EHDOKASHAKU
Vaalinumero Nimi Puolue Vaalipiiri Kunta
143 Teemu Luoma-Aho Vasemmistoliitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
93 Jari Pulkkinen Suomen Kristillisdemokraatit Varsinais-Suomen vaalipiiri Raisio
100 Juha Ruohisto Itsenäisyyspuolue Hämeen vaalipiiri Hartola
4 Roosa-Maria Kauppinen Suomen Kristillisdemokraatit Keski-Suomen vaalipiiri Laukaa
138 Annika Karvonen Vasemmistoliitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
49 Arja Karhuvaara Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
176 Sampo Terho Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
270 Yakup Yilmaz Sitoutumattomat Helsingin vaalipiiri Helsinki
77 Tarja Filatov Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Hämeen vaalipiiri Hämeenlinna
33 Marko Heikkuri Muutos 2011 Lapin vaalipiiri Kemi
32 Rauno Saukko Muutos 2011 Oulun vaalipiiri Oulu
228 Timo Nieminen Kommunistinen Työväenpuolue Uudenmaan vaalipiiri Karkkila
112 Marketta Mattila Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Sipoo
137 Kaarina Kailo Vasemmistoliitto Oulun vaalipiiri Oulu
35 Jaana Hannola Perussuomalaiset Lapin vaalipiiri Kemijärvi
36 Eija Kemppi Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Raasepori
113 Ayman Al Amir Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
119 Timo Räihä Suomen Kristillisdemokraatit Hämeen vaalipiiri Lahti
218 Seppo Samppala Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Helsinki
105 Carina Raumala Ruotsalainen kansanpuolue Lapin vaalipiiri Inari
157 Hanna-Kaisa Heilimo Vihreä Liitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
241 Jukka Vaahtera Kommunistinen Työväenpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
90 Hannele Rehuttu Piraattipuolue Pirkanmaan vaalipiiri Akaa
79 Timo Kurula Suomen Keskusta Lapin vaalipiiri Kittilä
47 Maarit Tuomi Perussuomalaiset Hämeen vaalipiiri Lahti
19 Kati Kurvi Vihreä Liitto Oulun vaalipiiri Oulu
114 Jarmo Nevalainen Itsenäisyyspuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
41 Kitti Kumpulainen Suomen Kristillisdemokraatit Satakunnan vaalipiiri Luvia
24 Antti Häkkänen Kansallinen Kokoomus Kaakkois-Suomen vaalipiiri Mäntyharju
318 Ann-Mari Patshijew Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
120 Lassi Kaleva Perussuomalaiset Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
130 Konsta Weber Vihreä Liitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
2 Cecilia Jansson Sitoutumattomat Ahvenanmaan maakunnan vaalipiiri Hammarland
65 Joni Kalliomäki Vasemmistoliitto Satakunnan vaalipiiri Pori
60 Tytti Tuppurainen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Oulun vaalipiiri Oulu
20 Juha Haapakoski Kansallinen Kokoomus Varsinais-Suomen vaalipiiri Naantali
90 Eva-Maija Harjunpää Suomen Kristillisdemokraatit Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
169 Kaarlo Kivimäki Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
6 Kimmo Kivelä Perussuomalaiset Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
8 Laura Kolbe Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Helsinki
3 Juri Bespalov Suomen Kommunistinen Puolue Oulun vaalipiiri Pudasjärvi
101 Jyrki Kasvi Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Espoo
16 Tommi Laitila Perussuomalaiset Satakunnan vaalipiiri Honkajoki
119 Saara Ilvessalo Vihreä Liitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
130 Annika Aalto-Partanen Vihreä Liitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
146 Jarkko Lampuoti Vasemmistoliitto Pirkanmaan vaalipiiri Helsinki
63 Anna Humppi Perussuomalaiset Keski-Suomen vaalipiiri Karstula
37 Sari Behm Suomen Kristillisdemokraatit Kaakkois-Suomen vaalipiiri Savonlinna
12 Janne Hakkarainen Vihreä Liitto Oulun vaalipiiri Oulu
64 Pekka Hacklin Kansallinen Kokoomus Lapin vaalipiiri Tornio
74 Emma Kari Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
116 Jyri Hämäläinen Piraattipuolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
321 Tuija Sundberg Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Vihti
68 Timo Nummela Itsenäisyyspuolue Pirkanmaan vaalipiiri Nokia
147 Jarmo Knuutila Kommunistinen Työväenpuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Taipalsaari
199 Risto Rantanen Sitoutumattomat Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
67 Keijo Uusiprosi Suomen Työväenpuolue Vaasan vaalipiiri Kauhajoki
60 Wille Rydman Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
30 Mikko Jokio Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
225 Hannu Harju Kommunistinen Työväenpuolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
46 Matti Torvinen Perussuomalaiset Lapin vaalipiiri Rovaniemi
216 Mikaela Nylander Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Porvoo
139 Teija Tynkkinen Vihreä Liitto Vaasan vaalipiiri Kokkola
17 Bo-Göran Åstrand Ruotsalainen kansanpuolue Vaasan vaalipiiri Pietarsaari
181 Kirsi Helin Itsenäisyyspuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
96 Jaana Laitinen-Pesola Kansallinen Kokoomus Satakunnan vaalipiiri Pori
41 Mikael Palola Kansallinen Kokoomus Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
2 Sauli Ahvenjärvi Suomen Kristillisdemokraatit Pirkanmaan vaalipiiri Rauma
18 Lea Krank Vihreä Liitto Oulun vaalipiiri Helsinki
33 Jouko Jääskeläinen Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
8 Maria-Riitta Mällinen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Lapin vaalipiiri Rovaniemi
162 Tuukka Lampela Itsenäisyyspuolue Oulun vaalipiiri Oulu
4 Niina Hietalahti Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Helsinki
232 Ville Rahikainen Suomen Työväenpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
51 Johanna Vähäkainu Suomen Kristillisdemokraatit Satakunnan vaalipiiri Pori
62 Saara Tikkakoski Suomen Kristillisdemokraatit Vaasan vaalipiiri Veteli
20 Ville Luotola Vasemmistoliitto Lapin vaalipiiri Rovaniemi
106 Heikki Suomalainen Kommunistinen Työväenpuolue Lapin vaalipiiri Rovaniemi
111 Matti Vuorenpää Suomen Kommunistinen Puolue Satakunnan vaalipiiri Pori
53 Juho Kukkasmäki Ruotsalainen kansanpuolue Satakunnan vaalipiiri Jämijärvi
44 Keijo Kaleva Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Virrat
75 Lauri Heikkilä Perussuomalaiset Varsinais-Suomen vaalipiiri Marttila
44 Matias Mäkynen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Vaasan vaalipiiri Vaasa
90 Mikko Wikstedt Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Espoo
45 Harri Tauriainen Perussuomalaiset Lapin vaalipiiri Kemi
79 Henry Määttä Suomen Kristillisdemokraatit Savo-Karjalan vaalipiiri Nurmes
129 Helena Särkijärvi Vihreä Liitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Parainen
53 Markku Tenhunen Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Järvenpää
4 Riitta Haapala Suomen Kristillisdemokraatit Pirkanmaan vaalipiiri Valkeakoski
24 Elsi Kauppinen Vihreä Liitto Savo-Karjalan vaalipiiri Lieksa
58 Riina Puusaari Vihreä Liitto Hämeen vaalipiiri Lahti
23 Juha-Matti Kiviluoma Vasemmistoliitto Vaasan vaalipiiri Teuva
258 Petrus Pennanen Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
63 Eeva Mustonen Suomen Kommunistinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Iisalmi
66 Juhana Vartiainen Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
309 Elina Lepomäki Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Espoo
84 Milka Taivassalo Suomen Kristillisdemokraatit Savo-Karjalan vaalipiiri Nurmijärvi
109 Nelli Berg-Väänänen Kansallinen Kokoomus Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
95 Teemu Hokkanen Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Espoo
66 Veijo Lappalainen Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Hyvinkää
19 Arto Viitaniemi Suomen Kommunistinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Järvenpää
68 Anna Sirkiä Suomen Keskusta Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
131 Katja Andrejev Vihreä Liitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Hamina
245 Anne Lempinen Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Lohja
43 Jari Ronkainen Perussuomalaiset Hämeen vaalipiiri Hollola
151 Johanna Paloranta Suomen Keskusta Vaasan vaalipiiri Kokkola
143 Anna Kontula Vasemmistoliitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
78 Erkki Ketola Itsenäisyyspuolue Satakunnan vaalipiiri Pomarkku
331 Juho Lyytikäinen Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
155 Thomas Wallgren Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
16 Silja Keränen Vihreä Liitto Oulun vaalipiiri Kajaani
63 Sirkka-Liisa Anttila Suomen Keskusta Hämeen vaalipiiri Forssa
103 Kai Pöntinen Kansallinen Kokoomus Vaasan vaalipiiri Lapua
15 Leena Rauhala Suomen Kristillisdemokraatit Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
79 Sanna Leivonen Perussuomalaiset Varsinais-Suomen vaalipiiri Salo
85 Merja Mäntyniemi Suomen Keskusta Lapin vaalipiiri Rovaniemi
259 Raoul Plommer Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
118 Kirsi-Maarit Asplund Perussuomalaiset Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
201 Tuomas Auvinen Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Helsinki
57 Hanna Tainio Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
34 Satu Tietari Suomen Keskusta Satakunnan vaalipiiri Säkylä
19 Marianne Ikävalko Vasemmistoliitto Lapin vaalipiiri Rovaniemi
72 Heidi Salo Itsenäisyyspuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
48 Eeva-Maria Tuominen Perussuomalaiset Hämeen vaalipiiri Janakkala
22 Jan Hultin Kansallinen Kokoomus Kaakkois-Suomen vaalipiiri Savonlinna
6 Aira Korhonen Suomen Kristillisdemokraatit Keski-Suomen vaalipiiri Laukaa
160 Nuutti Hyttinen Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
182 Eija Moisio Suomen Kommunistinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Ylöjärvi
30 Anne Roponen Vihreä Liitto Savo-Karjalan vaalipiiri Iisalmi
125 Paavo Nygrén Suomen Kommunistinen Puolue Hämeen vaalipiiri Heinola
45 Petri Partanen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Vaasan vaalipiiri Kokkola
44 Kai Sadinmaa Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
61 Teuvo Hakkarainen Perussuomalaiset Keski-Suomen vaalipiiri Viitasaari
149 Kaarin Taipale Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
47 Juha Rantalainen Suomen Kristillisdemokraatit Kaakkois-Suomen vaalipiiri Lappeenranta
105 Maarit Pallari Vihreä Liitto Satakunnan vaalipiiri Pori
70 Kai-Ari Lundell Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
2 Markku Heikkilä Suomen Keskusta Kaakkois-Suomen vaalipiiri Lappeenranta
46 Ahti Weijo Kansallinen Kokoomus Keski-Suomen vaalipiiri Luhanka
28 Tero Eero Antero Uuttana Vihreä Liitto Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
226 Arvo Juutilainen-Kelaranta Kommunistinen Työväenpuolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
79 Piritta Poikonen Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Lohja
42 Heikki Patomäki Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
91 Mikko Valtonen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Lappeenranta
49 Mikko Haapala Vihreä Liitto Hämeen vaalipiiri Lahti
126 Veijo Niemi Perussuomalaiset Pirkanmaan vaalipiiri Lempäälä
153 Veera Kontiokari Piraattipuolue Oulun vaalipiiri Oulu
30 Aino-Kaisa Pekonen Vasemmistoliitto Hämeen vaalipiiri Riihimäki
16 Marlén Timonen Ruotsalainen kansanpuolue Vaasan vaalipiiri Kokkola
51 Ilmari Nurminen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Sastamala
51 Janne Suuronen Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Espoo
46 Pasi Kivelä Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Vesilahti
117 Lasse Soinila Itsenäisyyspuolue Vaasan vaalipiiri Närpiö
68 Petri S. J. Lehtinen Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Kauniainen
70 Hille Kuusisto Kansallinen Kokoomus Lapin vaalipiiri Kittilä
23 Markku Vuorinen Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Helsinki
81 Markus Lohi Suomen Keskusta Lapin vaalipiiri Rovaniemi
30 Tuukka Kuru Muutos 2011 Lapin vaalipiiri Kemi
128 Kaarlo Julkunen Vasemmistoliitto Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
78 Lauri Ihalainen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Helsinki
76 Eliisa Panttila Perussuomalaiset Vaasan vaalipiiri Teuva
88 Pauli Vahtera Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
2 Tommi Lievemaa Suomen Työväenpuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
59 Tanja Tiainen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Oulun vaalipiiri Oulu
37 Mikko Kiuttu Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Hyvinkää
45 Heidi Selenius Perussuomalaiset Hämeen vaalipiiri Riihimäki
59 Eeva Rautamäki Vihreä Liitto Hämeen vaalipiiri Lahti
54 Tiina Tuomela Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
85 Annika Jouppila Ruotsalainen kansanpuolue Oulun vaalipiiri Liminka
76 Vilhelm Junnila Perussuomalaiset Varsinais-Suomen vaalipiiri Naantali
88 Taru Anttila Kansallinen Kokoomus Satakunnan vaalipiiri Pori
20 Meri Johanna Lumela Vihreä Liitto Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
152 Eva Holm Suomen Kommunistinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
79 Jarmo Vuolteenaho Suomen Keskusta Oulun vaalipiiri Nivala
61 Jukka Davidsson Itsenäisyyspuolue Pirkanmaan vaalipiiri Pälkäne
100 Mika Aromaa Piraattipuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Lappeenranta
134 Marko Törhönen Perussuomalaiset Pirkanmaan vaalipiiri Kangasala
86 Rami Klemets Ruotsalainen kansanpuolue Oulun vaalipiiri Oulu
26 Paavo Arhinmäki Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
178 Anu Nevanlinna Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Sipoo
142 Petra Laitinen Vihreä Liitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kangasniemi
18 Jarmo Vikman Suomen Työväenpuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Kaarina
148 Sonja Nyman Kommunistinen Työväenpuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Imatra
116 Krista Kiuru Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Satakunnan vaalipiiri Pori
336 Marika Siltanen Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
391 Kaisu Havana Köyhien Asialla Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
28 Saara-Sofia Sirén Kansallinen Kokoomus Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
40 Sami (Frank) Muttilainen Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
270 Johanna Värmälä Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
3 Eero Bogdanoff Perussuomalaiset Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
83 Micael Westerholm Perussuomalaiset Vaasan vaalipiiri Mustasaari
157 Marko Ekqvist Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
209 Christel Liljeström Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Sipoo
118 Jonna Maarit Purojärvi Piraattipuolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
123 Kristiina Salonen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Satakunnan vaalipiiri Rauma
173 Olli Sademies Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
128 Esa Lehto Itsenäisyyspuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Parikkala
39 Hilkka Nivukoski Suomen Kristillisdemokraatit Oulun vaalipiiri Oulu
104 Timo Repo Itsenäisyyspuolue Savo-Karjalan vaalipiiri Iisalmi
198 Arja Pantsari Sitoutumattomat Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
197 Elin Blomqvist Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Porvoo
137 Eero Heinäluoma Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
5 Anna-Kajsa Blomqvist Ruotsalainen kansanpuolue Vaasan vaalipiiri Kristiinankaupunki
54 Kristiina Numelin Ruotsalainen kansanpuolue Satakunnan vaalipiiri Kokemäki
15 Pekka Tiitinen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Lapin vaalipiiri Kemi
76 Janne Tervonen Itsenäisyyspuolue Pirkanmaan vaalipiiri Virrat
90 Jarkko Harjumaaskola Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Hamina
126 Juho Palmroos Piraattipuolue Satakunnan vaalipiiri Köyliö
121 Sara Luotonen Vihreä Liitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Naantali
136 Pentti Kallio Vasemmistoliitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Kaarina
30 Pasi Rousu Muutos 2011 Oulun vaalipiiri Oulu
29 Paula Inkeri Vehkomäki Vihreä Liitto Keski-Suomen vaalipiiri Keuruu
157 Jani Pontus Toivanen Sitoutumattomat Vaasan vaalipiiri Vöyri
119 Liisa Virtanen Vihreä Liitto Lapin vaalipiiri Tornio
50 Henri Kylen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Oulun vaalipiiri Oulu
13 Hanna Halmeenpää Vihreä Liitto Oulun vaalipiiri Kalajoki
112 Miikka Keränen Vihreä Liitto Lapin vaalipiiri Rovaniemi
20 Marko Fobba Forss Kansallinen Kokoomus Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
31 Samuli Mikkola Muutos 2011 Lapin vaalipiiri Utsjoki
172 Erkki Laukkanen Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Mäntsälä
63 Niilo Keränen Suomen Keskusta Oulun vaalipiiri Taivalkoski
32 Lenita Toivakka Kansallinen Kokoomus Kaakkois-Suomen vaalipiiri Mikkeli
52 Kari Kilpinen Vihreä Liitto Hämeen vaalipiiri Asikkala
117 Merja Oksman Kansallinen Kokoomus Savo-Karjalan vaalipiiri Siilinjärvi
31 Antti Perkkalainen Vasemmistoliitto Vaasan vaalipiiri Evijärvi
11 Tarvo "Rokkipappi" Laakso Suomen Kristillisdemokraatit Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
17 Pekka Romo Kansallinen Kokoomus Hämeen vaalipiiri Hämeenlinna
170 Iiris Suomela Vihreä Liitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
8 Lars-Erik Gästgivars Ruotsalainen kansanpuolue Vaasan vaalipiiri Mustasaari
99 Matti Helin Kansallinen Kokoomus Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
64 Timo Isosaari Itsenäisyyspuolue Pirkanmaan vaalipiiri Nokia
126 Timo Hirvonen Itsenäisyyspuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Mikkeli
19 Liisa Viivi Marjukka Kuparinen Vihreä Liitto Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
122 Oskari Sundström Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Raasepori
65 Matti Karvonen Itsenäisyyspuolue Pirkanmaan vaalipiiri Valkeakoski
9 Anniina Peltola Suomen Keskusta Kaakkois-Suomen vaalipiiri Iitti
97 Olli-Pekka Karjalainen Kansallinen Kokoomus Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
64 Kauko Isomäki Perussuomalaiset Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
98 Jarmo J. Husso Kansallinen Kokoomus Oulun vaalipiiri Oulu
7 Eero Juhani Koskela Suomen Kristillisdemokraatit Keski-Suomen vaalipiiri Jämsä
365 Ilmari Kekkonen Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
34 Kim Berg Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Vaasan vaalipiiri Vaasa
31 Ahti Hurmalainen Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Espoo
104 Anne Liinamaa Vihreä Liitto Satakunnan vaalipiiri Pori
82 Teemu Lindroos Piraattipuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
37 Martin Ylikännö Suomen Keskusta Satakunnan vaalipiiri Huittinen
119 Sari Raassina Kansallinen Kokoomus Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
230 Matti Orava Suomen Työväenpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
156 Ulla-Maria Åstrand Suomen Keskusta Vaasan vaalipiiri Kruunupyy
122 Kristian Sheikki Laakso Itsenäisyyspuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
51 Kari Tiusanen Suomen Kristillisdemokraatit Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
116 Pekka Niiranen Kansallinen Kokoomus Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
64 Ako Nyman Suomen Kommunistinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
45 Petri Karisma Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
41 Mari Huohvanainen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
28 Janne Pekkala Vihreä Liitto Savo-Karjalan vaalipiiri Valtimo
108 Ilpo Heltimoinen Perussuomalaiset Kaakkois-Suomen vaalipiiri Lappeenranta
22 Sauli Isokoski Vasemmistoliitto Vaasan vaalipiiri Pietarsaari
118 Kalle Leppikorpi Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Satakunnan vaalipiiri Rauma
28 Marko Varajärvi Vasemmistoliitto Lapin vaalipiiri Helsinki
150 Pertti Haverinen Suomen Kommunistinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Uusikaupunki
278 Pasi Kanerva Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Pornainen
39 Annamaija Manninen Kansallinen Kokoomus Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
45 Sari Palm Suomen Kristillisdemokraatit Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
10 Kristiina Hämäläinen Kansallinen Kokoomus Hämeen vaalipiiri Hollola
114 Eila Aavakare Perussuomalaiset Oulun vaalipiiri Kajaani
134 Joona Laaksonen Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
60 Seppo Hiironen Vasemmistoliitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Hamina
123 Aulikki Sihvonen Kansallinen Kokoomus Savo-Karjalan vaalipiiri Kontiolahti
141 Annika Lapintie Vasemmistoliitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
301 Atte Kaleva Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Espoo
23 Teuvo Hakanen Suomen Keskusta Pirkanmaan vaalipiiri Ylöjärvi
386 Juhani Tihveräinen Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Raasepori
113 Mirva Heino Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Satakunnan vaalipiiri Pori
151 Pilvi Torsti Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
122 Jukka Savolainen Kansallinen Kokoomus Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
392 Tuulia Kärnä Köyhien Asialla Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
14 Jani Sukuvaara Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Lapin vaalipiiri Sodankylä
57 Faruk Abu Taher Vasemmistoliitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
27 Saana Lind Vasemmistoliitto Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
87 Miro Niska Piraattipuolue Pirkanmaan vaalipiiri Valkeakoski
213 Cosmo Mether Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Loviisa
65 Nina Suomalainen Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
183 Petra Packalén Suomen Kommunistinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
144 Tuukka Pääkkönen Vasemmistoliitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
49 Armi Rautavuori Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
48 Päivi Iivonen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Oulun vaalipiiri Raahe
158 Rene Hursti Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
44 Kati-Erika Timperi Kansallinen Kokoomus Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
29 Timo Kalli Suomen Keskusta Satakunnan vaalipiiri Eura
14 Tuomas Wilkman Suomen Kristillisdemokraatit Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
42 Kai Similä Suomen Kristillisdemokraatit Oulun vaalipiiri Kempele
40 Ina Kuula Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Nurmijärvi
22 Antti Holopainen Vasemmistoliitto Hämeen vaalipiiri Lahti
107 Kaarlo Nurmikumpu Kommunistinen Työväenpuolue Lapin vaalipiiri Kemijärvi
42 Jukka Gustafsson Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
82 Timo Hirvelä Ruotsalainen kansanpuolue Oulun vaalipiiri Oulu
40 Sami Järvinen Suomen Kristillisdemokraatit Kaakkois-Suomen vaalipiiri Mikkeli
214 Christina Mickos Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Lapinjärvi
223 Juho Haavisto Suomen Työväenpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
67 Mikko Ollikainen Vasemmistoliitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Hirvensalmi
117 Arto Lampila Piraattipuolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
6 Mats Perämaa Sitoutumattomat Ahvenanmaan maakunnan vaalipiiri Kumlinge
50 Teppo Heiskanen Vihreä Liitto Hämeen vaalipiiri Hämeenlinna
25 Ville Korpinen Vasemmistoliitto Vaasan vaalipiiri Kurikka
58 Teija Muuraiskangas Suomen Kristillisdemokraatit Vaasan vaalipiiri Kokkola
294 Tapani Ala-Reinikka Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Kauniainen
88 Katri Fältberg Suomen Kristillisdemokraatit Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
57 Osmo Häkkilä Kommunistinen Työväenpuolue Satakunnan vaalipiiri Siikainen
269 Heta Ravolainen-Rinne Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Mäntsälä
19 Jan Backman Vasemmistoliitto Vaasan vaalipiiri Vaasa
303 Laura Kiijärvi Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Espoo
253 Juhani Kähärä Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
52 Tiina Larsson Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
251 Jaakko Ruusulampi Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Tuusula
133 Harri Kämäräinen Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Tuusula
17 Jussi Wihonen Perussuomalaiset Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
125 Laura Rantanen Vihreä Liitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
92 Mikko Leppänen Kommunistinen Työväenpuolue Hämeen vaalipiiri Padasjoki
315 Marika Niemi Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Espoo
283 Kim Savolainen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Kerava
34 Sirke Wikström Vasemmistoliitto Hämeen vaalipiiri Forssa
258 Antti Lindtman Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
37 Rami Lehto Perussuomalaiset Hämeen vaalipiiri Lahti
57 Johanna Jurva Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Hollola
15 Hannu Tiusanen Suomen Keskusta Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kangasniemi
12 Petri Huru Perussuomalaiset Satakunnan vaalipiiri Pori
119 Pirjo Mäki Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Satakunnan vaalipiiri Pori
37 Jarmo Juntunen Perussuomalaiset Lapin vaalipiiri Rovaniemi
71 Suvi Silvala Vasemmistoliitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
49 Esa Ruhanen Suomen Kristillisdemokraatit Kaakkois-Suomen vaalipiiri Hirvensalmi
80 Konsta Koppinen Itsenäisyyspuolue Satakunnan vaalipiiri Ulvila
87 Antero Vartia Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
317 Anitta Orpana Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
163 Seppo Kanerva Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
123 Tuomo Lehtinen Itsenäisyyspuolue Keski-Suomen vaalipiiri Multia
48 Sari Hovila Suomen Keskusta Keski-Suomen vaalipiiri Joutsa
108 Teppo Honkasalo Itsenäisyyspuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
65 Toimi Kankaanniemi Perussuomalaiset Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
120 Heikki Ketoharju Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
36 Mikko Pietarinen Piraattipuolue Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
389 Päivi Viro Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
165 Marko Kivelä Itsenäisyyspuolue Oulun vaalipiiri Kempele
70 Tapio Malmiharju Suomen Keskusta Hämeen vaalipiiri Orimattila
353 Hannu Ikonen Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Loviisa
96 Outi Ervasti Kansallinen Kokoomus Oulun vaalipiiri Oulu
206 Stig Kankkonen Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
163 Kirsti Vuolo-Äärilä Suomen Kommunistinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
96 Markku Saarinen Suomen Kristillisdemokraatit Varsinais-Suomen vaalipiiri Paimio
95 Helge Aspholm Itsenäisyyspuolue Hämeen vaalipiiri Loppi
39 Jouko Lampela Perussuomalaiset Lapin vaalipiiri Rovaniemi
99 Jaana Shelby Suomen Kristillisdemokraatit Varsinais-Suomen vaalipiiri Kaarina
80 Eero Vainio Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Hämeen vaalipiiri Lahti
213 Terho Nikulainen Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Helsinki
115 Mari Nevalainen Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Espoo
90 Nicholas Anderson Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
40 Jussi-Pekka Ahonen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Ylöjärvi
84 Anni Miettunen Suomen Keskusta Lapin vaalipiiri Kemi
81 Timo Mikkonen Itsenäisyyspuolue Satakunnan vaalipiiri Pomarkku
160 Tarja Puotsaari Suomen Kommunistinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Aura
33 Ilmari Walker Vasemmistoliitto Vaasan vaalipiiri Vaasa
138 Risto Kalliorinne Vasemmistoliitto Oulun vaalipiiri Oulu
50 Tuula Vepsäläinen Suomen Kristillisdemokraatit Satakunnan vaalipiiri Nakkila
25 Ossi Nikula Kansallinen Kokoomus Varsinais-Suomen vaalipiiri Uusikaupunki
200 Mikael Eriksson Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
153 Tuomo Puumala Suomen Keskusta Vaasan vaalipiiri Kokkola
71 Marko Kulpakko Perussuomalaiset Vaasan vaalipiiri Kaustinen
77 Mira Katajamäki Perussuomalaiset Varsinais-Suomen vaalipiiri Lieto
121 Markko Rothström Kansallinen Kokoomus Savo-Karjalan vaalipiiri Varkaus
164 Helena Kantola Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
122 Kirsi Timonen Suomen Kristillisdemokraatit Hämeen vaalipiiri Heinola
74 Antti Rantakangas Suomen Keskusta Oulun vaalipiiri Haapavesi
95 Marko Heinonen Kansallinen Kokoomus Vaasan vaalipiiri Vaasa
92 Seppo Kääriäinen Suomen Keskusta Savo-Karjalan vaalipiiri Iisalmi
189 Arja Hirvenoja Sitoutumattomat Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
31 Annika Viitanen Kansallinen Kokoomus Varsinais-Suomen vaalipiiri Salo
87 Ulla Kokkonen Ruotsalainen kansanpuolue Oulun vaalipiiri Oulu
36 Nelli Baran Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
247 Ville Hautakangas Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
114 Jani Mäkelä Perussuomalaiset Kaakkois-Suomen vaalipiiri Lappeenranta
107 Harri Salonen Kansallinen Kokoomus Vaasan vaalipiiri Jalasjärvi
2 Indra Hinkkanen Muutos 2011 Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
5 Tapio Huttula Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Helsinki
212 Sari Mäkimattila Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Helsinki
157 Seija Leppäjoki Suomen Kommunistinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Loimaa
102 Ahti Järvinen Vasemmistoliitto Keski-Suomen vaalipiiri Laukaa
185 Petri Kauppinen Itsenäisyyspuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
83 Iiro Silvander Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Kerava
84 Johanna Sumuvuori Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
90 Paavo Väyrynen Suomen Keskusta Lapin vaalipiiri Keminmaa
21 Mari Haapaniemi Vasemmistoliitto Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
13 Martti Rauhala Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Lapin vaalipiiri Tornio
26 Pirita Ihamäki Suomen Keskusta Satakunnan vaalipiiri Pori
139 Anniina Kontiokorpi Vihreä Liitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Parikkala
108 Janne Sankelo Kansallinen Kokoomus Vaasan vaalipiiri Kauhava
71 Janne Aso Perussuomalaiset Varsinais-Suomen vaalipiiri Kaarina
99 Mikael Ropo Kansallinen Kokoomus Satakunnan vaalipiiri Pori
77 Bo Stenbacka Ruotsalainen kansanpuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Loviisa
111 Sebastian Weckman Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
73 Terttu Viinamäki Vasemmistoliitto Satakunnan vaalipiiri Nakkila
2 Rurik Ahlberg Ruotsalainen kansanpuolue Vaasan vaalipiiri Mustasaari
34 Vesa Korkkula Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
3 Sara Kemetter Sitoutumattomat Ahvenanmaan maakunnan vaalipiiri Maarianhamina
43 Kyösti Kurvinen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Parainen
184 Anne-Maria Salolahti Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
146 Juha Lemponen Suomen Keskusta Vaasan vaalipiiri Lapua
76 Päivi Kähkönen Suomen Kristillisdemokraatit Savo-Karjalan vaalipiiri Juuka
54 Teemu Lavikka Muutos 2011 Kaakkois-Suomen vaalipiiri Lappeenranta
100 Daniel Lahti Kansallinen Kokoomus Vaasan vaalipiiri Vaasa
137 Antti Saarelainen Vasemmistoliitto Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
119 Eetu Matias Rantakangas Piraattipuolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
168 Aleksi Niskanen Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
98 Birgitta Johansson Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Siuntio
17 Kaija Viljakainen Suomen Keskusta Kaakkois-Suomen vaalipiiri Pieksämäki
72 Petri Salminen Vasemmistoliitto Satakunnan vaalipiiri Eura
276 Mikko Merelä Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
47 Tarja Tenkula Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
164 Paula Hyttinen Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Tuusula
205 Mikael Jern Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
79 Vesa-Matti Saarakkala Perussuomalaiset Vaasan vaalipiiri Kurikka
161 Krista Juurikko Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
74 Erkki Seppänen Itsenäisyyspuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
286 Thelma Åkers Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
123 Matti Järviharju Muutos 2011 Vaasan vaalipiiri Ilmajoki
91 Pauli Järvenpää Kansallinen Kokoomus Satakunnan vaalipiiri Helsinki
8 Ville Korkatti Suomen Kommunistinen Puolue Oulun vaalipiiri Kajaani
188 Anssi Lehtineva Itsenäisyyspuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
84 Tapio Hakala Suomen Kommunistinen Puolue Vaasan vaalipiiri Vaasa
203 Mika Ebeling Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Helsinki
69 Outi Alanko-Kahiluoto Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
20 Elina Hietanen Vihreä Liitto Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
304 Anne Knaster Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Espoo
7 Vahur Lihtkivi Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Lapin vaalipiiri Rovaniemi
128 Tero Poikolainen Sitoutumattomat Keski-Suomen vaalipiiri Laukaa
81 Mikko Lundén Perussuomalaiset Varsinais-Suomen vaalipiiri Salo
5 Tarmo Turunen Muutos 2011 Hämeen vaalipiiri Loppi
345 Johnny Loikkanen Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Porvoo
112 Petri Ahokangas Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Satakunnan vaalipiiri Kankaanpää
3 Olli-Pekka Hakala Muutos 2011 Satakunnan vaalipiiri Pori
107 Nea Lehmussaari Kansallinen Kokoomus Pirkanmaan vaalipiiri Nokia
180 Markku Penttilä Muutos 2011 Helsingin vaalipiiri Helsinki
16 Reijo Tossavainen Suomen Kommunistinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
89 Heli Viiri Suomen Keskusta Lapin vaalipiiri Rovaniemi
94 Outi Kontio Kansallinen Kokoomus Satakunnan vaalipiiri Huittinen
216 Petteri Pietikäinen Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Sipoo
11 Merja Rehn Suomen Keskusta Kaakkois-Suomen vaalipiiri Mikkeli
207 Patrik Karlsson Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
201 Paavo V. Suominen Sitoutumattomat Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
7 Tuukka Koirikivi Suomen Kommunistinen Puolue Oulun vaalipiiri Oulu
93 Sami Markuksela Suomen Kommunistinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
163 Jaakko Mustakallio Vihreä Liitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
12 Anne Majuri Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Helsinki
115 Miika Mutanen Kansallinen Kokoomus Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
84 Satu Taavitsainen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Mikkeli
105 Tanja Koskinen Vasemmistoliitto Keski-Suomen vaalipiiri Äänekoski
9 Katja Korpela Suomen Kristillisdemokraatit Pirkanmaan vaalipiiri Lempäälä
8 Markku Pakkanen Suomen Keskusta Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
147 Hannu Lehikoinen Vasemmistoliitto Pirkanmaan vaalipiiri Lempäälä
112 Tapani Ihalainen Suomen Kristillisdemokraatit Hämeen vaalipiiri Hollola
95 Aino Sillman Suomen Kommunistinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
2 Seija Hiltunen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Lapin vaalipiiri Rovaniemi
66 Henri Keinänen Itsenäisyyspuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
95 Ida-Kajsa Yasav Ruotsalainen kansanpuolue Oulun vaalipiiri Oulu
28 Anton Meriläinen Vasemmistoliitto Vaasan vaalipiiri Kokkola
79 Mika Isomaa Piraattipuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
322 Kari Tolvanen Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Espoo
16 Touko Juhani Aalto Vihreä Liitto Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
306 Mia Laiho Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Espoo
69 Kenneth Sundberg Suomen Keskusta Varsinais-Suomen vaalipiiri Aura
55 Mari Monto Vihreä Liitto Hämeen vaalipiiri Hattula
140 Johanna Laisaari Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
103 Håkan Westergård Suomen Kristillisdemokraatit Varsinais-Suomen vaalipiiri Parainen
89 Ozan Yanar Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
48 Merja Mäkisalo-Ropponen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
41 Jorma Kaario Suomen Kristillisdemokraatit Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
97 Mauri Perä Suomen Kommunistinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Vantaa
263 Juha Virtanen Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
115 Janne Halunen Perussuomalaiset Oulun vaalipiiri Kempele
6 Jouko Takkunen Muutos 2011 Satakunnan vaalipiiri Pori
8 Markku Tommila Muutos 2011 Satakunnan vaalipiiri Luvia
79 Sirpa Paatero Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
113 Heli Hjälm Kansallinen Kokoomus Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
124 Anssi Törmälä Kansallinen Kokoomus Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
66 Timo Mykrä Vasemmistoliitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Imatra
85 Rauli-Jan Albert Suomen Keskusta Savo-Karjalan vaalipiiri Valtimo
75 Taisto Miettinen Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Kauniainen
97 Jarmo Salo Suomen Kristillisdemokraatit Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
65 Risto Mykkänen Vasemmistoliitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Pieksämäki
80 Mikko Kärnä Suomen Keskusta Lapin vaalipiiri Enontekiö
152 Erkki Tuomioja Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
17 Susanna Kisner Vihreä Liitto Oulun vaalipiiri Oulu
229 Tarja Männikkö Suomen Työväenpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
11 Samu Forsblom Vihreä Liitto Oulun vaalipiiri Oulu
85 Harri Helminen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
96 Inka Hopsu Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Espoo
5 Markku Laukkanen Suomen Keskusta Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
45 Anna Vuorjoki Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
139 Petteri Tahvanainen Vasemmistoliitto Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
76 Martti Talja Suomen Keskusta Hämeen vaalipiiri Lahti
167 Kari Leppäjoki Sitoutumattomat Varsinais-Suomen vaalipiiri Loimaa
14 Riku Kortejärvi Suomen Työväenpuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Salo
129 Anni Järvinen Vasemmistoliitto Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
17 Mailis Vansén Suomen Kommunistinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Kauniainen
31 Ari Lamminmäki Suomen Keskusta Pirkanmaan vaalipiiri Parkano
59 Juhani Tanski Suomen Työväenpuolue Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
150 Jorma Mäntylä Vasemmistoliitto Pirkanmaan vaalipiiri Kangasala
107 Tanja Hartonen-Pulkka Perussuomalaiset Kaakkois-Suomen vaalipiiri Mäntyharju
145 Katja Kotalampi Vasemmistoliitto Pirkanmaan vaalipiiri Virrat
9 Anna-Maja Henriksson Ruotsalainen kansanpuolue Vaasan vaalipiiri Pietarsaari
385 Seppo Särkiniemi Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Espoo
299 Anna Helin Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Mäntsälä
308 Eero Lehti Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Kerava
112 Hilkka Laikko Itsenäisyyspuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Uusikaupunki
49 Harry Wallin Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
155 Juuso Raitala Piraattipuolue Oulun vaalipiiri Oulu
103 Pentti Tolvanen Itsenäisyyspuolue Savo-Karjalan vaalipiiri Juankoski
379 Nina Naskali Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Hyvinkää
94 Olli Soppela Piraattipuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
38 Matti Lintukorpi Perussuomalaiset Hämeen vaalipiiri Tammela
77 Liisa Ansala Suomen Keskusta Lapin vaalipiiri Rovaniemi
220 Pia-Lisa Sundell Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
83 Sirpa Suikkanen Suomen Kristillisdemokraatit Savo-Karjalan vaalipiiri Kitee
4 Janne Jussila Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Lapin vaalipiiri Kemijärvi
227 Otto Meriläinen Kommunistinen Työväenpuolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
98 Paul Abbey Vasemmistoliitto Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
251 Karelia Jarva Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
45 Mika Maaskola Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
134 Henna Potinkara Vihreä Liitto Vaasan vaalipiiri Ähtäri
140 Kalle Hyötynen Vasemmistoliitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
111 Sonja Falk Suomen Kristillisdemokraatit Hämeen vaalipiiri Lahti
108 Lyly Rajala Kansallinen Kokoomus Oulun vaalipiiri Oulu
75 Kaarina Suhonen Suomen Keskusta Hämeen vaalipiiri Lahti
33 Lotta Ahola Kansallinen Kokoomus Keski-Suomen vaalipiiri Jämsä
371 Lauri Kontro Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
73 Juha Rehula Suomen Keskusta Hämeen vaalipiiri Hollola
354 Ronnie James Andersson Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Lohja
115 Kylli Kylliäinen Suomen Kristillisdemokraatit Hämeen vaalipiiri Hämeenlinna
137 Marjaana Kanervo Vihreä Liitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Ruokolahti
177 Antti Valpas Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
95 Lilja Roth Suomen Kristillisdemokraatit Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
104 Tuula Mustonen Kansallinen Kokoomus Oulun vaalipiiri Kuusamo
51 Ilkka Kemppainen Suomen Keskusta Keski-Suomen vaalipiiri Viitasaari
47 Markus Törmä Perussuomalaiset Lapin vaalipiiri Tornio
37 Minna Sarvijärvi Suomen Keskusta Pirkanmaan vaalipiiri Ylöjärvi
119 Satu Vihavainen Perussuomalaiset Kaakkois-Suomen vaalipiiri Rantasalmi
113 Leena Kaartinen Suomen Kristillisdemokraatit Hämeen vaalipiiri Lahti
83 Sauli Martimo Suomen Keskusta Lapin vaalipiiri Simo
49 Tuulia Ikkelä-Koski Suomen Keskusta Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
70 Satu Anttila Perussuomalaiset Varsinais-Suomen vaalipiiri Nousiainen
26 Sirkka Timonen Vihreä Liitto Oulun vaalipiiri Oulu
107 Ville Pispa Piraattipuolue Hämeen vaalipiiri Riihimäki
109 Kristina Kumlander Suomen Kommunistinen Puolue Satakunnan vaalipiiri Rauma
78 Jussi Niinistö Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Nurmijärvi
15 Tiina Sandberg Suomen Kommunistinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
34 Oili Harjula Muutos 2011 Lapin vaalipiiri Kemijärvi
280 Jukka Mölsä Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
56 Matti Parpala Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
46 Miikka-Aukusti Heiskanen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Oulun vaalipiiri Oulu
7 Anne Kettunen Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Helsinki
141 Päivi Lipponen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
15 Marika Visakorpi Suomen Kristillisdemokraatit Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
114 Jouni Peltoniemi Itsenäisyyspuolue Vaasan vaalipiiri Kauhajoki
14 Mikko Ollikainen Ruotsalainen kansanpuolue Vaasan vaalipiiri Maalahti
13 Francis McCarron Kansallinen Kokoomus Hämeen vaalipiiri Lahti
32 Harri Lehtonen Muutos 2011 Lapin vaalipiiri Utsjoki
105 Björn Månsson Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
187 Ersin Uludag Suomen Kommunistinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
3 Monica King Muutos 2011 Varsinais-Suomen vaalipiiri Masku
13 Jetro Vesti Piraattipuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
25 Maarit Sihvonen Vihreä Liitto Oulun vaalipiiri Oulu
25 Eeva Pistokoski Vasemmistoliitto Lapin vaalipiiri Rovaniemi
54 Heikki Reinikainen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Oulun vaalipiiri Oulu
41 Henrik Nyholm Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
81 Maria Tolppanen Perussuomalaiset Vaasan vaalipiiri Vaasa
250 Satu Immonen Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
156 Satu Hassi Vihreä Liitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
96 Simo Jansson Itsenäisyyspuolue Hämeen vaalipiiri Hollola
43 Markku Vihanto Suomen Kristillisdemokraatit Oulun vaalipiiri Sotkamo
101 Timo Peltola Piraattipuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
140 Jukka Kärkkäinen Vasemmistoliitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
139 Jukka Järvinen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
114 Harri Hermo Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Satakunnan vaalipiiri Pori
32 Riitta Saarinen Vasemmistoliitto Hämeen vaalipiiri Asikkala
131 Ville Vähämäki Perussuomalaiset Oulun vaalipiiri Oulu
12 Tommi Meronen Suomen Kristillisdemokraatit Pirkanmaan vaalipiiri Mänttä-Vilppula
257 Markus Vuoristo Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
202 Janika Cacho Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Helsinki
130 Jaana Ristimäki-Anttila Perussuomalaiset Pirkanmaan vaalipiiri Pirkkala
49 Sanna Marin Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
88 Janne Seurujärvi Suomen Keskusta Lapin vaalipiiri Inari
284 Veija (Veijo) Baltzar Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
268 Irma Pahlman Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Hyvinkää
217 Klemetti Näkkäläjärvi Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Enontekiö
87 Ville Auvinen Suomen Kristillisdemokraatit Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
107 Sini Solala Vihreä Liitto Satakunnan vaalipiiri Pori
6 Juha Kaartinen Piraattipuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
155 Eira Kejonen Suomen Kommunistinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
38 Janina Lepistö Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Vaasan vaalipiiri Vaasa
27 Mikko Vartiainen Kommunistinen Työväenpuolue Oulun vaalipiiri Porvoo
38 Silvia Modig Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
151 Otso Kassinen Piraattipuolue Oulun vaalipiiri Oulu
118 Juha Hämäläinen Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
98 Mika Ranta Itsenäisyyspuolue Lapin vaalipiiri Kemi
247 Martti Munne Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Kerava
46 Marjut Ounila Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Nurmijärvi
246 Kristina Ljungqvist Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Sipoo
93 Hannu Harri Itsenäisyyspuolue Lapin vaalipiiri Kemi
143 Veli Liikanen Vihreä Liitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Mikkeli
17 Pekka Puska Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Helsinki
215 Diana Nyberg-Lindholm Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Raasepori
205 Mikael Elmolhoda Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Helsinki
12 Eero Sistonen Suomen Keskusta Kaakkois-Suomen vaalipiiri Rantasalmi
82 Ville Saukkola Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Karkkila
33 Satu Pietilä Suomen Keskusta Satakunnan vaalipiiri Rauma
59 Mauri Pekkarinen Suomen Keskusta Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
218 Maria (Mia) Portin Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
180 Sara Pekonen Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
54 Sari Pulla Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Valkeakoski
204 Elie el-Khouri Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Helsinki
233 Kyuu Eturautti Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Tampere
32 Allan Saloranta Vasemmistoliitto Vaasan vaalipiiri Vöyri
271 Jussi Kukkola Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Hyvinkää
324 Raija Vahasalo Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Kirkkonummi
180 Erno Laitinen Suomen Kommunistinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Nokia
146 Jari Suominen Vasemmistoliitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
70 Pekka Haavisto Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
58 Arja Juvonen Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Espoo
313 Outi Mäkelä Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Nurmijärvi
126 Jenna Simula Perussuomalaiset Oulun vaalipiiri Oulu
98 Susanna Koski Kansallinen Kokoomus Vaasan vaalipiiri Vaasa
107 Pasi Hentunen Itsenäisyyspuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Uusikaupunki
86 Janne Nerve Piraattipuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
127 Risto Hintikka Sitoutumattomat Keski-Suomen vaalipiiri Äänekoski
148 Sebastian Sid Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Turku
163 Veli-Pekka Kortelainen Itsenäisyyspuolue Oulun vaalipiiri Oulu
83 Simo Rajamäki Perussuomalaiset Varsinais-Suomen vaalipiiri Loimaa
34 Aimo Remes Muutos 2011 Oulun vaalipiiri Kärsämäki
159 Arto Hämäläinen Itsenäisyyspuolue Oulun vaalipiiri Kempele
27 Laila Koskela Suomen Keskusta Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
114 Johannes Koskinen Suomen Kristillisdemokraatit Hämeen vaalipiiri Asikkala
2 Onni Haapala Suomen Kristillisdemokraatit Keski-Suomen vaalipiiri Keuruu
102 Sirpa (Siru) Kauppinen Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
71 Raija Lummi Kansallinen Kokoomus Lapin vaalipiiri Tornio
33 Raija Moilanen Suomen Keskusta Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
5 Lari Kemiläinen Suomen Kristillisdemokraatit Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
124 Tero Savala Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Satakunnan vaalipiiri Pori
8 Jani Kolehmainen Perussuomalaiset Savo-Karjalan vaalipiiri Siilinjärvi
43 Tarmo Salonen Perussuomalaiset Lapin vaalipiiri Kittilä
74 Leena Meri Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Hyvinkää
98 Eero Reijonen Suomen Keskusta Savo-Karjalan vaalipiiri Liperi
5 Marika Hakola Suomen Kristillisdemokraatit Pirkanmaan vaalipiiri Virrat
109 Janne Räisänen Vasemmistoliitto Keski-Suomen vaalipiiri Petäjävesi
110 Kai Jentala Vihreä Liitto Lapin vaalipiiri Inari
105 Paula Risikko Kansallinen Kokoomus Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
102 Ville Ojala Kansallinen Kokoomus Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
13 Repe Mäensivu Suomen Kristillisdemokraatit Pirkanmaan vaalipiiri Sastamala
46 Juha Hakola Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
16 Jari Porttila Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Helsinki
145 Tuomo Ryynänen Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Nurmijärvi
97 Janne Heikkinen Kansallinen Kokoomus Oulun vaalipiiri Kempele
156 Jari Ronkainen Piraattipuolue Oulun vaalipiiri Oulu
135 Henna Rantasaari Vihreä Liitto Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
12 Wivan Nygård-Fagerudd Ruotsalainen kansanpuolue Vaasan vaalipiiri Vaasa
229 Anneli Pennanen Kommunistinen Työväenpuolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
58 Pia Viitanen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
114 Irene Auer Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
86 Ninni Taavitsainen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
269 Kim Sjöström Sitoutumattomat Helsingin vaalipiiri Helsinki
27 Ilpo Haaja Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
101 Gleb Simanov Itsenäisyyspuolue Hämeen vaalipiiri Riihimäki
99 Timo Juurikkala Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
59 Tapani Ruokanen Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
78 Mika Kari Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Hämeen vaalipiiri Lahti
34 Marjo Mäkinen-Aakula Suomen Keskusta Pirkanmaan vaalipiiri Orivesi
221 Björn Sundqvist Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Porvoo
9 Timo Laaninen Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Helsinki
128 Tiina Palovuori Perussuomalaiset Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
179 Juhani Linnanheimo Muutos 2011 Helsingin vaalipiiri Tuusula
83 Tuulikki Tukiainen Itsenäisyyspuolue Satakunnan vaalipiiri Rauma
261 Mira Salmela Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
97 Jarno Yltävä Piraattipuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
41 Marko Asell Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Nokia
238 Richard Järnefelt Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Kauniainen
69 Marko Katajamaa Kansallinen Kokoomus Lapin vaalipiiri Inari
35 Juha Kaunismaa Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Hanko
130 Kaarlo Lepistö Vihreä Liitto Vaasan vaalipiiri Vaasa
2 Kimmo Koljonen Muutos 2011 Hämeen vaalipiiri Lahti
94 Tiina Elo Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Espoo
3 Karl-Mikael Grimm Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Helsinki
72 Anna-Liisa Lämsä Kansallinen Kokoomus Lapin vaalipiiri Oulu
167 Ville Karinen Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
122 Marko Korvela Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Vihti
63 Niilo Kärki Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
108 Marcus Rantala Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
15 Jari Koskela Perussuomalaiset Satakunnan vaalipiiri Kankaanpää
235 Pentti Seppänen Suomen Työväenpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
112 Tommi Olavi Brander Piraattipuolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
57 Marja-Leena Kulppi-Vartiainen Suomen Kommunistinen Puolue Lapin vaalipiiri Rovaniemi
48 Risto Torpo Suomen Kristillisdemokraatit Satakunnan vaalipiiri Rauma
120 Ari Korhonen Perussuomalaiset Oulun vaalipiiri Sotkamo
265 Jaakko Katajisto Sitoutumattomat Helsingin vaalipiiri Helsinki
255 Teppo Säkkinen Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
295 Jan Edelmann Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
69 Eija Nivala Suomen Keskusta Oulun vaalipiiri Kalajoki
146 Tere Sammallahti Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
14 Kimmo Tiilikainen Suomen Keskusta Kaakkois-Suomen vaalipiiri Ruokolahti
117 Pia Honkanen Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
96 Bjarne Kallis Kansallinen Kokoomus Vaasan vaalipiiri Kokkola
31 Otso Kantokorpi Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
232 Alla Bergh Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Kerava
149 Viola Heistonen Suomen Työväenpuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Imatra
28 Auli Happonen Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Espoo
6 Åsa Blomstedt Ruotsalainen kansanpuolue Vaasan vaalipiiri Kristiinankaupunki
56 Simon Elo Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Espoo
104 Rhea Rantanen Ruotsalainen kansanpuolue Lapin vaalipiiri Kemi
132 Markku Eilola-Jokivirta Vasemmistoliitto Oulun vaalipiiri Oulu
153 Markku Hongisto Suomen Kommunistinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Loimaa
55 Lars-Eric Numelin Ruotsalainen kansanpuolue Satakunnan vaalipiiri Kokemäki
82 Tony Melville Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
68 Rauno Lintunen Kommunistinen Työväenpuolue Savo-Karjalan vaalipiiri Porvoo
9 Ossi Kähmi Suomen Kommunistinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Sipoo
31 Juha Kantola Suomen Keskusta Satakunnan vaalipiiri Pori
19 Eero Aho Kansallinen Kokoomus Kaakkois-Suomen vaalipiiri Mikkeli
338 Ilpo Iso-Peura Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Kerava
106 Juha Sjöholm Vihreä Liitto Satakunnan vaalipiiri Pori
71 Kaisa Hernberg Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
117 Katja Muotka Vihreä Liitto Lapin vaalipiiri Muonio
31 Marita Toikka Kansallinen Kokoomus Kaakkois-Suomen vaalipiiri Lappeenranta
85 Tiina Malinen Piraattipuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
254 Len Merikanto Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
54 Raija Eeva Suomen Keskusta Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
43 Juha Suonperä Kansallinen Kokoomus Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
193 Tiina Leppänen-Kaarsalo Sitoutumattomat Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
50 Eija-Riitta Korhola Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Raasepori
21 Matti Luukkonen Vasemmistoliitto Lapin vaalipiiri Inari
102 Milla Kynkäänniemi Kansallinen Kokoomus Oulun vaalipiiri Oulu
35 Kari Ilkkala Perussuomalaiset Hämeen vaalipiiri Hämeenlinna
113 Kimmo Sasi Kansallinen Kokoomus Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
137 Matti Tuomaala Vihreä Liitto Vaasan vaalipiiri Vaasa
81 Anneli Kiljunen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Lappeenranta
262 Jani Somero Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
51 Sari Jokinen Vihreä Liitto Hämeen vaalipiiri Riihimäki
83 Prabhakaran Ranjith Kumar Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Hämeen vaalipiiri Hämeenlinna
38 Susanna Koivula Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Mäntsälä
290 Maarit Feldt-Ranta Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Raasepori
126 Outi Mononen Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
99 Jukka Sipola Itsenäisyyspuolue Lapin vaalipiiri Keminmaa
148 Anneli Lehtonen Vasemmistoliitto Pirkanmaan vaalipiiri Nokia
39 Pentti Hartikainen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
123 Heikki Luoto Perussuomalaiset Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
14 Arjo Suonperä Suomen Kommunistinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
89 Esa Ollitervo Piraattipuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
312 Ari Mäkelä Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Hyvinkää
126 Pauli Pietilä Suomen Kommunistinen Puolue Hämeen vaalipiiri Lahti
21 Pertti Hemmilä Kansallinen Kokoomus Varsinais-Suomen vaalipiiri Salo
28 Janne Nieminen Vasemmistoliitto Hämeen vaalipiiri Forssa
54 Pirkko Häli Suomen Kristillisdemokraatit Vaasan vaalipiiri Kokkola
12 Mia Puolimatka Suomen Kristillisdemokraatit Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
265 Sirkka-Liisa Kähärä Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
3 Reijo Rytkönen Suomen Työväenpuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
110 Pekka Lundgren Suomen Kommunistinen Puolue Satakunnan vaalipiiri Pori
62 Marianne Maksniemi Suomen Kommunistinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
393 Tiina Parkkinen Köyhien Asialla Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
19 Merja Vahter Kansallinen Kokoomus Hämeen vaalipiiri Lahti
9 Esa Aalto Vihreä Liitto Oulun vaalipiiri Oulu
103 Anna Jungner-Nordgren Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
82 Jukka Rintala Itsenäisyyspuolue Satakunnan vaalipiiri Turku
237 Martti Häkkinen Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
361 Jeppe Isberg Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
94 Matti Nevalainen Itsenäisyyspuolue Lapin vaalipiiri Kemi
300 Lauri Kaira Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
240 Lassi Tiittanen Kommunistinen Työväenpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
98 Elina Seitz Suomen Kristillisdemokraatit Varsinais-Suomen vaalipiiri Salo
43 Kyllikki Malkki Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Järvenpää
122 Ari Reunanen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Satakunnan vaalipiiri Eura
96 Anna Olkkonen Suomen Keskusta Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
83 Marko Hoikkaniemi Ruotsalainen kansanpuolue Oulun vaalipiiri Oulu
4 Mikaela Björklund Ruotsalainen kansanpuolue Vaasan vaalipiiri Närpiö
46 Saku Nikkanen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Salo
3 Timo Korhonen Muutos 2011 Hämeen vaalipiiri Lahti
95 Peter Björklöf Suomen Kommunistinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Raasepori
52 Reija Taupila Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Hyvinkää
124 Timo Virtala Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Lapinjärvi
235 Eila Hassinen Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Lohja
61 Hannu Rainesto Suomen Työväenpuolue Satakunnan vaalipiiri Eura
102 Antti Simola Piraattipuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
2 Juha Haapaniemi Muutos 2011 Satakunnan vaalipiiri Harjavalta
41 Jukka-Pekka Matintupa Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Vaasan vaalipiiri Alajärvi
67 Reijo Lahtonen Perussuomalaiset Keski-Suomen vaalipiiri Muurame
227 Larmo Lehtola Suomen Työväenpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
307 Sanna Lauslahti Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Espoo
101 Harri Jaskari Kansallinen Kokoomus Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
221 Tuulikki Tepora Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Helsinki
272 Tarja Eklund Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
162 Sanna Siirtola Suomen Kommunistinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Kaarina
115 Miika Sakari Hämynen Piraattipuolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
12 Janne Uotila Piraattipuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
59 Ari "Bono" Alén Itsenäisyyspuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
88 Maria Vuorelma Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
35 Leena Askeli Suomen Kristillisdemokraatit Oulun vaalipiiri Kempele
110 Markku Eestilä Kansallinen Kokoomus Savo-Karjalan vaalipiiri Iisalmi
159 Nina Huru Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
165 Antti Korhonen Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Vantaa
91 Roland Berg Itsenäisyyspuolue Lapin vaalipiiri Keminmaa
176 Anssi Putkonen Muutos 2011 Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
105 Aki Korpela Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Hyvinkää
51 Marika Mattila Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Oulun vaalipiiri Oulu
13 Pentti Oinonen Perussuomalaiset Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
133 Mervi Haakana Vihreä Liitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
81 Pirkko Ruohonen-Lerner Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Porvoo
121 Fredrik (Fredu) Sirviö Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Espoo
122 Ritva Lehtonen Itsenäisyyspuolue Keski-Suomen vaalipiiri Petäjävesi
36 Liisa Ahonen Suomen Kristillisdemokraatit Kaakkois-Suomen vaalipiiri Mikkeli
42 Mari-Elina Koivusalo Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
29 Ville Valkonen Kansallinen Kokoomus Varsinais-Suomen vaalipiiri Paimio
71 Arto Luukkanen Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Järvenpää
39 Binar Mustafa Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
347 Eero Tillanen Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Vihti
125 Kari Lindström Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
86 Ville Tavio Perussuomalaiset Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
162 Tanja Hautakangas Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
382 Joonas Salmi Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Hyvinkää
181 Minna Mentula Suomen Kommunistinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
51 Olli Markkanen Piraattipuolue Lapin vaalipiiri Kemi
363 Iikka Kantola Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Nurmijärvi
73 Esa Valkonen Vasemmistoliitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Savonlinna
120 Reijo Nummikari Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Satakunnan vaalipiiri Harjavalta
131 Jukka Vornanen Vihreä Liitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
188 Raimo Flink Sitoutumattomat Pirkanmaan vaalipiiri Pirkkala
106 Petri Montonen Itsenäisyyspuolue Savo-Karjalan vaalipiiri Outokumpu
22 Pertti Hakanen Suomen Keskusta Pirkanmaan vaalipiiri Sastamala
196 Timo Sotikoff Itsenäisyyspuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
193 Niklas Andersson Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Raasepori
135 Rauno Pikkarainen Vasemmistoliitto Savo-Karjalan vaalipiiri Kiuruvesi
3 Arto Hölttä Suomen Kristillisdemokraatit Keski-Suomen vaalipiiri Joutsa
12 Johan Mångård Suomen Kommunistinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Raasepori
60 Matti Similä Suomen Keskusta Keski-Suomen vaalipiiri Jämsä
58 Pekka Isoviita Kommunistinen Työväenpuolue Satakunnan vaalipiiri Merikarvia
133 Mohammadamin Allahmoradi Vasemmistoliitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
184 Jari Hämäläinen Itsenäisyyspuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
68 Tuomo Juntikka Kansallinen Kokoomus Lapin vaalipiiri Tervola
346 Maria Oksanen Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
56 Tapio Siekkinen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Oulun vaalipiiri Muhos
149 Erik Lydén Vasemmistoliitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
32 Santeri Lampi Suomen Keskusta Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
226 Lana Kortie Suomen Työväenpuolue Helsingin vaalipiiri Lappeenranta
167 Maria Landén Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
119 Elina Järvenpää Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
6 Johanna Törmänen Muutos 2011 Hämeen vaalipiiri Orimattila
170 Mika Raatikainen Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
254 Ilkka Sysimetsä Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Espoo
58 Riitta Karjalainen Suomen Keskusta Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
85 Kimmo Tarke Perussuomalaiset Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
130 Tapani Karvinen Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Turku
69 Eevakaisa Lehtosalo-Lönnberg Suomen Keskusta Hämeen vaalipiiri Sysmä
55 Samuli Mattila Suomen Keskusta Keski-Suomen vaalipiiri Uurainen
60 Mirka Soinikoski Vihreä Liitto Hämeen vaalipiiri Hämeenlinna
163 Oula Hyrske Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Järvenpää
45 Sinuhe Wallinheimo Kansallinen Kokoomus Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
53 Olavi Ala-Nissilä Suomen Keskusta Varsinais-Suomen vaalipiiri Loimaa
68 Jari Myllykoski Vasemmistoliitto Satakunnan vaalipiiri Nakkila
314 Tapani Mäkinen Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
86 Timo Soini Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Espoo
35 Hannu Uusihonko Suomen Keskusta Satakunnan vaalipiiri Honkajoki
78 Jouni Backman Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Savonlinna
374 Outi Lankia Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Porvoo
282 Tessa Olin Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
110 Pekka Korpivaara Perussuomalaiset Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
99 Leena Kurikka Kansallinen Kokoomus Vaasan vaalipiiri Kurikka
73 Marko Tiainen Perussuomalaiset Keski-Suomen vaalipiiri Pihtipudas
144 Welat Nehri Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
255 Essi Miettinen Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
42 Antero Laukkanen Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Espoo
134 Li Andersson Vasemmistoliitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
68 Markku Manninen Perussuomalaiset Keski-Suomen vaalipiiri Hankasalmi
164 Minna Paananen Itsenäisyyspuolue Oulun vaalipiiri Muhos
67 Ben Zyskowicz Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
55 Inna Rokosa Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
137 Peter Lönnberg Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Raasepori
36 Liisa Helin Perussuomalaiset Lapin vaalipiiri Rovaniemi
154 Sinikka Torkkola Vasemmistoliitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
40 Matti Luostarinen Perussuomalaiset Hämeen vaalipiiri Forssa
138 Tiina Heinonen Vasemmistoliitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
25 Antti Loimalahti Vihreä Liitto Savo-Karjalan vaalipiiri Iisalmi
237 Riitta Vainionpää Suomen Työväenpuolue Helsingin vaalipiiri Botkyrka, Ruotsi
332 Sami Parkkonen Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
67 Jenni Lastuvuori Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Pornainen
274 Mika Tallgren Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Karkkila
381 Alpo Rusi Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
89 Lassi Marttala Piraattipuolue Vaasan vaalipiiri Alavus
14 Kati Kaarlejärvi Vihreä Liitto Oulun vaalipiiri Oulu
112 Seppo Parkkila Kansallinen Kokoomus Pirkanmaan vaalipiiri Vesilahti
144 Auri Niskanen Vasemmistoliitto Oulun vaalipiiri Kärsämäki
65 Jukka Rantala Suomen Keskusta Varsinais-Suomen vaalipiiri Raisio
125 Marika Uimaluoto Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Satakunnan vaalipiiri Merikarvia
132 Seppo Silvennoinen Perussuomalaiset Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
7 Elli Flén Ruotsalainen kansanpuolue Vaasan vaalipiiri Uusikaarlepyy
80 Arto Liikanen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Muurame
24 Timo Hanhilahti Suomen Keskusta Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
118 Pekka Nyman Vihreä Liitto Lapin vaalipiiri Pelkosenniemi
257 Juha Oinonen Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
22 Urpo Andström Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Vihti
53 Joonas Könttä Suomen Keskusta Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
8 Timo Keskinen Suomen Kristillisdemokraatit Pirkanmaan vaalipiiri Kangasala
76 Kirsikka Moring Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
124 Markku Seppälä Itsenäisyyspuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
90 Jyrki Kylmälä Ruotsalainen kansanpuolue Oulun vaalipiiri Oulu
115 Jenni Lampela Vihreä Liitto Lapin vaalipiiri Tornio
394 Joni Tikka Sitoutumattomat Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
88 Anna-Kristiina Mikkonen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Savonlinna
81 Tiina Fredriksson Ruotsalainen kansanpuolue Oulun vaalipiiri Oulu
31 Kim Tamio Vihreä Liitto Savo-Karjalan vaalipiiri Tervo
92 Miguel López Sánchez Suomen Kommunistinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
72 Anneli Manninen Perussuomalaiset Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
134 Joni Orava Vasemmistoliitto Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
78 Silvia Koski Perussuomalaiset Varsinais-Suomen vaalipiiri Sauvo
115 Teuvo Turunen Itsenäisyyspuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
84 Esa Lyttinen Piraattipuolue Pirkanmaan vaalipiiri Ylöjärvi
98 Charlotte (Lotte) Granberg-Haakana Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
56 Claes Tigerstedt Ruotsalainen kansanpuolue Satakunnan vaalipiiri Espoo
26 Juhani Nummentalo Kansallinen Kokoomus Varsinais-Suomen vaalipiiri Salo
19 Satu Sipilä Suomen Kristillisdemokraatit Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
140 Seppo Karjalainen Vasemmistoliitto Oulun vaalipiiri Oulu
154 Mikko Savola Suomen Keskusta Vaasan vaalipiiri Ähtäri
84 Pontus Hällfors Ruotsalainen kansanpuolue Oulun vaalipiiri Oulu
202 Jari Valorinta Sitoutumattomat Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
189 Ilkka Luoma Itsenäisyyspuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
238 Valentina Jakimtchouk Kommunistinen Työväenpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
267 Jani Leinonen Sitoutumattomat Helsingin vaalipiiri Helsinki
95 Johan Ekman Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
104 Susanna Koistinen Vasemmistoliitto Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
89 Kjell Kurtén Ruotsalainen kansanpuolue Oulun vaalipiiri Pyhäjärvi
150 Sanna Hirvonen Sitoutumattomat Kaakkois-Suomen vaalipiiri Pieksämäki
152 Virva-Mari Rask Vasemmistoliitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
120 Päivi Räsänen Suomen Kristillisdemokraatit Hämeen vaalipiiri Riihimäki
65 Susanna Rissanen Suomen Kommunistinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Siilinjärvi
7 Osmo Kokko Perussuomalaiset Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
65 Peter Östman Suomen Kristillisdemokraatit Vaasan vaalipiiri Luoto
105 Airi Aalto Perussuomalaiset Kaakkois-Suomen vaalipiiri Imatra
12 Kalle Jokinen Kansallinen Kokoomus Hämeen vaalipiiri Orimattila
8 Lasse Kärkkäinen Piraattipuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Espoo
37 Lasse Saikkonen Piraattipuolue Savo-Karjalan vaalipiiri Varkaus
100 Pirkko Jartti Kansallinen Kokoomus Pirkanmaan vaalipiiri Pirkkala
104 Olli Heikkilä Piraattipuolue Hämeen vaalipiiri Forssa
29 Veronika Honkasalo Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
141 Miikka Kortelainen Vasemmistoliitto Oulun vaalipiiri Kajaani
7 Julia Birney Sitoutumattomat Ahvenanmaan maakunnan vaalipiiri Maarianhamina
72 Meiris Suominen Perussuomalaiset Keski-Suomen vaalipiiri Toivakka
72 Kike Ritva Elomaa Perussuomalaiset Varsinais-Suomen vaalipiiri Masku
55 Lala Zakarian Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Espoo
157 Olli-Pekka Wallin Piraattipuolue Oulun vaalipiiri Oulu
151 Tuukka Virtaperko Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
56 Mauri Ikonen Suomen Keskusta Varsinais-Suomen vaalipiiri Masku
118 Pentti Kettunen Perussuomalaiset Oulun vaalipiiri Kajaani
184 Laila Räikkä Suomen Kommunistinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
19 Ville-Veikko Rantamaula Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Helsinki
14 Tero Järvelä Perussuomalaiset Satakunnan vaalipiiri Ulvila
234 Peter Fryckman Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
133 Paavo J. Heinonen Vasemmistoliitto Oulun vaalipiiri Oulu
49 Maija Salo Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Masku
47 Hanna Laine Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Kangasala
58 Tomi Taka-Eilola Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Oulun vaalipiiri Liminka
256 Hannu Tanskanen Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Vihti
59 Pietari Jääskeläinen Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
24 Heikki Leisti Vasemmistoliitto Hämeen vaalipiiri Hartola
31 Jari Väli-Klemelä Muutos 2011 Oulun vaalipiiri Kalajoki
139 Sade Kondelin Vasemmistoliitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
106 Anniina Kostilainen Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
33 Saara Turkka Kansallinen Kokoomus Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
143 Matias Pajulahti Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Turku
46 Peter Sjökvist Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Vaasan vaalipiiri Närpiö
154 Miikael Jalonen Suomen Kommunistinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
155 Tiina Ahlfors Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Espoo
36 Arto Pirttilahti Suomen Keskusta Pirkanmaan vaalipiiri Mänttä-Vilppula
195 Otto Selehov Itsenäisyyspuolue Helsingin vaalipiiri Vantaa
152 Seppo Pirttikoski Suomen Keskusta Vaasan vaalipiiri Ilmajoki
133 Timo Tukia Perussuomalaiset Pirkanmaan vaalipiiri Mänttä-Vilppula
150 Karita Toijonen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
32 Juha Korkeaoja Suomen Keskusta Satakunnan vaalipiiri Kokemäki
31 Seppo Rantanen Vasemmistoliitto Hämeen vaalipiiri Hollola
8 Sanni Grahn-Laasonen Kansallinen Kokoomus Hämeen vaalipiiri Forssa
126 Timo Anttila Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
373 Jasi Kuokkanen Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
334 Mauri Nygård Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Kokkola
13 Rami Sipilä Suomen Kristillisdemokraatit Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
111 Joakim (Jocke) Lybeck Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Porvoo
178 Tuula Komsi Muutos 2011 Helsingin vaalipiiri Kangasala
57 Jeanette Ljungars Suomen Kristillisdemokraatit Vaasan vaalipiiri Vöyri
87 Hannu Hoskonen Suomen Keskusta Savo-Karjalan vaalipiiri Ilomantsi
62 Pekka Haavisto Itsenäisyyspuolue Pirkanmaan vaalipiiri Sastamala
108 Jarno Lappalainen Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Espoo
195 Sauli Mäkinen Sitoutumattomat Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
104 Marko Kivi Kansallinen Kokoomus Pirkanmaan vaalipiiri Ruovesi
223 Midiya Zahir Hatam Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Raasepori
54 Arto Ahlakorpi Suomen Kommunistinen Puolue Lapin vaalipiiri Utsjoki
117 Roda Hassan Vihreä Liitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
134 Pentti Arajärvi Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
143 Jaakko Meretniemi Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
116 Jukka Pöyry Perussuomalaiset Kaakkois-Suomen vaalipiiri Mikkeli
117 Petteri Lahti Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Satakunnan vaalipiiri Pori
73 Julius Sarisalmi Itsenäisyyspuolue Pirkanmaan vaalipiiri Sastamala
137 Mikko Aaltonen Vasemmistoliitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
130 Hannele Salava Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
21 Marja Lähde Vihreä Liitto Oulun vaalipiiri Oulu
173 Antti Tomminen Vihreä Liitto Pirkanmaan vaalipiiri Nokia
98 Ano Väisänen Suomen Kommunistinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Mäntyharju
17 Riina Lehmussalmi Perussuomalaiset Satakunnan vaalipiiri Jämijärvi
166 Jukka Karhula Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Espoo
56 Aleksi Mäntylä Vihreä Liitto Hämeen vaalipiiri Lahti
21 Juho Satti Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Helsinki
125 Alia Dannenberg Vasemmistoliitto Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
121 Tuomas Salo Suomen Kristillisdemokraatit Hämeen vaalipiiri Lahti
24 Riku Ahola Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
220 Hanna-Kaisa Simojoki Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Helsinki
150 Tuomas Tiainen Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
200 Terttu Savola Köyhien Asialla Helsingin vaalipiiri Espoo
350 Ismo Vilkas Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
108 Katja Luojus Kansallinen Kokoomus Pirkanmaan vaalipiiri Ylöjärvi
147 Lennart Sandström Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
71 Raisa Ranta Vasemmistoliitto Satakunnan vaalipiiri Pori
64 Tanja Raisto-Elo Suomen Keskusta Varsinais-Suomen vaalipiiri Laitila
4 Vappu Kuokka Suomen Keskusta Kaakkois-Suomen vaalipiiri Virolahti
150 Ari-Matti Autio Piraattipuolue Oulun vaalipiiri Kärsämäki
70 Sirpa Rintala Perussuomalaiset Keski-Suomen vaalipiiri Jämsä
118 Merja Hermonen Vihreä Liitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Lieto
113 Leena Väänänen Kansallinen Kokoomus Oulun vaalipiiri Oulu
59 Anna-Liisa Punto Suomen Kristillisdemokraatit Vaasan vaalipiiri Vaasa
108 Henna Puhakka Vasemmistoliitto Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
316 Carita Orlando Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
43 Arto Lehkamo Suomen Kristillisdemokraatit Satakunnan vaalipiiri Kokemäki
35 Maarit Heikkinen Kansallinen Kokoomus Keski-Suomen vaalipiiri Laukaa
43 Jorma Mäkiranta Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Vaasan vaalipiiri Alavus
160 Heidi Gröndahl Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Vihti
28 Jari Larikka Kansallinen Kokoomus Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
122 Mika Laakso Perussuomalaiset Pirkanmaan vaalipiiri Nokia
132 Sandra Nestorova Vihreä Liitto Vaasan vaalipiiri Vaasa
61 Kari Tiilikkala Vihreä Liitto Hämeen vaalipiiri Jokioinen
89 Kari Hannus Kansallinen Kokoomus Satakunnan vaalipiiri Pori
42 Pirita Nenonen Perussuomalaiset Lapin vaalipiiri Rovaniemi
5 Kirsi Karttunen Suomen Kommunistinen Puolue Oulun vaalipiiri Ylivieska
236 James Hirvisaari Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Asikkala
115 Antti Pesonen Itsenäisyyspuolue Vaasan vaalipiiri Alajärvi
20 Olli Rehn Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Helsinki
55 Oona Mustonen Muutos 2011 Kaakkois-Suomen vaalipiiri Rantasalmi
311 Kai Mykkänen Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Espoo
98 Linda Lyyra Itsenäisyyspuolue Hämeen vaalipiiri Helsinki
55 Ulla Huittinen Suomen Keskusta Varsinais-Suomen vaalipiiri Salo
155 Olga Haapa-Aho Vihreä Liitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
47 Petri Honkonen Suomen Keskusta Keski-Suomen vaalipiiri Saarijärvi
212 Niklas Mannfolk Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
335 Pasi Ronkainen Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Kirkkonummi
42 Lulu Ranne Perussuomalaiset Hämeen vaalipiiri Hämeenlinna
174 Oula Lintula Muutos 2011 Pirkanmaan vaalipiiri Akaa
24 Margo Sakari Saxberg Vihreä Liitto Keski-Suomen vaalipiiri Laukaa
131 Jiri Keronen Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Oulu
37 Kirsi Kandolin Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Vaasan vaalipiiri Kurikka
75 Otso Kivekäs Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
39 Anne Louhelainen Perussuomalaiset Hämeen vaalipiiri Hollola
22 Simo Riuttamäki Perussuomalaiset Satakunnan vaalipiiri Huittinen
190 Anna Abrahamsson Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Sipoo
302 Pia Kauma Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Espoo
106 Marja Leena Makkonen Vasemmistoliitto Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
67 Hilkka Kemppi Suomen Keskusta Hämeen vaalipiiri Asikkala
93 Christina Dahlblom Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
94 Tero Ahtola Itsenäisyyspuolue Hämeen vaalipiiri Forssa
9 Kimmo Toroska Muutos 2011 Satakunnan vaalipiiri Luvia
292 Michael Moberg Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Kirkkonummi
158 Anna-Kaisa Heinämäki Vihreä Liitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
76 Hannu Takkula Suomen Keskusta Oulun vaalipiiri Oulu
123 Teppo Turja Suomen Kristillisdemokraatit Hämeen vaalipiiri Hämeenlinna
62 Eero Yrjö-Koskinen Vihreä Liitto Hämeen vaalipiiri Riihimäki
42 Jarkko Lammi Suomen Kristillisdemokraatit Satakunnan vaalipiiri Pori
352 Mirja-Liisa Anttila Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Vihti
8 Kyösti Kytöjoki Suomen Kristillisdemokraatit Keski-Suomen vaalipiiri Konnevesi
44 Eija Mertanen Suomen Kristillisdemokraatit Kaakkois-Suomen vaalipiiri Imatra
100 Anu Vehviläinen Suomen Keskusta Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
121 Tommi Raunela Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Satakunnan vaalipiiri Pori
125 Mikko Vapa Itsenäisyyspuolue Keski-Suomen vaalipiiri Keminmaa
121 Henna Kupsala Perussuomalaiset Oulun vaalipiiri Siikajoki
325 Heikki Vestman Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Sipoo
13 Aatu Sorvari Suomen Kommunistinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Lohja
44 Asko Alasalmi Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Oulun vaalipiiri Siikalatva
82 Erkki Valtamäki Perussuomalaiset Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
4 Vilho Juntunen Suomen Kommunistinen Puolue Oulun vaalipiiri Kajaani
36 Harri Kerijoki Perussuomalaiset Hämeen vaalipiiri Heinola
101 Marko Vapa Itsenäisyyspuolue Lapin vaalipiiri Keminmaa
75 Arto Kukkonen Suomen Kristillisdemokraatit Savo-Karjalan vaalipiiri Pielavesi
26 Kalle Kiili Suomen Keskusta Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
172 Jaakko Stenhäll Vihreä Liitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
62 Tapio Furuholm Vasemmistoliitto Satakunnan vaalipiiri Pori
120 Pentti Virtanen Kommunistinen Työväenpuolue Keski-Suomen vaalipiiri Mäntsälä
367 Ann-Mari Kemell Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Espoo
92 Joni Räsänen Piraattipuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
77 Jukka Hämäläinen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
84 Mikko Tuomola Itsenäisyyspuolue Satakunnan vaalipiiri Ulvila
186 Veikko Tanskanen Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Siuntio
77 Marja-Liisa Riihimäki Perussuomalaiset Vaasan vaalipiiri Lapua
217 Remo Ronkainen Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Turku
107 Eeva Lahtinen Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Kerava
187 Kari Uotila Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Espoo
88 Jasmine Saloranta Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
123 Niko Porjo Vihreä Liitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Kaarina
57 Jaana Pelkonen Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
26 Anneli Lehto Vasemmistoliitto Vaasan vaalipiiri Vaasa
39 Timo Vuohensilta Suomen Keskusta Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
166 Heikki Jukkola Itsenäisyyspuolue Oulun vaalipiiri Oulainen
39 Edward Krogius Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Espoo
239 Erik Andrei Järvi Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
268 Ville Punto Sitoutumattomat Helsingin vaalipiiri Helsinki
171 Mari Rantanen Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
127 Anne Snellman Perussuomalaiset Oulun vaalipiiri Oulu
57 Arto Lipponen Suomen Työväenpuolue Savo-Karjalan vaalipiiri Helsinki
93 Markus Drake Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Bryssel, Belgia
344 Jukka Pehkonen Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
83 Riitta Mäkinen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
43 Kirsi Pihlaja Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
105 Henri Autero Itsenäisyyspuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Vaasa
75 Jouni Suonsivu Itsenäisyyspuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
111 Raul Lehto Perussuomalaiset Kaakkois-Suomen vaalipiiri Pyhtää
125 Emmi Wehka-aho Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Kirkkonummi
48 Teuvo V. Riikonen Suomen Kristillisdemokraatit Kaakkois-Suomen vaalipiiri Savonlinna
124 Anna Vuorinen Muutos 2011 Vaasan vaalipiiri Korsnäs
73 Katriina (Kati) Juva Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
117 Ismo Portin Suomen Kristillisdemokraatit Hämeen vaalipiiri Riihimäki
233 Jani Saksa Suomen Työväenpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
182 Kirsi (Kikka) Holmsten Itsenäisyyspuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
70 Sari Essayah Suomen Kristillisdemokraatit Savo-Karjalan vaalipiiri Lapinlahti
208 Nicholas Kujala Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
210 Suvi Linjamaa Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Helsinki
55 Päivi Isuls Suomen Kristillisdemokraatit Vaasan vaalipiiri Kristiinankaupunki
109 Joel Linnainmäki Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
111 Kai-Tom Koivunen Itsenäisyyspuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Salo
10 Milka Pyrrö Piraattipuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
81 Harri Kivistö Piraattipuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
70 Mikko Saari Itsenäisyyspuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
5 Ari Kaunisaho Perussuomalaiset Savo-Karjalan vaalipiiri Keitele
349 Marita Hagman Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Tuusula
85 Pekka M. Sinisalo Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Kirkkonummi
113 Jouko Miettinen Itsenäisyyspuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
142 Janne Paalijärvi Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
111 Tiina Suutari Kansallinen Kokoomus Oulun vaalipiiri Oulu
18 Marja Vesterinen Suomen Kommunistinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
10 Timo Latikka Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Helsinki
329 Kai Haavisto Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
59 Mika Byman Vasemmistoliitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
22 Sari Moisanen Vasemmistoliitto Lapin vaalipiiri Kemi
85 Timo Pulli Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Äänekoski
230 Keijo Salmi Kommunistinen Työväenpuolue Uudenmaan vaalipiiri Karkkila
115 Yrjö Hakanen Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
177 Aarni Moisala Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Raasepori
106 Outi Penttinen Kansallinen Kokoomus Oulun vaalipiiri Sotkamo
25 Marika Kirjavainen Kansallinen Kokoomus Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
45 Olli Sjöholm Suomen Kristillisdemokraatit Satakunnan vaalipiiri Siikainen
116 Petri Leinonen Vihreä Liitto Lapin vaalipiiri Tornio
383 Arja Sarpola Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
11 Toivo Tonta Piraattipuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
125 Laura Ala-Kokko Vihreä Liitto Vaasan vaalipiiri Vaasa
107 Katja Minkkinen Vasemmistoliitto Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
110 Mika Ollila Kansallinen Kokoomus Pirkanmaan vaalipiiri Kangasala
23 Pauliina Rusula Vihreä Liitto Keski-Suomen vaalipiiri Äänekoski
73 Teuvo Koljonen Suomen Kristillisdemokraatit Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
111 Marianne Juntunen Vihreä Liitto Lapin vaalipiiri Pelkosenniemi
121 Mikko Korhonen Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
9 Mikkel Näkkäläjärvi Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Lapin vaalipiiri Rovaniemi
253 Johanna Sirén-Kaplas Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Hanko
101 Minna Haavisto Vihreä Liitto Satakunnan vaalipiiri Pori
122 Ville Niinistö Vihreä Liitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
68 Alviina Alametsä Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
59 Pasi Kaarrela Kommunistinen Työväenpuolue Satakunnan vaalipiiri Kokemäki
136 Harri Aalto Vasemmistoliitto Pirkanmaan vaalipiiri Pirkkala
41 Ester Laato Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Espoo
305 Ari Konttas Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Espoo
103 Tuomas Aslak Juuso Ruotsalainen kansanpuolue Lapin vaalipiiri Enontekiö
19 Ali Giray Vihreä Liitto Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
124 Lea Mäkipää Perussuomalaiset Pirkanmaan vaalipiiri Kihniö
160 Miisa Karjalainen Vihreä Liitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
93 Juho Salo Piraattipuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
66 Väinö Pietikäinen Suomen Työväenpuolue Vaasan vaalipiiri Vaasa
4 Kalevi Wahrman Suomen Työväenpuolue Uudenmaan vaalipiiri Porvoo
10 Asmo Maanselkä Suomen Kristillisdemokraatit Keski-Suomen vaalipiiri Helsinki
21 Lea Ahonen Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Tuusula
249 Niko Rautanen Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Lohja
129 Jouni Karlsson Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Nurmijärvi
108 Petri Vallinsalo Vihreä Liitto Satakunnan vaalipiiri Pori
62 Marisanna Jarva Suomen Keskusta Oulun vaalipiiri Paltamo
171 Pirkko Kotila Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
54 Reima Kultalahti Muutos 2011 Savo-Karjalan vaalipiiri Rautalampi
145 Rurik Rantalainen Vihreä Liitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
91 Juha Ristimäki Piraattipuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
10 Sippo Kähmi Suomen Kommunistinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Sipoo
116 Maarit Salonen Itsenäisyyspuolue Vaasan vaalipiiri Kuortane
27 Anne Paulo-Tuovinen Vihreä Liitto Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
106 Petri Salo Kansallinen Kokoomus Vaasan vaalipiiri Kauhava
160 Antero Kangas Itsenäisyyspuolue Oulun vaalipiiri Oulu
161 Matti Sanderson Suomen Kommunistinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Kaarina
197 Riikka Söyring Itsenäisyyspuolue Helsingin vaalipiiri Heinävesi
45 Kimmo Nykänen Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Porvoo
113 Harri Koskela Itsenäisyyspuolue Vaasan vaalipiiri Ilmajoki
140 Ritva Väyrynen Vasemmistoliitto Savo-Karjalan vaalipiiri Juuka
65 Antti Kalliomaa Suomen Keskusta Hämeen vaalipiiri Lahti
83 Leo Stranius Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
193 Anders Ramsay Itsenäisyyspuolue Helsingin vaalipiiri Salo
52 Tarja Turunen Suomen Kristillisdemokraatit Kaakkois-Suomen vaalipiiri Lappeenranta
20 Iida Ylönen Suomen Kommunistinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Hyvinkää
11 Carl-Gustav Mangs Ruotsalainen kansanpuolue Vaasan vaalipiiri Kaskinen
39 Jere Järvinen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Kaarina
50 Jari Niemelä Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
136 Tuula Haatainen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
92 Tatu Chanth Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Porvoo
19 Maarit Markkula Perussuomalaiset Satakunnan vaalipiiri Köyliö
77 Mika Niikko Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
110 Eija-Liisa Kiviharju-Ketola Itsenäisyyspuolue Vaasan vaalipiiri Kauhava
4 Marja-Leena Gröhn Perussuomalaiset Savo-Karjalan vaalipiiri Liperi
103 Tiina Kudjoi Vihreä Liitto Satakunnan vaalipiiri Pori
102 Riitta Tuutti-Kyrölä Itsenäisyyspuolue Hämeen vaalipiiri Janakkala
13 Ari Jalonen Perussuomalaiset Satakunnan vaalipiiri Pori
89 Teppo Järnstedt Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
203 Tero Vehviläinen Sitoutumattomat Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
3 Anna Bertills Ruotsalainen kansanpuolue Vaasan vaalipiiri Vaasa
30 Monica Lamberg Suomen Keskusta Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
96 Markus Tasanen Piraattipuolue Pirkanmaan vaalipiiri Juupajoki
55 Jarmo Nieminen Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
378 Seppo Mäkinen Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Porvoo
27 Tommi Petteri Tapiainen Vihreä Liitto Keski-Suomen vaalipiiri Jämsä
2 Sanna Antikainen Perussuomalaiset Savo-Karjalan vaalipiiri Outokumpu
61 Hannu Ketoharju Suomen Kommunistinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Juuka
51 Timo Suhonen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Varkaus
70 Irma Kemppainen Perussuomalaiset Vaasan vaalipiiri Kokkola
121 Anja Koivistoinen Itsenäisyyspuolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
33 Irma Taavela Vasemmistoliitto Hämeen vaalipiiri Hämeenlinna
68 Aleksi Hernesniemi Perussuomalaiset Vaasan vaalipiiri Kannus
88 Maire I. Korhonen Ruotsalainen kansanpuolue Oulun vaalipiiri Kuusamo
150 Tapio Nyysti Suomen Keskusta Vaasan vaalipiiri Laihia
152 Samu Voutilainen Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Kerava
234 Esa Salomaa Suomen Työväenpuolue Helsingin vaalipiiri Sandviken, Ruotsi
115 Reijo Paunonen Perussuomalaiset Kaakkois-Suomen vaalipiiri Juva
99 Juha Hänninen Kansallinen Kokoomus Oulun vaalipiiri Oulu
22 Päivi Ikonen Vihreä Liitto Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
17 Markus Uutela Suomen Työväenpuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
124 Sinikka Tyynelä Itsenäisyyspuolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
32 Jouni Vauhkonen Vihreä Liitto Savo-Karjalan vaalipiiri Vantaa
119 Tero Kokko Perussuomalaiset Oulun vaalipiiri Kuusamo
129 Petri Lappalainen Vihreä Liitto Vaasan vaalipiiri Kokkola
138 Juha Tuomikoski Vihreä Liitto Vaasan vaalipiiri Vaasa
204 Anita Viljanmaa Sitoutumattomat Pirkanmaan vaalipiiri Ruovesi
44 Soili Norro Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Mäntsälä
100 Johanna Karimäki Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Espoo
135 Katja Hänninen Vasemmistoliitto Oulun vaalipiiri Raahe
28 Mia Haglund Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
204 Nina af Hällström Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
109 Päivi Storgård Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
127 Ezzeddin R Farag Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
328 Jan Finskas Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
69 Marja-Leena Sallinen Vasemmistoliitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Savonlinna
114 Jorma Kuistio Vihreä Liitto Lapin vaalipiiri Rovaniemi
121 Emmi Voutilainen Perussuomalaiset Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
135 Nina Castén Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
297 Petri Graeffe Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Järvenpää
23 Lauri Kattelus Kansallinen Kokoomus Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
75 Juha Sipilä Suomen Keskusta Oulun vaalipiiri Kempele
156 Valentina Ahlavuo Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
50 Birgitta Silvennoinen Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Lohja
120 Eve Rämö Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
32 Mai Kivelä Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
183 Sami Hyrskylahti Itsenäisyyspuolue Helsingin vaalipiiri Mänttä-Vilppula
319 Ruut Sjöblom Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Tuusula
133 Anni Wallenius Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
62 Jukka Kilpi Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Espoo
65 Timo Korhonen Suomen Keskusta Oulun vaalipiiri Sotkamo
60 Viktoria Kulmala Suomen Keskusta Varsinais-Suomen vaalipiiri Kustavi
114 Arto Satonen Kansallinen Kokoomus Pirkanmaan vaalipiiri Sastamala
275 Marianne Korpi Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Porvoo
52 Tuula Petäkoski-Hult Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Lempäälä
190 Jorma Luotonen Itsenäisyyspuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
127 Tero Pitkä Suomen Kommunistinen Puolue Hämeen vaalipiiri Heinola
24 Seija Bucktman Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Kauniainen
35 Toni Vanhala Kansallinen Kokoomus Kaakkois-Suomen vaalipiiri Pyhtää
40 Otto Mantere Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Vaasan vaalipiiri Ilmajoki
94 Anders Wentin Ruotsalainen kansanpuolue Oulun vaalipiiri Kokkola
55 Päivi Alajas Suomen Kommunistinen Puolue Lapin vaalipiiri Kemi
26 Heikki Niilo Susiluoma Vihreä Liitto Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
60 Olli Krannila Kommunistinen Työväenpuolue Satakunnan vaalipiiri Eura
40 Paavo Pyörälä Suomen Kristillisdemokraatit Oulun vaalipiiri Oulu
130 Matti Viitala Perussuomalaiset Oulun vaalipiiri Haapajärvi
93 Esko Rautakoski Ruotsalainen kansanpuolue Oulun vaalipiiri Pyhäjärvi
53 Pekka Majuri Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
109 Harri Kivinen Perussuomalaiset Kaakkois-Suomen vaalipiiri Mikkeli
103 Tomi Simola Piraattipuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
124 Lasse Mikkola Perussuomalaiset Oulun vaalipiiri Raahe
148 Tomi Sevander Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
26 Esa Erävalo Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Lohja
52 Jari Männikkö Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Oulun vaalipiiri Oulainen
87 Ari Saastamoinen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Pihtipudas
108 Eero Seppänen Itsenäisyyspuolue Savo-Karjalan vaalipiiri Suomussalmi
9 Kari Lahti Suomen Kristillisdemokraatit Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
56 Helena Lahtinen Suomen Kristillisdemokraatit Vaasan vaalipiiri Lapua
174 Armi Lindell Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Loviisa
101 Veronica Hertzberg Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
82 Leena Riittinen Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
154 Eena Värne Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Raasepori
5 Timo Lappalainen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Lapin vaalipiiri Rovaniemi
219 Veronica Rehn-Kivi Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Kauniainen
145 Marja Ruokonen Vasemmistoliitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Salo
51 Maria Hanhisalo Suomen Kristillisdemokraatit Vaasan vaalipiiri Lappajärvi
18 Harri Auvinen Vihreä Liitto Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
30 Soili Haverinen Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
44 Jukka Mäkinen Suomen Kristillisdemokraatit Satakunnan vaalipiiri Eura
116 Anne Bland Vihreä Liitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Huittinen
101 Tomi Kaismo Kansallinen Kokoomus Oulun vaalipiiri Oulu
116 Sofia Vikman Kansallinen Kokoomus Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
41 Mira Nieminen Perussuomalaiset Hämeen vaalipiiri Asikkala
34 Caius Forsberg Kansallinen Kokoomus Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
104 Jari Ahlfors Itsenäisyyspuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Somero
3 Veli-Matti Antila Suomen Kristillisdemokraatit Pirkanmaan vaalipiiri Ylöjärvi
94 Sinikka Musikka Suomen Keskusta Savo-Karjalan vaalipiiri Kitee
112 Jari Lindström Perussuomalaiset Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
101 Jari Mäki Kansallinen Kokoomus Vaasan vaalipiiri Ilmajoki
56 Jorma Vänskä Muutos 2011 Savo-Karjalan vaalipiiri Keitele
26 Vilja Lumme Vasemmistoliitto Hämeen vaalipiiri Hämeenlinna
54 Pertti Lehtomäki Suomen Keskusta Keski-Suomen vaalipiiri Multia
81 Jukka Relander Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
84 Tuula Peltonen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Jämsä
145 Matti Niemi Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
127 Toni Salomäki Piraattipuolue Satakunnan vaalipiiri Kokemäki
74 Arto Ojala Kansallinen Kokoomus Lapin vaalipiiri Kemijärvi
120 Tuomo Liljenbäck Vihreä Liitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
82 Maija Silvennoinen Suomen Kristillisdemokraatit Savo-Karjalan vaalipiiri Liperi
387 Matti Vanhanen Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Nurmijärvi
248 Mitja Päivinen Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Mäntsälä
149 Anne Niemi Suomen Keskusta Vaasan vaalipiiri Vimpeli
191 Anders Adlercreutz Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Kirkkonummi
22 Teppo Säkkinen Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Rovaniemi
128 Kari Tykkyläinen Perussuomalaiset Oulun vaalipiiri Pudasjärvi
56 Lena Hulden Suomen Kommunistinen Puolue Lapin vaalipiiri Vantaa
48 Petri Ronkainen Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Kirkkonummi
71 Marita Salenius Perussuomalaiset Keski-Suomen vaalipiiri Multia
110 Eero Suutari Kansallinen Kokoomus Oulun vaalipiiri Kajaani
27 Tarja Tapio Vasemmistoliitto Lapin vaalipiiri Tornio
260 Maria Guzenina Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
40 Timo Haverinen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Iisalmi
86 Kalle Virtanen Itsenäisyyspuolue Satakunnan vaalipiiri Rauma
77 Maria Ohisalo Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
21 Harri Hölttä Vihreä Liitto Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
34 Ida Schauman Ruotsalainen kansanpuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Helsinki
194 Anni Salminen Itsenäisyyspuolue Helsingin vaalipiiri Vantaa
114 Päivi Meros Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Nurmijärvi
375 Jukka Lehtimäki Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Pukkila
74 Markku Kujanpää Suomen Kristillisdemokraatit Savo-Karjalan vaalipiiri Varkaus
118 Esko Säntti Itsenäisyyspuolue Vaasan vaalipiiri Alavus
281 Mirja Suhonen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Porvoo
83 Pauliina Viitamies Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Mikkeli
7 Antti Pakkanen Suomen Keskusta Kaakkois-Suomen vaalipiiri Hamina
91 Eino Laakso Kommunistinen Työväenpuolue Hämeen vaalipiiri Hämeenlinna
372 Jyrki Kosonen Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Mäntsälä
77 Tapani Tölli Suomen Keskusta Oulun vaalipiiri Tyrnävä
85 Lena Wiksten Itsenäisyyspuolue Satakunnan vaalipiiri Pori
7 Johan Kustonen Piraattipuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Naantali
87 Sari Melkko Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
60 Lotta Asikainen Itsenäisyyspuolue Pirkanmaan vaalipiiri Kangasala
196 Paavo Närvänen Sitoutumattomat Pirkanmaan vaalipiiri Pirkkala
38 Juuso Lahtinen Kansallinen Kokoomus Keski-Suomen vaalipiiri Pihtipudas
102 Max Janzon Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
243 Joonas Kärnä Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Espoo
18 Jarmo Huhtala Vasemmistoliitto Lapin vaalipiiri Rovaniemi
117 Tero Ahlqvist Perussuomalaiset Pirkanmaan vaalipiiri Pälkäne
44 Ari Södervall Perussuomalaiset Lapin vaalipiiri Pello
164 Joel Vuorio Suomen Kommunistinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
90 Riikka Kaikkonen Suomen Kommunistinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
264 Merja Kuusisto Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Tuusula
141 Annukka Isomaa Vasemmistoliitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
95 Juha Mustonen Suomen Keskusta Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
169 Tom Packalen Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
100 Kimmo Vepsä Kansallinen Kokoomus Satakunnan vaalipiiri Ulvila
127 Ilkka Hänninen Vihreä Liitto Vaasan vaalipiiri Kokkola
142 Jape Lovén Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
149 Pinja Toivanen Vasemmistoliitto Oulun vaalipiiri Sotkamo
140 Irena Ulvinen Vihreä Liitto Vaasan vaalipiiri Lapua
84 Juha Simonen Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
42 Jaakko Ikonen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Varkaus
224 Paavo Heikkinen Suomen Työväenpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
66 Annina Ruottu Suomen Keskusta Varsinais-Suomen vaalipiiri Lieto
128 Juha Kuurajärvi Vihreä Liitto Vaasan vaalipiiri Kaustinen
146 Sannamari Sala Vasemmistoliitto Oulun vaalipiiri Oulu
190 Birgitta Hisinger Sitoutumattomat Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
52 Patrik Hellström Suomen Kristillisdemokraatit Vaasan vaalipiiri Pietarsaari
149 Johannes Yrttiaho Vasemmistoliitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
93 Kaija Kollanus Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Pieksämäki
326 Henrik Vuornos Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Espoo
192 Anna Aintila Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Kirkkonummi
131 Jani Mäkinen Vihreä Liitto Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
105 Asko Männistö Kansallinen Kokoomus Oulun vaalipiiri Ylivieska
50 Hilla Ryösö Suomen Kristillisdemokraatit Kaakkois-Suomen vaalipiiri Lappeenranta
6 Kimmo Holma Suomen Kristillisdemokraatit Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
108 Jari Savolainen Piraattipuolue Hämeen vaalipiiri Kärkölä
117 Päivi Sivenius Perussuomalaiset Kaakkois-Suomen vaalipiiri Rautjärvi
202 Carl Haglund Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
77 Juhani Laurinkari Suomen Kristillisdemokraatit Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
240 Marjukka Kaakkola Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Lohja
29 Inkeri Yritys Vasemmistoliitto Lapin vaalipiiri Kittilä
21 Antti Hartikainen Vasemmistoliitto Hämeen vaalipiiri Lahti
143 Sari Kujala Suomen Keskusta Vaasan vaalipiiri Lappajärvi
109 Sari Hänninen Vihreä Liitto Lapin vaalipiiri Rovaniemi
6 Jari Leppä Suomen Keskusta Kaakkois-Suomen vaalipiiri Pertunmaa
23 Kimmo Kautio Vasemmistoliitto Hämeen vaalipiiri Hattula
256 Joonas Mäkinen Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
30 Sanna Vauranoja Kansallinen Kokoomus Varsinais-Suomen vaalipiiri Kaarina
105 Aleksi Kopponen Kansallinen Kokoomus Pirkanmaan vaalipiiri Lempäälä
65 Leena Harju-Autti Kansallinen Kokoomus Lapin vaalipiiri Rovaniemi
156 Birgit Aittakumpu Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Lohja
33 Jukka Nuorala Muutos 2011 Oulun vaalipiiri Pyhäjärvi
267 Anne Karjalainen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Kerava
132 Olli Kopakkala Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
29 Jorma Harju Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Hyvinkää
263 Säde Tahvanainen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
60 Kerstin Tuomala Suomen Kommunistinen Puolue Lapin vaalipiiri Simo
61 Mauri Salo Suomen Kristillisdemokraatit Vaasan vaalipiiri Kokkola
110 Teija Arvidsson Suomen Kristillisdemokraatit Hämeen vaalipiiri Hämeenlinna
252 Tino Kinnunen Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Vantaa
228 Heikki Männikkö Suomen Työväenpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
29 Marika Nykänen Kansallinen Kokoomus Kaakkois-Suomen vaalipiiri Pieksämäki
80 Robert Brantberg Ruotsalainen kansanpuolue Oulun vaalipiiri Oulu
147 Nasima Razmyar Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
32 Kaarina Järvenpää Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Espoo
395 Mika Vähäkangas Sitoutumattomat Uudenmaan vaalipiiri Hyvinkää
69 Björn Cederberg Suomen Kristillisdemokraatit Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
30 Kauko Niemi Vasemmistoliitto Vaasan vaalipiiri Lestijärvi
120 Jenni Vilen Perussuomalaiset Kaakkois-Suomen vaalipiiri Iitti
186 Marianne Kiukkonen Itsenäisyyspuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
71 Asko Niemelä Suomen Keskusta Hämeen vaalipiiri Loppi
136 Kirsti Puurunen Vasemmistoliitto Savo-Karjalan vaalipiiri Iisalmi
46 Jouni Martiskin Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Tohmajärvi
288 Arto Bryggare Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
12 Marjaana Mikkonen Perussuomalaiset Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
9 Sirpa Kulin Perussuomalaiset Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
145 Esko Lehtimäki Suomen Keskusta Vaasan vaalipiiri Teuva
164 Olli-Poika Parviainen Vihreä Liitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
183 Sami Ronkola Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
91 Eva Biaudet Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
134 Saku Santeri Heinonen Vihreä Liitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Pieksämäki
27 Petteri Orpo Kansallinen Kokoomus Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
115 Sirpa Seppä Kansallinen Kokoomus Pirkanmaan vaalipiiri Lempäälä
75 Erno Välimäki Vasemmistoliitto Satakunnan vaalipiiri Pori
94 Meri Rawstorne Suomen Kristillisdemokraatit Varsinais-Suomen vaalipiiri Somero
384 Mariitta Savolainen Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
100 Matias Heikola Vasemmistoliitto Keski-Suomen vaalipiiri Jämsä
73 Risto Mattila Perussuomalaiset Vaasan vaalipiiri Kauhava
107 Jufo Peltomaa Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
369 Antti Kilpeläinen Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Pornainen
9 Sebastian Mäki Piraattipuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
155 Paula Sihto Suomen Keskusta Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
248 Janne Hukkinen Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
35 Jouni Ovaska Suomen Keskusta Pirkanmaan vaalipiiri Hämeenkyrö
151 Ken Helenius Suomen Kommunistinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
33 Lola Wallinkoski Kansallinen Kokoomus Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
201 Niklas Grönroos Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Porvoo
26 Vesa Puuronen Vasemmistoliitto Lapin vaalipiiri Rovaniemi
92 Akseli Erkkilä Itsenäisyyspuolue Lapin vaalipiiri Kittilä
97 Esa Pokka Itsenäisyyspuolue Lapin vaalipiiri Pelkosenniemi
198 Karla Vainio Itsenäisyyspuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
43 Hannu Järvinen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Akaa
23 Jenni Pitko Vihreä Liitto Oulun vaalipiiri Oulu
101 Pertti Vallittu Suomen Kristillisdemokraatit Varsinais-Suomen vaalipiiri Salo
41 Ilkka Kantola Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
224 Sten Öhman Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Hanko
27 Heidi Munnukka Vasemmistoliitto Hämeen vaalipiiri Janakkala
136 Janne Lohilahti Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
246 Pipsa Grön Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
36 Pauliina Holm Kansallinen Kokoomus Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
69 Reijo Hongisto Perussuomalaiset Vaasan vaalipiiri Vimpeli
74 Ari-Pekka Haapanen Perussuomalaiset Varsinais-Suomen vaalipiiri Aura
52 Olavi Koskinen Ruotsalainen kansanpuolue Satakunnan vaalipiiri Pori
179 Pekka Hildén Suomen Kommunistinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
20 Sari Tanus Suomen Kristillisdemokraatit Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
102 Joona Sarisalmi Itsenäisyyspuolue Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
106 Hilkka Olkinuora Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Inkoo
18 Mika Setälä Suomen Kristillisdemokraatit Pirkanmaan vaalipiiri Akaa
82 Eeva-Maria Maijala Suomen Keskusta Lapin vaalipiiri Savukoski
10 Niina Oinas Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Lapin vaalipiiri Tervola
63 Kauko Turunen Suomen Kristillisdemokraatit Vaasan vaalipiiri Parkano
49 Ella Kiljunen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Oulun vaalipiiri Kajaani
362 Antti Kaikkonen Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Tuusula
47 Ari Paloheimo Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Inkoo
13 Abdirahim (Husu) Mohamed Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Helsinki
144 Jari Pylväinen Vihreä Liitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Savonlinna
10 Mika Flöjt Vihreä Liitto Oulun vaalipiiri Kuusamo
368 Katariina Kemppainen Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Espoo
41 Hanna Mäntylä Perussuomalaiset Lapin vaalipiiri Tornio
132 Saija Grün Vihreä Liitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Juva
149 Sampo Smolander Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
23 Markus Mustajärvi Vasemmistoliitto Lapin vaalipiiri Savukoski
159 Antero Eerola Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
98 Suvi Mykrä Kansallinen Kokoomus Satakunnan vaalipiiri Ulvila
112 Anne Help Kansallinen Kokoomus Savo-Karjalan vaalipiiri Kiuruvesi
152 Hermanni Kinnunen Piraattipuolue Oulun vaalipiiri Oulu
82 Minna Lintonen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Hämeen vaalipiiri Orimattila
358 Marjut Frantsi-Lankia Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Kirkkonummi
158 Joonas Dachinger Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Porvoo
214 Risto Nurkkala Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Espoo
14 Leena Pakkanen Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Helsinki
138 Ville Jalovaara Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
80 Tuomas Rantanen Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
141 Reima Kuukka Vihreä Liitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
64 Oili Heino Vasemmistoliitto Satakunnan vaalipiiri Pori
199 Susan Virkkala Itsenäisyyspuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
38 Mia Hahtala Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Leppävirta
8 Heikki Kurttila Suomen Kommunistinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
199 Thomas Elfgren Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Sipoo
89 Hanna Era Suomen Kommunistinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
191 Sami Mäki Itsenäisyyspuolue Helsingin vaalipiiri Sastamala
52 Hansi Harjunharja Piraattipuolue Lapin vaalipiiri Inari
298 Harry (Hjallis) Harkimo Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Sipoo
72 Saara Lång Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Loviisa
127 Kari Hartikainen Vasemmistoliitto Savo-Karjalan vaalipiiri Juankoski
64 Daniel Sazonov Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
174 Tuula Salo Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
96 Jukka Paakki Itsenäisyyspuolue Lapin vaalipiiri Rovaniemi
85 Reino Kolmonen Suomen Kommunistinen Puolue Vaasan vaalipiiri Vaasa
72 Kirsti Kivinen Suomen Kristillisdemokraatit Savo-Karjalan vaalipiiri Suonenjoki
11 Laura Huhtasaari Perussuomalaiset Satakunnan vaalipiiri Pori
167 Riitta Santala-Köykkä Vihreä Liitto Pirkanmaan vaalipiiri Kangasala
26 Jukka Kopra Kansallinen Kokoomus Kaakkois-Suomen vaalipiiri Lappeenranta
75 Susanna Huovinen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
96 Timo Suntioinen Suomen Kommunistinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
63 Sari Sarkomaa Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
78 Mirja Vehkaperä Suomen Keskusta Oulun vaalipiiri Oulu
87 Petteri Salmijärvi Suomen Keskusta Lapin vaalipiiri Salla
355 Linda Ahonen Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Raasepori
87 Pirjo Alijärvi Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Hämeen vaalipiiri Janakkala
132 Ville Kuivalainen Vasemmistoliitto Savo-Karjalan vaalipiiri Siilinjärvi
61 Laura Räty Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
22 Aila Paaso Vihreä Liitto Oulun vaalipiiri Ii
90 Marika Miettinen Piraattipuolue Vaasan vaalipiiri Lapua
73 Jari Nykänen Kansallinen Kokoomus Lapin vaalipiiri Rovaniemi
178 Mervi Grönfors Suomen Kommunistinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
81 Juha Manni Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Karstula
103 Pauli Kiuru Kansallinen Kokoomus Pirkanmaan vaalipiiri Valkeakoski
25 Kristiina Drotár Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Espoo
95 Kari Kähkönen Kansallinen Kokoomus Satakunnan vaalipiiri Kankaanpää
16 Ari Torniainen Suomen Keskusta Kaakkois-Suomen vaalipiiri Lappeenranta
242 Samuel Kielosto Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Raasepori
51 Terhi Koulumies Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
147 Eveliina Tyyskänen Vasemmistoliitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Loimaa
64 Teemu Lahtinen Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Espoo
81 Sami Räsänen Suomen Kristillisdemokraatit Savo-Karjalan vaalipiiri Rautalampi
15 Anne Luukkonen Suomen Työväenpuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
73 Juha Malmi Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
66 Matti Leiviskä Suomen Keskusta Oulun vaalipiiri Pyhäntä
357 Tarja Edry Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Järvenpää
67 Jenni Kuoppala Itsenäisyyspuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
105 Ossi Rantonen Itsenäisyyspuolue Savo-Karjalan vaalipiiri Siilinjärvi
61 Jani Kurvinen Suomen Keskusta Varsinais-Suomen vaalipiiri Somero
144 Antti Kurvinen Suomen Keskusta Vaasan vaalipiiri Kauhava
340 Stefan Holm Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
245 Mitol Berschewsky Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Vantaa
22 Ilkka Kanerva Kansallinen Kokoomus Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
90 Jonna Heikkilä Kansallinen Kokoomus Satakunnan vaalipiiri Nakkila
63 Heikki Autto Kansallinen Kokoomus Lapin vaalipiiri Rovaniemi
3 Hanna Kosonen Suomen Keskusta Kaakkois-Suomen vaalipiiri Savonlinna
29 Heikki Mustonen Vasemmistoliitto Vaasan vaalipiiri Vaasa
5 Rita Dahl Suomen Kommunistinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
7 Larry Huldén Suomen Kommunistinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
100 Kari Tynkkynen Suomen Kristillisdemokraatit Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
3 Valtteri Huhtamella Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Lapin vaalipiiri Inari
209 Soili Lehti Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Helsinki
80 Petri Kallioniemi Piraattipuolue Pirkanmaan vaalipiiri Virrat
85 Miia Nahkuri Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Hämeen vaalipiiri Riihimäki
18 Minna Kaarina Kilpala Vihreä Liitto Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
99 Hannu Väisänen Suomen Kommunistinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
348 Jukka-Pekka Burtsov Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
72 Marjatta Rahkio Suomen Keskusta Hämeen vaalipiiri Hämeenlinna
73 Juha Pylväs Suomen Keskusta Oulun vaalipiiri Ylivieska
5 Elisabeth Nauclér Sitoutumattomat Ahvenanmaan maakunnan vaalipiiri Maarianhamina
192 Ilmi Pantsari-Virta Itsenäisyyspuolue Helsingin vaalipiiri Järvenpää
103 Juho Kautto Vasemmistoliitto Keski-Suomen vaalipiiri Järvenpää
23 Ilpo Jorasmaa Vihreä Liitto Savo-Karjalan vaalipiiri Rääkkylä
101 Liisa Kylänpää Itsenäisyyspuolue Savo-Karjalan vaalipiiri Vieremä
153 Mirka Vainikka Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
10 Riitta Kuismanen Suomen Kristillisdemokraatit Pirkanmaan vaalipiiri Pirkkala
159 Kalle Niskanen Suomen Kommunistinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Kaarina
175 Jouni Linden Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Lohja
207 Jaakob Happonen Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Espoo
70 Aleksi Norman Vasemmistoliitto Satakunnan vaalipiiri Pori
7 Titta Andersson-Bohren Kansallinen Kokoomus Hämeen vaalipiiri Riihimäki
30 Taru Kankkonen Suomen Keskusta Satakunnan vaalipiiri Pori
61 Toni Kemppainen Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Inkoo
91 Vesa Kiertokari Suomen Kristillisdemokraatit Varsinais-Suomen vaalipiiri Uusikaupunki
39 Marketta Juntunen Suomen Kristillisdemokraatit Satakunnan vaalipiiri Pori
102 Reetta Hulmi Vihreä Liitto Satakunnan vaalipiiri Köyliö
11 Jarmo Kyyrö Perussuomalaiset Savo-Karjalan vaalipiiri Vieremä
53 Heimo Hokkanen Suomen Kristillisdemokraatit Vaasan vaalipiiri Vaasa
35 Pekka Mustonen Piraattipuolue Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
80 Asko Salminen Perussuomalaiset Vaasan vaalipiiri Laihia
57 Kalevi Kallonen Suomen Keskusta Varsinais-Suomen vaalipiiri Kemiönsaari
127 Kai Hentilä Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
76 Birgitta Olsson Ruotsalainen kansanpuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
85 Lilja Tamminen Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
123 Maiju Kytösaho Itsenäisyyspuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Iitti
127 Mikko Nurmo Perussuomalaiset Pirkanmaan vaalipiiri Valkeakoski
6 Johannes Kananen Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Helsinki
380 Eeva Oehlandt Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Espoo
93 Mari Kaunistola Kansallinen Kokoomus Satakunnan vaalipiiri Pori
18 Jukka Vuorinen Suomen Keskusta Kaakkois-Suomen vaalipiiri Savitaipale
58 Jari Nyyssölä Suomen Kommunistinen Puolue Lapin vaalipiiri Kemi
78 Jussi Mikkonen Suomen Kristillisdemokraatit Savo-Karjalan vaalipiiri Varkaus
101 Marjukka Huttunen Vasemmistoliitto Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
25 Hanna Holma Suomen Keskusta Pirkanmaan vaalipiiri Kangasala
44 Janne Laulumaa Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Raisio
107 Mauno Ruuskanen Itsenäisyyspuolue Savo-Karjalan vaalipiiri Varkaus
22 Kaisa Maria Peltonen Vihreä Liitto Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
10 Kristiina Heinonen Perussuomalaiset Satakunnan vaalipiiri Ulvila
37 Eeva-Johanna Eloranta Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
48 Jutta Urpilainen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Vaasan vaalipiiri Kokkola
249 Joni Immonen Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
59 Esko Kiviranta Suomen Keskusta Varsinais-Suomen vaalipiiri Sauvo
327 Mia Välimäki Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Lohja
58 Juha Parviainen Suomen Työväenpuolue Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
390 Elina Ahoinpelto Köyhien Asialla Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
57 Kirsi Ojansuu-Kaunisto Vihreä Liitto Hämeen vaalipiiri Hämeenlinna
53 Kati Åhman-Kuosmanen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Iisalmi
126 Pekka Valkonen Itsenäisyyspuolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
45 Sari Halonen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Oulun vaalipiiri Oulu
70 Matias Ojalehto Suomen Keskusta Oulun vaalipiiri Oulu
48 Fatbardhe Hetemaj Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
72 Piia Tenhunen Vasemmistoliitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Pieksämäki
5 Rami Levonen Muutos 2011 Satakunnan vaalipiiri Harjavalta
148 Kaisa Vallavuori Vasemmistoliitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Naantali
111 Jenna Hattunen Kansallinen Kokoomus Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
11 Paula Lehtomäki Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Helsinki
15 Joakim Strand Ruotsalainen kansanpuolue Vaasan vaalipiiri Vaasa
89 Jarkko Wallenius Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Järvenpää
165 Juha Postari Kommunistinen Työväenpuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Salo
195 Ann-Katrin Bender Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Raasepori
34 Mikko Kukkonen Piraattipuolue Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
7 Seppo Tammisto Muutos 2011 Satakunnan vaalipiiri Merikarvia
91 Anni Kivistö Suomen Kommunistinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
165 Heli Piirainen Vihreä Liitto Pirkanmaan vaalipiiri Akaa
143 Taina Matero Vasemmistoliitto Oulun vaalipiiri Suomussalmi
244 Jari Leino Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Sastamala
110 Tiia Lintula Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Järvenpää
105 Joni Lyijynen Piraattipuolue Hämeen vaalipiiri Riihimäki
86 Simo Rundgren Suomen Keskusta Lapin vaalipiiri Kolari
25 Mirja Arajärvi Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
97 Patrik Gayer Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
106 Päivi Eskola Itsenäisyyspuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
161 Jussi Kytömäki Vihreä Liitto Pirkanmaan vaalipiiri Ylöjärvi
67 Riku Manninen Vasemmistoliitto Satakunnan vaalipiiri Rauma
52 Minna Ylikännö Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Lieto
107 Sami Pikkuaho Kansallinen Kokoomus Oulun vaalipiiri Oulu
146 Kaisa Spies Vihreä Liitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
121 Terhi Kiemunki Perussuomalaiset Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
10 Kari Kulmala Perussuomalaiset Savo-Karjalan vaalipiiri Rääkkylä
68 Rami Lehtinen Suomen Keskusta Hämeen vaalipiiri Jokioinen
191 Helena Järviö Sitoutumattomat Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
173 Juho Lehto Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Karkkila
140 Lauri Kosonen Vihreä Liitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Savonlinna
211 Tatiana (Tanja) Ljungqvist Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Inkoo
139 Jari-Pekka Kanniainen Vasemmistoliitto Oulun vaalipiiri Oulu
145 Veli Paasimaa Vasemmistoliitto Oulun vaalipiiri Muhos
40 Marjo Pakka Kansallinen Kokoomus Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
93 Aarne Tuomaala Kommunistinen Työväenpuolue Hämeen vaalipiiri Forssa
18 Juuso Seppälä Kansallinen Kokoomus Hämeen vaalipiiri Heinola
129 Pasi Korhonen Itsenäisyyspuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
64 Tapio Eerola Suomen Keskusta Hämeen vaalipiiri Janakkala
66 Timo Kaunisto Suomen Keskusta Hämeen vaalipiiri Hämeenlinna
59 Tapio Siirilä Suomen Kommunistinen Puolue Lapin vaalipiiri Kemi
162 Jarmo Keto Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
123 Pirkko Mattila Perussuomalaiset Oulun vaalipiiri Muhos
94 Cecilia Ehrnrooth Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
77 Marjatta Herrala Itsenäisyyspuolue Satakunnan vaalipiiri Eurajoki
87 Juha Päiväniemi Kommunistinen Työväenpuolue Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
39 Maiju Hölsä Suomen Kristillisdemokraatit Kaakkois-Suomen vaalipiiri Savitaipale
32 Ville Vainionpää Muutos 2011 Keski-Suomen vaalipiiri Saarijärvi
351 Samppa Turunen Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Järvenpää
125 Martti Mölsä Perussuomalaiset Pirkanmaan vaalipiiri Punkalaidun
135 Hanna Holopainen Vihreä Liitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Lappeenranta
41 Juha Richter Suomen Kristillisdemokraatit Oulun vaalipiiri Oulu
24 Tarja Mäki-Punto-Ristanen Kansallinen Kokoomus Varsinais-Suomen vaalipiiri Loimaa
65 Veli-Matti Laitinen Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Vihti
94 Heikki Seila Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Mikkeli
133 Ville Nisonen Vihreä Liitto Vaasan vaalipiiri Kurikka
198 Thomas Blomqvist Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Raasepori
287 Tommi Läntinen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
252 Liisa Sirainen Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Nurmijärvi
231 Jouko Selenius Kommunistinen Työväenpuolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
116 Ari Hannikainen Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
79 Raisa Kinnunen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Petäjävesi
50 Anne Kalmari Suomen Keskusta Keski-Suomen vaalipiiri Kivijärvi
244 Matti Aronen Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
80 Jarmo Pippola Suomen Kristillisdemokraatit Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
11 Johanna Ojala-Niemelä Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Lapin vaalipiiri Rovaniemi
36 Sointu Harju Suomen Kristillisdemokraatit Oulun vaalipiiri Sievi
86 Pekka Tuomola Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Järvenpää
47 Mika Tervakangas Suomen Kristillisdemokraatit Satakunnan vaalipiiri Kankaanpää
90 Risto Paulamäki Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Hämeen vaalipiiri Lahti
4 Antti Tulonen Muutos 2011 Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
104 Noora Koponen Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Espoo
197 Lasse Oksanen Sitoutumattomat Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
62 Jari Halttunen Perussuomalaiset Keski-Suomen vaalipiiri Äänekoski
131 Emmi Tuomi Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
125 Ahti Moilanen Perussuomalaiset Oulun vaalipiiri Utajärvi
74 Mauno Vanhala Perussuomalaiset Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
53 Heimo Huttunen Muutos 2011 Kaakkois-Suomen vaalipiiri Mikkeli
122 Olavi Hautala Muutos 2011 Vaasan vaalipiiri Kauhajoki
210 Stina Lindgård Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Porvoo
23 Tomi Salonen Perussuomalaiset Satakunnan vaalipiiri Eurajoki
106 Juho Eerola Perussuomalaiset Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
341 Antti Kukkonen Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
181 Tapio Pulkkinen Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Vihti
8 Kent Eriksson Sitoutumattomat Ahvenanmaan maakunnan vaalipiiri Föglö
92 Tanja Nyman Ruotsalainen kansanpuolue Oulun vaalipiiri Oulu
60 Kimmo Rantanen Suomen Kristillisdemokraatit Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
142 Sari Kyllönen Vasemmistoliitto Oulun vaalipiiri Kajaani
21 Jussi Honka Kansallinen Kokoomus Kaakkois-Suomen vaalipiiri Imatra
343 Petri Kaivanto Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
138 Kimmo Klemola Vihreä Liitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Lappeenranta
100 Ahmed Hassan Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
96 Benjamin Ellenberg Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
91 Mikko Mäkinen Ruotsalainen kansanpuolue Oulun vaalipiiri Oulu
11 Hannele Manner Suomen Kommunistinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
102 Andte Gaup-Juuso Ruotsalainen kansanpuolue Lapin vaalipiiri Enontekiö
63 Juha Hämäläinen Itsenäisyyspuolue Pirkanmaan vaalipiiri Forssa
25 Elina Sillanpää Vihreä Liitto Keski-Suomen vaalipiiri Laukaa
53 Eero Pirttijärvi Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Mänttä-Vilppula
136 Heli Järvinen Vihreä Liitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Savonlinna
50 Aki Oksala Piraattipuolue Lapin vaalipiiri Rovaniemi
129 Sakari Puisto Perussuomalaiset Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
211 Jani Liukkonen Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Helsinki
99 Ira Grandén Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
91 Emil Bulut Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
182 Riika Raunisalo Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Hyvinkää
169 Minna Sorsa Vihreä Liitto Pirkanmaan vaalipiiri Ylöjärvi
93 Sallamaarit Markkanen Suomen Keskusta Savo-Karjalan vaalipiiri Siilinjärvi
108 Kalle-Pekka Hietala Vihreä Liitto Lapin vaalipiiri Kemi
112 Mari-Leena Talvitie Kansallinen Kokoomus Oulun vaalipiiri Oulu
86 Hannakaisa Heikkinen Suomen Keskusta Savo-Karjalan vaalipiiri Kiuruvesi
189 Jaana Wessman Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Espoo
21 Marianne Ostamo Perussuomalaiset Satakunnan vaalipiiri Pori
94 Ilmari Heinonen Kansallinen Kokoomus Vaasan vaalipiiri Pietarsaari
71 Eeva-Maria Parkkinen Suomen Keskusta Oulun vaalipiiri Oulu
38 Petri Himanen Suomen Kristillisdemokraatit Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
44 Jukka Kotimäki Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Siilinjärvi
126 Marko Haakana Vasemmistoliitto Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
67 Hanna-Leena Mattila Suomen Keskusta Oulun vaalipiiri Raahe
9 Timo Heinonen Kansallinen Kokoomus Hämeen vaalipiiri Loppi
52 Satu Koskinen Suomen Keskusta Keski-Suomen vaalipiiri Karstula
40 Liisa Mariapori Perussuomalaiset Lapin vaalipiiri Rovaniemi
56 Petri Neittaanmäki Suomen Keskusta Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
139 Tatjaana Huhtala Vasemmistoliitto Pirkanmaan vaalipiiri Ruovesi
32 Anne-Mari Virolainen Kansallinen Kokoomus Varsinais-Suomen vaalipiiri Lieto
80 Maria Lohela Perussuomalaiset Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
132 Mikko Välttilä Vihreä Liitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Somero
23 Jyrki Hyttinen Kansallinen Kokoomus Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
166 Saana Raatikainen Vihreä Liitto Pirkanmaan vaalipiiri Lempäälä
273 Susanna Bruun Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
113 Suvi Merikukka Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
62 Pekka Myllymäki Suomen Keskusta Varsinais-Suomen vaalipiiri Mynämäki
310 Sari Multala Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
13 Kairit Tahvola Suomen Keskusta Kaakkois-Suomen vaalipiiri Imatra
129 Sebastian Tynkkynen Perussuomalaiset Oulun vaalipiiri Oulu
102 Aleksi Jäntti Kansallinen Kokoomus Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
13 Mats Nylund Ruotsalainen kansanpuolue Vaasan vaalipiiri Pedersöre
279 Terhi Stevander Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
241 Jouni Kaskiharju Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Karkkila
187 Ville Koskinen Itsenäisyyspuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
55 Mikko Salmi Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Oulun vaalipiiri Oulu
20 Pasi Mäenranta Perussuomalaiset Satakunnan vaalipiiri Rauma
285 Harri Lepolahti Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Nurmijärvi
66 Heli Kupari Perussuomalaiset Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
153 Minna-Maria Solanterä Vasemmistoliitto Pirkanmaan vaalipiiri Valkeakoski
74 Thomas Lindqvist Ruotsalainen kansanpuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Helsinki
72 Ulla Parviainen Suomen Keskusta Oulun vaalipiiri Kuusamo
62 Jukka Yliviuhkola Suomen Kommunistinen Puolue Lapin vaalipiiri Tornio
77 Timo Lahdenmäki Kommunistinen Työväenpuolue Pirkanmaan vaalipiiri Lohja
103 Tony Hannukainen Piraattipuolue Hämeen vaalipiiri Lahti
75 Jukka Mäkynen Perussuomalaiset Vaasan vaalipiiri Vaasa
119 Tiina Elovaara Perussuomalaiset Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
92 Miko Viita-Aho Piraattipuolue Vaasan vaalipiiri Lappajärvi
342 Mira Zarrouk Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
24 Antti Knuuttila Vasemmistoliitto Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
113 Matti Aleksanteri Eskelinen Piraattipuolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
92 Joonas Honkimaa Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
63 Tuomo Grundström Vasemmistoliitto Satakunnan vaalipiiri Rauma
134 Kari Honkala Vasemmistoliitto Oulun vaalipiiri Sievi
40 Simo Korpela Suomen Kristillisdemokraatit Satakunnan vaalipiiri Pori
158 Martti Leppänen Suomen Kommunistinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
61 Pirkko Valtanen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Oulun vaalipiiri Raahe
84 Heikki Tamminen Perussuomalaiset Varsinais-Suomen vaalipiiri Salo
18 Ismo Läntinen Perussuomalaiset Satakunnan vaalipiiri Pori
86 Piritta Rantanen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Jämsä
38 Marika Hiltunen Suomen Kristillisdemokraatit Satakunnan vaalipiiri Pori
162 Marko Mannila Vihreä Liitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
129 Senja Räsänen Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
175 Marika Sorja Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
61 Taneli Hämäläinen Vasemmistoliitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Helsinki