Salo
339 Alice Töyrylä Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Salo
61 Jani Kurvinen Suomen Keskusta Varsinais-Suomen vaalipiiri Somero
298 Harry (Hjallis) Harkimo Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Sipoo
88 Pauli Vahtera Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
135 Nina Castén Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
94 Cecilia Ehrnrooth Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
153 Mirka Vainikka Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
234 Esa Salomaa Suomen Työväenpuolue Helsingin vaalipiiri Sandviken, Ruotsi
192 Kaarina Kuisma Sitoutumattomat Pirkanmaan vaalipiiri Nokia
347 Eero Tillanen Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Vihti
30 Matti Wahrman Suomen Työväenpuolue Keski-Suomen vaalipiiri Lapinjärvi
17 Kaija Viljakainen Suomen Keskusta Kaakkois-Suomen vaalipiiri Pieksämäki
115 Miika Sakari Hämynen Piraattipuolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
55 Päivi Isuls Suomen Kristillisdemokraatit Vaasan vaalipiiri Kristiinankaupunki
129 Sebastian Tynkkynen Perussuomalaiset Oulun vaalipiiri Oulu
69 Eevakaisa Lehtosalo-Lönnberg Suomen Keskusta Hämeen vaalipiiri Sysmä
132 Olli Kopakkala Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
138 Risto Kalliorinne Vasemmistoliitto Oulun vaalipiiri Oulu
269 Kim Sjöström Sitoutumattomat Helsingin vaalipiiri Helsinki
120 Ari Korhonen Perussuomalaiset Oulun vaalipiiri Sotkamo
137 Eero Heinäluoma Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
74 Thomas Lindqvist Ruotsalainen kansanpuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Helsinki
2 Indra Hinkkanen Muutos 2011 Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
74 Markku Kujanpää Suomen Kristillisdemokraatit Savo-Karjalan vaalipiiri Varkaus
119 Marko Reinikainen Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Raasepori
70 Matias Ojalehto Suomen Keskusta Oulun vaalipiiri Oulu
37 Lasse Saikkonen Piraattipuolue Savo-Karjalan vaalipiiri Varkaus
45 Sinuhe Wallinheimo Kansallinen Kokoomus Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
42 Jaakko Ikonen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Varkaus
17 Mailis Vansén Suomen Kommunistinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Kauniainen
257 Markus Vuoristo Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
14 Tero Järvelä Perussuomalaiset Satakunnan vaalipiiri Ulvila
154 Lauri Pekkarinen Piraattipuolue Oulun vaalipiiri Oulu
11 Hannele Manner Suomen Kommunistinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
202 Jari Valorinta Sitoutumattomat Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
156 Jari Ronkainen Piraattipuolue Oulun vaalipiiri Oulu
17 Bo-Göran Åstrand Ruotsalainen kansanpuolue Vaasan vaalipiiri Pietarsaari
83 Simo Rajamäki Perussuomalaiset Varsinais-Suomen vaalipiiri Loimaa
19 Minna Arve Kansallinen Kokoomus Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
57 Kalevi Kallonen Suomen Keskusta Varsinais-Suomen vaalipiiri Kemiönsaari
66 Veijo Lappalainen Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Hyvinkää
108 Ilpo Heltimoinen Perussuomalaiset Kaakkois-Suomen vaalipiiri Lappeenranta
208 Petteri Hiienkoski Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Helsinki
26 Sirkka Timonen Vihreä Liitto Oulun vaalipiiri Oulu
65 Susanna Rissanen Suomen Kommunistinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Siilinjärvi
335 Pasi Ronkainen Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Kirkkonummi
35 Maarit Heikkinen Kansallinen Kokoomus Keski-Suomen vaalipiiri Laukaa
95 Juha Mustonen Suomen Keskusta Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
68 Tuomo Juntikka Kansallinen Kokoomus Lapin vaalipiiri Tervola
98 Paul Abbey Vasemmistoliitto Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
48 Petri Ronkainen Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Kirkkonummi
100 Hannu Juntunen Kansallinen Kokoomus Oulun vaalipiiri Kajaani
176 Sampo Terho Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
107 Mauno Ruuskanen Itsenäisyyspuolue Savo-Karjalan vaalipiiri Varkaus
76 Martti Talja Suomen Keskusta Hämeen vaalipiiri Lahti
15 Tiina Sandberg Suomen Kommunistinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
29 Veronika Honkasalo Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
49 Tuulia Ikkelä-Koski Suomen Keskusta Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
71 Marko Kulpakko Perussuomalaiset Vaasan vaalipiiri Kaustinen
168 Elina Kinnunen Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Kirkkonummi
216 Mikaela Nylander Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Porvoo
76 Kirsikka Moring Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
149 Viola Heistonen Suomen Työväenpuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Imatra
332 Sami Parkkonen Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
77 Tapani Tölli Suomen Keskusta Oulun vaalipiiri Tyrnävä
106 Marja Leena Makkonen Vasemmistoliitto Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
37 Martin Ylikännö Suomen Keskusta Satakunnan vaalipiiri Huittinen
92 Silja Borgarsdóttir Sandelin Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
57 Marja-Leena Kulppi-Vartiainen Suomen Kommunistinen Puolue Lapin vaalipiiri Rovaniemi
349 Marita Hagman Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Tuusula
147 Jarmo Knuutila Kommunistinen Työväenpuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Taipalsaari
135 Lauri Aronen Vasemmistoliitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Uusikaupunki
191 Anders Adlercreutz Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Kirkkonummi
290 Maarit Feldt-Ranta Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Raasepori
55 Mikko Salmi Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Oulun vaalipiiri Oulu
82 Juhani Pilpola Perussuomalaiset Varsinais-Suomen vaalipiiri Lieto
83 Leo Stranius Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
127 Ezzeddin R Farag Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
120 Lassi Kaleva Perussuomalaiset Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
146 Jarkko Lampuoti Vasemmistoliitto Pirkanmaan vaalipiiri Helsinki
60 Matti Similä Suomen Keskusta Keski-Suomen vaalipiiri Jämsä
84 Milka Taivassalo Suomen Kristillisdemokraatit Savo-Karjalan vaalipiiri Nurmijärvi
7 Johan Kustonen Piraattipuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Naantali
328 Jan Finskas Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
113 Leena Kaartinen Suomen Kristillisdemokraatit Hämeen vaalipiiri Lahti
83 Iiro Silvander Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Kerava
126 Pekka Valkonen Itsenäisyyspuolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
53 Juho Kukkasmäki Ruotsalainen kansanpuolue Satakunnan vaalipiiri Jämijärvi
193 Anders Ramsay Itsenäisyyspuolue Helsingin vaalipiiri Salo
86 Ninni Taavitsainen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
14 Sari Niinistö Kansallinen Kokoomus Hämeen vaalipiiri Lahti
44 Eija Mertanen Suomen Kristillisdemokraatit Kaakkois-Suomen vaalipiiri Imatra
71 Kaisa Hernberg Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
34 Markus Kalmi Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
107 Katja Minkkinen Vasemmistoliitto Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
127 Risto Hintikka Sitoutumattomat Keski-Suomen vaalipiiri Äänekoski
31 Jari Väli-Klemelä Muutos 2011 Oulun vaalipiiri Kalajoki
42 Veijo Kilpeläinen Suomen Kristillisdemokraatit Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
120 Pekka Ravi Kansallinen Kokoomus Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
86 Hannakaisa Heikkinen Suomen Keskusta Savo-Karjalan vaalipiiri Kiuruvesi
12 Petri Huru Perussuomalaiset Satakunnan vaalipiiri Pori
89 Hanna Era Suomen Kommunistinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
285 Harri Lepolahti Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Nurmijärvi
21 Pertti Hemmilä Kansallinen Kokoomus Varsinais-Suomen vaalipiiri Salo
79 Mika Isomaa Piraattipuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
62 Marianne Maksniemi Suomen Kommunistinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
52 Minna Ylikännö Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Lieto
67 Hilkka Kemppi Suomen Keskusta Hämeen vaalipiiri Asikkala
136 Janne Lohilahti Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
118 Esko Säntti Itsenäisyyspuolue Vaasan vaalipiiri Alavus
327 Mia Välimäki Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Lohja
12 Kalle Jokinen Kansallinen Kokoomus Hämeen vaalipiiri Orimattila
137 Peter Lönnberg Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Raasepori
98 Birgitta Johansson Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Siuntio
212 Niklas Mannfolk Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
137 Mikko Aaltonen Vasemmistoliitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
20 Pasi Mäenranta Perussuomalaiset Satakunnan vaalipiiri Rauma
82 Eeva-Maria Maijala Suomen Keskusta Lapin vaalipiiri Savukoski
95 Helge Aspholm Itsenäisyyspuolue Hämeen vaalipiiri Loppi
87 Hannu Hoskonen Suomen Keskusta Savo-Karjalan vaalipiiri Ilomantsi
8 Maria-Riitta Mällinen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Lapin vaalipiiri Rovaniemi
73 Juha Rehula Suomen Keskusta Hämeen vaalipiiri Hollola
49 Ari Ryynänen Piraattipuolue Lapin vaalipiiri Rovaniemi
50 Katja Taimela Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Salo
4 Anita Saarinen Muutos 2011 Hämeen vaalipiiri Padasjoki
49 Sanna Marin Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
80 Tuomas Rantanen Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
104 Olli Heikkilä Piraattipuolue Hämeen vaalipiiri Forssa
115 Sirpa Seppä Kansallinen Kokoomus Pirkanmaan vaalipiiri Lempäälä
86 Kaisa Lepola Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Hämeen vaalipiiri Forssa
95 Marko Heinonen Kansallinen Kokoomus Vaasan vaalipiiri Vaasa
43 Hannu Järvinen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Akaa
100 Johanna Karimäki Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Espoo
103 Juho Kautto Vasemmistoliitto Keski-Suomen vaalipiiri Järvenpää
102 Jari Viherlampi Suomen Kristillisdemokraatit Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
194 Otto Andersson Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Loviisa
145 Marja Ruokonen Vasemmistoliitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Salo
205 Mikael Jern Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
311 Kai Mykkänen Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Espoo
94 Meri Rawstorne Suomen Kristillisdemokraatit Varsinais-Suomen vaalipiiri Somero
105 Aki Korpela Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Hyvinkää
237 Riitta Vainionpää Suomen Työväenpuolue Helsingin vaalipiiri Botkyrka, Ruotsi
102 Ville Ojala Kansallinen Kokoomus Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
150 Ari-Matti Autio Piraattipuolue Oulun vaalipiiri Kärsämäki
22 Antti Holopainen Vasemmistoliitto Hämeen vaalipiiri Lahti
49 Mikko Haapala Vihreä Liitto Hämeen vaalipiiri Lahti
91 Vesa Kiertokari Suomen Kristillisdemokraatit Varsinais-Suomen vaalipiiri Uusikaupunki
82 Maija Silvennoinen Suomen Kristillisdemokraatit Savo-Karjalan vaalipiiri Liperi
120 Tauno Vornanen Itsenäisyyspuolue Vaasan vaalipiiri Pietarsaari
11 Jan-Henrik Merihonka Suomen Kristillisdemokraatit Keski-Suomen vaalipiiri Jämsä
167 Kari Leppäjoki Sitoutumattomat Varsinais-Suomen vaalipiiri Loimaa
158 Jaakko Impola Itsenäisyyspuolue Oulun vaalipiiri Pyhäjoki
79 Timo Kurula Suomen Keskusta Lapin vaalipiiri Kittilä
64 Joona Mielonen Vasemmistoliitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
383 Arja Sarpola Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
80 Asko Salminen Perussuomalaiset Vaasan vaalipiiri Laihia
155 Thomas Wallgren Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
147 Mika Lintilä Suomen Keskusta Vaasan vaalipiiri Toholampi
74 Arto Ojala Kansallinen Kokoomus Lapin vaalipiiri Kemijärvi
53 Sami Hiltunen Piraattipuolue Lapin vaalipiiri Rovaniemi
79 Sanna Leivonen Perussuomalaiset Varsinais-Suomen vaalipiiri Salo
82 Tony Melville Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
4 Vappu Kuokka Suomen Keskusta Kaakkois-Suomen vaalipiiri Virolahti
125 Paavo Nygrén Suomen Kommunistinen Puolue Hämeen vaalipiiri Heinola
139 Petteri Tahvanainen Vasemmistoliitto Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
50 Birgitta Silvennoinen Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Lohja
239 Erik Andrei Järvi Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
126 Timo Hirvonen Itsenäisyyspuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Mikkeli
8 Kyösti Kytöjoki Suomen Kristillisdemokraatit Keski-Suomen vaalipiiri Konnevesi
79 Vesa-Matti Saarakkala Perussuomalaiset Vaasan vaalipiiri Kurikka
43 Arto Lehkamo Suomen Kristillisdemokraatit Satakunnan vaalipiiri Kokemäki
102 Andte Gaup-Juuso Ruotsalainen kansanpuolue Lapin vaalipiiri Enontekiö
42 Mari-Elina Koivusalo Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
99 Leena Kurikka Kansallinen Kokoomus Vaasan vaalipiiri Kurikka
211 Jani Liukkonen Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Helsinki
231 Janne Rahikainen Suomen Työväenpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
78 Silvia Koski Perussuomalaiset Varsinais-Suomen vaalipiiri Sauvo
287 Tommi Läntinen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
209 Soili Lehti Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Helsinki
39 Pentti Hartikainen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
228 Heikki Männikkö Suomen Työväenpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
81 Sami Räsänen Suomen Kristillisdemokraatit Savo-Karjalan vaalipiiri Rautalampi
71 Asko Niemelä Suomen Keskusta Hämeen vaalipiiri Loppi
149 Sampo Smolander Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
118 Juha Hämäläinen Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
119 Sari Raassina Kansallinen Kokoomus Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
252 Tino Kinnunen Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Vantaa
84 Satu Taavitsainen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Mikkeli
64 Ako Nyman Suomen Kommunistinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
135 Katja Hänninen Vasemmistoliitto Oulun vaalipiiri Raahe
97 Juho Pahajoki Suomen Keskusta Savo-Karjalan vaalipiiri Rautalampi
81 Pirkko Ruohonen-Lerner Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Porvoo
12 Johan Mångård Suomen Kommunistinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Raasepori
119 Saara Ilvessalo Vihreä Liitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
126 Pauli Pietilä Suomen Kommunistinen Puolue Hämeen vaalipiiri Lahti
153 Pasi Vähämartti Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Lahti
24 Seija Bucktman Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Kauniainen
171 Juhana Suoniemi Vihreä Liitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
58 Riina Puusaari Vihreä Liitto Hämeen vaalipiiri Lahti
43 Antti Kivimäki Suomen Kristillisdemokraatit Kaakkois-Suomen vaalipiiri Pieksämäki
22 Päivi Ikonen Vihreä Liitto Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
86 Timo Soini Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Espoo
99 Timo Juurikkala Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
149 Pinja Toivanen Vasemmistoliitto Oulun vaalipiiri Sotkamo
8 Sanni Grahn-Laasonen Kansallinen Kokoomus Hämeen vaalipiiri Forssa
118 Jonna Maarit Purojärvi Piraattipuolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
5 Kirsi Karttunen Suomen Kommunistinen Puolue Oulun vaalipiiri Ylivieska
116 Anne Bland Vihreä Liitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Huittinen
130 Kaarlo Lepistö Vihreä Liitto Vaasan vaalipiiri Vaasa
52 Kari Kilpinen Vihreä Liitto Hämeen vaalipiiri Asikkala
47 Inka Hokkanen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Oulun vaalipiiri Kuusamo
297 Petri Graeffe Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Järvenpää
4 Vilho Juntunen Suomen Kommunistinen Puolue Oulun vaalipiiri Kajaani
11 Jarmo Kyyrö Perussuomalaiset Savo-Karjalan vaalipiiri Vieremä
91 Tapio Perälä Piraattipuolue Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
20 Latekoe Lawson Hellu Vihreä Liitto Oulun vaalipiiri Oulu
95 Johan Ekman Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
56 Pekka Salmi Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
50 Eija-Riitta Korhola Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Raasepori
79 Erkki Perälä Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
36 Nelli Baran Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
42 Antero Laukkanen Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Espoo
127 Kai Hentilä Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
75 Jouni Suonsivu Itsenäisyyspuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
33 Dan Koivulaakso Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
188 Anssi Lehtineva Itsenäisyyspuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
274 Mika Tallgren Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Karkkila
24 Tarja Mäki-Punto-Ristanen Kansallinen Kokoomus Varsinais-Suomen vaalipiiri Loimaa
32 Santeri Lampi Suomen Keskusta Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
35 Toni Vanhala Kansallinen Kokoomus Kaakkois-Suomen vaalipiiri Pyhtää
125 Martti Mölsä Perussuomalaiset Pirkanmaan vaalipiiri Punkalaidun
3 Eero Bogdanoff Perussuomalaiset Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
30 Anne Roponen Vihreä Liitto Savo-Karjalan vaalipiiri Iisalmi
47 Petri Honkonen Suomen Keskusta Keski-Suomen vaalipiiri Saarijärvi
56 Tapio Siekkinen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Oulun vaalipiiri Muhos
130 Sirpa Karjalainen Vasemmistoliitto Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
107 Ville Pispa Piraattipuolue Hämeen vaalipiiri Riihimäki
15 Joakim Strand Ruotsalainen kansanpuolue Vaasan vaalipiiri Vaasa
83 Prabhakaran Ranjith Kumar Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Hämeen vaalipiiri Hämeenlinna
26 Vesa Puuronen Vasemmistoliitto Lapin vaalipiiri Rovaniemi
83 Jarno Luoma-Nirva Piraattipuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
30 Tuukka Kuru Muutos 2011 Lapin vaalipiiri Kemi
47 Riitta Myller Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
337 Markus Runtti Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Vihti
17 Susanna Kisner Vihreä Liitto Oulun vaalipiiri Oulu
54 Arto Ahlakorpi Suomen Kommunistinen Puolue Lapin vaalipiiri Utsjoki
67 Keijo Uusiprosi Suomen Työväenpuolue Vaasan vaalipiiri Kauhajoki
69 Reijo Hongisto Perussuomalaiset Vaasan vaalipiiri Vimpeli
52 Patrik Hellström Suomen Kristillisdemokraatit Vaasan vaalipiiri Pietarsaari
85 Annika Jouppila Ruotsalainen kansanpuolue Oulun vaalipiiri Liminka
89 Pasi Karjalainen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Hämeen vaalipiiri Nastola
154 Sinikka Torkkola Vasemmistoliitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
117 Petteri Lahti Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Satakunnan vaalipiiri Pori
7 Antti Pakkanen Suomen Keskusta Kaakkois-Suomen vaalipiiri Hamina
96 Markus Tasanen Piraattipuolue Pirkanmaan vaalipiiri Juupajoki
65 Timo Korhonen Suomen Keskusta Oulun vaalipiiri Sotkamo
15 Anne Luukkonen Suomen Työväenpuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
202 Janika Cacho Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Helsinki
20 Ville Luotola Vasemmistoliitto Lapin vaalipiiri Rovaniemi
13 Kairit Tahvola Suomen Keskusta Kaakkois-Suomen vaalipiiri Imatra
19 Arto Viitaniemi Suomen Kommunistinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Järvenpää
56 Jorma Vänskä Muutos 2011 Savo-Karjalan vaalipiiri Keitele
119 Tiina Elovaara Perussuomalaiset Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
85 Timo Pulli Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Äänekoski
197 Riikka Söyring Itsenäisyyspuolue Helsingin vaalipiiri Heinävesi
85 Harri Helminen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
134 Li Andersson Vasemmistoliitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
56 Simon Elo Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Espoo
82 Jukka Rintala Itsenäisyyspuolue Satakunnan vaalipiiri Turku
70 Aleksi Norman Vasemmistoliitto Satakunnan vaalipiiri Pori
242 Samuel Kielosto Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Raasepori
158 Martti Leppänen Suomen Kommunistinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
93 Juho Salo Piraattipuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
170 Iiris Suomela Vihreä Liitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
40 Liisa Mariapori Perussuomalaiset Lapin vaalipiiri Rovaniemi
195 Otto Selehov Itsenäisyyspuolue Helsingin vaalipiiri Vantaa
12 Marjaana Mikkonen Perussuomalaiset Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
50 Tuula Vepsäläinen Suomen Kristillisdemokraatit Satakunnan vaalipiiri Nakkila
11 Johanna Ojala-Niemelä Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Lapin vaalipiiri Rovaniemi
40 Ina Kuula Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Nurmijärvi
262 Jani Somero Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
80 Maria Lohela Perussuomalaiset Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
116 Jukka Pöyry Perussuomalaiset Kaakkois-Suomen vaalipiiri Mikkeli
93 Christina Dahlblom Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
234 Peter Fryckman Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
13 Ari Jalonen Perussuomalaiset Satakunnan vaalipiiri Pori
150 Jorma Mäntylä Vasemmistoliitto Pirkanmaan vaalipiiri Kangasala
121 Mikko Voutilainen Itsenäisyyspuolue Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
374 Outi Lankia Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Porvoo
120 Reijo Nummikari Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Satakunnan vaalipiiri Harjavalta
128 Esa Lehto Itsenäisyyspuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Parikkala
163 Seppo Kanerva Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
108 Petri Vallinsalo Vihreä Liitto Satakunnan vaalipiiri Pori
43 Kirsi Pihlaja Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
7 Titta Andersson-Bohren Kansallinen Kokoomus Hämeen vaalipiiri Riihimäki
107 Eeva Lahtinen Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Kerava
63 Jorma Liukkonen Vasemmistoliitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
106 Heikki Suomalainen Kommunistinen Työväenpuolue Lapin vaalipiiri Rovaniemi
74 Emma Kari Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
19 Merja Vahter Kansallinen Kokoomus Hämeen vaalipiiri Lahti
345 Johnny Loikkanen Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Porvoo
98 Suvi Mykrä Kansallinen Kokoomus Satakunnan vaalipiiri Ulvila
258 Antti Lindtman Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
219 Veronica Rehn-Kivi Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Kauniainen
131 Jiri Keronen Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Oulu
249 Niko Rautanen Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Lohja
75 Taisto Miettinen Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Kauniainen
390 Elina Ahoinpelto Köyhien Asialla Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
97 Veijo Kare Itsenäisyyspuolue Hämeen vaalipiiri Sysmä
99 Hannu Väisänen Suomen Kommunistinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
152 Seppo Pirttikoski Suomen Keskusta Vaasan vaalipiiri Ilmajoki
24 Timo Hanhilahti Suomen Keskusta Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
82 Timo Hirvelä Ruotsalainen kansanpuolue Oulun vaalipiiri Oulu
68 Rami Lehtinen Suomen Keskusta Hämeen vaalipiiri Jokioinen
159 Maija Kajan Vihreä Liitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
218 Seppo Samppala Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Helsinki
118 Kalle Leppikorpi Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Satakunnan vaalipiiri Rauma
2 Matti Aalto Suomen Kommunistinen Puolue Oulun vaalipiiri Oulu
148 Sebastian Sid Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Turku
229 Anneli Pennanen Kommunistinen Työväenpuolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
124 Tero Savala Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Satakunnan vaalipiiri Pori
340 Stefan Holm Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
115 Jenni Lampela Vihreä Liitto Lapin vaalipiiri Tornio
38 Silvia Modig Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
21 Harri Hölttä Vihreä Liitto Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
63 Niilo Kärki Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
106 Leena Kostiainen Kansallinen Kokoomus Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
52 Tiina Larsson Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
116 Sofia Vikman Kansallinen Kokoomus Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
110 Mika Ollila Kansallinen Kokoomus Pirkanmaan vaalipiiri Kangasala
96 Inka Hopsu Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Espoo
98 Ano Väisänen Suomen Kommunistinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Mäntyharju
126 Outi Mononen Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
36 Eija Kemppi Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Raasepori
51 Jaana Vasama Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Uusikaupunki
60 Wille Rydman Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
83 Micael Westerholm Perussuomalaiset Vaasan vaalipiiri Mustasaari
37 Jarmo Juntunen Perussuomalaiset Lapin vaalipiiri Rovaniemi
82 Ville Saukkola Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Karkkila
100 Kari Tynkkynen Suomen Kristillisdemokraatit Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
122 Ville Niinistö Vihreä Liitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
125 Aarno Kaikko Itsenäisyyspuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Lappeenranta
63 Juha Hämäläinen Itsenäisyyspuolue Pirkanmaan vaalipiiri Forssa
18 Jukka Vuorinen Suomen Keskusta Kaakkois-Suomen vaalipiiri Savitaipale
85 Merja Mäntyniemi Suomen Keskusta Lapin vaalipiiri Rovaniemi
74 Ari-Pekka Haapanen Perussuomalaiset Varsinais-Suomen vaalipiiri Aura
63 Kauko Turunen Suomen Kristillisdemokraatit Vaasan vaalipiiri Parkano
14 Kimmo Tiilikainen Suomen Keskusta Kaakkois-Suomen vaalipiiri Ruokolahti
66 Jaana Karmala-Vanamo Vasemmistoliitto Satakunnan vaalipiiri Kankaanpää
196 Filip Björklöf Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Raasepori
53 Auli Laine Vihreä Liitto Hämeen vaalipiiri Hausjärvi
61 Hannu Rainesto Suomen Työväenpuolue Satakunnan vaalipiiri Eura
194 Anni Salminen Itsenäisyyspuolue Helsingin vaalipiiri Vantaa
140 Juhana Nerve Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Ylöjärvi
118 Kirsi-Maarit Asplund Perussuomalaiset Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
151 Pilvi Torsti Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
36 Liisa Ahonen Suomen Kristillisdemokraatit Kaakkois-Suomen vaalipiiri Mikkeli
30 Monica Lamberg Suomen Keskusta Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
91 Eva Biaudet Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
2 Riku Eskelinen Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Helsinki
341 Antti Kukkonen Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
22 Sauli Isokoski Vasemmistoliitto Vaasan vaalipiiri Pietarsaari
120 Heikki Ketoharju Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
84 Tuula Peltonen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Jämsä
40 Marjo Pakka Kansallinen Kokoomus Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
19 Jan Backman Vasemmistoliitto Vaasan vaalipiiri Vaasa
118 Merja Hermonen Vihreä Liitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Lieto
15 Pekka Tiitinen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Lapin vaalipiiri Kemi
142 Sari Kyllönen Vasemmistoliitto Oulun vaalipiiri Kajaani
189 Ilkka Luoma Itsenäisyyspuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
236 Pekka Tiainen Suomen Työväenpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
81 Maria Tolppanen Perussuomalaiset Vaasan vaalipiiri Vaasa
17 Juhani Räsänen Suomen Kristillisdemokraatit Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
27 Tommi Petteri Tapiainen Vihreä Liitto Keski-Suomen vaalipiiri Jämsä
8 Lars-Erik Gästgivars Ruotsalainen kansanpuolue Vaasan vaalipiiri Mustasaari
56 Matti Parpala Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
68 Timo Nummela Itsenäisyyspuolue Pirkanmaan vaalipiiri Nokia
56 Aleksi Mäntylä Vihreä Liitto Hämeen vaalipiiri Lahti
78 Mika Kari Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Hämeen vaalipiiri Lahti
27 Ilpo Haaja Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
48 Pirkka Aalto Suomen Kristillisdemokraatit Lapin vaalipiiri Kemijärvi
81 Harri Kivistö Piraattipuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
69 Björn Cederberg Suomen Kristillisdemokraatit Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
195 Ann-Katrin Bender Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Raasepori
92 Veera Köpsi Suomen Kristillisdemokraatit Varsinais-Suomen vaalipiiri Raisio
121 Sara Luotonen Vihreä Liitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Naantali
187 Ersin Uludag Suomen Kommunistinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
241 Jukka Vaahtera Kommunistinen Työväenpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
379 Nina Naskali Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Hyvinkää
188 Miikka Uotinen Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Kirkkonummi
50 Aki Oksala Piraattipuolue Lapin vaalipiiri Rovaniemi
51 Marika Mattila Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Oulun vaalipiiri Oulu
32 Jouni Vauhkonen Vihreä Liitto Savo-Karjalan vaalipiiri Vantaa
240 Marjukka Kaakkola Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Lohja
385 Seppo Särkiniemi Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Espoo
130 Konsta Weber Vihreä Liitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
253 Juhani Kähärä Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
170 Mika Raatikainen Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
4 Mats Löfström Sitoutumattomat Ahvenanmaan maakunnan vaalipiiri Eckerö
163 Veli-Pekka Kortelainen Itsenäisyyspuolue Oulun vaalipiiri Oulu
18 Jarmo Vikman Suomen Työväenpuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Kaarina
125 Marika Uimaluoto Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Satakunnan vaalipiiri Merikarvia
314 Tapani Mäkinen Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
128 Wäinämö Ruottinen Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
343 Petri Kaivanto Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
111 Joakim (Jocke) Lybeck Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Porvoo
286 Thelma Åkers Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
98 Elina Seitz Suomen Kristillisdemokraatit Varsinais-Suomen vaalipiiri Salo
23 Kimmo Kautio Vasemmistoliitto Hämeen vaalipiiri Hattula
7 Anne Kettunen Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Helsinki
124 Lea Mäkipää Perussuomalaiset Pirkanmaan vaalipiiri Kihniö
265 Sirkka-Liisa Kähärä Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
65 Antti Kalliomaa Suomen Keskusta Hämeen vaalipiiri Lahti
19 Marianne Ikävalko Vasemmistoliitto Lapin vaalipiiri Rovaniemi
117 Tero Ahlqvist Perussuomalaiset Pirkanmaan vaalipiiri Pälkäne
149 Erik Lydén Vasemmistoliitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
139 Hannu Mäkäräinen Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Inkoo
144 Antti Kurvinen Suomen Keskusta Vaasan vaalipiiri Kauhava
145 Esko Lehtimäki Suomen Keskusta Vaasan vaalipiiri Teuva
112 Anne Help Kansallinen Kokoomus Savo-Karjalan vaalipiiri Kiuruvesi
64 Timo Isosaari Itsenäisyyspuolue Pirkanmaan vaalipiiri Nokia
28 Janne Nieminen Vasemmistoliitto Hämeen vaalipiiri Forssa
143 Jaakko Meretniemi Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
270 Johanna Värmälä Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
108 Teppo Honkasalo Itsenäisyyspuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
16 Jari Porttila Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Helsinki
27 Vesa Jalonen Suomen Keskusta Satakunnan vaalipiiri Eurajoki
25 Elisa Lientola Vasemmistoliitto Hämeen vaalipiiri Lahti
226 Arvo Juutilainen-Kelaranta Kommunistinen Työväenpuolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
150 Tapio Nyysti Suomen Keskusta Vaasan vaalipiiri Laihia
4 Roosa-Maria Kauppinen Suomen Kristillisdemokraatit Keski-Suomen vaalipiiri Laukaa
85 Lilja Tamminen Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
113 Matti Aleksanteri Eskelinen Piraattipuolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
132 Markku Eilola-Jokivirta Vasemmistoliitto Oulun vaalipiiri Oulu
68 Jari Myllykoski Vasemmistoliitto Satakunnan vaalipiiri Nakkila
132 Seppo Silvennoinen Perussuomalaiset Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
125 Emmi Wehka-aho Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Kirkkonummi
199 Thomas Elfgren Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Sipoo
361 Jeppe Isberg Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
41 Juha Richter Suomen Kristillisdemokraatit Oulun vaalipiiri Oulu
6 Antti Liikkanen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Lapin vaalipiiri Rovaniemi
41 Mikael Palola Kansallinen Kokoomus Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
102 Riitta Tuutti-Kyrölä Itsenäisyyspuolue Hämeen vaalipiiri Janakkala
110 Eero Suutari Kansallinen Kokoomus Oulun vaalipiiri Kajaani
380 Eeva Oehlandt Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Espoo
74 Aarre Välimäki Vasemmistoliitto Satakunnan vaalipiiri Karvia
161 Erkki Korhonen Itsenäisyyspuolue Oulun vaalipiiri Oulu
63 Tuomo Grundström Vasemmistoliitto Satakunnan vaalipiiri Rauma
42 Kai Similä Suomen Kristillisdemokraatit Oulun vaalipiiri Kempele
91 Roland Berg Itsenäisyyspuolue Lapin vaalipiiri Keminmaa
115 Janne Halunen Perussuomalaiset Oulun vaalipiiri Kempele
58 Juha Parviainen Suomen Työväenpuolue Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
199 Risto Rantanen Sitoutumattomat Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
66 Kalle Helske Kansallinen Kokoomus Lapin vaalipiiri Kemi
29 Marika Nykänen Kansallinen Kokoomus Kaakkois-Suomen vaalipiiri Pieksämäki
43 Juha Suonperä Kansallinen Kokoomus Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
259 Antti Rinne Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Mäntsälä
92 Tatu Chanth Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Porvoo
116 Jyri Hämäläinen Piraattipuolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
226 Lana Kortie Suomen Työväenpuolue Helsingin vaalipiiri Lappeenranta
96 Jaana Laitinen-Pesola Kansallinen Kokoomus Satakunnan vaalipiiri Pori
94 Mauri Männistö Suomen Kommunistinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
201 Tuomas Auvinen Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Helsinki
353 Hannu Ikonen Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Loviisa
81 Anneli Kiljunen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Lappeenranta
41 Ester Laato Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Espoo
59 Juhani Tanski Suomen Työväenpuolue Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
137 Marjaana Kanervo Vihreä Liitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Ruokolahti
76 Petteri Evilampi Itsenäisyyspuolue Satakunnan vaalipiiri Pori
20 Olli Rehn Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Helsinki
93 Taija Hakola Kansallinen Kokoomus Vaasan vaalipiiri Kauhajoki
154 Eena Värne Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Raasepori
243 Ahto Apajalahti Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
98 Jari Haapaniemi Kansallinen Kokoomus Pirkanmaan vaalipiiri Nokia
51 Ilmari Nurminen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Sastamala
76 Päivi Kähkönen Suomen Kristillisdemokraatit Savo-Karjalan vaalipiiri Juuka
36 Joanna Juurakko Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
68 Aleksi Hernesniemi Perussuomalaiset Vaasan vaalipiiri Kannus
4 Kalevi Wahrman Suomen Työväenpuolue Uudenmaan vaalipiiri Porvoo
59 Pietari Jääskeläinen Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
85 Rauli-Jan Albert Suomen Keskusta Savo-Karjalan vaalipiiri Valtimo
30 Tuomas Telkkä Kansallinen Kokoomus Kaakkois-Suomen vaalipiiri Lappeenranta
105 Carina Raumala Ruotsalainen kansanpuolue Lapin vaalipiiri Inari
295 Jan Edelmann Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
134 Kari Honkala Vasemmistoliitto Oulun vaalipiiri Sievi
34 Aimo Remes Muutos 2011 Oulun vaalipiiri Kärsämäki
77 Maria Ohisalo Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
38 Petri Himanen Suomen Kristillisdemokraatit Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
78 Lauri Ihalainen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Helsinki
9 Sirpa Kulin Perussuomalaiset Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
196 Paavo Närvänen Sitoutumattomat Pirkanmaan vaalipiiri Pirkkala
26 Esa Erävalo Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Lohja
194 Sakari Lisma Sitoutumattomat Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
72 Anna-Liisa Lämsä Kansallinen Kokoomus Lapin vaalipiiri Oulu
31 Kim Tamio Vihreä Liitto Savo-Karjalan vaalipiiri Tervo
63 Niilo Keränen Suomen Keskusta Oulun vaalipiiri Taivalkoski
27 Saana Lind Vasemmistoliitto Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
62 Pekka Haavisto Itsenäisyyspuolue Pirkanmaan vaalipiiri Sastamala
115 Reijo Paunonen Perussuomalaiset Kaakkois-Suomen vaalipiiri Juva
57 Lauri Oinonen Suomen Keskusta Keski-Suomen vaalipiiri Keuruu
47 Hanna Laine Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Kangasala
51 Maria Hanhisalo Suomen Kristillisdemokraatit Vaasan vaalipiiri Lappajärvi
84 Heikki Tamminen Perussuomalaiset Varsinais-Suomen vaalipiiri Salo
68 Riikka Moilanen Suomen Keskusta Oulun vaalipiiri Oulu
55 Päivi Alajas Suomen Kommunistinen Puolue Lapin vaalipiiri Kemi
124 Lasse Mikkola Perussuomalaiset Oulun vaalipiiri Raahe
19 Satu Sipilä Suomen Kristillisdemokraatit Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
22 Pertti Hakanen Suomen Keskusta Pirkanmaan vaalipiiri Sastamala
185 Petri Kauppinen Itsenäisyyspuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
136 Eppu Saarela Vihreä Liitto Vaasan vaalipiiri Helsinki
95 Aino Sillman Suomen Kommunistinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
90 Mikko Wikstedt Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Espoo
198 Karla Vainio Itsenäisyyspuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
28 Juha Kuisma Suomen Keskusta Pirkanmaan vaalipiiri Lempäälä
266 Kristiina Kreisler Sitoutumattomat Helsingin vaalipiiri Helsinki
23 Ilpo Jorasmaa Vihreä Liitto Savo-Karjalan vaalipiiri Rääkkylä
261 Mira Salmela Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
142 Jape Lovén Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
130 Hannele Salava Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
41 Mira Nieminen Perussuomalaiset Hämeen vaalipiiri Asikkala
6 Aira Korhonen Suomen Kristillisdemokraatit Keski-Suomen vaalipiiri Laukaa
164 Joel Vuorio Suomen Kommunistinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
134 Joni Orava Vasemmistoliitto Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
56 Petri Neittaanmäki Suomen Keskusta Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
59 Mauri Pekkarinen Suomen Keskusta Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
213 Terho Nikulainen Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Helsinki
155 Paula Sihto Suomen Keskusta Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
139 Sade Kondelin Vasemmistoliitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
133 Harri Kämäräinen Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Tuusula
302 Pia Kauma Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Espoo
117 Arto Lampila Piraattipuolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
13 Abdirahim (Husu) Mohamed Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Helsinki
33 Veera Willman Vihreä Liitto Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
95 Ida-Kajsa Yasav Ruotsalainen kansanpuolue Oulun vaalipiiri Oulu
113 Mirva Heino Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Satakunnan vaalipiiri Pori
100 Antti Tarvainen Itsenäisyyspuolue Lapin vaalipiiri Kemi
59 Eeva Rautamäki Vihreä Liitto Hämeen vaalipiiri Lahti
28 Saara-Sofia Sirén Kansallinen Kokoomus Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
61 Toni Kemppainen Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Inkoo
149 Kaarin Taipale Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
79 Sirpa Paatero Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
105 Aleksi Kopponen Kansallinen Kokoomus Pirkanmaan vaalipiiri Lempäälä
98 Linda Lyyra Itsenäisyyspuolue Hämeen vaalipiiri Helsinki
175 Marika Sorja Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
70 Irma Kemppainen Perussuomalaiset Vaasan vaalipiiri Kokkola
190 Anna Abrahamsson Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Sipoo
73 Ilpo Haalisto Perussuomalaiset Varsinais-Suomen vaalipiiri Nousiainen
102 Reetta Hulmi Vihreä Liitto Satakunnan vaalipiiri Köyliö
58 Teija Muuraiskangas Suomen Kristillisdemokraatit Vaasan vaalipiiri Kokkola
140 Ritva Väyrynen Vasemmistoliitto Savo-Karjalan vaalipiiri Juuka
35 Pekka Mustonen Piraattipuolue Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
68 Rauno Lintunen Kommunistinen Työväenpuolue Savo-Karjalan vaalipiiri Porvoo
199 Susan Virkkala Itsenäisyyspuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
53 Heimo Huttunen Muutos 2011 Kaakkois-Suomen vaalipiiri Mikkeli
88 Jasmine Saloranta Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
99 Sisko Pinola Itsenäisyyspuolue Hämeen vaalipiiri Lahti
45 Harri Tauriainen Perussuomalaiset Lapin vaalipiiri Kemi
221 Björn Sundqvist Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Porvoo
65 Joni Kalliomäki Vasemmistoliitto Satakunnan vaalipiiri Pori
208 Nicholas Kujala Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
33 Lola Wallinkoski Kansallinen Kokoomus Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
5 Marika Hakola Suomen Kristillisdemokraatit Pirkanmaan vaalipiiri Virrat
61 Hannu Ketoharju Suomen Kommunistinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Juuka
21 Laura Katariina Mansikkamäki Vihreä Liitto Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
79 Henry Määttä Suomen Kristillisdemokraatit Savo-Karjalan vaalipiiri Nurmes
58 Pekka Isoviita Kommunistinen Työväenpuolue Satakunnan vaalipiiri Merikarvia
235 Eila Hassinen Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Lohja
65 Peter Östman Suomen Kristillisdemokraatit Vaasan vaalipiiri Luoto
36 Harri Kerijoki Perussuomalaiset Hämeen vaalipiiri Heinola
56 Lena Hulden Suomen Kommunistinen Puolue Lapin vaalipiiri Vantaa
159 Kalle Niskanen Suomen Kommunistinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Kaarina
32 Allan Saloranta Vasemmistoliitto Vaasan vaalipiiri Vöyri
124 Jarkko Kivirikko Suomen Kommunistinen Puolue Hämeen vaalipiiri Lahti
51 Janne Suuronen Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Espoo
45 Kimmo Nykänen Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Porvoo
139 Jukka Järvinen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
47 Mika Tervakangas Suomen Kristillisdemokraatit Satakunnan vaalipiiri Kankaanpää
73 Juha Pylväs Suomen Keskusta Oulun vaalipiiri Ylivieska
84 Tapio Hakala Suomen Kommunistinen Puolue Vaasan vaalipiiri Vaasa
151 Johanna Paloranta Suomen Keskusta Vaasan vaalipiiri Kokkola
37 Rami Lehto Perussuomalaiset Hämeen vaalipiiri Lahti
48 Johanna Loukaskorpi Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
35 Jouni Ovaska Suomen Keskusta Pirkanmaan vaalipiiri Hämeenkyrö
131 Jukka Vornanen Vihreä Liitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
29 Liisa Pietikäinen Vihreä Liitto Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
114 Päivi Meros Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Nurmijärvi
181 Tapio Pulkkinen Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Vihti
115 Kylli Kylliäinen Suomen Kristillisdemokraatit Hämeen vaalipiiri Hämeenlinna
10 Timo Latikka Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Helsinki
136 Pentti Kallio Vasemmistoliitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Kaarina
85 Pekka M. Sinisalo Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Kirkkonummi
58 Arja Juvonen Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Espoo
85 Reino Kolmonen Suomen Kommunistinen Puolue Vaasan vaalipiiri Vaasa
146 Kaisa Spies Vihreä Liitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
21 Marianne Ostamo Perussuomalaiset Satakunnan vaalipiiri Pori
171 Mari Rantanen Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
3 Reijo Rytkönen Suomen Työväenpuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
101 Veronica Hertzberg Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
53 Joonas Könttä Suomen Keskusta Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
105 Ossi Rantonen Itsenäisyyspuolue Savo-Karjalan vaalipiiri Siilinjärvi
228 Timo Nieminen Kommunistinen Työväenpuolue Uudenmaan vaalipiiri Karkkila
89 Aino Kanniainen Suomen Keskusta Savo-Karjalan vaalipiiri Leppävirta
67 Riku Manninen Vasemmistoliitto Satakunnan vaalipiiri Rauma
172 Erkki Laukkanen Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Mäntsälä
272 Tarja Eklund Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
129 Senja Räsänen Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
3 Sara Kemetter Sitoutumattomat Ahvenanmaan maakunnan vaalipiiri Maarianhamina
111 Kai-Tom Koivunen Itsenäisyyspuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Salo
105 Maarit Pallari Vihreä Liitto Satakunnan vaalipiiri Pori
187 Ville Koskinen Itsenäisyyspuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
37 Eeva-Johanna Eloranta Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
93 Kaija Kollanus Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Pieksämäki
98 Eero Reijonen Suomen Keskusta Savo-Karjalan vaalipiiri Liperi
23 Pauliina Rusula Vihreä Liitto Keski-Suomen vaalipiiri Äänekoski
132 Juha-Pekka Väisänen Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
90 Marika Miettinen Piraattipuolue Vaasan vaalipiiri Lapua
238 Valentina Jakimtchouk Kommunistinen Työväenpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
40 Simo Korpela Suomen Kristillisdemokraatit Satakunnan vaalipiiri Pori
112 Marketta Mattila Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Sipoo
52 Reija Taupila Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Hyvinkää
115 Marko Iltanen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Satakunnan vaalipiiri Rauma
106 Petri Montonen Itsenäisyyspuolue Savo-Karjalan vaalipiiri Outokumpu
86 Kalle Virtanen Itsenäisyyspuolue Satakunnan vaalipiiri Rauma
113 Jouko Miettinen Itsenäisyyspuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
47 Tarja Tenkula Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
360 Johannes Hirvaskoski Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
127 Toni Salomäki Piraattipuolue Satakunnan vaalipiiri Kokemäki
5 Timo Hellman Piraattipuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
237 Martti Häkkinen Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
13 Hanna Halmeenpää Vihreä Liitto Oulun vaalipiiri Kalajoki
207 Jaakob Happonen Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Espoo
117 Tarja Omenainen Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Vihti
157 Marko Ekqvist Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
166 Jukka Karhula Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Espoo
135 Harri Vuorenpää Perussuomalaiset Pirkanmaan vaalipiiri Pirkkala
7 Elli Flén Ruotsalainen kansanpuolue Vaasan vaalipiiri Uusikaarlepyy
91 Pauli Järvenpää Kansallinen Kokoomus Satakunnan vaalipiiri Helsinki
30 Mikko Jokio Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
203 Björn Heir Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Lohja
104 Noora Koponen Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Espoo
32 Ville Vainionpää Muutos 2011 Keski-Suomen vaalipiiri Saarijärvi
14 Tuomas Wilkman Suomen Kristillisdemokraatit Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
60 Kerstin Tuomala Suomen Kommunistinen Puolue Lapin vaalipiiri Simo
100 Pirkko Jartti Kansallinen Kokoomus Pirkanmaan vaalipiiri Pirkkala
135 Mika Letonsaari Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Mikkeli
151 Ilkka Porttikivi Vasemmistoliitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
69 Marko Katajamaa Kansallinen Kokoomus Lapin vaalipiiri Inari
118 Pekka Nyman Vihreä Liitto Lapin vaalipiiri Pelkosenniemi
17 Sari Ekorre-Nummikari Vasemmistoliitto Lapin vaalipiiri Kemi
111 Sonja Falk Suomen Kristillisdemokraatit Hämeen vaalipiiri Lahti
113 Tarja Korteniemi Vihreä Liitto Lapin vaalipiiri Tornio
79 Piritta Poikonen Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Lohja
13 Rami Sipilä Suomen Kristillisdemokraatit Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
48 Eeva-Maria Tuominen Perussuomalaiset Hämeen vaalipiiri Janakkala
233 Kyuu Eturautti Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Tampere
125 Ahti Moilanen Perussuomalaiset Oulun vaalipiiri Utajärvi
38 Olli-Pekka Tuomi Suomen Keskusta Pirkanmaan vaalipiiri Ruovesi
198 Arja Pantsari Sitoutumattomat Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
74 Juha Mäenpää Perussuomalaiset Vaasan vaalipiiri Ilmajoki
18 Jarmo Huhtala Vasemmistoliitto Lapin vaalipiiri Rovaniemi
213 Cosmo Mether Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Loviisa
76 Kirsi Mäkilaine Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
116 Krista Kiuru Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Satakunnan vaalipiiri Pori
15 Minna Reijonen Perussuomalaiset Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
136 Heli Järvinen Vihreä Liitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Savonlinna
92 Tupuna Kangas-Männistö Kansallinen Kokoomus Satakunnan vaalipiiri Eura
148 Juha Mieto Suomen Keskusta Vaasan vaalipiiri Kurikka
25 Mirja Arajärvi Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
10 Riitta Kuismanen Suomen Kristillisdemokraatit Pirkanmaan vaalipiiri Pirkkala
5 Markku Laukkanen Suomen Keskusta Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
128 Tiina Palovuori Perussuomalaiset Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
126 Juho Palmroos Piraattipuolue Satakunnan vaalipiiri Köyliö
87 Maiju Tapiolinna Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Nurmijärvi
30 Soili Haverinen Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
91 Eino Laakso Kommunistinen Työväenpuolue Hämeen vaalipiiri Hämeenlinna
136 Sari Janatuinen Vasemmistoliitto Oulun vaalipiiri Kempele
132 Mikko Välttilä Vihreä Liitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Somero
69 Eero Paananen Perussuomalaiset Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
382 Joonas Salmi Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Hyvinkää
389 Päivi Viro Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
152 Virva-Mari Rask Vasemmistoliitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
250 Petri Rautiainen Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Lohja
80 Konsta Koppinen Itsenäisyyspuolue Satakunnan vaalipiiri Ulvila
84 Johanna Sumuvuori Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
59 Mika Byman Vasemmistoliitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
84 Juha Simonen Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
121 Mikko Korhonen Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
169 Kaarlo Kivimäki Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
68 Anna Sirkiä Suomen Keskusta Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
13 Repe Mäensivu Suomen Kristillisdemokraatit Pirkanmaan vaalipiiri Sastamala
10 Kristiina Hämäläinen Kansallinen Kokoomus Hämeen vaalipiiri Hollola
49 Maija Salo Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Masku
72 Ulla Parviainen Suomen Keskusta Oulun vaalipiiri Kuusamo
123 Pirkko Mattila Perussuomalaiset Oulun vaalipiiri Muhos
181 Kirsi Helin Itsenäisyyspuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
159 Nina Huru Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
69 Leila Mäkinen Vasemmistoliitto Satakunnan vaalipiiri Harjavalta
14 Pasi Paananen Perussuomalaiset Savo-Karjalan vaalipiiri Varkaus
52 Tuula Väätäinen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
50 Hilla Ryösö Suomen Kristillisdemokraatit Kaakkois-Suomen vaalipiiri Lappeenranta
66 Anne Ruuskanen Suomen Kommunistinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
80 Veera Ruoho Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Espoo
236 James Hirvisaari Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Asikkala
141 Annika Lapintie Vasemmistoliitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
99 Juha Hänninen Kansallinen Kokoomus Oulun vaalipiiri Oulu
3 Valtteri Huhtamella Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Lapin vaalipiiri Inari
67 Jenni Kuoppala Itsenäisyyspuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
12 Anne Majuri Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Helsinki
101 Marjukka Huttunen Vasemmistoliitto Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
252 Liisa Sirainen Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Nurmijärvi
44 Jukka Kotimäki Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Siilinjärvi
52 Jari Männikkö Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Oulun vaalipiiri Oulainen
28 Anton Meriläinen Vasemmistoliitto Vaasan vaalipiiri Kokkola
107 Sini Solala Vihreä Liitto Satakunnan vaalipiiri Pori
317 Anitta Orpana Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
116 Paula Nordström Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Lohja
39 Annamaija Manninen Kansallinen Kokoomus Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
83 Tuulikki Tukiainen Itsenäisyyspuolue Satakunnan vaalipiiri Rauma
44 Jukka Mäkinen Suomen Kristillisdemokraatit Satakunnan vaalipiiri Eura
113 Ayman Al Amir Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
100 Daniel Lahti Kansallinen Kokoomus Vaasan vaalipiiri Vaasa
113 Suvi Merikukka Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
112 Hilkka Laikko Itsenäisyyspuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Uusikaupunki
109 Jouni Markkanen Kansallinen Kokoomus Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
107 Sami Pikkuaho Kansallinen Kokoomus Oulun vaalipiiri Oulu
76 Eliisa Panttila Perussuomalaiset Vaasan vaalipiiri Teuva
130 Annika Aalto-Partanen Vihreä Liitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
115 Antti Pesonen Itsenäisyyspuolue Vaasan vaalipiiri Alajärvi
59 Pasi Kaarrela Kommunistinen Työväenpuolue Satakunnan vaalipiiri Kokemäki
107 Nea Lehmussaari Kansallinen Kokoomus Pirkanmaan vaalipiiri Nokia
100 Matias Heikola Vasemmistoliitto Keski-Suomen vaalipiiri Jämsä
120 Päivi Räsänen Suomen Kristillisdemokraatit Hämeen vaalipiiri Riihimäki
44 Antti Salminen Perussuomalaiset Hämeen vaalipiiri Loppi
179 Pekka Hildén Suomen Kommunistinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
127 Mikko Nurmo Perussuomalaiset Pirkanmaan vaalipiiri Valkeakoski
185 Pauli Schadrin Suomen Kommunistinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Nokia
16 Reijo Tossavainen Suomen Kommunistinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
103 Tony Hannukainen Piraattipuolue Hämeen vaalipiiri Lahti
122 Ari Reunanen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Satakunnan vaalipiiri Eura
34 Oili Harjula Muutos 2011 Lapin vaalipiiri Kemijärvi
94 Matti Nevalainen Itsenäisyyspuolue Lapin vaalipiiri Kemi
55 Ulla Huittinen Suomen Keskusta Varsinais-Suomen vaalipiiri Salo
34 Kim Berg Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Vaasan vaalipiiri Vaasa
23 Markus Mustajärvi Vasemmistoliitto Lapin vaalipiiri Savukoski
10 Mika Flöjt Vihreä Liitto Oulun vaalipiiri Kuusamo
172 Jaakko Stenhäll Vihreä Liitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
134 Henna Potinkara Vihreä Liitto Vaasan vaalipiiri Ähtäri
255 Teppo Säkkinen Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
17 Riina Lehmussalmi Perussuomalaiset Satakunnan vaalipiiri Jämijärvi
277 Ranbir Sodhi Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
176 Anssi Putkonen Muutos 2011 Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
96 Outi Ervasti Kansallinen Kokoomus Oulun vaalipiiri Oulu
87 Marja-Leena Alho Kansallinen Kokoomus Satakunnan vaalipiiri Rauma
60 Olli Krannila Kommunistinen Työväenpuolue Satakunnan vaalipiiri Eura
46 Pasi Kivelä Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Vesilahti
28 Marko Varajärvi Vasemmistoliitto Lapin vaalipiiri Helsinki
115 Yrjö Hakanen Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
4 Janne Jussila Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Lapin vaalipiiri Kemijärvi
35 Steven Frostdahl Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Vaasan vaalipiiri Uusikaarlepyy
156 Valentina Ahlavuo Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
70 Sirpa Rintala Perussuomalaiset Keski-Suomen vaalipiiri Jämsä
3 Timo Korhonen Muutos 2011 Hämeen vaalipiiri Lahti
268 Ville Punto Sitoutumattomat Helsingin vaalipiiri Helsinki
232 Ville Rahikainen Suomen Työväenpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
155 Tiina Ahlfors Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Espoo
352 Mirja-Liisa Anttila Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Vihti
16 Silja Keränen Vihreä Liitto Oulun vaalipiiri Kajaani
24 Antti Häkkänen Kansallinen Kokoomus Kaakkois-Suomen vaalipiiri Mäntyharju
110 Eila Tiainen Vasemmistoliitto Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
129 Petri Lappalainen Vihreä Liitto Vaasan vaalipiiri Kokkola
105 Tanja Koskinen Vasemmistoliitto Keski-Suomen vaalipiiri Äänekoski
12 Wivan Nygård-Fagerudd Ruotsalainen kansanpuolue Vaasan vaalipiiri Vaasa
242 Amos Ahola Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
160 Tarja Puotsaari Suomen Kommunistinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Aura
86 Pekka Tuomola Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Järvenpää
139 Teija Tynkkinen Vihreä Liitto Vaasan vaalipiiri Kokkola
131 Jani Mäkinen Vihreä Liitto Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
129 Jouni Karlsson Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Nurmijärvi
36 Sari Vuorela Suomen Keskusta Satakunnan vaalipiiri Siikainen
43 Kyllikki Malkki Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Järvenpää
32 Lenita Toivakka Kansallinen Kokoomus Kaakkois-Suomen vaalipiiri Mikkeli
25 Maarit Sihvonen Vihreä Liitto Oulun vaalipiiri Oulu
163 Jaakko Mustakallio Vihreä Liitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
52 Olavi Koskinen Ruotsalainen kansanpuolue Satakunnan vaalipiiri Pori
20 Sari Tanus Suomen Kristillisdemokraatit Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
79 Jarkko Kokkonen Itsenäisyyspuolue Satakunnan vaalipiiri Pori
103 Aku Kopakkala Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Espoo
189 Jaana Wessman Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Espoo
24 Heikki Leisti Vasemmistoliitto Hämeen vaalipiiri Hartola
67 Reijo Lahtonen Perussuomalaiset Keski-Suomen vaalipiiri Muurame
209 Christel Liljeström Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Sipoo
42 Jukka Gustafsson Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
108 Kalle-Pekka Hietala Vihreä Liitto Lapin vaalipiiri Kemi
126 Timo Anttila Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
31 Antti Perkkalainen Vasemmistoliitto Vaasan vaalipiiri Evijärvi
94 Ilmari Heinonen Kansallinen Kokoomus Vaasan vaalipiiri Pietarsaari
26 Anneli Lehto Vasemmistoliitto Vaasan vaalipiiri Vaasa
145 Rurik Rantalainen Vihreä Liitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
2 Rurik Ahlberg Ruotsalainen kansanpuolue Vaasan vaalipiiri Mustasaari
144 Auri Niskanen Vasemmistoliitto Oulun vaalipiiri Kärsämäki
10 Christoffer Ingo Ruotsalainen kansanpuolue Vaasan vaalipiiri Mustasaari
49 Armi Rautavuori Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
54 Teemu Lavikka Muutos 2011 Kaakkois-Suomen vaalipiiri Lappeenranta
47 Pertti Pokki Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Laitila
18 Juuso Seppälä Kansallinen Kokoomus Hämeen vaalipiiri Heinola
24 Margo Sakari Saxberg Vihreä Liitto Keski-Suomen vaalipiiri Laukaa
57 Jeanette Ljungars Suomen Kristillisdemokraatit Vaasan vaalipiiri Vöyri
53 Kati Åhman-Kuosmanen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Iisalmi
216 Petteri Pietikäinen Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Sipoo
140 Lauri Kosonen Vihreä Liitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Savonlinna
291 Anette Karlsson Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
107 Tanja Hartonen-Pulkka Perussuomalaiset Kaakkois-Suomen vaalipiiri Mäntyharju
100 Anu Vehviläinen Suomen Keskusta Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
8 Lasse Kärkkäinen Piraattipuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Espoo
75 Lauri Heikkilä Perussuomalaiset Varsinais-Suomen vaalipiiri Marttila
284 Veija (Veijo) Baltzar Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
215 Diana Nyberg-Lindholm Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Raasepori
114 Jani Mäkelä Perussuomalaiset Kaakkois-Suomen vaalipiiri Lappeenranta
166 Heikki Jukkola Itsenäisyyspuolue Oulun vaalipiiri Oulainen
112 Jari Lindström Perussuomalaiset Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
71 Pia Salmi Itsenäisyyspuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
69 Marja-Leena Leppänen Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Lappeenranta
124 Sinikka Tyynelä Itsenäisyyspuolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
309 Elina Lepomäki Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Espoo
66 Matti Leiviskä Suomen Keskusta Oulun vaalipiiri Pyhäntä
69 Antti Partala Itsenäisyyspuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
7 Tuukka Koirikivi Suomen Kommunistinen Puolue Oulun vaalipiiri Oulu
7 Osmo Kokko Perussuomalaiset Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
54 Elli Latva-Hakuni Vihreä Liitto Hämeen vaalipiiri Lahti
162 Marko Mannila Vihreä Liitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
25 Tapio Huhtanen Suomen Keskusta Satakunnan vaalipiiri Pori
9 Esa Aalto Vihreä Liitto Oulun vaalipiiri Oulu
8 Jani Kolehmainen Perussuomalaiset Savo-Karjalan vaalipiiri Siilinjärvi
28 Junes Lokka Muutos 2011 Oulun vaalipiiri Oulu
27 Laila Koskela Suomen Keskusta Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
230 Keijo Salmi Kommunistinen Työväenpuolue Uudenmaan vaalipiiri Karkkila
146 Sannamari Sala Vasemmistoliitto Oulun vaalipiiri Oulu
171 Pirkko Kotila Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
253 Johanna Sirén-Kaplas Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Hanko
86 Simo Rundgren Suomen Keskusta Lapin vaalipiiri Kolari
68 Markku Manninen Perussuomalaiset Keski-Suomen vaalipiiri Hankasalmi
51 Kari Tiusanen Suomen Kristillisdemokraatit Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
62 Eero Yrjö-Koskinen Vihreä Liitto Hämeen vaalipiiri Riihimäki
127 Jussi Järvinen Itsenäisyyspuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
112 Jere Kolehmainen Itsenäisyyspuolue Vaasan vaalipiiri Vaasa
4 Niina Halme Muutos 2011 Satakunnan vaalipiiri Pori
104 Kirsi Rantatalo Kansallinen Kokoomus Vaasan vaalipiiri Kristiinankaupunki
184 Laila Räikkä Suomen Kommunistinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
117 Lasse Soinila Itsenäisyyspuolue Vaasan vaalipiiri Närpiö