EHDOKASHAKU
Vaalinumero Nimi Puolue Vaalipiiri Kunta
134 Saku Santeri Heinonen Vihreä Liitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Pieksämäki
215 Paula Pennanen-Aitta Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Helsinki
34 Caius Forsberg Kansallinen Kokoomus Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
69 Reijo Hongisto Perussuomalaiset Vaasan vaalipiiri Vimpeli
145 Matti Niemi Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
3 Olli-Pekka Hakala Muutos 2011 Satakunnan vaalipiiri Pori
101 Minna Haavisto Vihreä Liitto Satakunnan vaalipiiri Pori
37 Mikko Kiuttu Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Hyvinkää
3 Anna Bertills Ruotsalainen kansanpuolue Vaasan vaalipiiri Vaasa
76 Päivi Kähkönen Suomen Kristillisdemokraatit Savo-Karjalan vaalipiiri Juuka
20 Elina Hietanen Vihreä Liitto Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
221 Tuulikki Tepora Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Helsinki
137 Kaarina Kailo Vasemmistoliitto Oulun vaalipiiri Oulu
32 Lenita Toivakka Kansallinen Kokoomus Kaakkois-Suomen vaalipiiri Mikkeli
23 Kimmo Kautio Vasemmistoliitto Hämeen vaalipiiri Hattula
4 Marja-Leena Gröhn Perussuomalaiset Savo-Karjalan vaalipiiri Liperi
47 Ari Paloheimo Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Inkoo
9 Anniina Peltola Suomen Keskusta Kaakkois-Suomen vaalipiiri Iitti
112 Miikka Keränen Vihreä Liitto Lapin vaalipiiri Rovaniemi
122 Kristian Sheikki Laakso Itsenäisyyspuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
289 Timo Harakka Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
100 Kari Tynkkynen Suomen Kristillisdemokraatit Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
97 Jarno Yltävä Piraattipuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
226 Lana Kortie Suomen Työväenpuolue Helsingin vaalipiiri Lappeenranta
89 Kjell Kurtén Ruotsalainen kansanpuolue Oulun vaalipiiri Pyhäjärvi
233 Kyuu Eturautti Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Tampere
179 Juhani Linnanheimo Muutos 2011 Helsingin vaalipiiri Tuusula
69 Kenneth Sundberg Suomen Keskusta Varsinais-Suomen vaalipiiri Aura
181 Kirsi Helin Itsenäisyyspuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
23 Lauri Kattelus Kansallinen Kokoomus Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
199 Susan Virkkala Itsenäisyyspuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
247 Martti Munne Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Kerava
80 Maria Lohela Perussuomalaiset Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
221 Björn Sundqvist Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Porvoo
205 Mikael Jern Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
13 Repe Mäensivu Suomen Kristillisdemokraatit Pirkanmaan vaalipiiri Sastamala
80 Tuomas Rantanen Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
158 Martti Leppänen Suomen Kommunistinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
85 Tiina Malinen Piraattipuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
379 Nina Naskali Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Hyvinkää
52 Kari Kilpinen Vihreä Liitto Hämeen vaalipiiri Asikkala
107 Harri Salonen Kansallinen Kokoomus Vaasan vaalipiiri Jalasjärvi
157 Marko Ekqvist Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
143 Matias Pajulahti Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Turku
28 Mia Haglund Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
2 Kimmo Koljonen Muutos 2011 Hämeen vaalipiiri Lahti
90 Eva-Maija Harjunpää Suomen Kristillisdemokraatit Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
92 Tanja Nyman Ruotsalainen kansanpuolue Oulun vaalipiiri Oulu
18 Taru Päivike Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Helsinki
112 Tapani Ihalainen Suomen Kristillisdemokraatit Hämeen vaalipiiri Hollola
7 Seppo Tammisto Muutos 2011 Satakunnan vaalipiiri Merikarvia
58 Aila Paloniemi Suomen Keskusta Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
369 Antti Kilpeläinen Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Pornainen
28 Jari Larikka Kansallinen Kokoomus Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
77 Tarja Filatov Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Hämeen vaalipiiri Hämeenlinna
62 Eero Yrjö-Koskinen Vihreä Liitto Hämeen vaalipiiri Riihimäki
22 Jan Hultin Kansallinen Kokoomus Kaakkois-Suomen vaalipiiri Savonlinna
65 Risto Mykkänen Vasemmistoliitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Pieksämäki
99 Ira Grandén Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
61 Jani Kurvinen Suomen Keskusta Varsinais-Suomen vaalipiiri Somero
82 Timo Hirvelä Ruotsalainen kansanpuolue Oulun vaalipiiri Oulu
156 Birgit Aittakumpu Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Lohja
52 Hansi Harjunharja Piraattipuolue Lapin vaalipiiri Inari
41 Mikael Palola Kansallinen Kokoomus Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
134 Kari Honkala Vasemmistoliitto Oulun vaalipiiri Sievi
49 Arja Karhuvaara Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
277 Ranbir Sodhi Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
81 Sami Räsänen Suomen Kristillisdemokraatit Savo-Karjalan vaalipiiri Rautalampi
59 Mika Byman Vasemmistoliitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
178 Anu Nevanlinna Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Sipoo
40 Sami (Frank) Muttilainen Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
87 Ville Auvinen Suomen Kristillisdemokraatit Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
152 Erkki Tuomioja Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
32 Jouni Vauhkonen Vihreä Liitto Savo-Karjalan vaalipiiri Vantaa
94 Tero Ahtola Itsenäisyyspuolue Hämeen vaalipiiri Forssa
132 Ville Kuivalainen Vasemmistoliitto Savo-Karjalan vaalipiiri Siilinjärvi
118 Merja Hermonen Vihreä Liitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Lieto
105 Carina Raumala Ruotsalainen kansanpuolue Lapin vaalipiiri Inari
160 Miisa Karjalainen Vihreä Liitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
27 Heidi Munnukka Vasemmistoliitto Hämeen vaalipiiri Janakkala
200 Terttu Savola Köyhien Asialla Helsingin vaalipiiri Espoo
187 Ersin Uludag Suomen Kommunistinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
153 Markku Hongisto Suomen Kommunistinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Loimaa
38 Janina Lepistö Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Vaasan vaalipiiri Vaasa
32 Riitta Saarinen Vasemmistoliitto Hämeen vaalipiiri Asikkala
60 Seppo Hiironen Vasemmistoliitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Hamina
225 Timo Koivistoinen Suomen Työväenpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
364 Pirkko Karjalainen Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
38 Pirkko Mettovaara Suomen Kristillisdemokraatit Oulun vaalipiiri Muhos
40 Matti Luostarinen Perussuomalaiset Hämeen vaalipiiri Forssa
11 Juha Isosuo Kansallinen Kokoomus Hämeen vaalipiiri Hämeenlinna
18 Marja Vesterinen Suomen Kommunistinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
139 Jukka Järvinen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
2 Juha Haapaniemi Muutos 2011 Satakunnan vaalipiiri Harjavalta
73 Juha Rehula Suomen Keskusta Hämeen vaalipiiri Hollola
316 Carita Orlando Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
106 Petri Montonen Itsenäisyyspuolue Savo-Karjalan vaalipiiri Outokumpu
268 Ville Punto Sitoutumattomat Helsingin vaalipiiri Helsinki
162 Sanna Siirtola Suomen Kommunistinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Kaarina
18 Mika Setälä Suomen Kristillisdemokraatit Pirkanmaan vaalipiiri Akaa
79 Jarmo Vuolteenaho Suomen Keskusta Oulun vaalipiiri Nivala
17 Markus Uutela Suomen Työväenpuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
172 Erkki Laukkanen Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Mäntsälä
167 Maria Landén Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
136 Eppu Saarela Vihreä Liitto Vaasan vaalipiiri Helsinki
20 Pasi Mäenranta Perussuomalaiset Satakunnan vaalipiiri Rauma
40 Paavo Pyörälä Suomen Kristillisdemokraatit Oulun vaalipiiri Oulu
84 Satu Taavitsainen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Mikkeli
73 Katriina (Kati) Juva Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
200 Yrjö Schafeitel Sitoutumattomat Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
158 Joonas Dachinger Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Porvoo
241 Jouni Kaskiharju Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Karkkila
3 Arto Hölttä Suomen Kristillisdemokraatit Keski-Suomen vaalipiiri Joutsa
122 Kirsi Timonen Suomen Kristillisdemokraatit Hämeen vaalipiiri Heinola
73 Marko Tiainen Perussuomalaiset Keski-Suomen vaalipiiri Pihtipudas
130 Sirpa Karjalainen Vasemmistoliitto Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
63 Heikki Autto Kansallinen Kokoomus Lapin vaalipiiri Rovaniemi
140 Seppo Karjalainen Vasemmistoliitto Oulun vaalipiiri Oulu
91 Mikko Valtonen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Lappeenranta
93 Kaija Kollanus Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Pieksämäki
94 Tiina Elo Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Espoo
30 Sanna Vauranoja Kansallinen Kokoomus Varsinais-Suomen vaalipiiri Kaarina
51 Ilmari Nurminen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Sastamala
125 Mikko Vapa Itsenäisyyspuolue Keski-Suomen vaalipiiri Keminmaa
103 Aku Kopakkala Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Espoo
97 Olli-Pekka Karjalainen Kansallinen Kokoomus Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
2 Riku Eskelinen Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Helsinki
347 Eero Tillanen Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Vihti
97 Esa Pokka Itsenäisyyspuolue Lapin vaalipiiri Pelkosenniemi
143 Veli Liikanen Vihreä Liitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Mikkeli
286 Thelma Åkers Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
49 Esa Ruhanen Suomen Kristillisdemokraatit Kaakkois-Suomen vaalipiiri Hirvensalmi
18 Minna Kaarina Kilpala Vihreä Liitto Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
101 Gleb Simanov Itsenäisyyspuolue Hämeen vaalipiiri Riihimäki
189 Ilkka Luoma Itsenäisyyspuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
195 Otto Selehov Itsenäisyyspuolue Helsingin vaalipiiri Vantaa
64 Timo Isosaari Itsenäisyyspuolue Pirkanmaan vaalipiiri Nokia
31 Samuli Mikkola Muutos 2011 Lapin vaalipiiri Utsjoki
64 Ako Nyman Suomen Kommunistinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
63 Juha Hämäläinen Itsenäisyyspuolue Pirkanmaan vaalipiiri Forssa
238 Valentina Jakimtchouk Kommunistinen Työväenpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
349 Marita Hagman Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Tuusula
87 Hannu Hoskonen Suomen Keskusta Savo-Karjalan vaalipiiri Ilomantsi
96 Timo Suntioinen Suomen Kommunistinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
113 Tarja Korteniemi Vihreä Liitto Lapin vaalipiiri Tornio
133 Mervi Haakana Vihreä Liitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
66 Anne Ruuskanen Suomen Kommunistinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
120 Tauno Vornanen Itsenäisyyspuolue Vaasan vaalipiiri Pietarsaari
69 Marko Katajamaa Kansallinen Kokoomus Lapin vaalipiiri Inari
33 Jukka Nuorala Muutos 2011 Oulun vaalipiiri Pyhäjärvi
38 Juuso Lahtinen Kansallinen Kokoomus Keski-Suomen vaalipiiri Pihtipudas
314 Tapani Mäkinen Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
49 Mikko Haapala Vihreä Liitto Hämeen vaalipiiri Lahti
160 Antero Kangas Itsenäisyyspuolue Oulun vaalipiiri Oulu
103 Kai Pöntinen Kansallinen Kokoomus Vaasan vaalipiiri Lapua
212 Sari Mäkimattila Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Helsinki
170 Mika Raatikainen Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
61 Hannu Rainesto Suomen Työväenpuolue Satakunnan vaalipiiri Eura
123 Teppo Turja Suomen Kristillisdemokraatit Hämeen vaalipiiri Hämeenlinna
36 Harri Kerijoki Perussuomalaiset Hämeen vaalipiiri Heinola
179 Pekka Hildén Suomen Kommunistinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
94 Cecilia Ehrnrooth Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
187 Kari Uotila Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Espoo
24 Antti Häkkänen Kansallinen Kokoomus Kaakkois-Suomen vaalipiiri Mäntyharju
100 Johanna Karimäki Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Espoo
93 Mari Kaunistola Kansallinen Kokoomus Satakunnan vaalipiiri Pori
113 Leena Väänänen Kansallinen Kokoomus Oulun vaalipiiri Oulu
363 Iikka Kantola Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Nurmijärvi
10 Kristiina Hämäläinen Kansallinen Kokoomus Hämeen vaalipiiri Hollola
275 Marianne Korpi Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Porvoo
75 Kurt Malmberg Ruotsalainen kansanpuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
83 Sauli Martimo Suomen Keskusta Lapin vaalipiiri Simo
13 Mats Nylund Ruotsalainen kansanpuolue Vaasan vaalipiiri Pedersöre
204 Nina af Hällström Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
168 Elina Kinnunen Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Kirkkonummi
83 Leo Stranius Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
56 Jorma Vänskä Muutos 2011 Savo-Karjalan vaalipiiri Keitele
72 Petri Salminen Vasemmistoliitto Satakunnan vaalipiiri Eura
26 Pirita Ihamäki Suomen Keskusta Satakunnan vaalipiiri Pori
22 Pertti Hakanen Suomen Keskusta Pirkanmaan vaalipiiri Sastamala
9 Kimmo Toroska Muutos 2011 Satakunnan vaalipiiri Luvia
178 Tuula Komsi Muutos 2011 Helsingin vaalipiiri Kangasala
81 Harri Kivistö Piraattipuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
39 Timo Vuohensilta Suomen Keskusta Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
91 Tapio Perälä Piraattipuolue Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
117 Roda Hassan Vihreä Liitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
130 Jaana Ristimäki-Anttila Perussuomalaiset Pirkanmaan vaalipiiri Pirkkala
62 Tapio Furuholm Vasemmistoliitto Satakunnan vaalipiiri Pori
118 Kirsi-Maarit Asplund Perussuomalaiset Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
112 Lauri Alhojärvi Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
142 Jape Lovén Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
172 Markku Saarikangas Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Espoo
106 Heikki Suomalainen Kommunistinen Työväenpuolue Lapin vaalipiiri Rovaniemi
83 Riitta Mäkinen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
64 Tanja Ylä-Pöntinen Suomen Kristillisdemokraatit Vaasan vaalipiiri Ähtäri
344 Jukka Pehkonen Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
81 Maria Tolppanen Perussuomalaiset Vaasan vaalipiiri Vaasa
99 Mikael Ropo Kansallinen Kokoomus Satakunnan vaalipiiri Pori
135 Hanna Holopainen Vihreä Liitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Lappeenranta
141 Annukka Isomaa Vasemmistoliitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
84 Esa Lyttinen Piraattipuolue Pirkanmaan vaalipiiri Ylöjärvi
78 Hannu Oskala Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
73 Jari Nykänen Kansallinen Kokoomus Lapin vaalipiiri Rovaniemi
200 Mikael Eriksson Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
68 Seija Piipponen-Pekkola Vasemmistoliitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
55 Inna Rokosa Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
21 Marja Lähde Vihreä Liitto Oulun vaalipiiri Oulu
219 Päivi Simi-Kim Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Helsinki
52 Reija Taupila Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Hyvinkää
43 Jaakko Kosunen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
42 Veijo Kilpeläinen Suomen Kristillisdemokraatit Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
18 Ismo Läntinen Perussuomalaiset Satakunnan vaalipiiri Pori
18 Eila Aarnos Vasemmistoliitto Vaasan vaalipiiri Kokkola
107 Tanja Hartonen-Pulkka Perussuomalaiset Kaakkois-Suomen vaalipiiri Mäntyharju
40 Nina Kallio Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
84 Anni Miettunen Suomen Keskusta Lapin vaalipiiri Kemi
62 Jukka Kilpi Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Espoo
128 Ritva Sorvali Suomen Kommunistinen Puolue Hämeen vaalipiiri Lahti
91 Juha Ristimäki Piraattipuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
150 Pertti Haverinen Suomen Kommunistinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Uusikaupunki
297 Petri Graeffe Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Järvenpää
58 Riitta Karjalainen Suomen Keskusta Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
124 Tero Savala Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Satakunnan vaalipiiri Pori
8 Lasse Kärkkäinen Piraattipuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Espoo
14 Jani Sukuvaara Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Lapin vaalipiiri Sodankylä
71 Tuomo Keinänen Suomen Kristillisdemokraatit Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
20 Marko Fobba Forss Kansallinen Kokoomus Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
34 Markus Kalmi Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
106 Marja Leena Makkonen Vasemmistoliitto Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
71 Janne Aso Perussuomalaiset Varsinais-Suomen vaalipiiri Kaarina
20 Ilkka Viljanen Kansallinen Kokoomus Hämeen vaalipiiri Lahti
185 Petri Kauppinen Itsenäisyyspuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
44 Ari Södervall Perussuomalaiset Lapin vaalipiiri Pello
22 Ilkka Kanerva Kansallinen Kokoomus Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
155 Olga Haapa-Aho Vihreä Liitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
378 Seppo Mäkinen Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Porvoo
101 Jyrki Kasvi Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Espoo
51 Janne Suuronen Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Espoo
8 Jani Kolehmainen Perussuomalaiset Savo-Karjalan vaalipiiri Siilinjärvi
87 Ari Saastamoinen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Pihtipudas
176 Anssi Putkonen Muutos 2011 Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
101 Timo Peltola Piraattipuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
55 Jarmo Nieminen Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
41 Mari Huohvanainen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
161 Riitta Gyllenbögel Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
139 Tatjaana Huhtala Vasemmistoliitto Pirkanmaan vaalipiiri Ruovesi
83 Tuulikki Tukiainen Itsenäisyyspuolue Satakunnan vaalipiiri Rauma
80 Konsta Koppinen Itsenäisyyspuolue Satakunnan vaalipiiri Ulvila
115 Sirpa Seppä Kansallinen Kokoomus Pirkanmaan vaalipiiri Lempäälä
115 Teuvo Turunen Itsenäisyyspuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
153 Tuomo Puumala Suomen Keskusta Vaasan vaalipiiri Kokkola
111 Raimo Kivipuro Itsenäisyyspuolue Vaasan vaalipiiri Kokkola
39 Maiju Hölsä Suomen Kristillisdemokraatit Kaakkois-Suomen vaalipiiri Savitaipale
82 Juhani Pilpola Perussuomalaiset Varsinais-Suomen vaalipiiri Lieto
68 Tuomo Juntikka Kansallinen Kokoomus Lapin vaalipiiri Tervola
303 Laura Kiijärvi Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Espoo
59 Eeva Rautamäki Vihreä Liitto Hämeen vaalipiiri Lahti
163 Kirsti Vuolo-Äärilä Suomen Kommunistinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
329 Kai Haavisto Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
362 Antti Kaikkonen Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Tuusula
110 Eija-Liisa Kiviharju-Ketola Itsenäisyyspuolue Vaasan vaalipiiri Kauhava
105 Airi Aalto Perussuomalaiset Kaakkois-Suomen vaalipiiri Imatra
122 Ari Reunanen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Satakunnan vaalipiiri Eura
325 Heikki Vestman Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Sipoo
131 Jani Mäkinen Vihreä Liitto Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
393 Tiina Parkkinen Köyhien Asialla Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
38 Mia Hahtala Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Leppävirta
109 Nelli Berg-Väänänen Kansallinen Kokoomus Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
177 Risto Koivula Suomen Työväenpuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
35 Jaana Hannola Perussuomalaiset Lapin vaalipiiri Kemijärvi
32 Anne-Mari Virolainen Kansallinen Kokoomus Varsinais-Suomen vaalipiiri Lieto
27 Johannes Haapalainen Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Nurmijärvi
57 Hanna Tainio Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
115 Yrjö Hakanen Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
146 Sara Paavolainen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
119 Pirjo Mäki Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Satakunnan vaalipiiri Pori
2 Indra Hinkkanen Muutos 2011 Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
141 Annika Lapintie Vasemmistoliitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
77 Maria Ohisalo Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
126 Pekka Valkonen Itsenäisyyspuolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
4 Anita Saarinen Muutos 2011 Hämeen vaalipiiri Padasjoki
99 Matti Helin Kansallinen Kokoomus Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
13 Pentti Oinonen Perussuomalaiset Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
137 Mikko Aaltonen Vasemmistoliitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
56 Helena Lahtinen Suomen Kristillisdemokraatit Vaasan vaalipiiri Lapua
182 Riika Raunisalo Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Hyvinkää
99 Ari Harlamow Vasemmistoliitto Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
260 Miro Pulliainen Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
39 Binar Mustafa Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
53 Juho Kukkasmäki Ruotsalainen kansanpuolue Satakunnan vaalipiiri Jämijärvi
120 Eve Rämö Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
84 Johanna Sumuvuori Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
5 Tarmo Turunen Muutos 2011 Hämeen vaalipiiri Loppi
13 Ari Jalonen Perussuomalaiset Satakunnan vaalipiiri Pori
83 Sirpa Suikkanen Suomen Kristillisdemokraatit Savo-Karjalan vaalipiiri Kitee
68 Jari Myllykoski Vasemmistoliitto Satakunnan vaalipiiri Nakkila
19 Ali Giray Vihreä Liitto Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
176 Sampo Terho Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
49 Harry Wallin Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
110 Mika Ollila Kansallinen Kokoomus Pirkanmaan vaalipiiri Kangasala
112 Jari Lindström Perussuomalaiset Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
142 Jaakko Lindfors Vasemmistoliitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
124 Jarkko Kivirikko Suomen Kommunistinen Puolue Hämeen vaalipiiri Lahti
66 Juhana Vartiainen Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
101 Marjukka Huttunen Vasemmistoliitto Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
3 Juri Bespalov Suomen Kommunistinen Puolue Oulun vaalipiiri Pudasjärvi
147 Jarmo Knuutila Kommunistinen Työväenpuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Taipalsaari
125 Marika Uimaluoto Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Satakunnan vaalipiiri Merikarvia
246 Pipsa Grön Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
56 Lena Hulden Suomen Kommunistinen Puolue Lapin vaalipiiri Vantaa
157 Seija Leppäjoki Suomen Kommunistinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Loimaa
204 Elie el-Khouri Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Helsinki
144 Tuukka Pääkkönen Vasemmistoliitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
3 Valtteri Huhtamella Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Lapin vaalipiiri Inari
51 Marika Mattila Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Oulun vaalipiiri Oulu
251 Karelia Jarva Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
91 Pauli Järvenpää Kansallinen Kokoomus Satakunnan vaalipiiri Helsinki
79 Piritta Poikonen Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Lohja
92 Mikko Leppänen Kommunistinen Työväenpuolue Hämeen vaalipiiri Padasjoki
82 Erkki Valtamäki Perussuomalaiset Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
11 Carl-Gustav Mangs Ruotsalainen kansanpuolue Vaasan vaalipiiri Kaskinen
93 Sallamaarit Markkanen Suomen Keskusta Savo-Karjalan vaalipiiri Siilinjärvi
152 Hermanni Kinnunen Piraattipuolue Oulun vaalipiiri Oulu
114 Jarmo Nevalainen Itsenäisyyspuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
75 Lauri Heikkilä Perussuomalaiset Varsinais-Suomen vaalipiiri Marttila
233 Jani Saksa Suomen Työväenpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
24 Juha Pikkarainen Vasemmistoliitto Lapin vaalipiiri Kemijärvi
64 Tuomas Kettunen Suomen Keskusta Oulun vaalipiiri Kuhmo
56 Claes Tigerstedt Ruotsalainen kansanpuolue Satakunnan vaalipiiri Espoo
149 Kaarin Taipale Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
77 Timo Lahdenmäki Kommunistinen Työväenpuolue Pirkanmaan vaalipiiri Lohja
87 Petteri Salmijärvi Suomen Keskusta Lapin vaalipiiri Salla
44 Asko Alasalmi Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Oulun vaalipiiri Siikalatva
107 Sini Solala Vihreä Liitto Satakunnan vaalipiiri Pori
24 Arja Sarpola Vihreä Liitto Oulun vaalipiiri Muhos
123 Matti Järviharju Muutos 2011 Vaasan vaalipiiri Ilmajoki
50 Katja Taimela Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Salo
36 Arto Pirttilahti Suomen Keskusta Pirkanmaan vaalipiiri Mänttä-Vilppula
77 Tapani Tölli Suomen Keskusta Oulun vaalipiiri Tyrnävä
207 Patrik Karlsson Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
129 Sakari Puisto Perussuomalaiset Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
32 Rauno Saukko Muutos 2011 Oulun vaalipiiri Oulu
166 Saana Raatikainen Vihreä Liitto Pirkanmaan vaalipiiri Lempäälä
190 Anna Abrahamsson Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Sipoo
109 Jere Hautoniemi Itsenäisyyspuolue Vaasan vaalipiiri Ähtäri
257 Markus Vuoristo Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
117 Vaili Jämsä-Uusitalo Perussuomalaiset Oulun vaalipiiri Oulu
54 Pertti Lehtomäki Suomen Keskusta Keski-Suomen vaalipiiri Multia
136 Pentti Kallio Vasemmistoliitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Kaarina
55 Päivi Alajas Suomen Kommunistinen Puolue Lapin vaalipiiri Kemi
183 Sami Hyrskylahti Itsenäisyyspuolue Helsingin vaalipiiri Mänttä-Vilppula
99 Jukka Sipola Itsenäisyyspuolue Lapin vaalipiiri Keminmaa
70 Sari Essayah Suomen Kristillisdemokraatit Savo-Karjalan vaalipiiri Lapinlahti
121 Tommi Raunela Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Satakunnan vaalipiiri Pori
117 Ismo Portin Suomen Kristillisdemokraatit Hämeen vaalipiiri Riihimäki
33 Ilmari Walker Vasemmistoliitto Vaasan vaalipiiri Vaasa
69 Marja-Leena Sallinen Vasemmistoliitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Savonlinna
153 Pasi Vähämartti Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Lahti
72 Kirsti Kivinen Suomen Kristillisdemokraatit Savo-Karjalan vaalipiiri Suonenjoki
27 Ilpo Haaja Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
114 Jouni Peltoniemi Itsenäisyyspuolue Vaasan vaalipiiri Kauhajoki
161 Jussi Kytömäki Vihreä Liitto Pirkanmaan vaalipiiri Ylöjärvi
43 Jari Ronkainen Perussuomalaiset Hämeen vaalipiiri Hollola
75 Jukka Mäkynen Perussuomalaiset Vaasan vaalipiiri Vaasa
154 Lauri Pekkarinen Piraattipuolue Oulun vaalipiiri Oulu
109 Kristina Kumlander Suomen Kommunistinen Puolue Satakunnan vaalipiiri Rauma
13 Martti Rauhala Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Lapin vaalipiiri Tornio
84 Sirkku Hildén Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Hämeen vaalipiiri Lahti
59 Juhani Tanski Suomen Työväenpuolue Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
129 Helena Särkijärvi Vihreä Liitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Parainen
66 Jaana Karmala-Vanamo Vasemmistoliitto Satakunnan vaalipiiri Kankaanpää
90 Risto Paulamäki Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Hämeen vaalipiiri Lahti
27 Petteri Orpo Kansallinen Kokoomus Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
25 Mirja Arajärvi Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
171 Juhana Suoniemi Vihreä Liitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
69 Outi Alanko-Kahiluoto Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
68 Timo Nummela Itsenäisyyspuolue Pirkanmaan vaalipiiri Nokia
79 Sirpa Paatero Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
202 Carl Haglund Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
64 Teemu Lahtinen Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Espoo
75 Jouni Suonsivu Itsenäisyyspuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
27 Tommi Petteri Tapiainen Vihreä Liitto Keski-Suomen vaalipiiri Jämsä
60 Viktoria Kulmala Suomen Keskusta Varsinais-Suomen vaalipiiri Kustavi
103 Teija Larikka Kansallinen Kokoomus Oulun vaalipiiri Raahe
306 Mia Laiho Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Espoo
32 Kaarina Järvenpää Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Espoo
93 Markus Drake Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Bryssel, Belgia
144 Irma Koskela Vasemmistoliitto Pirkanmaan vaalipiiri Orivesi
162 Tanja Hautakangas Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
118 Sakari Pääkkö Kansallinen Kokoomus Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
22 Urpo Andström Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Vihti
239 Erik Andrei Järvi Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
11 Toivo Tonta Piraattipuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
81 Iisakki Kiemunki Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Hämeen vaalipiiri Hämeenlinna
249 Niko Rautanen Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Lohja
126 Jenna Simula Perussuomalaiset Oulun vaalipiiri Oulu
79 Ville Skinnari Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Hämeen vaalipiiri Lahti
62 Jukka Yliviuhkola Suomen Kommunistinen Puolue Lapin vaalipiiri Tornio
224 Sten Öhman Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Hanko
154 Sinikka Torkkola Vasemmistoliitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
28 Janne Pekkala Vihreä Liitto Savo-Karjalan vaalipiiri Valtimo
130 Konsta Weber Vihreä Liitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
162 Marko Mannila Vihreä Liitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
56 Petri Neittaanmäki Suomen Keskusta Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
85 Miia Nahkuri Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Hämeen vaalipiiri Riihimäki
90 Jarkko Harjumaaskola Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Hamina
23 Jenni Pitko Vihreä Liitto Oulun vaalipiiri Oulu
128 Tiina Palovuori Perussuomalaiset Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
34 Marjo Mäkinen-Aakula Suomen Keskusta Pirkanmaan vaalipiiri Orivesi
245 Mitol Berschewsky Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Vantaa
38 Matti Lintukorpi Perussuomalaiset Hämeen vaalipiiri Tammela
106 Tiia Löfqvist Piraattipuolue Hämeen vaalipiiri Hämeenlinna
44 Jukka Kotimäki Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Siilinjärvi
8 Maria-Riitta Mällinen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Lapin vaalipiiri Rovaniemi
21 Mikko Alatalo Suomen Keskusta Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
130 Hannele Salava Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
81 Mikko Lundén Perussuomalaiset Varsinais-Suomen vaalipiiri Salo
74 Emma Kari Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
113 Mirva Heino Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Satakunnan vaalipiiri Pori
112 Hilkka Laikko Itsenäisyyspuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Uusikaupunki
31 Marita Toikka Kansallinen Kokoomus Kaakkois-Suomen vaalipiiri Lappeenranta
89 Lassi Marttala Piraattipuolue Vaasan vaalipiiri Alavus
86 Kalle Virtanen Itsenäisyyspuolue Satakunnan vaalipiiri Rauma
352 Mirja-Liisa Anttila Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Vihti
4 Kalevi Wahrman Suomen Työväenpuolue Uudenmaan vaalipiiri Porvoo
57 Arto Lipponen Suomen Työväenpuolue Savo-Karjalan vaalipiiri Helsinki
263 Juha Virtanen Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
46 Ismo Soukola Perussuomalaiset Hämeen vaalipiiri Hämeenlinna
41 Kitti Kumpulainen Suomen Kristillisdemokraatit Satakunnan vaalipiiri Luvia
83 Jarno Luoma-Nirva Piraattipuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
114 Harri Hermo Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Satakunnan vaalipiiri Pori
102 Antti Simola Piraattipuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
175 Marika Sorja Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
63 Tuomo Grundström Vasemmistoliitto Satakunnan vaalipiiri Rauma
8 Laura Kolbe Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Helsinki
25 Tapio Huhtanen Suomen Keskusta Satakunnan vaalipiiri Pori
103 Anna Jungner-Nordgren Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
15 Joakim Strand Ruotsalainen kansanpuolue Vaasan vaalipiiri Vaasa
114 Johannes Koskinen Suomen Kristillisdemokraatit Hämeen vaalipiiri Asikkala
151 Pilvi Torsti Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
185 Jussi Saramo Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
177 Aarni Moisala Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Raasepori
81 Tiina Fredriksson Ruotsalainen kansanpuolue Oulun vaalipiiri Oulu
142 Petra Laitinen Vihreä Liitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kangasniemi
150 Tapio Nyysti Suomen Keskusta Vaasan vaalipiiri Laihia
238 Richard Järnefelt Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Kauniainen
5 Elisabeth Nauclér Sitoutumattomat Ahvenanmaan maakunnan vaalipiiri Maarianhamina
136 Tuula Haatainen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
63 Niilo Kärki Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
144 Jari Pylväinen Vihreä Liitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Savonlinna
156 Valentina Ahlavuo Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
10 Kristiina Heinonen Perussuomalaiset Satakunnan vaalipiiri Ulvila
371 Lauri Kontro Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
149 Viola Heistonen Suomen Työväenpuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Imatra
67 Keijo Uusiprosi Suomen Työväenpuolue Vaasan vaalipiiri Kauhajoki
164 Minna Paananen Itsenäisyyspuolue Oulun vaalipiiri Muhos
104 Tuula Mustonen Kansallinen Kokoomus Oulun vaalipiiri Kuusamo
38 Silvia Modig Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
106 Hilkka Olkinuora Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Inkoo
93 Christina Dahlblom Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
17 Bo-Göran Åstrand Ruotsalainen kansanpuolue Vaasan vaalipiiri Pietarsaari
11 Laura Huhtasaari Perussuomalaiset Satakunnan vaalipiiri Pori
49 Ari Ryynänen Piraattipuolue Lapin vaalipiiri Rovaniemi
105 Aleksi Kopponen Kansallinen Kokoomus Pirkanmaan vaalipiiri Lempäälä
41 Jukka-Pekka Matintupa Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Vaasan vaalipiiri Alajärvi
70 Satu Anttila Perussuomalaiset Varsinais-Suomen vaalipiiri Nousiainen
94 Anders Wentin Ruotsalainen kansanpuolue Oulun vaalipiiri Kokkola
137 Matti Tuomaala Vihreä Liitto Vaasan vaalipiiri Vaasa
69 Marja-Leena Leppänen Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Lappeenranta
191 Anders Adlercreutz Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Kirkkonummi
390 Elina Ahoinpelto Köyhien Asialla Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
39 Marketta Juntunen Suomen Kristillisdemokraatit Satakunnan vaalipiiri Pori
26 Esa Erävalo Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Lohja
317 Anitta Orpana Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
98 Charlotte (Lotte) Granberg-Haakana Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
2 Sauli Ahvenjärvi Suomen Kristillisdemokraatit Pirkanmaan vaalipiiri Rauma
34 Anu Urpalainen Kansallinen Kokoomus Kaakkois-Suomen vaalipiiri Imatra
25 Hanna Holma Suomen Keskusta Pirkanmaan vaalipiiri Kangasala
339 Alice Töyrylä Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Salo
14 Tuomas Wilkman Suomen Kristillisdemokraatit Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
6 Irma Hautala Suomen Kommunistinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
36 Petra Malin Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
112 Jere Kolehmainen Itsenäisyyspuolue Vaasan vaalipiiri Vaasa
16 Jari Porttila Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Helsinki
99 Leena Kurikka Kansallinen Kokoomus Vaasan vaalipiiri Kurikka
90 Jonna Heikkilä Kansallinen Kokoomus Satakunnan vaalipiiri Nakkila
128 Kaarlo Julkunen Vasemmistoliitto Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
57 Marja-Leena Kulppi-Vartiainen Suomen Kommunistinen Puolue Lapin vaalipiiri Rovaniemi
86 Heli Pohjanhovi Suomen Kommunistinen Puolue Vaasan vaalipiiri Vaasa
66 Väinö Pietikäinen Suomen Työväenpuolue Vaasan vaalipiiri Vaasa
134 Joni Orava Vasemmistoliitto Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
6 Jouko Takkunen Muutos 2011 Satakunnan vaalipiiri Pori
105 Paula Risikko Kansallinen Kokoomus Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
48 Petri Ronkainen Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Kirkkonummi
108 Ilpo Heltimoinen Perussuomalaiset Kaakkois-Suomen vaalipiiri Lappeenranta
60 Suvi Karhu Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Espoo
76 Martti Talja Suomen Keskusta Hämeen vaalipiiri Lahti
109 Hanna Saari Kansallinen Kokoomus Oulun vaalipiiri Kalajoki
142 Janne Paalijärvi Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
3 Sara Kemetter Sitoutumattomat Ahvenanmaan maakunnan vaalipiiri Maarianhamina
218 Maria (Mia) Portin Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
22 Päivi Ikonen Vihreä Liitto Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
100 Antti Tarvainen Itsenäisyyspuolue Lapin vaalipiiri Kemi
155 Eira Kejonen Suomen Kommunistinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
66 Timo Kaunisto Suomen Keskusta Hämeen vaalipiiri Hämeenlinna
94 Sinikka Musikka Suomen Keskusta Savo-Karjalan vaalipiiri Kitee
63 Jorma Liukkonen Vasemmistoliitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
108 Lyly Rajala Kansallinen Kokoomus Oulun vaalipiiri Oulu
114 Petri Hirvimäki Piraattipuolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
32 Ville Vainionpää Muutos 2011 Keski-Suomen vaalipiiri Saarijärvi
7 Johan Kustonen Piraattipuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Naantali
76 Hannu Takkula Suomen Keskusta Oulun vaalipiiri Oulu
80 Petri Kallioniemi Piraattipuolue Pirkanmaan vaalipiiri Virrat
197 Riikka Söyring Itsenäisyyspuolue Helsingin vaalipiiri Heinävesi
21 Mari Haapaniemi Vasemmistoliitto Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
119 Tiina Elovaara Perussuomalaiset Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
116 Jyri Hämäläinen Piraattipuolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
97 Saara Hyrkkö Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Espoo
176 Pia Lohikoski Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Kerava
118 Kalle Leppikorpi Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Satakunnan vaalipiiri Rauma
54 Seija Muurinen Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
123 Niko Porjo Vihreä Liitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Kaarina
174 Armi Lindell Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Loviisa
44 Jukka Mäkinen Suomen Kristillisdemokraatit Satakunnan vaalipiiri Eura
14 Kimmo Tiilikainen Suomen Keskusta Kaakkois-Suomen vaalipiiri Ruokolahti
17 Sari Ekorre-Nummikari Vasemmistoliitto Lapin vaalipiiri Kemi
164 Olli-Poika Parviainen Vihreä Liitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
90 Nicholas Anderson Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
72 Kike Ritva Elomaa Perussuomalaiset Varsinais-Suomen vaalipiiri Masku
26 Jukka Kopra Kansallinen Kokoomus Kaakkois-Suomen vaalipiiri Lappeenranta
53 Auli Laine Vihreä Liitto Hämeen vaalipiiri Hausjärvi
31 Jari Väli-Klemelä Muutos 2011 Oulun vaalipiiri Kalajoki
45 Petri Partanen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Vaasan vaalipiiri Kokkola
319 Ruut Sjöblom Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Tuusula
62 Marianne Maksniemi Suomen Kommunistinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
214 Christina Mickos Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Lapinjärvi
348 Jukka-Pekka Burtsov Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
21 Harri Hölttä Vihreä Liitto Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
95 Mark Stenbäck Piraattipuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
32 Allan Saloranta Vasemmistoliitto Vaasan vaalipiiri Vöyri
35 Steven Frostdahl Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Vaasan vaalipiiri Uusikaarlepyy
74 Juha Mäenpää Perussuomalaiset Vaasan vaalipiiri Ilmajoki
37 Jarmo Juntunen Perussuomalaiset Lapin vaalipiiri Rovaniemi
315 Marika Niemi Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Espoo
167 Riitta Santala-Köykkä Vihreä Liitto Pirkanmaan vaalipiiri Kangasala
138 Kimmo Klemola Vihreä Liitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Lappeenranta
140 Lauri Kosonen Vihreä Liitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Savonlinna
199 Risto Rantanen Sitoutumattomat Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
65 Susanna Rissanen Suomen Kommunistinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Siilinjärvi
86 Kaisa Lepola Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Hämeen vaalipiiri Forssa
3 Monica King Muutos 2011 Varsinais-Suomen vaalipiiri Masku
85 Merja Mäntyniemi Suomen Keskusta Lapin vaalipiiri Rovaniemi
52 Jari Männikkö Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Oulun vaalipiiri Oulainen
135 Nina Castén Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
122 Ritva Lehtonen Itsenäisyyspuolue Keski-Suomen vaalipiiri Petäjävesi
117 Tarja Omenainen Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Vihti
94 Matti Nevalainen Itsenäisyyspuolue Lapin vaalipiiri Kemi
370 Esa Kivivuori Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Espoo
163 Veli-Pekka Kortelainen Itsenäisyyspuolue Oulun vaalipiiri Oulu
106 Anniina Kostilainen Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
322 Kari Tolvanen Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Espoo
31 Annika Viitanen Kansallinen Kokoomus Varsinais-Suomen vaalipiiri Salo
24 Seija Bucktman Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Kauniainen
83 Micael Westerholm Perussuomalaiset Vaasan vaalipiiri Mustasaari
74 Markku Kujanpää Suomen Kristillisdemokraatit Savo-Karjalan vaalipiiri Varkaus
41 Marko Asell Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Nokia
198 Thomas Blomqvist Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Raasepori
186 Simo Suominen Suomen Kommunistinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
26 Kalle Kiili Suomen Keskusta Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
42 Lulu Ranne Perussuomalaiset Hämeen vaalipiiri Hämeenlinna
146 Kaisa Spies Vihreä Liitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
46 Matti Torvinen Perussuomalaiset Lapin vaalipiiri Rovaniemi
98 Eero Reijonen Suomen Keskusta Savo-Karjalan vaalipiiri Liperi
226 Arvo Juutilainen-Kelaranta Kommunistinen Työväenpuolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
295 Jan Edelmann Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
183 Petra Packalén Suomen Kommunistinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
127 Ilkka Hänninen Vihreä Liitto Vaasan vaalipiiri Kokkola
46 Sari Söderbacka Suomen Kristillisdemokraatit Satakunnan vaalipiiri Siikainen
34 Kim Berg Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Vaasan vaalipiiri Vaasa
121 Henna Kupsala Perussuomalaiset Oulun vaalipiiri Siikajoki
116 Ari Hannikainen Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
103 Tuomas Aslak Juuso Ruotsalainen kansanpuolue Lapin vaalipiiri Enontekiö
102 Aleksi Jäntti Kansallinen Kokoomus Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
5 Markku Laukkanen Suomen Keskusta Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
130 Tapani Karvinen Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Turku
40 Jussi-Pekka Ahonen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Ylöjärvi
270 Yakup Yilmaz Sitoutumattomat Helsingin vaalipiiri Helsinki
182 Eija Moisio Suomen Kommunistinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Ylöjärvi
13 Rami Sipilä Suomen Kristillisdemokraatit Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
368 Katariina Kemppainen Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Espoo
56 Aleksi Mäntylä Vihreä Liitto Hämeen vaalipiiri Lahti
70 Mikko Saari Itsenäisyyspuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
71 Pia Salmi Itsenäisyyspuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
323 Perttu Tuomaala Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Porvoo
166 Voitto Suominen Kommunistinen Työväenpuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Salo
85 Lena Wiksten Itsenäisyyspuolue Satakunnan vaalipiiri Pori
137 Julius Karlsson Vasemmistoliitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Parainen
131 Sami Savio Perussuomalaiset Pirkanmaan vaalipiiri Ylöjärvi
160 Tarja Puotsaari Suomen Kommunistinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Aura
202 Janika Cacho Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Helsinki
79 Timo Kurula Suomen Keskusta Lapin vaalipiiri Kittilä
292 Michael Moberg Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Kirkkonummi
66 Heli Kupari Perussuomalaiset Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
4 Vilho Juntunen Suomen Kommunistinen Puolue Oulun vaalipiiri Kajaani
207 Jaakob Happonen Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Espoo
119 Liisa Virtanen Vihreä Liitto Lapin vaalipiiri Tornio
74 Aarre Välimäki Vasemmistoliitto Satakunnan vaalipiiri Karvia
255 Essi Miettinen Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
111 Sebastian Weckman Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
372 Jyrki Kosonen Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Mäntsälä
173 Juho Lehto Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Karkkila
74 Ari-Pekka Haapanen Perussuomalaiset Varsinais-Suomen vaalipiiri Aura
111 Marianne Juntunen Vihreä Liitto Lapin vaalipiiri Pelkosenniemi
65 Leena Harju-Autti Kansallinen Kokoomus Lapin vaalipiiri Rovaniemi
50 Eveliina Reponen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
137 Eero Heinäluoma Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
287 Tommi Läntinen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
76 Eliisa Panttila Perussuomalaiset Vaasan vaalipiiri Teuva
91 Emil Bulut Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
269 Kim Sjöström Sitoutumattomat Helsingin vaalipiiri Helsinki
129 Pasi Korhonen Itsenäisyyspuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
53 Heimo Huttunen Muutos 2011 Kaakkois-Suomen vaalipiiri Mikkeli
101 Jari Mäki Kansallinen Kokoomus Vaasan vaalipiiri Ilmajoki
71 Kaisa Hernberg Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
117 Lasse Soinila Itsenäisyyspuolue Vaasan vaalipiiri Närpiö
17 Jussi Wihonen Perussuomalaiset Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
18 Juuso Seppälä Kansallinen Kokoomus Hämeen vaalipiiri Heinola
220 Hanna-Kaisa Simojoki Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Helsinki
165 Marko Kivelä Itsenäisyyspuolue Oulun vaalipiiri Kempele
134 Joona Laaksonen Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
237 Martti Häkkinen Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
96 Bjarne Kallis Kansallinen Kokoomus Vaasan vaalipiiri Kokkola
208 Nicholas Kujala Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
196 Timo Sotikoff Itsenäisyyspuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
104 Noora Koponen Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Espoo
6 Johanna Törmänen Muutos 2011 Hämeen vaalipiiri Orimattila
279 Terhi Stevander Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
105 Maarit Pallari Vihreä Liitto Satakunnan vaalipiiri Pori
178 Mervi Grönfors Suomen Kommunistinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
65 Peter Östman Suomen Kristillisdemokraatit Vaasan vaalipiiri Luoto
110 Pekka Lundgren Suomen Kommunistinen Puolue Satakunnan vaalipiiri Pori
388 Eerikki Viljanen Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Vihti
113 Matti Aleksanteri Eskelinen Piraattipuolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
22 Sauli Isokoski Vasemmistoliitto Vaasan vaalipiiri Pietarsaari
15 Hannu Tiusanen Suomen Keskusta Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kangasniemi
211 Jani Liukkonen Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Helsinki
47 Maarit Tuomi Perussuomalaiset Hämeen vaalipiiri Lahti
25 Elisa Lientola Vasemmistoliitto Hämeen vaalipiiri Lahti
173 Olli Sademies Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
145 Veli Paasimaa Vasemmistoliitto Oulun vaalipiiri Muhos
42 Mari-Elina Koivusalo Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
108 Janne Sankelo Kansallinen Kokoomus Vaasan vaalipiiri Kauhava
259 Antti Rinne Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Mäntsälä
274 Mika Tallgren Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Karkkila
60 Mirka Soinikoski Vihreä Liitto Hämeen vaalipiiri Hämeenlinna
85 Pekka M. Sinisalo Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Kirkkonummi
146 Jari Suominen Vasemmistoliitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
59 Esko Kiviranta Suomen Keskusta Varsinais-Suomen vaalipiiri Sauvo
5 Timo Hellman Piraattipuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
15 Marika Visakorpi Suomen Kristillisdemokraatit Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
47 Hanna Laine Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Kangasala
64 Kauko Isomäki Perussuomalaiset Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
112 Marketta Mattila Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Sipoo
137 Peter Lönnberg Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Raasepori
246 Kristina Ljungqvist Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Sipoo
51 Olli Markkanen Piraattipuolue Lapin vaalipiiri Kemi
276 Mikko Merelä Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
20 Ville Luotola Vasemmistoliitto Lapin vaalipiiri Rovaniemi
49 Sanna Marin Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
83 Iiro Silvander Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Kerava
5 Anna-Kajsa Blomqvist Ruotsalainen kansanpuolue Vaasan vaalipiiri Kristiinankaupunki
77 Bo Stenbacka Ruotsalainen kansanpuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Loviisa
144 Auri Niskanen Vasemmistoliitto Oulun vaalipiiri Kärsämäki
36 Sointu Harju Suomen Kristillisdemokraatit Oulun vaalipiiri Sievi
68 Aleksi Hernesniemi Perussuomalaiset Vaasan vaalipiiri Kannus
126 Timo Anttila Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
240 Marjukka Kaakkola Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Lohja
395 Mika Vähäkangas Sitoutumattomat Uudenmaan vaalipiiri Hyvinkää
104 Marko Kivi Kansallinen Kokoomus Pirkanmaan vaalipiiri Ruovesi
130 Annika Aalto-Partanen Vihreä Liitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
56 Mauri Ikonen Suomen Keskusta Varsinais-Suomen vaalipiiri Masku
125 Laura Rantanen Vihreä Liitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
88 Anna-Kristiina Mikkonen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Savonlinna
65 Veli-Matti Laitinen Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Vihti
111 Sonja Falk Suomen Kristillisdemokraatit Hämeen vaalipiiri Lahti
9 Katja Korpela Suomen Kristillisdemokraatit Pirkanmaan vaalipiiri Lempäälä
76 Birgitta Olsson Ruotsalainen kansanpuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
85 Timo Pulli Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Äänekoski
117 Katja Muotka Vihreä Liitto Lapin vaalipiiri Muonio
53 Olavi Ala-Nissilä Suomen Keskusta Varsinais-Suomen vaalipiiri Loimaa
230 Keijo Salmi Kommunistinen Työväenpuolue Uudenmaan vaalipiiri Karkkila
127 Anne Snellman Perussuomalaiset Oulun vaalipiiri Oulu
65 Matti Karvonen Itsenäisyyspuolue Pirkanmaan vaalipiiri Valkeakoski
47 Tarja Tenkula Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
16 Anni Ahlakorpi Vasemmistoliitto Lapin vaalipiiri Utsjoki
109 Sari Hänninen Vihreä Liitto Lapin vaalipiiri Rovaniemi
13 Kairit Tahvola Suomen Keskusta Kaakkois-Suomen vaalipiiri Imatra
65 Antti Kalliomaa Suomen Keskusta Hämeen vaalipiiri Lahti
253 Juhani Kähärä Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
114 Päivi Meros Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Nurmijärvi
12 Kalle Jokinen Kansallinen Kokoomus Hämeen vaalipiiri Orimattila
201 Tuomas Auvinen Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Helsinki
68 Petri S. J. Lehtinen Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Kauniainen
57 Pirjo Sirviö Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Oulun vaalipiiri Oulu
112 Tommi Olavi Brander Piraattipuolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
130 Kaarlo Lepistö Vihreä Liitto Vaasan vaalipiiri Vaasa
102 Sirpa (Siru) Kauppinen Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
36 Sari Vuorela Suomen Keskusta Satakunnan vaalipiiri Siikainen
86 Janne Nerve Piraattipuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
144 Antti Kurvinen Suomen Keskusta Vaasan vaalipiiri Kauhava
232 Ville Rahikainen Suomen Työväenpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
97 Mauri Perä Suomen Kommunistinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Vantaa
267 Jani Leinonen Sitoutumattomat Helsingin vaalipiiri Helsinki
183 Sami Ronkola Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
70 Irma Kemppainen Perussuomalaiset Vaasan vaalipiiri Kokkola
55 Mari Monto Vihreä Liitto Hämeen vaalipiiri Hattula
100 Anu Vehviläinen Suomen Keskusta Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
69 Eevakaisa Lehtosalo-Lönnberg Suomen Keskusta Hämeen vaalipiiri Sysmä
9 Sirpa Kulin Perussuomalaiset Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
213 Terho Nikulainen Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Helsinki
26 Vesa Puuronen Vasemmistoliitto Lapin vaalipiiri Rovaniemi
137 Antti Saarelainen Vasemmistoliitto Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
60 Olli Krannila Kommunistinen Työväenpuolue Satakunnan vaalipiiri Eura
71 Eeva-Maria Parkkinen Suomen Keskusta Oulun vaalipiiri Oulu
30 Tuomas Telkkä Kansallinen Kokoomus Kaakkois-Suomen vaalipiiri Lappeenranta
188 Anssi Lehtineva Itsenäisyyspuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
105 Henri Autero Itsenäisyyspuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Vaasa
97 Veijo Kare Itsenäisyyspuolue Hämeen vaalipiiri Sysmä
92 Veera Köpsi Suomen Kristillisdemokraatit Varsinais-Suomen vaalipiiri Raisio
92 Silja Borgarsdóttir Sandelin Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
43 Markku Vihanto Suomen Kristillisdemokraatit Oulun vaalipiiri Sotkamo
28 Janne Nieminen Vasemmistoliitto Hämeen vaalipiiri Forssa
216 Petteri Pietikäinen Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Sipoo
56 Pekka Salmi Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
119 Tero Kokko Perussuomalaiset Oulun vaalipiiri Kuusamo
150 Karita Toijonen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
193 Niklas Andersson Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Raasepori
41 Ester Laato Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Espoo
107 Kaarlo Nurmikumpu Kommunistinen Työväenpuolue Lapin vaalipiiri Kemijärvi
29 Antti Papinniemi Vasemmistoliitto Hämeen vaalipiiri Lahti
112 Mari-Leena Talvitie Kansallinen Kokoomus Oulun vaalipiiri Oulu
331 Juho Lyytikäinen Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
273 Susanna Bruun Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
80 Robert Brantberg Ruotsalainen kansanpuolue Oulun vaalipiiri Oulu
18 Harri Auvinen Vihreä Liitto Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
88 Jasmine Saloranta Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
150 Tuomas Tiainen Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
10 Riitta Kuismanen Suomen Kristillisdemokraatit Pirkanmaan vaalipiiri Pirkkala
85 Annika Jouppila Ruotsalainen kansanpuolue Oulun vaalipiiri Liminka
330 Jarmo Tuokko Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
71 Suvi Silvala Vasemmistoliitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
44 Antti Salminen Perussuomalaiset Hämeen vaalipiiri Loppi
53 Markku Tenhunen Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Järvenpää
141 Lasse Hautala Suomen Keskusta Vaasan vaalipiiri Kauhajoki
23 Markku Vuorinen Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Helsinki
72 Anna-Liisa Lämsä Kansallinen Kokoomus Lapin vaalipiiri Oulu
321 Tuija Sundberg Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Vihti
23 Pauliina Rusula Vihreä Liitto Keski-Suomen vaalipiiri Äänekoski
74 Mauno Vanhala Perussuomalaiset Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
154 Mikko Savola Suomen Keskusta Vaasan vaalipiiri Ähtäri
333 Seppo Papunen Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
168 Aleksi Niskanen Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
152 Virva-Mari Rask Vasemmistoliitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
105 Aki Korpela Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Hyvinkää
116 Jukka Pöyry Perussuomalaiset Kaakkois-Suomen vaalipiiri Mikkeli
281 Mirja Suhonen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Porvoo
85 Lilja Tamminen Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
198 Karla Vainio Itsenäisyyspuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
148 Anneli Lehtonen Vasemmistoliitto Pirkanmaan vaalipiiri Nokia
190 Jorma Luotonen Itsenäisyyspuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
194 Anni Salminen Itsenäisyyspuolue Helsingin vaalipiiri Vantaa
228 Timo Nieminen Kommunistinen Työväenpuolue Uudenmaan vaalipiiri Karkkila
250 Satu Immonen Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
6 Johannes Kananen Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Helsinki
110 Markku Eestilä Kansallinen Kokoomus Savo-Karjalan vaalipiiri Iisalmi
62 Jari Halttunen Perussuomalaiset Keski-Suomen vaalipiiri Äänekoski
146 Juha Lemponen Suomen Keskusta Vaasan vaalipiiri Lapua
97 Patrik Gayer Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
141 Päivi Lipponen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
66 Henri Keinänen Itsenäisyyspuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
38 Olli-Pekka Tuomi Suomen Keskusta Pirkanmaan vaalipiiri Ruovesi
72 Mari Holopainen Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
116 Olli Immonen Perussuomalaiset Oulun vaalipiiri Oulu
45 Sari Halonen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Oulun vaalipiiri Oulu
59 Pietari Jääskeläinen Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
136 Sari Janatuinen Vasemmistoliitto Oulun vaalipiiri Kempele
127 Jussi Järvinen Itsenäisyyspuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
162 Tuukka Lampela Itsenäisyyspuolue Oulun vaalipiiri Oulu
90 Marika Miettinen Piraattipuolue Vaasan vaalipiiri Lapua
96 Simo Jansson Itsenäisyyspuolue Hämeen vaalipiiri Hollola
55 Lars-Eric Numelin Ruotsalainen kansanpuolue Satakunnan vaalipiiri Kokemäki
132 Seppo Silvennoinen Perussuomalaiset Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
88 Kirsi-Maarit Lehtimäki Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Hämeen vaalipiiri Heinola
394 Joni Tikka Sitoutumattomat Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
63 Eeva Mustonen Suomen Kommunistinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Iisalmi
69 Antti Partala Itsenäisyyspuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
121 Fredrik (Fredu) Sirviö Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Espoo
70 Kai-Ari Lundell Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
357 Tarja Edry Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Järvenpää
31 Antti Perkkalainen Vasemmistoliitto Vaasan vaalipiiri Evijärvi
70 Tapio Malmiharju Suomen Keskusta Hämeen vaalipiiri Orimattila
43 Juha Suonperä Kansallinen Kokoomus Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
181 Minna Mentula Suomen Kommunistinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
80 Eero Vainio Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Hämeen vaalipiiri Lahti
117 Petteri Lahti Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Satakunnan vaalipiiri Pori
118 Kaj Turunen Perussuomalaiset Kaakkois-Suomen vaalipiiri Savonlinna
16 Marlén Timonen Ruotsalainen kansanpuolue Vaasan vaalipiiri Kokkola
278 Pasi Kanerva Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Pornainen
104 Rhea Rantanen Ruotsalainen kansanpuolue Lapin vaalipiiri Kemi
96 Pentti Kataja Suomen Kommunistinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Orimattila
95 Aino Sillman Suomen Kommunistinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
67 Reijo Lahtonen Perussuomalaiset Keski-Suomen vaalipiiri Muurame
2 Markku Heikkilä Suomen Keskusta Kaakkois-Suomen vaalipiiri Lappeenranta
94 Ilmari Heinonen Kansallinen Kokoomus Vaasan vaalipiiri Pietarsaari
158 Anna-Kaisa Heinämäki Vihreä Liitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
376 Olavi Merihaara Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Askola
5 Rami Levonen Muutos 2011 Satakunnan vaalipiiri Harjavalta
155 Paula Sihto Suomen Keskusta Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
115 Jenni Lampela Vihreä Liitto Lapin vaalipiiri Tornio
161 Matti Sanderson Suomen Kommunistinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Kaarina
17 Nico Mikael Holmberg Vihreä Liitto Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
195 Sauli Mäkinen Sitoutumattomat Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
13 Aatu Sorvari Suomen Kommunistinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Lohja
55 Ulla Huittinen Suomen Keskusta Varsinais-Suomen vaalipiiri Salo
143 Jaakko Meretniemi Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
142 Rauno Kesseli Vasemmistoliitto Pirkanmaan vaalipiiri Ylöjärvi
16 Pirjo Raunio Suomen Kristillisdemokraatit Pirkanmaan vaalipiiri Sastamala
86 Timo Soini Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Espoo
122 Marko Korvela Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Vihti
17 Susanna Kisner Vihreä Liitto Oulun vaalipiiri Oulu
132 Olli Kopakkala Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
121 Mikko Korhonen Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
145 Tuomo Ryynänen Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Nurmijärvi
4 Mats Löfström Sitoutumattomat Ahvenanmaan maakunnan vaalipiiri Eckerö
202 Jari Valorinta Sitoutumattomat Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
103 Håkan Westergård Suomen Kristillisdemokraatit Varsinais-Suomen vaalipiiri Parainen
88 Maire I. Korhonen Ruotsalainen kansanpuolue Oulun vaalipiiri Kuusamo
72 Anneli Manninen Perussuomalaiset Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
68 Rami Lehtinen Suomen Keskusta Hämeen vaalipiiri Jokioinen
133 Harri Kämäräinen Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Tuusula
109 Aku Talikka Piraattipuolue Hämeen vaalipiiri Hämeenlinna
50 Birgitta Silvennoinen Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Lohja
203 Tero Vehviläinen Sitoutumattomat Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
106 Juha Sjöholm Vihreä Liitto Satakunnan vaalipiiri Pori
61 Mauri Salo Suomen Kristillisdemokraatit Vaasan vaalipiiri Kokkola
62 Atte Kilpinen Vasemmistoliitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Mikkeli
140 Ritva Väyrynen Vasemmistoliitto Savo-Karjalan vaalipiiri Juuka
261 Mira Salmela Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
19 Kati Kurvi Vihreä Liitto Oulun vaalipiiri Oulu
165 Antti Korhonen Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Vantaa
124 Sinikka Tyynelä Itsenäisyyspuolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
149 Anne Niemi Suomen Keskusta Vaasan vaalipiiri Vimpeli
254 Ilkka Sysimetsä Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Espoo
174 Tuula Salo Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
100 Hannu Juntunen Kansallinen Kokoomus Oulun vaalipiiri Kajaani
101 Veronica Hertzberg Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
37 Lasse Saikkonen Piraattipuolue Savo-Karjalan vaalipiiri Varkaus
170 Marja Koskenalho Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Espoo
121 Tuomas Salo Suomen Kristillisdemokraatit Hämeen vaalipiiri Lahti
60 Lotta Asikainen Itsenäisyyspuolue Pirkanmaan vaalipiiri Kangasala
147 Mika Lintilä Suomen Keskusta Vaasan vaalipiiri Toholampi
175 Jouni Linden Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Lohja
16 Esko Saastamoinen Perussuomalaiset Savo-Karjalan vaalipiiri Lieksa
284 Veija (Veijo) Baltzar Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
65 Joni Kalliomäki Vasemmistoliitto Satakunnan vaalipiiri Pori
224 Paavo Heikkinen Suomen Työväenpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
244 Jari Leino Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Sastamala
111 Jenna Hattunen Kansallinen Kokoomus Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
120 Päivi Räsänen Suomen Kristillisdemokraatit Hämeen vaalipiiri Riihimäki
115 Reijo Paunonen Perussuomalaiset Kaakkois-Suomen vaalipiiri Juva
50 Tuula Vepsäläinen Suomen Kristillisdemokraatit Satakunnan vaalipiiri Nakkila
8 Timo Keskinen Suomen Kristillisdemokraatit Pirkanmaan vaalipiiri Kangasala
67 Jenni Lastuvuori Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Pornainen
354 Ronnie James Andersson Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Lohja
33 Raija Moilanen Suomen Keskusta Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
42 Pirita Nenonen Perussuomalaiset Lapin vaalipiiri Rovaniemi
51 Maria Hanhisalo Suomen Kristillisdemokraatit Vaasan vaalipiiri Lappajärvi
57 Kalevi Kallonen Suomen Keskusta Varsinais-Suomen vaalipiiri Kemiönsaari
86 Ninni Taavitsainen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
105 Björn Månsson Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
55 Tero Turpeinen Muutos 2011 Savo-Karjalan vaalipiiri Suonenjoki
29 Liisa Pietikäinen Vihreä Liitto Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
198 Arja Pantsari Sitoutumattomat Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
56 Simon Elo Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Espoo
149 Erik Lydén Vasemmistoliitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
53 Joonas Könttä Suomen Keskusta Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
86 Piritta Rantanen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Jämsä
29 Jari Vanninen Muutos 2011 Oulun vaalipiiri Oulu
143 Taina Matero Vasemmistoliitto Oulun vaalipiiri Suomussalmi
61 Toni Kemppainen Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Inkoo
116 Petri Leinonen Vihreä Liitto Lapin vaalipiiri Tornio
97 Riitta Tynjä Suomen Kommunistinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
150 Ari-Matti Autio Piraattipuolue Oulun vaalipiiri Kärsämäki
258 Antti Lindtman Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
67 Teija Holopainen Kansallinen Kokoomus Lapin vaalipiiri Rovaniemi
196 Paavo Närvänen Sitoutumattomat Pirkanmaan vaalipiiri Pirkkala
118 Pentti Kettunen Perussuomalaiset Oulun vaalipiiri Kajaani
54 Tiina Tuomela Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
73 Ilpo Haalisto Perussuomalaiset Varsinais-Suomen vaalipiiri Nousiainen
356 Anne Berner Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Espoo
188 Raimo Flink Sitoutumattomat Pirkanmaan vaalipiiri Pirkkala
53 Eero Pirttijärvi Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Mänttä-Vilppula
79 Erkki Perälä Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
25 Antti Loimalahti Vihreä Liitto Savo-Karjalan vaalipiiri Iisalmi
140 Kalle Hyötynen Vasemmistoliitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
11 Jarmo Kyyrö Perussuomalaiset Savo-Karjalan vaalipiiri Vieremä
122 Oskari Sundström Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Raasepori
45 Harri Tauriainen Perussuomalaiset Lapin vaalipiiri Kemi
87 Maiju Tapiolinna Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Nurmijärvi
195 Ann-Katrin Bender Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Raasepori
3 Eero Bogdanoff Perussuomalaiset Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
112 Petri Ahokangas Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Satakunnan vaalipiiri Kankaanpää
65 Toimi Kankaanniemi Perussuomalaiset Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
33 Irma Taavela Vasemmistoliitto Hämeen vaalipiiri Hämeenlinna
10 Christoffer Ingo Ruotsalainen kansanpuolue Vaasan vaalipiiri Mustasaari
79 Mika Isomaa Piraattipuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
30 Kauko Niemi Vasemmistoliitto Vaasan vaalipiiri Lestijärvi
77 Juhani Laurinkari Suomen Kristillisdemokraatit Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
119 Sari Raassina Kansallinen Kokoomus Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
99 Markku Rossi Suomen Keskusta Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
265 Jaakko Katajisto Sitoutumattomat Helsingin vaalipiiri Helsinki
24 Elsi Kauppinen Vihreä Liitto Savo-Karjalan vaalipiiri Lieksa
49 Johanna Vainila Suomen Kristillisdemokraatit Satakunnan vaalipiiri Rauma
35 Stefan Wallin Ruotsalainen kansanpuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
40 Liisa Mariapori Perussuomalaiset Lapin vaalipiiri Rovaniemi
64 Daniel Sazonov Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
29 Timo Kalli Suomen Keskusta Satakunnan vaalipiiri Eura
205 Mikael Elmolhoda Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Helsinki
115 Marko Iltanen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Satakunnan vaalipiiri Rauma
72 Marjatta Rahkio Suomen Keskusta Hämeen vaalipiiri Hämeenlinna
203 Mika Ebeling Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Helsinki
157 Juuso Aromaa Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Hyvinkää
55 Mikko Salmi Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Oulun vaalipiiri Oulu
29 Veronika Honkasalo Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
307 Sanna Lauslahti Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Espoo
196 Filip Björklöf Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Raasepori
87 Antero Vartia Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
219 Veronica Rehn-Kivi Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Kauniainen
282 Tessa Olin Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
58 Tarja Bohm Vasemmistoliitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
39 Hilkka Nivukoski Suomen Kristillisdemokraatit Oulun vaalipiiri Oulu
76 Sara Tuisku Kansallinen Kokoomus Lapin vaalipiiri Rovaniemi
145 Rurik Rantalainen Vihreä Liitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
29 Pilvi Kärkelä Suomen Keskusta Pirkanmaan vaalipiiri Kihniö
67 Mikko Ollikainen Vasemmistoliitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Hirvensalmi
124 Lasse Mikkola Perussuomalaiset Oulun vaalipiiri Raahe
67 Ben Zyskowicz Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
31 Ari Lamminmäki Suomen Keskusta Pirkanmaan vaalipiiri Parkano
47 Joel Harkimo Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
215 Diana Nyberg-Lindholm Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Raasepori
21 Jussi Honka Kansallinen Kokoomus Kaakkois-Suomen vaalipiiri Imatra
131 Kaisa Korhonen Vasemmistoliitto Savo-Karjalan vaalipiiri Leppävirta
75 Arto Kukkonen Suomen Kristillisdemokraatit Savo-Karjalan vaalipiiri Pielavesi
4 Janne Jussila Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Lapin vaalipiiri Kemijärvi
141 Sari Niemi Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Turku
118 Pekka Nyman Vihreä Liitto Lapin vaalipiiri Pelkosenniemi
26 Vilja Lumme Vasemmistoliitto Hämeen vaalipiiri Hämeenlinna
68 Alviina Alametsä Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
12 Eero Sistonen Suomen Keskusta Kaakkois-Suomen vaalipiiri Rantasalmi
110 Kai Jentala Vihreä Liitto Lapin vaalipiiri Inari
28 Saara-Sofia Sirén Kansallinen Kokoomus Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
47 Markus Törmä Perussuomalaiset Lapin vaalipiiri Tornio
139 Petteri Tahvanainen Vasemmistoliitto Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
115 Miika Mutanen Kansallinen Kokoomus Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
161 Krista Juurikko Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
126 Timo Hirvonen Itsenäisyyspuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Mikkeli
19 Maarit Markkula Perussuomalaiset Satakunnan vaalipiiri Köyliö
268 Irma Pahlman Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Hyvinkää
99 Juha Hänninen Kansallinen Kokoomus Oulun vaalipiiri Oulu
56 Ari-Pekka Pasanen Muutos 2011 Kaakkois-Suomen vaalipiiri Savonlinna
216 Mikaela Nylander Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Porvoo
110 Eero Suutari Kansallinen Kokoomus Oulun vaalipiiri Kajaani
62 Saara Tikkakoski Suomen Kristillisdemokraatit Vaasan vaalipiiri Veteli
74 Arto Ojala Kansallinen Kokoomus Lapin vaalipiiri Kemijärvi
101 Tomi Kaismo Kansallinen Kokoomus Oulun vaalipiiri Oulu
181 Tapio Pulkkinen Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Vihti
146 Tere Sammallahti Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
33 Saara Turkka Kansallinen Kokoomus Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
160 Nuutti Hyttinen Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
51 Sari Jokinen Vihreä Liitto Hämeen vaalipiiri Riihimäki
28 Junes Lokka Muutos 2011 Oulun vaalipiiri Oulu
33 Dan Koivulaakso Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
95 Esa Olkoniemi Itsenäisyyspuolue Lapin vaalipiiri Pello
157 Olli-Pekka Wallin Piraattipuolue Oulun vaalipiiri Oulu
33 Veera Willman Vihreä Liitto Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
210 Suvi Linjamaa Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Helsinki
50 Anne Kalmari Suomen Keskusta Keski-Suomen vaalipiiri Kivijärvi
7 Anne Kettunen Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Helsinki
39 Pentti Hartikainen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
63 Niilo Keränen Suomen Keskusta Oulun vaalipiiri Taivalkoski
8 Heikki Kurttila Suomen Kommunistinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
67 Annika Saarikko Suomen Keskusta Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
240 Lassi Tiittanen Kommunistinen Työväenpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
71 Marita Salenius Perussuomalaiset Keski-Suomen vaalipiiri Multia
87 Sari Melkko Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
73 Juha Malmi Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
13 Francis McCarron Kansallinen Kokoomus Hämeen vaalipiiri Lahti
252 Tino Kinnunen Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Vantaa
164 Joel Vuorio Suomen Kommunistinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
93 Esko Rautakoski Ruotsalainen kansanpuolue Oulun vaalipiiri Pyhäjärvi
120 Jenni Vilen Perussuomalaiset Kaakkois-Suomen vaalipiiri Iitti
86 Ville Tavio Perussuomalaiset Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
113 Peter Muurman Perussuomalaiset Kaakkois-Suomen vaalipiiri Hamina
8 Markku Tommila Muutos 2011 Satakunnan vaalipiiri Luvia
223 Midiya Zahir Hatam Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Raasepori
87 Miro Niska Piraattipuolue Pirkanmaan vaalipiiri Valkeakoski
153 Veera Kontiokari Piraattipuolue Oulun vaalipiiri Oulu
116 Paula Nordström Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Lohja
84 Tapio Hakala Suomen Kommunistinen Puolue Vaasan vaalipiiri Vaasa
103 Tomi Simola Piraattipuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
102 Reetta Hulmi Vihreä Liitto Satakunnan vaalipiiri Köyliö
145 Esko Lehtimäki Suomen Keskusta Vaasan vaalipiiri Teuva
51 Ilkka Kemppainen Suomen Keskusta Keski-Suomen vaalipiiri Viitasaari
220 Pia-Lisa Sundell Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
91 Antti Kivelä Suomen Keskusta Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
128 Wäinämö Ruottinen Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
49 Maija Salo Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Masku
203 Björn Heir Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Lohja
114 Arto Satonen Kansallinen Kokoomus Pirkanmaan vaalipiiri Sastamala
71 Asko Niemelä Suomen Keskusta Hämeen vaalipiiri Loppi
6 Kimmo Kivelä Perussuomalaiset Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
116 Anne Bland Vihreä Liitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Huittinen
104 Olli Heikkilä Piraattipuolue Hämeen vaalipiiri Forssa
48 Fatbardhe Hetemaj Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
16 Touko Juhani Aalto Vihreä Liitto Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
127 Risto Hintikka Sitoutumattomat Keski-Suomen vaalipiiri Äänekoski
51 Kari Tiusanen Suomen Kristillisdemokraatit Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
126 Marko Haakana Vasemmistoliitto Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
128 Esa Lehto Itsenäisyyspuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Parikkala
218 Seppo Samppala Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Helsinki
17 Pekka Romo Kansallinen Kokoomus Hämeen vaalipiiri Hämeenlinna
68 Anna Sirkiä Suomen Keskusta Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
113 Heli Hjälm Kansallinen Kokoomus Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
131 Jiri Keronen Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Oulu
33 Marko Heikkuri Muutos 2011 Lapin vaalipiiri Kemi
9 Mikkel Näkkäläjärvi Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Lapin vaalipiiri Rovaniemi
102 Max Janzon Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
318 Ann-Mari Patshijew Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
100 Pirkko Jartti Kansallinen Kokoomus Pirkanmaan vaalipiiri Pirkkala
28 Juha Kuisma Suomen Keskusta Pirkanmaan vaalipiiri Lempäälä
19 Liisa Viivi Marjukka Kuparinen Vihreä Liitto Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
76 Hanna Huumonen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
336 Marika Siltanen Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
266 Emmi Mäkinen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Järvenpää
111 Kai-Tom Koivunen Itsenäisyyspuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Salo
175 Antti Moisander Muutos 2011 Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
29 Paula Inkeri Vehkomäki Vihreä Liitto Keski-Suomen vaalipiiri Keuruu
61 Teuvo Hakkarainen Perussuomalaiset Keski-Suomen vaalipiiri Viitasaari
51 Jaana Vasama Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Uusikaupunki
29 Marika Nykänen Kansallinen Kokoomus Kaakkois-Suomen vaalipiiri Pieksämäki
96 Jukka Paakki Itsenäisyyspuolue Lapin vaalipiiri Rovaniemi
134 Li Andersson Vasemmistoliitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
94 Meri Rawstorne Suomen Kristillisdemokraatit Varsinais-Suomen vaalipiiri Somero
52 Patrik Hellström Suomen Kristillisdemokraatit Vaasan vaalipiiri Pietarsaari
96 Inka Hopsu Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Espoo
26 Juhani Nummentalo Kansallinen Kokoomus Varsinais-Suomen vaalipiiri Salo
85 Harri Helminen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
103 Pauli Kiuru Kansallinen Kokoomus Pirkanmaan vaalipiiri Valkeakoski
50 Eija-Riitta Korhola Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Raasepori
42 Matti Mustajärvi Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Vaasan vaalipiiri Kaustinen
13 Abdirahim (Husu) Mohamed Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Helsinki
42 Jukka Gustafsson Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
59 Tanja Tiainen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Oulun vaalipiiri Oulu
84 Heikki Tamminen Perussuomalaiset Varsinais-Suomen vaalipiiri Salo
95 Helge Aspholm Itsenäisyyspuolue Hämeen vaalipiiri Loppi
290 Maarit Feldt-Ranta Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Raasepori
190 Birgitta Hisinger Sitoutumattomat Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
288 Arto Bryggare Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
98 Ano Väisänen Suomen Kommunistinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Mäntyharju
7 Vahur Lihtkivi Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Lapin vaalipiiri Rovaniemi
82 Suna Kymäläinen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Ruokolahti
100 Ahmed Hassan Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
95 Kari Kähkönen Kansallinen Kokoomus Satakunnan vaalipiiri Kankaanpää
50 Teppo Heiskanen Vihreä Liitto Hämeen vaalipiiri Hämeenlinna
54 Heikki Reinikainen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Oulun vaalipiiri Oulu
305 Ari Konttas Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Espoo
88 Juha Oksanen Piraattipuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
120 Pentti Virtanen Kommunistinen Työväenpuolue Keski-Suomen vaalipiiri Mäntsälä
272 Tarja Eklund Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
105 Joni Lyijynen Piraattipuolue Hämeen vaalipiiri Riihimäki
75 Taisto Miettinen Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Kauniainen
124 Anssi Törmälä Kansallinen Kokoomus Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
117 Merja Oksman Kansallinen Kokoomus Savo-Karjalan vaalipiiri Siilinjärvi
74 Antti Rantakangas Suomen Keskusta Oulun vaalipiiri Haapavesi
139 Sade Kondelin Vasemmistoliitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
265 Sirkka-Liisa Kähärä Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
121 Markko Rothström Kansallinen Kokoomus Savo-Karjalan vaalipiiri Varkaus
108 Katja Luojus Kansallinen Kokoomus Pirkanmaan vaalipiiri Ylöjärvi
98 Jari Haapaniemi Kansallinen Kokoomus Pirkanmaan vaalipiiri Nokia
110 Teija Arvidsson Suomen Kristillisdemokraatit Hämeen vaalipiiri Hämeenlinna
46 Pirkko Parjanen Suomen Kristillisdemokraatit Kaakkois-Suomen vaalipiiri Hamina
12 Wivan Nygård-Fagerudd Ruotsalainen kansanpuolue Vaasan vaalipiiri Vaasa
20 Meri Johanna Lumela Vihreä Liitto Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
105 Asko Männistö Kansallinen Kokoomus Oulun vaalipiiri Ylivieska
95 Peter Björklöf Suomen Kommunistinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Raasepori
92 Seppo Kääriäinen Suomen Keskusta Savo-Karjalan vaalipiiri Iisalmi
201 Paavo V. Suominen Sitoutumattomat Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
10 Asmo Maanselkä Suomen Kristillisdemokraatit Keski-Suomen vaalipiiri Helsinki
13 Jetro Vesti Piraattipuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
184 Laila Räikkä Suomen Kommunistinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
91 Vesa Kiertokari Suomen Kristillisdemokraatit Varsinais-Suomen vaalipiiri Uusikaupunki
69 Eija Nivala Suomen Keskusta Oulun vaalipiiri Kalajoki
98 Elina Seitz Suomen Kristillisdemokraatit Varsinais-Suomen vaalipiiri Salo
22 Sari Moisanen Vasemmistoliitto Lapin vaalipiiri Kemi
2 Tommi Lievemaa Suomen Työväenpuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
85 Rauli-Jan Albert Suomen Keskusta Savo-Karjalan vaalipiiri Valtimo
151 Ilkka Porttikivi Vasemmistoliitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
54 Sari Pulla Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Valkeakoski
104 Anne Liinamaa Vihreä Liitto Satakunnan vaalipiiri Pori
22 Simo Riuttamäki Perussuomalaiset Satakunnan vaalipiiri Huittinen
161 Erkki Korhonen Itsenäisyyspuolue Oulun vaalipiiri Oulu
114 Jorma Kuistio Vihreä Liitto Lapin vaalipiiri Rovaniemi
5 Lari Kemiläinen Suomen Kristillisdemokraatit Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
48 Sari Hovila Suomen Keskusta Keski-Suomen vaalipiiri Joutsa
52 Tuula Petäkoski-Hult Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Lempäälä
266 Kristiina Kreisler Sitoutumattomat Helsingin vaalipiiri Helsinki
33 Lotta Ahola Kansallinen Kokoomus Keski-Suomen vaalipiiri Jämsä
76 Kirsikka Moring Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
63 Sirkka-Liisa Anttila Suomen Keskusta Hämeen vaalipiiri Forssa
100 Juha Ruohisto Itsenäisyyspuolue Hämeen vaalipiiri Hartola
120 Tuomo Liljenbäck Vihreä Liitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
99 Hannu Väisänen Suomen Kommunistinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
180 Erno Laitinen Suomen Kommunistinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Nokia
85 Reino Kolmonen Suomen Kommunistinen Puolue Vaasan vaalipiiri Vaasa
96 Benjamin Ellenberg Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
107 Pasi Hentunen Itsenäisyyspuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Uusikaupunki
129 Sebastian Tynkkynen Perussuomalaiset Oulun vaalipiiri Oulu
109 Päivi Storgård Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
335 Pasi Ronkainen Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Kirkkonummi
36 Nelli Baran Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
135 Lauri Aronen Vasemmistoliitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Uusikaupunki
29 Heikki Mustonen Vasemmistoliitto Vaasan vaalipiiri Vaasa
89 Pasi Karjalainen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Hämeen vaalipiiri Nastola
127 Mikko Nurmo Perussuomalaiset Pirkanmaan vaalipiiri Valkeakoski
61 Kari Tiilikkala Vihreä Liitto Hämeen vaalipiiri Jokioinen
187 Ville Koskinen Itsenäisyyspuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
72 Meiris Suominen Perussuomalaiset Keski-Suomen vaalipiiri Toivakka
47 Mika Tervakangas Suomen Kristillisdemokraatit Satakunnan vaalipiiri Kankaanpää
66 Timo Mykrä Vasemmistoliitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Imatra
122 Mika Laakso Perussuomalaiset Pirkanmaan vaalipiiri Nokia
123 Pirkko Mattila Perussuomalaiset Oulun vaalipiiri Muhos
107 Nea Lehmussaari Kansallinen Kokoomus Pirkanmaan vaalipiiri Nokia
116 Krista Kiuru Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Satakunnan vaalipiiri Pori
301 Atte Kaleva Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Espoo
15 Sari Rautio Kansallinen Kokoomus Hämeen vaalipiiri Hämeenlinna
54 Teemu Lavikka Muutos 2011 Kaakkois-Suomen vaalipiiri Lappeenranta
74 Leena Meri Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Hyvinkää
135 Rauno Pikkarainen Vasemmistoliitto Savo-Karjalan vaalipiiri Kiuruvesi
239 Reija Mauria-Haidara Kommunistinen Työväenpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
106 Leena Kostiainen Kansallinen Kokoomus Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
147 Eveliina Tyyskänen Vasemmistoliitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Loimaa
111 Tiina Suutari Kansallinen Kokoomus Oulun vaalipiiri Oulu
154 Eena Värne Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Raasepori
32 Harri Lehtonen Muutos 2011 Lapin vaalipiiri Utsjoki
133 Anni Wallenius Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
104 Susanna Koistinen Vasemmistoliitto Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
83 Marko Hoikkaniemi Ruotsalainen kansanpuolue Oulun vaalipiiri Oulu
158 Rene Hursti Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
209 Soili Lehti Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Helsinki
71 Raija Lummi Kansallinen Kokoomus Lapin vaalipiiri Tornio
122 Ville Niinistö Vihreä Liitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
31 Kim Tamio Vihreä Liitto Savo-Karjalan vaalipiiri Tervo
21 Matti Luukkonen Vasemmistoliitto Lapin vaalipiiri Inari
110 Pekka Korpivaara Perussuomalaiset Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
30 Soili Haverinen Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
5 Timo Lappalainen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Lapin vaalipiiri Rovaniemi
125 Alia Dannenberg Vasemmistoliitto Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
236 Pekka Tiainen Suomen Työväenpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
20 Latekoe Lawson Hellu Vihreä Liitto Oulun vaalipiiri Oulu
291 Anette Karlsson Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
7 Osmo Kokko Perussuomalaiset Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
52 Tiina Larsson Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
82 Teemu Lindroos Piraattipuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
19 Arto Viitaniemi Suomen Kommunistinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Järvenpää
88 Mikko Kaarlela Piraattipuolue Vaasan vaalipiiri Vaasa
18 Jukka Vuorinen Suomen Keskusta Kaakkois-Suomen vaalipiiri Savitaipale
113 Jouko Miettinen Itsenäisyyspuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
72 Heidi Salo Itsenäisyyspuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
75 Juha Sipilä Suomen Keskusta Oulun vaalipiiri Kempele
162 Jarmo Keto Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
121 Anja Koivistoinen Itsenäisyyspuolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
191 Sami Mäki Itsenäisyyspuolue Helsingin vaalipiiri Sastamala
79 Sanna Leivonen Perussuomalaiset Varsinais-Suomen vaalipiiri Salo
38 Petri Himanen Suomen Kristillisdemokraatit Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
54 Kristiina Numelin Ruotsalainen kansanpuolue Satakunnan vaalipiiri Kokemäki
78 Juha Rikala Perussuomalaiset Vaasan vaalipiiri Alavus
247 Ville Hautakangas Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
120 Pekka Ravi Kansallinen Kokoomus Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
78 Mirja Vehkaperä Suomen Keskusta Oulun vaalipiiri Oulu
124 Markku Seppälä Itsenäisyyspuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
36 Liisa Ahonen Suomen Kristillisdemokraatit Kaakkois-Suomen vaalipiiri Mikkeli
27 Paula Kylä-Harakka Kansallinen Kokoomus Kaakkois-Suomen vaalipiiri Helsinki
91 Mikko Mäkinen Ruotsalainen kansanpuolue Oulun vaalipiiri Oulu
86 Pekka Tuomola Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Järvenpää
17 Mailis Vansén Suomen Kommunistinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Kauniainen
97 Jarmo Salo Suomen Kristillisdemokraatit Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
116 Maarit Salonen Itsenäisyyspuolue Vaasan vaalipiiri Kuortane
43 Kyösti Kurvinen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Parainen
387 Matti Vanhanen Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Nurmijärvi
131 Ville Vähämäki Perussuomalaiset Oulun vaalipiiri Oulu
129 Jouni Karlsson Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Nurmijärvi
60 Matti Similä Suomen Keskusta Keski-Suomen vaalipiiri Jämsä
153 Mirka Vainikka Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
294 Tapani Ala-Reinikka Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Kauniainen
76 Kirsi Mäkilaine Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
63 Sari Sarkomaa Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
146 Sannamari Sala Vasemmistoliitto Oulun vaalipiiri Oulu
58 Arja Juvonen Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Espoo
89 Esa Ollitervo Piraattipuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
225 Hannu Harju Kommunistinen Työväenpuolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
58 Teija Muuraiskangas Suomen Kristillisdemokraatit Vaasan vaalipiiri Kokkola
98 Linda Lyyra Itsenäisyyspuolue Hämeen vaalipiiri Helsinki
37 Minna Sarvijärvi Suomen Keskusta Pirkanmaan vaalipiiri Ylöjärvi
131 Katja Andrejev Vihreä Liitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Hamina
87 Juha Päiväniemi Kommunistinen Työväenpuolue Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
122 Juha Liukkonen Perussuomalaiset Oulun vaalipiiri Ylivieska
70 Sini Savolainen Vasemmistoliitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Mikkeli
300 Lauri Kaira Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
156 Kaija Kiessling Suomen Kommunistinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
59 Mauri Pekkarinen Suomen Keskusta Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
22 Teppo Säkkinen Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Rovaniemi
70 Matias Ojalehto Suomen Keskusta Oulun vaalipiiri Oulu
22 Kaisa Maria Peltonen Vihreä Liitto Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
40 Sami Järvinen Suomen Kristillisdemokraatit Kaakkois-Suomen vaalipiiri Mikkeli
114 Maarita Mannelin Kansallinen Kokoomus Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
37 Rami Lehto Perussuomalaiset Hämeen vaalipiiri Lahti
108 Kalle-Pekka Hietala Vihreä Liitto Lapin vaalipiiri Kemi
280 Jukka Mölsä Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
21 Lea Ahonen Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Tuusula
199 Thomas Elfgren Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Sipoo
28 Auli Happonen Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Espoo
107 Ville Pispa Piraattipuolue Hämeen vaalipiiri Riihimäki
271 Jussi Kukkola Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Hyvinkää
155 Tiina Ahlfors Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Espoo
73 Risto Mattila Perussuomalaiset Vaasan vaalipiiri Kauhava
82 Tony Melville Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
296 Elias Erämaja Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Loviisa
30 Matti Wahrman Suomen Työväenpuolue Keski-Suomen vaalipiiri Lapinjärvi
48 Eeva-Maria Tuominen Perussuomalaiset Hämeen vaalipiiri Janakkala
28 Anton Meriläinen Vasemmistoliitto Vaasan vaalipiiri Kokkola
70 Pekka Haavisto Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
3 Hanna Kosonen Suomen Keskusta Kaakkois-Suomen vaalipiiri Savonlinna
173 Antti Tomminen Vihreä Liitto Pirkanmaan vaalipiiri Nokia
16 Reijo Tossavainen Suomen Kommunistinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
104 Jari Ahlfors Itsenäisyyspuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Somero
167 Kari Leppäjoki Sitoutumattomat Varsinais-Suomen vaalipiiri Loimaa
79 Vesa-Matti Saarakkala Perussuomalaiset Vaasan vaalipiiri Kurikka
193 Tiina Leppänen-Kaarsalo Sitoutumattomat Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
90 Riikka Kaikkonen Suomen Kommunistinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
285 Harri Lepolahti Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Nurmijärvi
22 Antti Holopainen Vasemmistoliitto Hämeen vaalipiiri Lahti
4 Roosa-Maria Kauppinen Suomen Kristillisdemokraatit Keski-Suomen vaalipiiri Laukaa
324 Raija Vahasalo Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Kirkkonummi
2 Sanna Antikainen Perussuomalaiset Savo-Karjalan vaalipiiri Outokumpu
114 Jani Mäkelä Perussuomalaiset Kaakkois-Suomen vaalipiiri Lappeenranta
84 Pontus Hällfors Ruotsalainen kansanpuolue Oulun vaalipiiri Oulu
88 Hanna Huttunen Suomen Keskusta Savo-Karjalan vaalipiiri Outokumpu
169 Kaarlo Kivimäki Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
37 Evelyn Hynynen Suomen Kristillisdemokraatit Oulun vaalipiiri Kajaani
77 Liisa Ansala Suomen Keskusta Lapin vaalipiiri Rovaniemi
50 Jari Niemelä Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
103 Juho Kautto Vasemmistoliitto Keski-Suomen vaalipiiri Järvenpää
163 Seppo Kanerva Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
68 Markku Manninen Perussuomalaiset Keski-Suomen vaalipiiri Hankasalmi
98 Jarmo J. Husso Kansallinen Kokoomus Oulun vaalipiiri Oulu
83 Pauliina Viitamies Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Mikkeli
67 Martti Vaskonen Suomen Kommunistinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
37 Eeva-Johanna Eloranta Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
229 Tarja Männikkö Suomen Työväenpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
31 Mikko Merikivi Muutos 2011 Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
235 Pentti Seppänen Suomen Työväenpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
12 Janne Olsen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Lapin vaalipiiri Tornio
192 Anna Aintila Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Kirkkonummi
135 Harri Vuorenpää Perussuomalaiset Pirkanmaan vaalipiiri Pirkkala
71 Arto Luukkanen Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Järvenpää
18 Jarmo Vikman Suomen Työväenpuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Kaarina
30 Mikko Jokio Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
9 Kari Lahti Suomen Kristillisdemokraatit Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
49 Tuulia Ikkelä-Koski Suomen Keskusta Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
353 Hannu Ikonen Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Loviisa
77 Marjatta Herrala Itsenäisyyspuolue Satakunnan vaalipiiri Eurajoki
45 Olli Sjöholm Suomen Kristillisdemokraatit Satakunnan vaalipiiri Siikainen
350 Ismo Vilkas Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
109 Harri Kivinen Perussuomalaiset Kaakkois-Suomen vaalipiiri Mikkeli
30 Tuukka Kuru Muutos 2011 Lapin vaalipiiri Kemi
308 Eero Lehti Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Kerava
11 Johanna Ojala-Niemelä Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Lapin vaalipiiri Rovaniemi
92 Akseli Erkkilä Itsenäisyyspuolue Lapin vaalipiiri Kittilä
104 Lotta Keskinen Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
69 Leila Mäkinen Vasemmistoliitto Satakunnan vaalipiiri Harjavalta
242 Amos Ahola Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
57 Johanna Jurva Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Hollola
256 Hannu Tanskanen Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Vihti
46 Pasi Kivelä Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Vesilahti
55 Päivi Isuls Suomen Kristillisdemokraatit Vaasan vaalipiiri Kristiinankaupunki
62 Pekka Myllymäki Suomen Keskusta Varsinais-Suomen vaalipiiri Mynämäki
124 Elina Rantanen Vihreä Liitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
46 Marjut Ounila Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Nurmijärvi
49 Pentti J. Rönkkö Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Kerava
40 Marjo Pakka Kansallinen Kokoomus Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
35 Sophia Leppä Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
152 Samu Voutilainen Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Kerava
20 Iida Ylönen Suomen Kommunistinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Hyvinkää
43 Kyllikki Malkki Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Järvenpää
184 Anne-Maria Salolahti Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
113 Ayman Al Amir Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
45 Sinuhe Wallinheimo Kansallinen Kokoomus Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
57 Lauri Oinonen Suomen Keskusta Keski-Suomen vaalipiiri Keuruu
39 Anne Louhelainen Perussuomalaiset Hämeen vaalipiiri Hollola
93 Hannu Harri Itsenäisyyspuolue Lapin vaalipiiri Kemi
108 Marcus Rantala Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
143 Anna Kontula Vasemmistoliitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
151 Ken Helenius Suomen Kommunistinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
125 Martti Mölsä Perussuomalaiset Pirkanmaan vaalipiiri Punkalaidun
60 Kimmo Rantanen Suomen Kristillisdemokraatit Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
75 Kaarina Suhonen Suomen Keskusta Hämeen vaalipiiri Lahti
103 Pentti Tolvanen Itsenäisyyspuolue Savo-Karjalan vaalipiiri Juankoski
222 Elsayed Abouraya Suomen Työväenpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
82 Jukka Rintala Itsenäisyyspuolue Satakunnan vaalipiiri Turku
45 Petri Karisma Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
10 Sippo Kähmi Suomen Kommunistinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Sipoo
91 Eino Laakso Kommunistinen Työväenpuolue Hämeen vaalipiiri Hämeenlinna
92 Tupuna Kangas-Männistö Kansallinen Kokoomus Satakunnan vaalipiiri Eura
125 Aarno Kaikko Itsenäisyyspuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Lappeenranta
189 Jaana Wessman Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Espoo
130 Matti Viitala Perussuomalaiset Oulun vaalipiiri Haapajärvi
82 Maija Silvennoinen Suomen Kristillisdemokraatit Savo-Karjalan vaalipiiri Liperi
82 Leena Riittinen Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
140 Irena Ulvinen Vihreä Liitto Vaasan vaalipiiri Lapua
128 Kari Tykkyläinen Perussuomalaiset Oulun vaalipiiri Pudasjärvi
125 Paavo Nygrén Suomen Kommunistinen Puolue Hämeen vaalipiiri Heinola
151 Tuukka Virtaperko Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
144 Welat Nehri Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
367 Ann-Mari Kemell Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Espoo
283 Kim Savolainen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Kerava
98 Susanna Koski Kansallinen Kokoomus Vaasan vaalipiiri Vaasa
227 Otto Meriläinen Kommunistinen Työväenpuolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
108 Eero Seppänen Itsenäisyyspuolue Savo-Karjalan vaalipiiri Suomussalmi
67 Riku Manninen Vasemmistoliitto Satakunnan vaalipiiri Rauma
11 Paula Lehtomäki Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Helsinki
37 Martin Ylikännö Suomen Keskusta Satakunnan vaalipiiri Huittinen
61 Hannu Ketoharju Suomen Kommunistinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Juuka
123 Tuomo Lehtinen Itsenäisyyspuolue Keski-Suomen vaalipiiri Multia
133 Mohammadamin Allahmoradi Vasemmistoliitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
17 Pekka Puska Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Helsinki
97 Juho Pahajoki Suomen Keskusta Savo-Karjalan vaalipiiri Rautalampi
56 Tapio Siekkinen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Oulun vaalipiiri Muhos
164 Helena Kantola Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
60 Toni Kallioinen Suomen Kommunistinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
43 Kirsi Pihlaja Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
76 Vilhelm Junnila Perussuomalaiset Varsinais-Suomen vaalipiiri Naantali
87 Ulla Kokkonen Ruotsalainen kansanpuolue Oulun vaalipiiri Oulu
89 Raino Hannula Suomen Kristillisdemokraatit Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
191 Helena Järviö Sitoutumattomat Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
69 Björn Cederberg Suomen Kristillisdemokraatit Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
54 Pirkko Häli Suomen Kristillisdemokraatit Vaasan vaalipiiri Kokkola
125 Laura Ala-Kokko Vihreä Liitto Vaasan vaalipiiri Vaasa
113 Leena Kaartinen Suomen Kristillisdemokraatit Hämeen vaalipiiri Lahti
46 Peter Sjökvist Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Vaasan vaalipiiri Närpiö
48 Johanna Loukaskorpi Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
147 Nasima Razmyar Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
20 Immanuel Grönlund Vasemmistoliitto Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
262 Jani Somero Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
58 Pia Viitanen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
33 Jouko Jääskeläinen Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
127 Tero Pitkä Suomen Kommunistinen Puolue Hämeen vaalipiiri Heinola
42 Kai Similä Suomen Kristillisdemokraatit Oulun vaalipiiri Kempele
182 Kirsi (Kikka) Holmsten Itsenäisyyspuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
118 Jonna Maarit Purojärvi Piraattipuolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
10 Milka Pyrrö Piraattipuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
10 Kari Kulmala Perussuomalaiset Savo-Karjalan vaalipiiri Rääkkylä
147 Hannu Lehikoinen Vasemmistoliitto Pirkanmaan vaalipiiri Lempäälä
84 Juha Simonen Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
58 Marjatta Rasi Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
264 Merja Kuusisto Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Tuusula
43 Antti Kivimäki Suomen Kristillisdemokraatit Kaakkois-Suomen vaalipiiri Pieksämäki
252 Liisa Sirainen Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Nurmijärvi
96 Jaana Laitinen-Pesola Kansallinen Kokoomus Satakunnan vaalipiiri Pori
186 Veikko Tanskanen Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Siuntio
54 Reima Kultalahti Muutos 2011 Savo-Karjalan vaalipiiri Rautalampi
24 Päivi-Maria Hautala Suomen Keskusta Satakunnan vaalipiiri Huittinen
223 Juho Haavisto Suomen Työväenpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
83 Prabhakaran Ranjith Kumar Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Hämeen vaalipiiri Hämeenlinna
92 Joni Räsänen Piraattipuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
124 Petteri Lappi Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
144 Tuure Parkkinen Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
40 Ina Kuula Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Nurmijärvi
113 Suvi Merikukka Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
26 Paavo Arhinmäki Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
27 Laila Koskela Suomen Keskusta Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
34 Satu Tietari Suomen Keskusta Satakunnan vaalipiiri Säkylä
7 Titta Andersson-Bohren Kansallinen Kokoomus Hämeen vaalipiiri Riihimäki
35 Hannu Uusihonko Suomen Keskusta Satakunnan vaalipiiri Honkajoki
87 Pirjo Alijärvi Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Hämeen vaalipiiri Janakkala
153 Minna-Maria Solanterä Vasemmistoliitto Pirkanmaan vaalipiiri Valkeakoski
63 Anna Humppi Perussuomalaiset Keski-Suomen vaalipiiri Karstula
208 Petteri Hiienkoski Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Helsinki
102 Andte Gaup-Juuso Ruotsalainen kansanpuolue Lapin vaalipiiri Enontekiö
117 Arto Lampila Piraattipuolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
73 Juha Pylväs Suomen Keskusta Oulun vaalipiiri Ylivieska
180 Sara Pekonen Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
9 Sebastian Mäki Piraattipuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
171 Pirkko Kotila Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
21 Juho Satti Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Helsinki
254 Len Merikanto Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
149 Sampo Smolander Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
25 Maarit Sihvonen Vihreä Liitto Oulun vaalipiiri Oulu
115 Kylli Kylliäinen Suomen Kristillisdemokraatit Hämeen vaalipiiri Hämeenlinna
68 Riikka Moilanen Suomen Keskusta Oulun vaalipiiri Oulu
109 Jouni Markkanen Kansallinen Kokoomus Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
49 Ella Kiljunen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Oulun vaalipiiri Kajaani
127 Mari Saario Vihreä Liitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Kaarina
135 Henna Rantasaari Vihreä Liitto Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
159 Kalle Niskanen Suomen Kommunistinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Kaarina
253 Johanna Sirén-Kaplas Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Hanko
9 Timo Laaninen Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Helsinki
12 Janne Hakkarainen Vihreä Liitto Oulun vaalipiiri Oulu
128 Roni Kantola Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
375 Jukka Lehtimäki Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Pukkila
66 Matti Leiviskä Suomen Keskusta Oulun vaalipiiri Pyhäntä
90 Hannele Rehuttu Piraattipuolue Pirkanmaan vaalipiiri Akaa
41 Jorma Kaario Suomen Kristillisdemokraatit Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
241 Jukka Vaahtera Kommunistinen Työväenpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
332 Sami Parkkonen Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
101 Marko Vapa Itsenäisyyspuolue Lapin vaalipiiri Keminmaa
385 Seppo Särkiniemi Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Espoo
89 Heli Viiri Suomen Keskusta Lapin vaalipiiri Rovaniemi
120 Lassi Kaleva Perussuomalaiset Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
157 Hanna-Kaisa Heilimo Vihreä Liitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
50 May-Gret Axell Suomen Kristillisdemokraatit Vaasan vaalipiiri Vaasa
155 Juuso Raitala Piraattipuolue Oulun vaalipiiri Oulu
35 Pekka Mustonen Piraattipuolue Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
341 Antti Kukkonen Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
62 Pekka Haavisto Itsenäisyyspuolue Pirkanmaan vaalipiiri Sastamala
29 Ville Valkonen Kansallinen Kokoomus Varsinais-Suomen vaalipiiri Paimio
45 Kimmo Nykänen Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Porvoo
125 Emmi Wehka-aho Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Kirkkonummi
135 Mika Letonsaari Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Mikkeli
12 Petri Huru Perussuomalaiset Satakunnan vaalipiiri Pori
80 Jarmo Pippola Suomen Kristillisdemokraatit Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
36 Eija Kemppi Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Raasepori
115 Mari Nevalainen Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Espoo
43 Hannu Järvinen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Akaa
8 Ville Korkatti Suomen Kommunistinen Puolue Oulun vaalipiiri Kajaani
78 Jussi Niinistö Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Nurmijärvi
31 Seppo Rantanen Vasemmistoliitto Hämeen vaalipiiri Hollola
9 Esa Aalto Vihreä Liitto Oulun vaalipiiri Oulu
228 Heikki Männikkö Suomen Työväenpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
66 Kalle Helske Kansallinen Kokoomus Lapin vaalipiiri Kemi
148 Kaisa Vallavuori Vasemmistoliitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Naantali
14 Sirpa Pursiainen Suomen Kristillisdemokraatit Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
346 Maria Oksanen Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
138 Matti Semi Vasemmistoliitto Savo-Karjalan vaalipiiri Varkaus
12 Mia Puolimatka Suomen Kristillisdemokraatit Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
92 Tatu Chanth Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Porvoo
71 Marko Kulpakko Perussuomalaiset Vaasan vaalipiiri Kaustinen
102 Ville Ojala Kansallinen Kokoomus Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
57 Osmo Häkkilä Kommunistinen Työväenpuolue Satakunnan vaalipiiri Siikainen
124 Anna Vuorinen Muutos 2011 Vaasan vaalipiiri Korsnäs
94 Olli Soppela Piraattipuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
134 Pentti Arajärvi Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
77 Mira Katajamäki Perussuomalaiset Varsinais-Suomen vaalipiiri Lieto
58 Jari Nyyssölä Suomen Kommunistinen Puolue Lapin vaalipiiri Kemi
128 Teemu Saikkonen Vihreä Liitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Sauvo
14 Riku Kortejärvi Suomen Työväenpuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Salo
104 Mika Väyrynen Piraattipuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
217 Remo Ronkainen Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Turku
30 Pasi Rousu Muutos 2011 Oulun vaalipiiri Oulu
66 Veijo Lappalainen Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Hyvinkää
116 Salamat Masih Suomen Kristillisdemokraatit Hämeen vaalipiiri Hollola
125 Ahti Moilanen Perussuomalaiset Oulun vaalipiiri Utajärvi
89 Hanna Era Suomen Kommunistinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
78 Lauri Ihalainen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Helsinki
138 Tiina Heinonen Vasemmistoliitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
358 Marjut Frantsi-Lankia Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Kirkkonummi
61 Pirkko Valtanen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Oulun vaalipiiri Raahe
192 Kaarina Kuisma Sitoutumattomat Pirkanmaan vaalipiiri Nokia
38 Tuula Hällfors-Laaksonen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Loimaa
80 Arto Liikanen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Muurame
74 Thomas Lindqvist Ruotsalainen kansanpuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Helsinki
139 Anniina Kontiokorpi Vihreä Liitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Parikkala
20 Juha Haapakoski Kansallinen Kokoomus Varsinais-Suomen vaalipiiri Naantali
156 Satu Hassi Vihreä Liitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
122 Olavi Hautala Muutos 2011 Vaasan vaalipiiri Kauhajoki
40 Otto Mantere Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Vaasan vaalipiiri Ilmajoki
222 Henrik Wickström Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Inkoo
12 Johan Mångård Suomen Kommunistinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Raasepori
42 Jarkko Lammi Suomen Kristillisdemokraatit Satakunnan vaalipiiri Pori
262 Joona Räsänen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Lohja
126 Pauli Pietilä Suomen Kommunistinen Puolue Hämeen vaalipiiri Lahti
4 Riitta Haapala Suomen Kristillisdemokraatit Pirkanmaan vaalipiiri Valkeakoski
155 Thomas Wallgren Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
366 Teemu Kelkka Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Espoo
80 Asko Salminen Perussuomalaiset Vaasan vaalipiiri Laihia
313 Outi Mäkelä Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Nurmijärvi
53 Pekka Majuri Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
140 Juhana Nerve Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Ylöjärvi
123 Jani Toivola Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
214 Risto Nurkkala Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Espoo
18 Jarmo Huhtala Vasemmistoliitto Lapin vaalipiiri Rovaniemi
52 Olavi Koskinen Ruotsalainen kansanpuolue Satakunnan vaalipiiri Pori
100 Matias Heikola Vasemmistoliitto Keski-Suomen vaalipiiri Jämsä
119 Satu Vihavainen Perussuomalaiset Kaakkois-Suomen vaalipiiri Rantasalmi
192 Ilmi Pantsari-Virta Itsenäisyyspuolue Helsingin vaalipiiri Järvenpää
34 Sirke Wikström Vasemmistoliitto Hämeen vaalipiiri Forssa
334 Mauri Nygård Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Kokkola
45 Ari Marjeta Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Lieksa
95 Ida-Kajsa Yasav Ruotsalainen kansanpuolue Oulun vaalipiiri Oulu
11 Hannele Manner Suomen Kommunistinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
143 Sari Kujala Suomen Keskusta Vaasan vaalipiiri Lappajärvi
211 Tatiana (Tanja) Ljungqvist Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Inkoo
41 Ilkka Kantola Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
359 Vesa Helkkula Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Kauniainen
258 Petrus Pennanen Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
34 Vesa Korkkula Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
84 Tuula Peltonen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Jämsä
123 Maiju Kytösaho Itsenäisyyspuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Iitti
126 Niina Ratilainen Vihreä Liitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
129 Senja Räsänen Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
380 Eeva Oehlandt Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Espoo
257 Juha Oinonen Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
72 Saara Lång Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Loviisa
309 Elina Lepomäki Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Espoo
7 Elli Flén Ruotsalainen kansanpuolue Vaasan vaalipiiri Uusikaarlepyy
159 Nina Huru Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
102 Joona Sarisalmi Itsenäisyyspuolue Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
132 Juha-Pekka Väisänen Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
43 Jorma Mäkiranta Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Vaasan vaalipiiri Alavus
134 Marko Törhönen Perussuomalaiset Pirkanmaan vaalipiiri Kangasala
19 Eero Aho Kansallinen Kokoomus Kaakkois-Suomen vaalipiiri Mikkeli
42 Antero Laukkanen Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Espoo
134 Henna Potinkara Vihreä Liitto Vaasan vaalipiiri Ähtäri
2 Rurik Ahlberg Ruotsalainen kansanpuolue Vaasan vaalipiiri Mustasaari
84 Mikko Tuomola Itsenäisyyspuolue Satakunnan vaalipiiri Ulvila
7 Eero Juhani Koskela Suomen Kristillisdemokraatit Keski-Suomen vaalipiiri Jämsä
16 Ari Torniainen Suomen Keskusta Kaakkois-Suomen vaalipiiri Lappeenranta
166 Jukka Karhula Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Espoo
96 Markus Tasanen Piraattipuolue Pirkanmaan vaalipiiri Juupajoki
10 Timo Latikka Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Helsinki
121 Terhi Kiemunki Perussuomalaiset Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
108 Jarno Lappalainen Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Espoo
127 Kari Hartikainen Vasemmistoliitto Savo-Karjalan vaalipiiri Juankoski
79 Henry Määttä Suomen Kristillisdemokraatit Savo-Karjalan vaalipiiri Nurmes
148 Sonja Nyman Kommunistinen Työväenpuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Imatra
111 Joakim (Jocke) Lybeck Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Porvoo
115 Antti Pesonen Itsenäisyyspuolue Vaasan vaalipiiri Alajärvi
109 Janne Räisänen Vasemmistoliitto Keski-Suomen vaalipiiri Petäjävesi
81 Pirkko Ruohonen-Lerner Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Porvoo
95 Teemu Hokkanen Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Espoo
19 Marianne Ikävalko Vasemmistoliitto Lapin vaalipiiri Rovaniemi
78 Erkki Ketola Itsenäisyyspuolue Satakunnan vaalipiiri Pomarkku
119 Eetu Matias Rantakangas Piraattipuolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
50 Aki Oksala Piraattipuolue Lapin vaalipiiri Rovaniemi
26 Sirkka Timonen Vihreä Liitto Oulun vaalipiiri Oulu
65 Jukka Rantala Suomen Keskusta Varsinais-Suomen vaalipiiri Raisio
95 Juha Mustonen Suomen Keskusta Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
114 Eila Aavakare Perussuomalaiset Oulun vaalipiiri Kajaani
59 Ari "Bono" Alén Itsenäisyyspuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
259 Raoul Plommer Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
48 Pirkka Aalto Suomen Kristillisdemokraatit Lapin vaalipiiri Kemijärvi
23 Juha-Matti Kiviluoma Vasemmistoliitto Vaasan vaalipiiri Teuva
100 Daniel Lahti Kansallinen Kokoomus Vaasan vaalipiiri Vaasa
105 Tanja Koskinen Vasemmistoliitto Keski-Suomen vaalipiiri Äänekoski
20 Sari Tanus Suomen Kristillisdemokraatit Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
89 Aino Kanniainen Suomen Keskusta Savo-Karjalan vaalipiiri Leppävirta
118 Esko Säntti Itsenäisyyspuolue Vaasan vaalipiiri Alavus
51 Johanna Vähäkainu Suomen Kristillisdemokraatit Satakunnan vaalipiiri Pori
133 Ville Nisonen Vihreä Liitto Vaasan vaalipiiri Kurikka
236 James Hirvisaari Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Asikkala
17 Kaija Viljakainen Suomen Keskusta Kaakkois-Suomen vaalipiiri Pieksämäki
147 Lennart Sandström Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
83 Simo Rajamäki Perussuomalaiset Varsinais-Suomen vaalipiiri Loimaa
338 Ilpo Iso-Peura Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Kerava
35 Jouni Ovaska Suomen Keskusta Pirkanmaan vaalipiiri Hämeenkyrö
3 Reijo Rytkönen Suomen Työväenpuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
142 Pasi Kivisaari Suomen Keskusta Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
152 Seppo Pirttikoski Suomen Keskusta Vaasan vaalipiiri Ilmajoki
41 Mira Nieminen Perussuomalaiset Hämeen vaalipiiri Asikkala
39 Jouko Lampela Perussuomalaiset Lapin vaalipiiri Rovaniemi
30 Monica Lamberg Suomen Keskusta Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
11 Jan-Henrik Merihonka Suomen Kristillisdemokraatit Keski-Suomen vaalipiiri Jämsä
201 Niklas Grönroos Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Porvoo
61 Laura Räty Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
101 Harri Jaskari Kansallinen Kokoomus Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
93 Jari Pulkkinen Suomen Kristillisdemokraatit Varsinais-Suomen vaalipiiri Raisio
95 Johan Ekman Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
26 Anneli Lehto Vasemmistoliitto Vaasan vaalipiiri Vaasa
30 Anne Roponen Vihreä Liitto Savo-Karjalan vaalipiiri Iisalmi
8 Markku Pakkanen Suomen Keskusta Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
138 Jaana Mikkola Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
89 Ozan Yanar Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
392 Tuulia Kärnä Köyhien Asialla Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
163 Jaakko Mustakallio Vihreä Liitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
25 Ossi Nikula Kansallinen Kokoomus Varsinais-Suomen vaalipiiri Uusikaupunki
132 Saija Grün Vihreä Liitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Juva
97 Matias Marttinen Kansallinen Kokoomus Satakunnan vaalipiiri Rauma
68 Rauno Lintunen Kommunistinen Työväenpuolue Savo-Karjalan vaalipiiri Porvoo
328 Jan Finskas Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
58 Juha Parviainen Suomen Työväenpuolue Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
35 Toni Vanhala Kansallinen Kokoomus Kaakkois-Suomen vaalipiiri Pyhtää
163 Oula Hyrske Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Järvenpää
123 Jukka Laitinen Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
76 Petteri Evilampi Itsenäisyyspuolue Satakunnan vaalipiiri Pori
185 Pauli Schadrin Suomen Kommunistinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Nokia
64 Oili Heino Vasemmistoliitto Satakunnan vaalipiiri Pori
44 Kai Sadinmaa Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
24 Tarja Mäki-Punto-Ristanen Kansallinen Kokoomus Varsinais-Suomen vaalipiiri Loimaa
123 Kristiina Salonen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Satakunnan vaalipiiri Rauma
51 Terhi Koulumies Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
27 Anne Paulo-Tuovinen Vihreä Liitto Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
95 Lilja Roth Suomen Kristillisdemokraatit Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
99 Timo Juurikkala Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
27 Tarja Tapio Vasemmistoliitto Lapin vaalipiiri Tornio
31 Ahti Hurmalainen Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Espoo
105 Ossi Rantonen Itsenäisyyspuolue Savo-Karjalan vaalipiiri Siilinjärvi
127 Toni Salomäki Piraattipuolue Satakunnan vaalipiiri Kokemäki
6 Antti Liikkanen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Lapin vaalipiiri Rovaniemi
39 Päivi Lester Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Vaasan vaalipiiri Pietarsaari
121 Emmi Voutilainen Perussuomalaiset Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
5 Rita Dahl Suomen Kommunistinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
22 Aila Paaso Vihreä Liitto Oulun vaalipiiri Ii
174 Oula Lintula Muutos 2011 Pirkanmaan vaalipiiri Akaa
373 Jasi Kuokkanen Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
156 Jari Ronkainen Piraattipuolue Oulun vaalipiiri Oulu
232 Alla Bergh Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Kerava
2 Onni Haapala Suomen Kristillisdemokraatit Keski-Suomen vaalipiiri Keuruu
177 Antti Valpas Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
8 Kent Eriksson Sitoutumattomat Ahvenanmaan maakunnan vaalipiiri Föglö
36 Mikko Pietarinen Piraattipuolue Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
28 Kauko Juhantalo Suomen Keskusta Satakunnan vaalipiiri Kankaanpää
132 Markku Eilola-Jokivirta Vasemmistoliitto Oulun vaalipiiri Oulu
77 Marja-Liisa Riihimäki Perussuomalaiset Vaasan vaalipiiri Lapua
166 Pia Kopra Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
14 Tero Järvelä Perussuomalaiset Satakunnan vaalipiiri Ulvila
110 Emma Tcheng Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
45 Anna Vuorjoki Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
113 Harri Koskela Itsenäisyyspuolue Vaasan vaalipiiri Ilmajoki
186 Marianne Kiukkonen Itsenäisyyspuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
234 Peter Fryckman Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
64 Pekka Hacklin Kansallinen Kokoomus Lapin vaalipiiri Tornio
117 Päivi Sivenius Perussuomalaiset Kaakkois-Suomen vaalipiiri Rautjärvi
82 Eeva-Maria Maijala Suomen Keskusta Lapin vaalipiiri Savukoski
304 Anne Knaster Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Espoo
188 Miikka Uotinen Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Kirkkonummi
40 Simo Korpela Suomen Kristillisdemokraatit Satakunnan vaalipiiri Pori
11 Tarvo "Rokkipappi" Laakso Suomen Kristillisdemokraatit Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
119 Marko Reinikainen Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Raasepori
48 Merja Mäkisalo-Ropponen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
5 Tapio Huttula Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Helsinki
61 Jukka Davidsson Itsenäisyyspuolue Pirkanmaan vaalipiiri Pälkäne
62 Marisanna Jarva Suomen Keskusta Oulun vaalipiiri Paltamo
98 Birgitta Johansson Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Siuntio
46 Saku Nikkanen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Salo
34 Oili Harjula Muutos 2011 Lapin vaalipiiri Kemijärvi
102 Jari Viherlampi Suomen Kristillisdemokraatit Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
48 Taru Pätäri Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
23 Ilpo Jorasmaa Vihreä Liitto Savo-Karjalan vaalipiiri Rääkkylä
299 Anna Helin Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Mäntsälä
170 Iiris Suomela Vihreä Liitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
152 Eva Holm Suomen Kommunistinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
138 Ville Jalovaara Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
256 Joonas Mäkinen Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
102 Riitta Tuutti-Kyrölä Itsenäisyyspuolue Hämeen vaalipiiri Janakkala
381 Alpo Rusi Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
41 Henrik Nyholm Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
298 Harry (Hjallis) Harkimo Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Sipoo
110 Tiia Lintula Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Järvenpää
53 Kati Åhman-Kuosmanen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Iisalmi
46 Miikka-Aukusti Heiskanen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Oulun vaalipiiri Oulu
121 Mikko Voutilainen Itsenäisyyspuolue Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
342 Mira Zarrouk Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
14 Arjo Suonperä Suomen Kommunistinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
5 Ari Kaunisaho Perussuomalaiset Savo-Karjalan vaalipiiri Keitele
204 Anita Viljanmaa Sitoutumattomat Pirkanmaan vaalipiiri Ruovesi
103 Tiina Kudjoi Vihreä Liitto Satakunnan vaalipiiri Pori
383 Arja Sarpola Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
15 Tiina Sandberg Suomen Kommunistinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
53 Sami Hiltunen Piraattipuolue Lapin vaalipiiri Rovaniemi
24 Heikki Leisti Vasemmistoliitto Hämeen vaalipiiri Hartola
59 Tapio Siirilä Suomen Kommunistinen Puolue Lapin vaalipiiri Kemi
139 Jari-Pekka Kanniainen Vasemmistoliitto Oulun vaalipiiri Oulu
78 Jussi Mikkonen Suomen Kristillisdemokraatit Savo-Karjalan vaalipiiri Varkaus
9 Timo Heinonen Kansallinen Kokoomus Hämeen vaalipiiri Loppi
345 Johnny Loikkanen Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Porvoo
59 Anna-Liisa Punto Suomen Kristillisdemokraatit Vaasan vaalipiiri Vaasa
114 Irene Auer Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
15 Anne Luukkonen Suomen Työväenpuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
120 Ari Korhonen Perussuomalaiset Oulun vaalipiiri Sotkamo
115 Miika Sakari Hämynen Piraattipuolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
42 Heikki Patomäki Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
160 Heidi Gröndahl Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Vihti
311 Kai Mykkänen Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Espoo
9 Ossi Kähmi Suomen Kommunistinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Sipoo
35 Kari Ilkkala Perussuomalaiset Hämeen vaalipiiri Hämeenlinna
166 Heikki Jukkola Itsenäisyyspuolue Oulun vaalipiiri Oulainen
62 Pertti Salolainen Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
14 Kati Kaarlejärvi Vihreä Liitto Oulun vaalipiiri Oulu
35 Juha Kaunismaa Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Hanko
116 Sofia Vikman Kansallinen Kokoomus Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
10 Pekka Pöyry Suomen Keskusta Kaakkois-Suomen vaalipiiri Mikkeli
26 Krista Mikkonen Vihreä Liitto Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
351 Samppa Turunen Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Järvenpää
106 Juho Eerola Perussuomalaiset Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
23 Tomi Salonen Perussuomalaiset Satakunnan vaalipiiri Eurajoki
7 Jorma "Jommu" Jussila Suomen Kristillisdemokraatit Pirkanmaan vaalipiiri Kangasala
4 Vappu Kuokka Suomen Keskusta Kaakkois-Suomen vaalipiiri Virolahti
91 Roland Berg Itsenäisyyspuolue Lapin vaalipiiri Keminmaa
3 Karl-Mikael Grimm Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Helsinki
27 Vesa Jalonen Suomen Keskusta Satakunnan vaalipiiri Eurajoki
70 Hille Kuusisto Kansallinen Kokoomus Lapin vaalipiiri Kittilä
248 Mitja Päivinen Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Mäntsälä
65 Timo Korhonen Suomen Keskusta Oulun vaalipiiri Sotkamo
10 Niina Oinas Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Lapin vaalipiiri Tervola
57 Faruk Abu Taher Vasemmistoliitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
55 Oona Mustonen Muutos 2011 Kaakkois-Suomen vaalipiiri Rantasalmi
103 Tony Hannukainen Piraattipuolue Hämeen vaalipiiri Lahti
60 Wille Rydman Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
78 Katri Kulmuni Suomen Keskusta Lapin vaalipiiri Tornio
235 Eila Hassinen Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Lohja
180 Markku Penttilä Muutos 2011 Helsingin vaalipiiri Helsinki
234 Esa Salomaa Suomen Työväenpuolue Helsingin vaalipiiri Sandviken, Ruotsi
78 Mika Kari Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Hämeen vaalipiiri Lahti
26 Heikki Niilo Susiluoma Vihreä Liitto Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
37 Kirsi Kandolin Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Vaasan vaalipiiri Kurikka
24 Antti Knuuttila Vasemmistoliitto Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
34 Mikko Kukkonen Piraattipuolue Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
50 Hilla Ryösö Suomen Kristillisdemokraatit Kaakkois-Suomen vaalipiiri Lappeenranta
2 Matti Aalto Suomen Kommunistinen Puolue Oulun vaalipiiri Oulu
148 Tomi Sevander Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
212 Niklas Mannfolk Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
91 Eva Biaudet Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
48 Jutta Urpilainen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Vaasan vaalipiiri Kokkola
231 Janne Rahikainen Suomen Työväenpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
312 Ari Mäkelä Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Hyvinkää
320 Alexander Stubb Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Espoo
106 Petri Salo Kansallinen Kokoomus Vaasan vaalipiiri Kauhava
121 Sara Luotonen Vihreä Liitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Naantali
123 Aulikki Sihvonen Kansallinen Kokoomus Savo-Karjalan vaalipiiri Kontiolahti
156 Ulla-Maria Åstrand Suomen Keskusta Vaasan vaalipiiri Kruunupyy
15 Juhani Kela Vihreä Liitto Oulun vaalipiiri Suomussalmi
75 Otso Kivekäs Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
139 Teija Tynkkinen Vihreä Liitto Vaasan vaalipiiri Kokkola
117 Tero Ahlqvist Perussuomalaiset Pirkanmaan vaalipiiri Pälkäne
78 Jouni Backman Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Savonlinna
128 Juha Kuurajärvi Vihreä Liitto Vaasan vaalipiiri Kaustinen
133 Timo Tukia Perussuomalaiset Pirkanmaan vaalipiiri Mänttä-Vilppula
131 Emmi Tuomi Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
7 Larry Huldén Suomen Kommunistinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
194 Sakari Lisma Sitoutumattomat Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
24 Riku Ahola Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
27 Saana Lind Vasemmistoliitto Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
88 Janne Seurujärvi Suomen Keskusta Lapin vaalipiiri Inari
8 Lars-Erik Gästgivars Ruotsalainen kansanpuolue Vaasan vaalipiiri Mustasaari
98 Suvi Mykrä Kansallinen Kokoomus Satakunnan vaalipiiri Ulvila
88 Taru Anttila Kansallinen Kokoomus Satakunnan vaalipiiri Pori
50 Henri Kylen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Oulun vaalipiiri Oulu
57 Jaana Pelkonen Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
245 Anne Lempinen Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Lohja
8 Kyösti Kytöjoki Suomen Kristillisdemokraatit Keski-Suomen vaalipiiri Konnevesi
149 Johannes Yrttiaho Vasemmistoliitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
30 Aino-Kaisa Pekonen Vasemmistoliitto Hämeen vaalipiiri Riihimäki
30 Taru Kankkonen Suomen Keskusta Satakunnan vaalipiiri Pori
15 Jari Koskela Perussuomalaiset Satakunnan vaalipiiri Kankaanpää
81 Anneli Kiljunen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Lappeenranta
23 Jyrki Hyttinen Kansallinen Kokoomus Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
56 Matti Parpala Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
19 Merja Vahter Kansallinen Kokoomus Hämeen vaalipiiri Lahti
154 Sinikka Vepsä Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
382 Joonas Salmi Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Hyvinkää
46 Jouni Martiskin Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Tohmajärvi
48 Päivi Iivonen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Oulun vaalipiiri Raahe
28 Marko Varajärvi Vasemmistoliitto Lapin vaalipiiri Helsinki
384 Mariitta Savolainen Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
77 Mika Niikko Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
60 Tytti Tuppurainen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Oulun vaalipiiri Oulu
126 Lotta Alhonnoro Vihreä Liitto Vaasan vaalipiiri Vaasa
4 Niina Hietalahti Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Helsinki
47 Inka Hokkanen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Oulun vaalipiiri Kuusamo
17 Juhani Räsänen Suomen Kristillisdemokraatit Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
337 Markus Runtti Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Vihti
57 Jeanette Ljungars Suomen Kristillisdemokraatit Vaasan vaalipiiri Vöyri
165 Jari Jääskeläinen Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
43 Tarmo Salonen Perussuomalaiset Lapin vaalipiiri Kittilä
53 Raimo Piirainen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Oulun vaalipiiri Kajaani
23 Teuvo Hakanen Suomen Keskusta Pirkanmaan vaalipiiri Ylöjärvi
3 Timo Korhonen Muutos 2011 Hämeen vaalipiiri Lahti
12 Tommi Meronen Suomen Kristillisdemokraatit Pirkanmaan vaalipiiri Mänttä-Vilppula
97 Janne Heikkinen Kansallinen Kokoomus Oulun vaalipiiri Kempele
91 Anni Kivistö Suomen Kommunistinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
21 Pertti Hemmilä Kansallinen Kokoomus Varsinais-Suomen vaalipiiri Salo
126 Juho Palmroos Piraattipuolue Satakunnan vaalipiiri Köyliö
120 Heikki Ketoharju Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
361 Jeppe Isberg Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
206 Stig Kankkonen Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo