EHDOKASHAKU
Vaalinumero Nimi Puolue Vaalipiiri Kunta
95 Lilja Roth Suomen Kristillisdemokraatit Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
254 Len Merikanto Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
121 Mikko Korhonen Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
66 Timo Kaunisto Suomen Keskusta Hämeen vaalipiiri Hämeenlinna
17 Pekka Puska Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Helsinki
56 Matti Parpala Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
25 Antti Loimalahti Vihreä Liitto Savo-Karjalan vaalipiiri Iisalmi
8 Markku Tommila Muutos 2011 Satakunnan vaalipiiri Luvia
81 Sami Räsänen Suomen Kristillisdemokraatit Savo-Karjalan vaalipiiri Rautalampi
54 Seija Muurinen Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
27 Vesa Jalonen Suomen Keskusta Satakunnan vaalipiiri Eurajoki
57 Arto Lipponen Suomen Työväenpuolue Savo-Karjalan vaalipiiri Helsinki
66 Kalle Helske Kansallinen Kokoomus Lapin vaalipiiri Kemi
37 Eeva-Johanna Eloranta Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
277 Ranbir Sodhi Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
13 Hanna Halmeenpää Vihreä Liitto Oulun vaalipiiri Kalajoki
43 Jaakko Kosunen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
70 Aleksi Norman Vasemmistoliitto Satakunnan vaalipiiri Pori
53 Eero Pirttijärvi Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Mänttä-Vilppula
60 Seppo Hiironen Vasemmistoliitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Hamina
12 Tommi Meronen Suomen Kristillisdemokraatit Pirkanmaan vaalipiiri Mänttä-Vilppula
21 Pertti Hemmilä Kansallinen Kokoomus Varsinais-Suomen vaalipiiri Salo
342 Mira Zarrouk Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
117 Vaili Jämsä-Uusitalo Perussuomalaiset Oulun vaalipiiri Oulu
136 Heli Järvinen Vihreä Liitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Savonlinna
26 Anneli Lehto Vasemmistoliitto Vaasan vaalipiiri Vaasa
100 Ahmed Hassan Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
244 Matti Aronen Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
66 Anne Ruuskanen Suomen Kommunistinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
119 Timo Räihä Suomen Kristillisdemokraatit Hämeen vaalipiiri Lahti
58 Tomi Taka-Eilola Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Oulun vaalipiiri Liminka
233 Jani Saksa Suomen Työväenpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
6 Jouko Takkunen Muutos 2011 Satakunnan vaalipiiri Pori
58 Marjatta Rasi Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
51 Ilkka Kemppainen Suomen Keskusta Keski-Suomen vaalipiiri Viitasaari
114 Harri Hermo Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Satakunnan vaalipiiri Pori
70 Sirpa Rintala Perussuomalaiset Keski-Suomen vaalipiiri Jämsä
326 Henrik Vuornos Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Espoo
184 Anne-Maria Salolahti Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
71 Pia Salmi Itsenäisyyspuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
62 Atte Kilpinen Vasemmistoliitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Mikkeli
136 Pentti Kallio Vasemmistoliitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Kaarina
67 Jenni Lastuvuori Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Pornainen
89 Pasi Karjalainen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Hämeen vaalipiiri Nastola
120 Päivi Räsänen Suomen Kristillisdemokraatit Hämeen vaalipiiri Riihimäki
37 Heikki Kankimäki Kansallinen Kokoomus Keski-Suomen vaalipiiri Keuruu
50 Henri Kylen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Oulun vaalipiiri Oulu
187 Ville Koskinen Itsenäisyyspuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
46 Ismo Soukola Perussuomalaiset Hämeen vaalipiiri Hämeenlinna
151 Johanna Paloranta Suomen Keskusta Vaasan vaalipiiri Kokkola
8 Laura Kolbe Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Helsinki
79 Ville Skinnari Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Hämeen vaalipiiri Lahti
86 Heli Pohjanhovi Suomen Kommunistinen Puolue Vaasan vaalipiiri Vaasa
11 Carl-Gustav Mangs Ruotsalainen kansanpuolue Vaasan vaalipiiri Kaskinen
87 Miro Niska Piraattipuolue Pirkanmaan vaalipiiri Valkeakoski
172 Jaakko Stenhäll Vihreä Liitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
114 Jani Mäkelä Perussuomalaiset Kaakkois-Suomen vaalipiiri Lappeenranta
87 Hannu Hoskonen Suomen Keskusta Savo-Karjalan vaalipiiri Ilomantsi
205 Mikael Elmolhoda Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Helsinki
371 Lauri Kontro Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
162 Marko Mannila Vihreä Liitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
23 Pauliina Rusula Vihreä Liitto Keski-Suomen vaalipiiri Äänekoski
145 Rurik Rantalainen Vihreä Liitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
69 Eero Paananen Perussuomalaiset Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
118 Kaj Turunen Perussuomalaiset Kaakkois-Suomen vaalipiiri Savonlinna
195 Sauli Mäkinen Sitoutumattomat Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
77 Mira Katajamäki Perussuomalaiset Varsinais-Suomen vaalipiiri Lieto
179 Pekka Hildén Suomen Kommunistinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
226 Lana Kortie Suomen Työväenpuolue Helsingin vaalipiiri Lappeenranta
130 Annika Aalto-Partanen Vihreä Liitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
129 Helena Särkijärvi Vihreä Liitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Parainen
211 Tatiana (Tanja) Ljungqvist Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Inkoo
110 Eero Suutari Kansallinen Kokoomus Oulun vaalipiiri Kajaani
70 Tapio Malmiharju Suomen Keskusta Hämeen vaalipiiri Orimattila
46 Ahti Weijo Kansallinen Kokoomus Keski-Suomen vaalipiiri Luhanka
10 Mika Flöjt Vihreä Liitto Oulun vaalipiiri Kuusamo
76 Martti Talja Suomen Keskusta Hämeen vaalipiiri Lahti
37 Jarmo Juntunen Perussuomalaiset Lapin vaalipiiri Rovaniemi
111 Jenna Hattunen Kansallinen Kokoomus Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
317 Anitta Orpana Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
146 Kaisa Spies Vihreä Liitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
20 Ilkka Viljanen Kansallinen Kokoomus Hämeen vaalipiiri Lahti
42 Veijo Kilpeläinen Suomen Kristillisdemokraatit Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
31 Seppo Rantanen Vasemmistoliitto Hämeen vaalipiiri Hollola
11 Samu Forsblom Vihreä Liitto Oulun vaalipiiri Oulu
323 Perttu Tuomaala Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Porvoo
101 Gleb Simanov Itsenäisyyspuolue Hämeen vaalipiiri Riihimäki
125 Ahti Moilanen Perussuomalaiset Oulun vaalipiiri Utajärvi
37 Minna Sarvijärvi Suomen Keskusta Pirkanmaan vaalipiiri Ylöjärvi
174 Oula Lintula Muutos 2011 Pirkanmaan vaalipiiri Akaa
85 Merja Mäntyniemi Suomen Keskusta Lapin vaalipiiri Rovaniemi
53 Juho Kukkasmäki Ruotsalainen kansanpuolue Satakunnan vaalipiiri Jämijärvi
112 Lauri Alhojärvi Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
47 Pertti Pokki Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Laitila
114 Jarmo Nevalainen Itsenäisyyspuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
10 Riitta Kuismanen Suomen Kristillisdemokraatit Pirkanmaan vaalipiiri Pirkkala
246 Kristina Ljungqvist Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Sipoo
164 Paula Hyttinen Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Tuusula
37 Lasse Saikkonen Piraattipuolue Savo-Karjalan vaalipiiri Varkaus
374 Outi Lankia Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Porvoo
65 Nina Suomalainen Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
96 Markku Saarinen Suomen Kristillisdemokraatit Varsinais-Suomen vaalipiiri Paimio
84 Sirkku Hildén Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Hämeen vaalipiiri Lahti
132 Markku Eilola-Jokivirta Vasemmistoliitto Oulun vaalipiiri Oulu
72 Saara Lång Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Loviisa
228 Timo Nieminen Kommunistinen Työväenpuolue Uudenmaan vaalipiiri Karkkila
108 Jarno Lappalainen Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Espoo
330 Jarmo Tuokko Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
106 Päivi Eskola Itsenäisyyspuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
162 Jarmo Keto Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
2 Tommi Lievemaa Suomen Työväenpuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
73 Esa Valkonen Vasemmistoliitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Savonlinna
313 Outi Mäkelä Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Nurmijärvi
18 Lea Krank Vihreä Liitto Oulun vaalipiiri Helsinki
150 Pertti Haverinen Suomen Kommunistinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Uusikaupunki
314 Tapani Mäkinen Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
49 Ari Ryynänen Piraattipuolue Lapin vaalipiiri Rovaniemi
130 Matti Viitala Perussuomalaiset Oulun vaalipiiri Haapajärvi
79 Jarkko Kokkonen Itsenäisyyspuolue Satakunnan vaalipiiri Pori
90 Mikko Wikstedt Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Espoo
15 Hannu Tiusanen Suomen Keskusta Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kangasniemi
91 Eva Biaudet Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
181 Tapio Pulkkinen Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Vihti
41 Hanna Mäntylä Perussuomalaiset Lapin vaalipiiri Tornio
84 Tapio Hakala Suomen Kommunistinen Puolue Vaasan vaalipiiri Vaasa
70 Pekka Haavisto Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
97 Riitta Tynjä Suomen Kommunistinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
101 Tomi Kaismo Kansallinen Kokoomus Oulun vaalipiiri Oulu
122 Kirsi Timonen Suomen Kristillisdemokraatit Hämeen vaalipiiri Heinola
74 Heini Ristavaara Suomen Keskusta Hämeen vaalipiiri Hausjärvi
201 Niklas Grönroos Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Porvoo
13 Martti Rauhala Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Lapin vaalipiiri Tornio
9 Timo Heinonen Kansallinen Kokoomus Hämeen vaalipiiri Loppi
95 Ida-Kajsa Yasav Ruotsalainen kansanpuolue Oulun vaalipiiri Oulu
88 Jasmine Saloranta Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
309 Elina Lepomäki Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Espoo
117 Merja Oksman Kansallinen Kokoomus Savo-Karjalan vaalipiiri Siilinjärvi
46 Jouni Martiskin Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Tohmajärvi
59 Juhani Tanski Suomen Työväenpuolue Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
49 Johanna Vainila Suomen Kristillisdemokraatit Satakunnan vaalipiiri Rauma
85 Lilja Tamminen Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
68 Tuomo Juntikka Kansallinen Kokoomus Lapin vaalipiiri Tervola
109 Sari Hänninen Vihreä Liitto Lapin vaalipiiri Rovaniemi
113 Matti Aleksanteri Eskelinen Piraattipuolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
242 Amos Ahola Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
22 Kaisa Maria Peltonen Vihreä Liitto Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
145 Tuomo Ryynänen Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Nurmijärvi
97 Patrik Gayer Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
224 Sten Öhman Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Hanko
97 Saara Hyrkkö Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Espoo
43 Tarmo Salonen Perussuomalaiset Lapin vaalipiiri Kittilä
29 Heikki Mustonen Vasemmistoliitto Vaasan vaalipiiri Vaasa
151 Pilvi Torsti Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
46 Matti Torvinen Perussuomalaiset Lapin vaalipiiri Rovaniemi
275 Marianne Korpi Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Porvoo
49 Harry Wallin Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
149 Pinja Toivanen Vasemmistoliitto Oulun vaalipiiri Sotkamo
61 Hannu Ketoharju Suomen Kommunistinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Juuka
36 Sari Vuorela Suomen Keskusta Satakunnan vaalipiiri Siikainen
17 Pekka Romo Kansallinen Kokoomus Hämeen vaalipiiri Hämeenlinna
39 Marketta Juntunen Suomen Kristillisdemokraatit Satakunnan vaalipiiri Pori
163 Seppo Kanerva Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
236 Pekka Tiainen Suomen Työväenpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
34 Caius Forsberg Kansallinen Kokoomus Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
72 Kirsti Kivinen Suomen Kristillisdemokraatit Savo-Karjalan vaalipiiri Suonenjoki
6 Johannes Kananen Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Helsinki
392 Tuulia Kärnä Köyhien Asialla Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
129 Senja Räsänen Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
141 Annika Lapintie Vasemmistoliitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
47 Hanna Laine Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Kangasala
112 Hilkka Laikko Itsenäisyyspuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Uusikaupunki
99 Ira Grandén Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
32 Anne-Mari Virolainen Kansallinen Kokoomus Varsinais-Suomen vaalipiiri Lieto
86 Rami Klemets Ruotsalainen kansanpuolue Oulun vaalipiiri Oulu
11 Jarmo Kyyrö Perussuomalaiset Savo-Karjalan vaalipiiri Vieremä
210 Stina Lindgård Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Porvoo
12 Janne Hakkarainen Vihreä Liitto Oulun vaalipiiri Oulu
222 Henrik Wickström Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Inkoo
5 Elisabeth Nauclér Sitoutumattomat Ahvenanmaan maakunnan vaalipiiri Maarianhamina
197 Lasse Oksanen Sitoutumattomat Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
105 Aleksi Kopponen Kansallinen Kokoomus Pirkanmaan vaalipiiri Lempäälä
31 Ahti Hurmalainen Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Espoo
51 Sari Jokinen Vihreä Liitto Hämeen vaalipiiri Riihimäki
101 Harri Jaskari Kansallinen Kokoomus Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
96 Simo Jansson Itsenäisyyspuolue Hämeen vaalipiiri Hollola
94 Meri Rawstorne Suomen Kristillisdemokraatit Varsinais-Suomen vaalipiiri Somero
86 Timo Soini Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Espoo
146 Jarkko Lampuoti Vasemmistoliitto Pirkanmaan vaalipiiri Helsinki
203 Tero Vehviläinen Sitoutumattomat Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
169 Minna Sorsa Vihreä Liitto Pirkanmaan vaalipiiri Ylöjärvi
22 Urpo Andström Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Vihti
41 Juha Richter Suomen Kristillisdemokraatit Oulun vaalipiiri Oulu
99 Hannu Väisänen Suomen Kommunistinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
126 Jenna Simula Perussuomalaiset Oulun vaalipiiri Oulu
121 Fredrik (Fredu) Sirviö Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Espoo
15 Sari Rautio Kansallinen Kokoomus Hämeen vaalipiiri Hämeenlinna
22 Aila Paaso Vihreä Liitto Oulun vaalipiiri Ii
72 Meiris Suominen Perussuomalaiset Keski-Suomen vaalipiiri Toivakka
53 Kati Åhman-Kuosmanen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Iisalmi
390 Elina Ahoinpelto Köyhien Asialla Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
64 Teemu Lahtinen Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Espoo
87 Pirjo Alijärvi Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Hämeen vaalipiiri Janakkala
80 Mikko Kärnä Suomen Keskusta Lapin vaalipiiri Enontekiö
243 Ahto Apajalahti Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
65 Leena Harju-Autti Kansallinen Kokoomus Lapin vaalipiiri Rovaniemi
133 Timo Tukia Perussuomalaiset Pirkanmaan vaalipiiri Mänttä-Vilppula
139 Jari-Pekka Kanniainen Vasemmistoliitto Oulun vaalipiiri Oulu
39 Binar Mustafa Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
136 Harri Aalto Vasemmistoliitto Pirkanmaan vaalipiiri Pirkkala
7 Johan Kustonen Piraattipuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Naantali
137 Marjaana Kanervo Vihreä Liitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Ruokolahti
156 Satu Hassi Vihreä Liitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
236 James Hirvisaari Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Asikkala
269 Heta Ravolainen-Rinne Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Mäntsälä
350 Ismo Vilkas Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
115 Yrjö Hakanen Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
116 Petri Leinonen Vihreä Liitto Lapin vaalipiiri Tornio
20 Elina Hietanen Vihreä Liitto Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
109 Jouni Markkanen Kansallinen Kokoomus Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
71 Raisa Ranta Vasemmistoliitto Satakunnan vaalipiiri Pori
189 Jaana Wessman Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Espoo
86 Ninni Taavitsainen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
96 Jaana Laitinen-Pesola Kansallinen Kokoomus Satakunnan vaalipiiri Pori
6 Mats Perämaa Sitoutumattomat Ahvenanmaan maakunnan vaalipiiri Kumlinge
20 Meri Johanna Lumela Vihreä Liitto Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
370 Esa Kivivuori Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Espoo
24 Timo Hanhilahti Suomen Keskusta Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
4 Mats Löfström Sitoutumattomat Ahvenanmaan maakunnan vaalipiiri Eckerö
127 Mari Saario Vihreä Liitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Kaarina
116 Salamat Masih Suomen Kristillisdemokraatit Hämeen vaalipiiri Hollola
133 Ville Nisonen Vihreä Liitto Vaasan vaalipiiri Kurikka
14 Tuomas Wilkman Suomen Kristillisdemokraatit Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
98 Mika Ranta Itsenäisyyspuolue Lapin vaalipiiri Kemi
62 Marisanna Jarva Suomen Keskusta Oulun vaalipiiri Paltamo
166 Heikki Jukkola Itsenäisyyspuolue Oulun vaalipiiri Oulainen
124 Tero Savala Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Satakunnan vaalipiiri Pori
315 Marika Niemi Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Espoo
108 Lyly Rajala Kansallinen Kokoomus Oulun vaalipiiri Oulu
112 Tommi Olavi Brander Piraattipuolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
99 Leena Kurikka Kansallinen Kokoomus Vaasan vaalipiiri Kurikka
95 Juha Mustonen Suomen Keskusta Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
83 Jarno Luoma-Nirva Piraattipuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
33 Veera Willman Vihreä Liitto Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
82 Leena Riittinen Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
115 Jenni Lampela Vihreä Liitto Lapin vaalipiiri Tornio
351 Samppa Turunen Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Järvenpää
79 Raisa Kinnunen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Petäjävesi
186 Veikko Tanskanen Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Siuntio
367 Ann-Mari Kemell Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Espoo
115 Mari Nevalainen Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Espoo
130 Tapani Karvinen Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Turku
62 Pekka Haavisto Itsenäisyyspuolue Pirkanmaan vaalipiiri Sastamala
52 Tarja Turunen Suomen Kristillisdemokraatit Kaakkois-Suomen vaalipiiri Lappeenranta
188 Raimo Flink Sitoutumattomat Pirkanmaan vaalipiiri Pirkkala
71 Marita Salenius Perussuomalaiset Keski-Suomen vaalipiiri Multia
58 Pekka Isoviita Kommunistinen Työväenpuolue Satakunnan vaalipiiri Merikarvia
373 Jasi Kuokkanen Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
95 Kari Kähkönen Kansallinen Kokoomus Satakunnan vaalipiiri Kankaanpää
56 Petri Neittaanmäki Suomen Keskusta Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
239 Reija Mauria-Haidara Kommunistinen Työväenpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
100 Juha Ruohisto Itsenäisyyspuolue Hämeen vaalipiiri Hartola
54 Raija Eeva Suomen Keskusta Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
57 Osmo Häkkilä Kommunistinen Työväenpuolue Satakunnan vaalipiiri Siikainen
103 Tiina Kudjoi Vihreä Liitto Satakunnan vaalipiiri Pori
72 Marjatta Rahkio Suomen Keskusta Hämeen vaalipiiri Hämeenlinna
247 Ville Hautakangas Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
67 Jenni Kuoppala Itsenäisyyspuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
349 Marita Hagman Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Tuusula
162 Tuukka Lampela Itsenäisyyspuolue Oulun vaalipiiri Oulu
264 Jyrki Helminen Sitoutumattomat Helsingin vaalipiiri Helsinki
190 Jorma Luotonen Itsenäisyyspuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
40 Ina Kuula Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Nurmijärvi
117 Petteri Lahti Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Satakunnan vaalipiiri Pori
199 Thomas Elfgren Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Sipoo
298 Harry (Hjallis) Harkimo Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Sipoo
40 Sami Järvinen Suomen Kristillisdemokraatit Kaakkois-Suomen vaalipiiri Mikkeli
134 Joni Orava Vasemmistoliitto Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
3 Olli-Pekka Hakala Muutos 2011 Satakunnan vaalipiiri Pori
27 Petteri Orpo Kansallinen Kokoomus Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
12 Kalle Jokinen Kansallinen Kokoomus Hämeen vaalipiiri Orimattila
168 Petri Siuro Vihreä Liitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
139 Petteri Tahvanainen Vasemmistoliitto Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
209 Soili Lehti Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Helsinki
104 Lotta Keskinen Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
60 Kimmo Rantanen Suomen Kristillisdemokraatit Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
30 Tuukka Kuru Muutos 2011 Lapin vaalipiiri Kemi
343 Petri Kaivanto Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
34 Sirke Wikström Vasemmistoliitto Hämeen vaalipiiri Forssa
50 Anne Kalmari Suomen Keskusta Keski-Suomen vaalipiiri Kivijärvi
76 Hanna Huumonen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
118 Mirja Pöhö Suomen Kristillisdemokraatit Hämeen vaalipiiri Janakkala
173 Olli Sademies Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
17 Juhani Räsänen Suomen Kristillisdemokraatit Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
79 Sirpa Paatero Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
3 Sara Kemetter Sitoutumattomat Ahvenanmaan maakunnan vaalipiiri Maarianhamina
84 Heikki Tamminen Perussuomalaiset Varsinais-Suomen vaalipiiri Salo
2 Matti Aalto Suomen Kommunistinen Puolue Oulun vaalipiiri Oulu
53 Sami Hiltunen Piraattipuolue Lapin vaalipiiri Rovaniemi
13 Abdirahim (Husu) Mohamed Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Helsinki
97 Matias Marttinen Kansallinen Kokoomus Satakunnan vaalipiiri Rauma
105 Carina Raumala Ruotsalainen kansanpuolue Lapin vaalipiiri Inari
28 Saara-Sofia Sirén Kansallinen Kokoomus Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
160 Miisa Karjalainen Vihreä Liitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
64 Timo Isosaari Itsenäisyyspuolue Pirkanmaan vaalipiiri Nokia
215 Diana Nyberg-Lindholm Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Raasepori
197 Elin Blomqvist Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Porvoo
53 Pekka Majuri Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
127 Risto Hintikka Sitoutumattomat Keski-Suomen vaalipiiri Äänekoski
193 Niklas Andersson Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Raasepori
194 Otto Andersson Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Loviisa
84 Juha Simonen Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
46 Sari Söderbacka Suomen Kristillisdemokraatit Satakunnan vaalipiiri Siikainen
269 Kim Sjöström Sitoutumattomat Helsingin vaalipiiri Helsinki
39 Pentti Hartikainen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
16 Silja Keränen Vihreä Liitto Oulun vaalipiiri Kajaani
39 Jere Järvinen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Kaarina
110 Markku Eestilä Kansallinen Kokoomus Savo-Karjalan vaalipiiri Iisalmi
38 Tuula Hällfors-Laaksonen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Loimaa
43 Antti Kivimäki Suomen Kristillisdemokraatit Kaakkois-Suomen vaalipiiri Pieksämäki
107 Eeva Lahtinen Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Kerava
126 Niina Ratilainen Vihreä Liitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
67 Annika Saarikko Suomen Keskusta Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
63 Juha Hämäläinen Itsenäisyyspuolue Pirkanmaan vaalipiiri Forssa
134 Marko Törhönen Perussuomalaiset Pirkanmaan vaalipiiri Kangasala
49 Maija Salo Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Masku
3 Reijo Rytkönen Suomen Työväenpuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
27 Saana Lind Vasemmistoliitto Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
56 Claes Tigerstedt Ruotsalainen kansanpuolue Satakunnan vaalipiiri Espoo
157 Jani Pontus Toivanen Sitoutumattomat Vaasan vaalipiiri Vöyri
7 Elli Flén Ruotsalainen kansanpuolue Vaasan vaalipiiri Uusikaarlepyy
23 Ilpo Jorasmaa Vihreä Liitto Savo-Karjalan vaalipiiri Rääkkylä
2 Riku Eskelinen Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Helsinki
77 Mika Niikko Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
101 Pertti Vallittu Suomen Kristillisdemokraatit Varsinais-Suomen vaalipiiri Salo
133 Mohammadamin Allahmoradi Vasemmistoliitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
125 Kari Lindström Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
183 Petra Packalén Suomen Kommunistinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
73 Risto Mattila Perussuomalaiset Vaasan vaalipiiri Kauhava
101 Jyrki Kasvi Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Espoo
101 Marjukka Huttunen Vasemmistoliitto Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
152 Samu Voutilainen Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Kerava
249 Niko Rautanen Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Lohja
150 Jorma Mäntylä Vasemmistoliitto Pirkanmaan vaalipiiri Kangasala
48 Fatbardhe Hetemaj Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
56 Tapio Siekkinen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Oulun vaalipiiri Muhos
37 Martin Ylikännö Suomen Keskusta Satakunnan vaalipiiri Huittinen
61 Mauri Salo Suomen Kristillisdemokraatit Vaasan vaalipiiri Kokkola
87 Sari Melkko Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
98 Paul Abbey Vasemmistoliitto Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
35 Jaana Hannola Perussuomalaiset Lapin vaalipiiri Kemijärvi
65 Susanna Rissanen Suomen Kommunistinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Siilinjärvi
104 Kirsi Rantatalo Kansallinen Kokoomus Vaasan vaalipiiri Kristiinankaupunki
25 Ville Korpinen Vasemmistoliitto Vaasan vaalipiiri Kurikka
99 Ari Harlamow Vasemmistoliitto Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
48 Taru Pätäri Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
43 Juha Suonperä Kansallinen Kokoomus Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
348 Jukka-Pekka Burtsov Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
138 Jaana Mikkola Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
117 Lasse Soinila Itsenäisyyspuolue Vaasan vaalipiiri Närpiö
125 Emmi Wehka-aho Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Kirkkonummi
90 Jonna Heikkilä Kansallinen Kokoomus Satakunnan vaalipiiri Nakkila
119 Liisa Virtanen Vihreä Liitto Lapin vaalipiiri Tornio
99 Matti Helin Kansallinen Kokoomus Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
20 Sari Tanus Suomen Kristillisdemokraatit Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
163 Kirsti Vuolo-Äärilä Suomen Kommunistinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
194 Sakari Lisma Sitoutumattomat Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
12 Janne Olsen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Lapin vaalipiiri Tornio
102 Max Janzon Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
238 Richard Järnefelt Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Kauniainen
234 Peter Fryckman Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
240 Lassi Tiittanen Kommunistinen Työväenpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
120 Tauno Vornanen Itsenäisyyspuolue Vaasan vaalipiiri Pietarsaari
106 Juho Eerola Perussuomalaiset Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
64 Tanja Raisto-Elo Suomen Keskusta Varsinais-Suomen vaalipiiri Laitila
131 Jiri Keronen Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Oulu
104 Timo Repo Itsenäisyyspuolue Savo-Karjalan vaalipiiri Iisalmi
99 Sisko Pinola Itsenäisyyspuolue Hämeen vaalipiiri Lahti
30 Sanna Vauranoja Kansallinen Kokoomus Varsinais-Suomen vaalipiiri Kaarina
136 Sari Janatuinen Vasemmistoliitto Oulun vaalipiiri Kempele
255 Essi Miettinen Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
92 Veera Köpsi Suomen Kristillisdemokraatit Varsinais-Suomen vaalipiiri Raisio
50 Eija-Riitta Korhola Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Raasepori
134 Saku Santeri Heinonen Vihreä Liitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Pieksämäki
12 Johan Mångård Suomen Kommunistinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Raasepori
138 Ville Jalovaara Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
360 Johannes Hirvaskoski Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
218 Maria (Mia) Portin Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
52 Tuula Väätäinen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
24 Tarja Mäki-Punto-Ristanen Kansallinen Kokoomus Varsinais-Suomen vaalipiiri Loimaa
108 Jari Savolainen Piraattipuolue Hämeen vaalipiiri Kärkölä
53 Markku Tenhunen Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Järvenpää
113 Leena Väänänen Kansallinen Kokoomus Oulun vaalipiiri Oulu
7 Vahur Lihtkivi Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Lapin vaalipiiri Rovaniemi
382 Joonas Salmi Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Hyvinkää
121 Mikko Voutilainen Itsenäisyyspuolue Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
388 Eerikki Viljanen Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Vihti
128 Esa Lehto Itsenäisyyspuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Parikkala
124 Petteri Lappi Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
380 Eeva Oehlandt Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Espoo
29 Jari Vanninen Muutos 2011 Oulun vaalipiiri Oulu
166 Saana Raatikainen Vihreä Liitto Pirkanmaan vaalipiiri Lempäälä
109 Harri Kivinen Perussuomalaiset Kaakkois-Suomen vaalipiiri Mikkeli
30 Soili Haverinen Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
160 Heidi Gröndahl Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Vihti
25 Marika Kirjavainen Kansallinen Kokoomus Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
179 Daniel Nyman Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Raasepori
123 Maiju Kytösaho Itsenäisyyspuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Iitti
58 Riitta Karjalainen Suomen Keskusta Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
192 Anna Aintila Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Kirkkonummi
152 Virva-Mari Rask Vasemmistoliitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
10 Sippo Kähmi Suomen Kommunistinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Sipoo
69 Reijo Hongisto Perussuomalaiset Vaasan vaalipiiri Vimpeli
182 Eija Moisio Suomen Kommunistinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Ylöjärvi
100 Daniel Lahti Kansallinen Kokoomus Vaasan vaalipiiri Vaasa
4 Riitta Haapala Suomen Kristillisdemokraatit Pirkanmaan vaalipiiri Valkeakoski
211 Jani Liukkonen Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Helsinki
124 Lasse Mikkola Perussuomalaiset Oulun vaalipiiri Raahe
260 Miro Pulliainen Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
46 Pirkko Parjanen Suomen Kristillisdemokraatit Kaakkois-Suomen vaalipiiri Hamina
54 Heikki Reinikainen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Oulun vaalipiiri Oulu
190 Birgitta Hisinger Sitoutumattomat Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
103 Pentti Tolvanen Itsenäisyyspuolue Savo-Karjalan vaalipiiri Juankoski
55 Päivi Alajas Suomen Kommunistinen Puolue Lapin vaalipiiri Kemi
127 Tero Pitkä Suomen Kommunistinen Puolue Hämeen vaalipiiri Heinola
143 Jaakko Meretniemi Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
137 Eero Heinäluoma Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
74 Mauno Vanhala Perussuomalaiset Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
5 Timo Hellman Piraattipuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
64 Tuomas Kettunen Suomen Keskusta Oulun vaalipiiri Kuhmo
362 Antti Kaikkonen Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Tuusula
94 Mauri Männistö Suomen Kommunistinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
361 Jeppe Isberg Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
68 Seija Piipponen-Pekkola Vasemmistoliitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
210 Suvi Linjamaa Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Helsinki
175 Antti Moisander Muutos 2011 Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
119 Saara Ilvessalo Vihreä Liitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
13 Francis McCarron Kansallinen Kokoomus Hämeen vaalipiiri Lahti
235 Pentti Seppänen Suomen Työväenpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
71 Marko Kulpakko Perussuomalaiset Vaasan vaalipiiri Kaustinen
86 Piritta Rantanen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Jämsä
253 Juhani Kähärä Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
171 Pirkko Kotila Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
48 Petri Ronkainen Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Kirkkonummi
57 Jaana Pelkonen Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
199 Risto Rantanen Sitoutumattomat Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
116 Maarit Salonen Itsenäisyyspuolue Vaasan vaalipiiri Kuortane
108 Marcus Rantala Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
132 Seppo Silvennoinen Perussuomalaiset Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
327 Mia Välimäki Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Lohja
201 Paavo V. Suominen Sitoutumattomat Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
49 Esa Ruhanen Suomen Kristillisdemokraatit Kaakkois-Suomen vaalipiiri Hirvensalmi
104 Anne Liinamaa Vihreä Liitto Satakunnan vaalipiiri Pori
18 Harri Auvinen Vihreä Liitto Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
184 Laila Räikkä Suomen Kommunistinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
75 Jouni Suonsivu Itsenäisyyspuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
61 Risto Vartiainen Suomen Kommunistinen Puolue Lapin vaalipiiri Rovaniemi
106 Outi Penttinen Kansallinen Kokoomus Oulun vaalipiiri Sotkamo
59 Pasi Kaarrela Kommunistinen Työväenpuolue Satakunnan vaalipiiri Kokemäki
144 Antti Kurvinen Suomen Keskusta Vaasan vaalipiiri Kauhava
61 Taneli Hämäläinen Vasemmistoliitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Helsinki
186 Simo Suominen Suomen Kommunistinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
121 Emmi Voutilainen Perussuomalaiset Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
222 Elsayed Abouraya Suomen Työväenpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
107 Sini Solala Vihreä Liitto Satakunnan vaalipiiri Pori
53 Heimo Huttunen Muutos 2011 Kaakkois-Suomen vaalipiiri Mikkeli
32 Allan Saloranta Vasemmistoliitto Vaasan vaalipiiri Vöyri
118 Esko Säntti Itsenäisyyspuolue Vaasan vaalipiiri Alavus
334 Mauri Nygård Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Kokkola
151 Ilkka Porttikivi Vasemmistoliitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
128 Tero Poikolainen Sitoutumattomat Keski-Suomen vaalipiiri Laukaa
20 Pasi Mäenranta Perussuomalaiset Satakunnan vaalipiiri Rauma
11 Paula Lehtomäki Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Helsinki
44 Eija Mertanen Suomen Kristillisdemokraatit Kaakkois-Suomen vaalipiiri Imatra
30 Pasi Rousu Muutos 2011 Oulun vaalipiiri Oulu
302 Pia Kauma Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Espoo
265 Sirkka-Liisa Kähärä Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
117 Katja Muotka Vihreä Liitto Lapin vaalipiiri Muonio
128 Teemu Saikkonen Vihreä Liitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Sauvo
20 Marko Fobba Forss Kansallinen Kokoomus Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
33 Ilmari Walker Vasemmistoliitto Vaasan vaalipiiri Vaasa
94 Tiina Elo Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Espoo
10 Kari Kulmala Perussuomalaiset Savo-Karjalan vaalipiiri Rääkkylä
3 Juri Bespalov Suomen Kommunistinen Puolue Oulun vaalipiiri Pudasjärvi
125 Laura Rantanen Vihreä Liitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
52 Reija Taupila Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Hyvinkää
134 Kari Honkala Vasemmistoliitto Oulun vaalipiiri Sievi
263 Juha Virtanen Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
154 Eena Värne Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Raasepori
123 Teppo Turja Suomen Kristillisdemokraatit Hämeen vaalipiiri Hämeenlinna
290 Maarit Feldt-Ranta Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Raasepori
40 Simo Korpela Suomen Kristillisdemokraatit Satakunnan vaalipiiri Pori
83 Marko Hoikkaniemi Ruotsalainen kansanpuolue Oulun vaalipiiri Oulu
220 Hanna-Kaisa Simojoki Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Helsinki
46 Marjut Ounila Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Nurmijärvi
180 Sara Pekonen Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
126 Outi Mononen Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
100 Mika Aromaa Piraattipuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Lappeenranta
72 Anna-Liisa Lämsä Kansallinen Kokoomus Lapin vaalipiiri Oulu
10 Asmo Maanselkä Suomen Kristillisdemokraatit Keski-Suomen vaalipiiri Helsinki
118 Kirsi-Maarit Asplund Perussuomalaiset Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
8 Maria-Riitta Mällinen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Lapin vaalipiiri Rovaniemi
34 Vesa Korkkula Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
88 Mikko Kaarlela Piraattipuolue Vaasan vaalipiiri Vaasa
281 Mirja Suhonen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Porvoo
85 Timo Pulli Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Äänekoski
21 Marianne Ostamo Perussuomalaiset Satakunnan vaalipiiri Pori
78 Mika Kari Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Hämeen vaalipiiri Lahti
65 Risto Mykkänen Vasemmistoliitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Pieksämäki
142 Rauno Kesseli Vasemmistoliitto Pirkanmaan vaalipiiri Ylöjärvi
68 Riikka Moilanen Suomen Keskusta Oulun vaalipiiri Oulu
87 Ulla Kokkonen Ruotsalainen kansanpuolue Oulun vaalipiiri Oulu
155 Juuso Raitala Piraattipuolue Oulun vaalipiiri Oulu
56 Simon Elo Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Espoo
55 Tero Turpeinen Muutos 2011 Savo-Karjalan vaalipiiri Suonenjoki
63 Anna Humppi Perussuomalaiset Keski-Suomen vaalipiiri Karstula
9 Anna-Maja Henriksson Ruotsalainen kansanpuolue Vaasan vaalipiiri Pietarsaari
149 Sampo Smolander Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
32 Juha Korkeaoja Suomen Keskusta Satakunnan vaalipiiri Kokemäki
95 Johan Ekman Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
51 Terhi Koulumies Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
129 Jouni Karlsson Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Nurmijärvi
347 Eero Tillanen Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Vihti
67 Teija Holopainen Kansallinen Kokoomus Lapin vaalipiiri Rovaniemi
69 Eevakaisa Lehtosalo-Lönnberg Suomen Keskusta Hämeen vaalipiiri Sysmä
28 Junes Lokka Muutos 2011 Oulun vaalipiiri Oulu
109 Nelli Berg-Väänänen Kansallinen Kokoomus Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
181 Kirsi Helin Itsenäisyyspuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
94 Olli Soppela Piraattipuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
96 Bjarne Kallis Kansallinen Kokoomus Vaasan vaalipiiri Kokkola
115 Teuvo Turunen Itsenäisyyspuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
177 Aarni Moisala Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Raasepori
68 Timo Nummela Itsenäisyyspuolue Pirkanmaan vaalipiiri Nokia
19 Ali Giray Vihreä Liitto Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
132 Mikko Välttilä Vihreä Liitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Somero
288 Arto Bryggare Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
76 Päivi Kähkönen Suomen Kristillisdemokraatit Savo-Karjalan vaalipiiri Juuka
86 Kalle Virtanen Itsenäisyyspuolue Satakunnan vaalipiiri Rauma
7 Julia Birney Sitoutumattomat Ahvenanmaan maakunnan vaalipiiri Maarianhamina
39 Annamaija Manninen Kansallinen Kokoomus Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
67 Reijo Lahtonen Perussuomalaiset Keski-Suomen vaalipiiri Muurame
18 Juuso Seppälä Kansallinen Kokoomus Hämeen vaalipiiri Heinola
319 Ruut Sjöblom Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Tuusula
376 Olavi Merihaara Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Askola
120 Pentti Virtanen Kommunistinen Työväenpuolue Keski-Suomen vaalipiiri Mäntsälä
54 Tiina Tuomela Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
22 Teppo Säkkinen Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Rovaniemi
278 Pasi Kanerva Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Pornainen
16 Jari Porttila Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Helsinki
157 Hanna-Kaisa Heilimo Vihreä Liitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
139 Sade Kondelin Vasemmistoliitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
113 Tarja Korteniemi Vihreä Liitto Lapin vaalipiiri Tornio
19 Marianne Ikävalko Vasemmistoliitto Lapin vaalipiiri Rovaniemi
35 Jouni Ovaska Suomen Keskusta Pirkanmaan vaalipiiri Hämeenkyrö
245 Anne Lempinen Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Lohja
136 Janne Lohilahti Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
73 Juha Pylväs Suomen Keskusta Oulun vaalipiiri Ylivieska
60 Wille Rydman Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
47 Riitta Myller Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
274 Mika Tallgren Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Karkkila
85 Pekka M. Sinisalo Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Kirkkonummi
122 Jukka Savolainen Kansallinen Kokoomus Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
352 Mirja-Liisa Anttila Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Vihti
98 Linda Lyyra Itsenäisyyspuolue Hämeen vaalipiiri Helsinki
59 Tapio Siirilä Suomen Kommunistinen Puolue Lapin vaalipiiri Kemi
62 Jukka Yliviuhkola Suomen Kommunistinen Puolue Lapin vaalipiiri Tornio
200 Terttu Savola Köyhien Asialla Helsingin vaalipiiri Espoo
118 Juha Hämäläinen Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
77 Marja-Liisa Riihimäki Perussuomalaiset Vaasan vaalipiiri Lapua
4 Vappu Kuokka Suomen Keskusta Kaakkois-Suomen vaalipiiri Virolahti
109 Päivi Storgård Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
107 Kaarlo Nurmikumpu Kommunistinen Työväenpuolue Lapin vaalipiiri Kemijärvi
28 Marko Varajärvi Vasemmistoliitto Lapin vaalipiiri Helsinki
285 Harri Lepolahti Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Nurmijärvi
216 Petteri Pietikäinen Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Sipoo
26 Sirkka Timonen Vihreä Liitto Oulun vaalipiiri Oulu
46 Miikka-Aukusti Heiskanen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Oulun vaalipiiri Oulu
84 Milka Taivassalo Suomen Kristillisdemokraatit Savo-Karjalan vaalipiiri Nurmijärvi
97 Jarno Yltävä Piraattipuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
124 Markku Seppälä Itsenäisyyspuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
103 Kai Pöntinen Kansallinen Kokoomus Vaasan vaalipiiri Lapua
92 Akseli Erkkilä Itsenäisyyspuolue Lapin vaalipiiri Kittilä
55 Mikko Salmi Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Oulun vaalipiiri Oulu
14 Sirpa Pursiainen Suomen Kristillisdemokraatit Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
101 Minna Haavisto Vihreä Liitto Satakunnan vaalipiiri Pori
148 Juha Mieto Suomen Keskusta Vaasan vaalipiiri Kurikka
93 Sallamaarit Markkanen Suomen Keskusta Savo-Karjalan vaalipiiri Siilinjärvi
56 Lena Hulden Suomen Kommunistinen Puolue Lapin vaalipiiri Vantaa
103 Teija Larikka Kansallinen Kokoomus Oulun vaalipiiri Raahe
158 Joonas Dachinger Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Porvoo
96 Timo Suntioinen Suomen Kommunistinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
64 Ako Nyman Suomen Kommunistinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
145 Matti Niemi Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
355 Linda Ahonen Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Raasepori
115 Reijo Paunonen Perussuomalaiset Kaakkois-Suomen vaalipiiri Juva
152 Eva Holm Suomen Kommunistinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
191 Anders Adlercreutz Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Kirkkonummi
17 Kaija Viljakainen Suomen Keskusta Kaakkois-Suomen vaalipiiri Pieksämäki
102 Antti Simola Piraattipuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
26 Heikki Niilo Susiluoma Vihreä Liitto Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
121 Henna Kupsala Perussuomalaiset Oulun vaalipiiri Siikajoki
51 Timo Suhonen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Varkaus
151 Tuukka Virtaperko Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
30 Aino-Kaisa Pekonen Vasemmistoliitto Hämeen vaalipiiri Riihimäki
28 Anton Meriläinen Vasemmistoliitto Vaasan vaalipiiri Kokkola
193 Tiina Leppänen-Kaarsalo Sitoutumattomat Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
10 Niina Oinas Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Lapin vaalipiiri Tervola
14 Kati Kaarlejärvi Vihreä Liitto Oulun vaalipiiri Oulu
25 Maarit Sihvonen Vihreä Liitto Oulun vaalipiiri Oulu
251 Karelia Jarva Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
68 Rami Lehtinen Suomen Keskusta Hämeen vaalipiiri Jokioinen
91 Juha Ristimäki Piraattipuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
33 Jukka Nuorala Muutos 2011 Oulun vaalipiiri Pyhäjärvi
44 Kai Sadinmaa Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
73 Jari Nykänen Kansallinen Kokoomus Lapin vaalipiiri Rovaniemi
13 Rami Sipilä Suomen Kristillisdemokraatit Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
58 Tarja Bohm Vasemmistoliitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
31 Antti Perkkalainen Vasemmistoliitto Vaasan vaalipiiri Evijärvi
71 Raija Lummi Kansallinen Kokoomus Lapin vaalipiiri Tornio
27 Laila Koskela Suomen Keskusta Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
56 Helena Lahtinen Suomen Kristillisdemokraatit Vaasan vaalipiiri Lapua
90 Eva-Maija Harjunpää Suomen Kristillisdemokraatit Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
77 Liisa Ansala Suomen Keskusta Lapin vaalipiiri Rovaniemi
98 Jari Haapaniemi Kansallinen Kokoomus Pirkanmaan vaalipiiri Nokia
6 Irma Hautala Suomen Kommunistinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
151 Ken Helenius Suomen Kommunistinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
105 Ossi Rantonen Itsenäisyyspuolue Savo-Karjalan vaalipiiri Siilinjärvi
29 Jorma Harju Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Hyvinkää
85 Tiina Malinen Piraattipuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
252 Tino Kinnunen Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Vantaa
16 Ari Torniainen Suomen Keskusta Kaakkois-Suomen vaalipiiri Lappeenranta
195 Ann-Katrin Bender Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Raasepori
45 Sari Halonen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Oulun vaalipiiri Oulu
24 Juha Pikkarainen Vasemmistoliitto Lapin vaalipiiri Kemijärvi
10 Pekka Pöyry Suomen Keskusta Kaakkois-Suomen vaalipiiri Mikkeli
22 Ilkka Kanerva Kansallinen Kokoomus Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
80 Asko Salminen Perussuomalaiset Vaasan vaalipiiri Laihia
141 Miikka Kortelainen Vasemmistoliitto Oulun vaalipiiri Kajaani
3 Hanna Kosonen Suomen Keskusta Kaakkois-Suomen vaalipiiri Savonlinna
115 Sirpa Seppä Kansallinen Kokoomus Pirkanmaan vaalipiiri Lempäälä
149 Erik Lydén Vasemmistoliitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
325 Heikki Vestman Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Sipoo
22 Sari Moisanen Vasemmistoliitto Lapin vaalipiiri Kemi
145 Marja Ruokonen Vasemmistoliitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Salo
57 Faruk Abu Taher Vasemmistoliitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
215 Paula Pennanen-Aitta Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Helsinki
20 Iida Ylönen Suomen Kommunistinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Hyvinkää
28 Tero Eero Antero Uuttana Vihreä Liitto Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
111 Matti Vuorenpää Suomen Kommunistinen Puolue Satakunnan vaalipiiri Pori
120 Lassi Kaleva Perussuomalaiset Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
198 Karla Vainio Itsenäisyyspuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
192 Ilmi Pantsari-Virta Itsenäisyyspuolue Helsingin vaalipiiri Järvenpää
90 Risto Paulamäki Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Hämeen vaalipiiri Lahti
121 Sara Luotonen Vihreä Liitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Naantali
35 Stefan Wallin Ruotsalainen kansanpuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
16 Reijo Tossavainen Suomen Kommunistinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
378 Seppo Mäkinen Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Porvoo
63 Sirkka-Liisa Anttila Suomen Keskusta Hämeen vaalipiiri Forssa
36 Liisa Ahonen Suomen Kristillisdemokraatit Kaakkois-Suomen vaalipiiri Mikkeli
120 Eve Rämö Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
113 Harri Koskela Itsenäisyyspuolue Vaasan vaalipiiri Ilmajoki
60 Lotta Asikainen Itsenäisyyspuolue Pirkanmaan vaalipiiri Kangasala
74 Leena Meri Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Hyvinkää
307 Sanna Lauslahti Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Espoo
110 Eila Tiainen Vasemmistoliitto Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
13 Jetro Vesti Piraattipuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
139 Jukka Järvinen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
63 Niilo Kärki Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
9 Sirpa Kulin Perussuomalaiset Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
29 Marika Nykänen Kansallinen Kokoomus Kaakkois-Suomen vaalipiiri Pieksämäki
147 Nasima Razmyar Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
50 Birgitta Silvennoinen Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Lohja
143 Taina Matero Vasemmistoliitto Oulun vaalipiiri Suomussalmi
8 Timo Keskinen Suomen Kristillisdemokraatit Pirkanmaan vaalipiiri Kangasala
171 Juhana Suoniemi Vihreä Liitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
154 Sinikka Vepsä Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
74 Thomas Lindqvist Ruotsalainen kansanpuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Helsinki
21 Antti Hartikainen Vasemmistoliitto Hämeen vaalipiiri Lahti
151 Otso Kassinen Piraattipuolue Oulun vaalipiiri Oulu
19 Minna Arve Kansallinen Kokoomus Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
157 Seija Leppäjoki Suomen Kommunistinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Loimaa
155 Paula Sihto Suomen Keskusta Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
233 Kyuu Eturautti Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Tampere
124 Elina Rantanen Vihreä Liitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
46 Juha Hakola Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
81 Harri Kivistö Piraattipuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
311 Kai Mykkänen Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Espoo
70 Matias Ojalehto Suomen Keskusta Oulun vaalipiiri Oulu
207 Patrik Karlsson Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
109 Kristina Kumlander Suomen Kommunistinen Puolue Satakunnan vaalipiiri Rauma
92 Seppo Kääriäinen Suomen Keskusta Savo-Karjalan vaalipiiri Iisalmi
154 Sinikka Torkkola Vasemmistoliitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
36 Petra Malin Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
24 Arja Sarpola Vihreä Liitto Oulun vaalipiiri Muhos
5 Lari Kemiläinen Suomen Kristillisdemokraatit Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
29 Ville Valkonen Kansallinen Kokoomus Varsinais-Suomen vaalipiiri Paimio
104 Rhea Rantanen Ruotsalainen kansanpuolue Lapin vaalipiiri Kemi
172 Erkki Laukkanen Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Mäntsälä
31 Kim Tamio Vihreä Liitto Savo-Karjalan vaalipiiri Tervo
108 Janne Sankelo Kansallinen Kokoomus Vaasan vaalipiiri Kauhava
138 Juha Tuomikoski Vihreä Liitto Vaasan vaalipiiri Vaasa
107 Harri Salonen Kansallinen Kokoomus Vaasan vaalipiiri Jalasjärvi
75 Arto Kukkonen Suomen Kristillisdemokraatit Savo-Karjalan vaalipiiri Pielavesi
43 Kyösti Kurvinen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Parainen
116 Anne Bland Vihreä Liitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Huittinen
129 Sebastian Tynkkynen Perussuomalaiset Oulun vaalipiiri Oulu
63 Heikki Mäkinen Suomen Keskusta Varsinais-Suomen vaalipiiri Oripää
80 Konsta Koppinen Itsenäisyyspuolue Satakunnan vaalipiiri Ulvila
14 Mikko Ollikainen Ruotsalainen kansanpuolue Vaasan vaalipiiri Maalahti
64 Pekka Hacklin Kansallinen Kokoomus Lapin vaalipiiri Tornio
47 Maarit Tuomi Perussuomalaiset Hämeen vaalipiiri Lahti
303 Laura Kiijärvi Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Espoo
230 Keijo Salmi Kommunistinen Työväenpuolue Uudenmaan vaalipiiri Karkkila
42 Jaakko Ikonen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Varkaus
119 Satu Vihavainen Perussuomalaiset Kaakkois-Suomen vaalipiiri Rantasalmi
273 Susanna Bruun Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
103 Anna Jungner-Nordgren Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
83 Sauli Martimo Suomen Keskusta Lapin vaalipiiri Simo
120 Reijo Nummikari Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Satakunnan vaalipiiri Harjavalta
100 Matias Heikola Vasemmistoliitto Keski-Suomen vaalipiiri Jämsä
67 Riku Manninen Vasemmistoliitto Satakunnan vaalipiiri Rauma
6 Jari Leppä Suomen Keskusta Kaakkois-Suomen vaalipiiri Pertunmaa
93 Juho Salo Piraattipuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
36 Harri Kerijoki Perussuomalaiset Hämeen vaalipiiri Heinola
356 Anne Berner Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Espoo
89 Kari Hannus Kansallinen Kokoomus Satakunnan vaalipiiri Pori
87 Ari Saastamoinen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Pihtipudas
170 Marja Koskenalho Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Espoo
100 Johanna Karimäki Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Espoo
73 Marko Tiainen Perussuomalaiset Keski-Suomen vaalipiiri Pihtipudas
165 Antti Korhonen Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Vantaa
225 Hannu Harju Kommunistinen Työväenpuolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
185 Petri Kauppinen Itsenäisyyspuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
202 Jari Valorinta Sitoutumattomat Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
231 Janne Rahikainen Suomen Työväenpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
61 Kari Tiilikkala Vihreä Liitto Hämeen vaalipiiri Jokioinen
137 Mikko Aaltonen Vasemmistoliitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
59 Pietari Jääskeläinen Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
49 Arja Karhuvaara Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
201 Tuomas Auvinen Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Helsinki
124 Timo Virtala Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Lapinjärvi
93 Esko Rautakoski Ruotsalainen kansanpuolue Oulun vaalipiiri Pyhäjärvi
107 Sami Pikkuaho Kansallinen Kokoomus Oulun vaalipiiri Oulu
92 Joonas Honkimaa Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
124 Anssi Törmälä Kansallinen Kokoomus Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
187 Ersin Uludag Suomen Kommunistinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
71 Asko Niemelä Suomen Keskusta Hämeen vaalipiiri Loppi
113 Ayman Al Amir Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
107 Ville Pispa Piraattipuolue Hämeen vaalipiiri Riihimäki
57 Kalevi Kallonen Suomen Keskusta Varsinais-Suomen vaalipiiri Kemiönsaari
44 Jukka Mäkinen Suomen Kristillisdemokraatit Satakunnan vaalipiiri Eura
118 Susanna Rahkonen Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Espoo
11 Hannele Manner Suomen Kommunistinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
101 Jari Mäki Kansallinen Kokoomus Vaasan vaalipiiri Ilmajoki
150 Tuomas Tiainen Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
143 Teemu Luoma-Aho Vasemmistoliitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
68 Markku Manninen Perussuomalaiset Keski-Suomen vaalipiiri Hankasalmi
316 Carita Orlando Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
122 Mika Laakso Perussuomalaiset Pirkanmaan vaalipiiri Nokia
250 Satu Immonen Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
219 Päivi Simi-Kim Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Helsinki
58 Aila Paloniemi Suomen Keskusta Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
189 Ilkka Luoma Itsenäisyyspuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
11 Jan-Henrik Merihonka Suomen Kristillisdemokraatit Keski-Suomen vaalipiiri Jämsä
114 Petri Hirvimäki Piraattipuolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
205 Mikael Jern Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
13 Mats Nylund Ruotsalainen kansanpuolue Vaasan vaalipiiri Pedersöre
84 Johanna Sumuvuori Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
149 Kaarin Taipale Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
146 Tere Sammallahti Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
21 Harri Hölttä Vihreä Liitto Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
23 Markku Vuorinen Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Helsinki
52 Hansi Harjunharja Piraattipuolue Lapin vaalipiiri Inari
257 Juha Oinonen Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
163 Jaakko Mustakallio Vihreä Liitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
50 Hilla Ryösö Suomen Kristillisdemokraatit Kaakkois-Suomen vaalipiiri Lappeenranta
110 Eija-Liisa Kiviharju-Ketola Itsenäisyyspuolue Vaasan vaalipiiri Kauhava
126 Marko Haakana Vasemmistoliitto Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
61 Teuvo Hakkarainen Perussuomalaiset Keski-Suomen vaalipiiri Viitasaari
21 Marja Lähde Vihreä Liitto Oulun vaalipiiri Oulu
116 Pekka Niiranen Kansallinen Kokoomus Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
82 Jukka Rintala Itsenäisyyspuolue Satakunnan vaalipiiri Turku
167 Kari Leppäjoki Sitoutumattomat Varsinais-Suomen vaalipiiri Loimaa
9 Esa Aalto Vihreä Liitto Oulun vaalipiiri Oulu
142 Jaakko Lindfors Vasemmistoliitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
29 Timo Kalli Suomen Keskusta Satakunnan vaalipiiri Eura
155 Olga Haapa-Aho Vihreä Liitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
5 Timo Lappalainen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Lapin vaalipiiri Rovaniemi
52 Kari Kilpinen Vihreä Liitto Hämeen vaalipiiri Asikkala
148 Kaisa Vallavuori Vasemmistoliitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Naantali
53 Joonas Könttä Suomen Keskusta Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
40 Liisa Mariapori Perussuomalaiset Lapin vaalipiiri Rovaniemi
33 Irma Taavela Vasemmistoliitto Hämeen vaalipiiri Hämeenlinna
37 Evelyn Hynynen Suomen Kristillisdemokraatit Oulun vaalipiiri Kajaani
92 Tanja Nyman Ruotsalainen kansanpuolue Oulun vaalipiiri Oulu
389 Päivi Viro Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
196 Timo Sotikoff Itsenäisyyspuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
99 Jukka Sipola Itsenäisyyspuolue Lapin vaalipiiri Keminmaa
54 Elli Latva-Hakuni Vihreä Liitto Hämeen vaalipiiri Lahti
22 Jan Hultin Kansallinen Kokoomus Kaakkois-Suomen vaalipiiri Savonlinna
158 Martti Leppänen Suomen Kommunistinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
256 Hannu Tanskanen Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Vihti
65 Matti Karvonen Itsenäisyyspuolue Pirkanmaan vaalipiiri Valkeakoski
96 Anna Olkkonen Suomen Keskusta Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
41 Mira Nieminen Perussuomalaiset Hämeen vaalipiiri Asikkala
97 Olli-Pekka Karjalainen Kansallinen Kokoomus Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
74 Markku Kujanpää Suomen Kristillisdemokraatit Savo-Karjalan vaalipiiri Varkaus
96 Outi Ervasti Kansallinen Kokoomus Oulun vaalipiiri Oulu
147 Hannu Lehikoinen Vasemmistoliitto Pirkanmaan vaalipiiri Lempäälä
24 Päivi-Maria Hautala Suomen Keskusta Satakunnan vaalipiiri Huittinen
66 Jaana Karmala-Vanamo Vasemmistoliitto Satakunnan vaalipiiri Kankaanpää
24 Antti Häkkänen Kansallinen Kokoomus Kaakkois-Suomen vaalipiiri Mäntyharju
139 Anniina Kontiokorpi Vihreä Liitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Parikkala
102 Ville Ojala Kansallinen Kokoomus Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
60 Mirka Soinikoski Vihreä Liitto Hämeen vaalipiiri Hämeenlinna
64 Tapio Eerola Suomen Keskusta Hämeen vaalipiiri Janakkala
94 Sinikka Musikka Suomen Keskusta Savo-Karjalan vaalipiiri Kitee
85 Annika Jouppila Ruotsalainen kansanpuolue Oulun vaalipiiri Liminka
111 Matti Vesa Volanen Vasemmistoliitto Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
204 Anita Viljanmaa Sitoutumattomat Pirkanmaan vaalipiiri Ruovesi
72 Kike Ritva Elomaa Perussuomalaiset Varsinais-Suomen vaalipiiri Masku
83 Sirpa Suikkanen Suomen Kristillisdemokraatit Savo-Karjalan vaalipiiri Kitee
67 Hilkka Kemppi Suomen Keskusta Hämeen vaalipiiri Asikkala
34 Anu Urpalainen Kansallinen Kokoomus Kaakkois-Suomen vaalipiiri Imatra
52 Tiina Larsson Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
76 Birgitta Olsson Ruotsalainen kansanpuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
359 Vesa Helkkula Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Kauniainen
50 Teppo Heiskanen Vihreä Liitto Hämeen vaalipiiri Hämeenlinna
85 Harri Helminen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
190 Anna Abrahamsson Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Sipoo
16 Pirjo Raunio Suomen Kristillisdemokraatit Pirkanmaan vaalipiiri Sastamala
115 Antti Pesonen Itsenäisyyspuolue Vaasan vaalipiiri Alajärvi
255 Teppo Säkkinen Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
18 Jarmo Vikman Suomen Työväenpuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Kaarina
248 Mitja Päivinen Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Mäntsälä
16 Anni Ahlakorpi Vasemmistoliitto Lapin vaalipiiri Utsjoki
105 Joni Lyijynen Piraattipuolue Hämeen vaalipiiri Riihimäki
135 Rauno Pikkarainen Vasemmistoliitto Savo-Karjalan vaalipiiri Kiuruvesi
47 Juha Rantalainen Suomen Kristillisdemokraatit Kaakkois-Suomen vaalipiiri Lappeenranta
80 Petri Kallioniemi Piraattipuolue Pirkanmaan vaalipiiri Virrat
127 Jussi Järvinen Itsenäisyyspuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
7 Antti Pakkanen Suomen Keskusta Kaakkois-Suomen vaalipiiri Hamina
41 Jukka-Pekka Matintupa Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Vaasan vaalipiiri Alajärvi
177 Antti Valpas Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
122 Olavi Hautala Muutos 2011 Vaasan vaalipiiri Kauhajoki
112 Tapani Ihalainen Suomen Kristillisdemokraatit Hämeen vaalipiiri Hollola
156 Kaija Kiessling Suomen Kommunistinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
37 Mikko Kiuttu Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Hyvinkää
175 Marika Sorja Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
289 Timo Harakka Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
364 Pirkko Karjalainen Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
15 Jari Koskela Perussuomalaiset Satakunnan vaalipiiri Kankaanpää
8 Ville Korkatti Suomen Kommunistinen Puolue Oulun vaalipiiri Kajaani
40 Marjo Pakka Kansallinen Kokoomus Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
56 Pekka Salmi Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
283 Kim Savolainen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Kerava
30 Taru Kankkonen Suomen Keskusta Satakunnan vaalipiiri Pori
127 Kai Hentilä Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
55 Inna Rokosa Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
114 Maarita Mannelin Kansallinen Kokoomus Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
79 Piritta Poikonen Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Lohja
312 Ari Mäkelä Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Hyvinkää
363 Iikka Kantola Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Nurmijärvi
79 Mika Isomaa Piraattipuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
28 Mia Haglund Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
284 Veija (Veijo) Baltzar Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
41 Marko Asell Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Nokia
214 Risto Nurkkala Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Espoo
52 Minna Ylikännö Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Lieto
50 Katja Taimela Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Salo
17 Sari Ekorre-Nummikari Vasemmistoliitto Lapin vaalipiiri Kemi
6 Aira Korhonen Suomen Kristillisdemokraatit Keski-Suomen vaalipiiri Laukaa
113 Peter Muurman Perussuomalaiset Kaakkois-Suomen vaalipiiri Hamina
84 Anni Miettunen Suomen Keskusta Lapin vaalipiiri Kemi
85 Miia Nahkuri Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Hämeen vaalipiiri Riihimäki
94 Cecilia Ehrnrooth Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
17 Bo-Göran Åstrand Ruotsalainen kansanpuolue Vaasan vaalipiiri Pietarsaari
98 Suvi Mykrä Kansallinen Kokoomus Satakunnan vaalipiiri Ulvila
81 Iisakki Kiemunki Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Hämeen vaalipiiri Hämeenlinna
24 Riku Ahola Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
143 Sari Kujala Suomen Keskusta Vaasan vaalipiiri Lappajärvi
262 Jani Somero Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
186 Marianne Kiukkonen Itsenäisyyspuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
23 Lauri Kattelus Kansallinen Kokoomus Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
6 Åsa Blomstedt Ruotsalainen kansanpuolue Vaasan vaalipiiri Kristiinankaupunki
44 Keijo Kaleva Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Virrat
7 Seppo Tammisto Muutos 2011 Satakunnan vaalipiiri Merikarvia
123 Matti Järviharju Muutos 2011 Vaasan vaalipiiri Ilmajoki
267 Jani Leinonen Sitoutumattomat Helsingin vaalipiiri Helsinki
83 Tuulikki Tukiainen Itsenäisyyspuolue Satakunnan vaalipiiri Rauma
83 Iiro Silvander Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Kerava
13 Kairit Tahvola Suomen Keskusta Kaakkois-Suomen vaalipiiri Imatra
108 Eero Seppänen Itsenäisyyspuolue Savo-Karjalan vaalipiiri Suomussalmi
27 Anne Paulo-Tuovinen Vihreä Liitto Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
225 Timo Koivistoinen Suomen Työväenpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
114 Arto Satonen Kansallinen Kokoomus Pirkanmaan vaalipiiri Sastamala
129 Anni Järvinen Vasemmistoliitto Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
160 Antero Kangas Itsenäisyyspuolue Oulun vaalipiiri Oulu
92 Silja Borgarsdóttir Sandelin Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
40 Jussi-Pekka Ahonen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Ylöjärvi
64 Tanja Ylä-Pöntinen Suomen Kristillisdemokraatit Vaasan vaalipiiri Ähtäri
37 Rami Lehto Perussuomalaiset Hämeen vaalipiiri Lahti
5 Markku Laukkanen Suomen Keskusta Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
89 Hanna Era Suomen Kommunistinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
87 Maiju Tapiolinna Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Nurmijärvi
158 Jaakko Impola Itsenäisyyspuolue Oulun vaalipiiri Pyhäjoki
44 Ari Södervall Perussuomalaiset Lapin vaalipiiri Pello
107 Pasi Hentunen Itsenäisyyspuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Uusikaupunki
140 Kalle Hyötynen Vasemmistoliitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
76 Hannu Takkula Suomen Keskusta Oulun vaalipiiri Oulu
153 Minna-Maria Solanterä Vasemmistoliitto Pirkanmaan vaalipiiri Valkeakoski
11 Tarvo "Rokkipappi" Laakso Suomen Kristillisdemokraatit Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
250 Petri Rautiainen Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Lohja
93 Sami Markuksela Suomen Kommunistinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
150 Sanna Hirvonen Sitoutumattomat Kaakkois-Suomen vaalipiiri Pieksämäki
188 Miikka Uotinen Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Kirkkonummi
101 Timo Peltola Piraattipuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
148 Sanna Stenius Vasemmistoliitto Oulun vaalipiiri Pudasjärvi
169 Tom Packalen Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
183 Sami Ronkola Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
53 Heimo Hokkanen Suomen Kristillisdemokraatit Vaasan vaalipiiri Vaasa
98 Elina Seitz Suomen Kristillisdemokraatit Varsinais-Suomen vaalipiiri Salo
184 Jari Hämäläinen Itsenäisyyspuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
55 Oona Mustonen Muutos 2011 Kaakkois-Suomen vaalipiiri Rantasalmi
115 Janne Halunen Perussuomalaiset Oulun vaalipiiri Kempele
59 Mauri Pekkarinen Suomen Keskusta Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
297 Petri Graeffe Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Järvenpää
132 Sandra Nestorova Vihreä Liitto Vaasan vaalipiiri Vaasa
240 Marjukka Kaakkola Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Lohja
141 Lasse Hautala Suomen Keskusta Vaasan vaalipiiri Kauhajoki
76 Vilhelm Junnila Perussuomalaiset Varsinais-Suomen vaalipiiri Naantali
381 Alpo Rusi Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
85 Reino Kolmonen Suomen Kommunistinen Puolue Vaasan vaalipiiri Vaasa
80 Maria Lohela Perussuomalaiset Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
127 Anne Snellman Perussuomalaiset Oulun vaalipiiri Oulu
91 Antti Kivelä Suomen Keskusta Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
134 Henna Potinkara Vihreä Liitto Vaasan vaalipiiri Ähtäri
82 Suna Kymäläinen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Ruokolahti
59 Eeva Rautamäki Vihreä Liitto Hämeen vaalipiiri Lahti
51 Olli Markkanen Piraattipuolue Lapin vaalipiiri Kemi
48 Päivi Iivonen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Oulun vaalipiiri Raahe
272 Tarja Eklund Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
156 Valentina Ahlavuo Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
335 Pasi Ronkainen Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Kirkkonummi
34 Markus Kalmi Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
21 Lea Ahonen Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Tuusula
57 Kirsi Ojansuu-Kaunisto Vihreä Liitto Hämeen vaalipiiri Hämeenlinna
58 Pia Viitanen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
72 Petri Salminen Vasemmistoliitto Satakunnan vaalipiiri Eura
113 Mirva Heino Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Satakunnan vaalipiiri Pori
130 Sirpa Karjalainen Vasemmistoliitto Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
47 Inka Hokkanen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Oulun vaalipiiri Kuusamo
52 Jari Männikkö Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Oulun vaalipiiri Oulainen
126 Juho Palmroos Piraattipuolue Satakunnan vaalipiiri Köyliö
292 Michael Moberg Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Kirkkonummi
66 Henri Keinänen Itsenäisyyspuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
45 Kimmo Nykänen Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Porvoo
76 Janne Tervonen Itsenäisyyspuolue Pirkanmaan vaalipiiri Virrat
147 Eveliina Tyyskänen Vasemmistoliitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Loimaa
32 Lenita Toivakka Kansallinen Kokoomus Kaakkois-Suomen vaalipiiri Mikkeli
78 Jussi Niinistö Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Nurmijärvi
66 Matti Leiviskä Suomen Keskusta Oulun vaalipiiri Pyhäntä
115 Miika Mutanen Kansallinen Kokoomus Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
106 Anniina Kostilainen Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
18 Eila Aarnos Vasemmistoliitto Vaasan vaalipiiri Kokkola
98 Charlotte (Lotte) Granberg-Haakana Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
104 Marko Kivi Kansallinen Kokoomus Pirkanmaan vaalipiiri Ruovesi
95 Esa Olkoniemi Itsenäisyyspuolue Lapin vaalipiiri Pello
123 Jani Toivola Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
117 Arto Lampila Piraattipuolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
39 Timo Vuohensilta Suomen Keskusta Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
77 Maria Ohisalo Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
72 Piia Tenhunen Vasemmistoliitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Pieksämäki
63 Jorma Liukkonen Vasemmistoliitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
247 Martti Munne Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Kerava
140 Irena Ulvinen Vihreä Liitto Vaasan vaalipiiri Lapua
144 Irma Koskela Vasemmistoliitto Pirkanmaan vaalipiiri Orivesi
155 Thomas Wallgren Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
154 Lauri Pekkarinen Piraattipuolue Oulun vaalipiiri Oulu
89 Raino Hannula Suomen Kristillisdemokraatit Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
61 Laura Räty Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
266 Kristiina Kreisler Sitoutumattomat Helsingin vaalipiiri Helsinki
318 Ann-Mari Patshijew Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
217 Remo Ronkainen Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Turku
45 Petri Karisma Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
78 Hannu Oskala Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
238 Valentina Jakimtchouk Kommunistinen Työväenpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
3 Anna Bertills Ruotsalainen kansanpuolue Vaasan vaalipiiri Vaasa
23 Tomi Salonen Perussuomalaiset Satakunnan vaalipiiri Eurajoki
191 Helena Järviö Sitoutumattomat Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
385 Seppo Särkiniemi Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Espoo
40 Matti Luostarinen Perussuomalaiset Hämeen vaalipiiri Forssa
143 Matias Pajulahti Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Turku
157 Marko Ekqvist Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
391 Kaisu Havana Köyhien Asialla Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
109 Hanna Saari Kansallinen Kokoomus Oulun vaalipiiri Kalajoki
83 Prabhakaran Ranjith Kumar Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Hämeen vaalipiiri Hämeenlinna
81 Timo Mikkonen Itsenäisyyspuolue Satakunnan vaalipiiri Pomarkku
78 Jussi Mikkonen Suomen Kristillisdemokraatit Savo-Karjalan vaalipiiri Varkaus
228 Heikki Männikkö Suomen Työväenpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
6 Kimmo Holma Suomen Kristillisdemokraatit Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
119 Marko Reinikainen Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Raasepori
126 Lotta Alhonnoro Vihreä Liitto Vaasan vaalipiiri Vaasa
4 Mikaela Björklund Ruotsalainen kansanpuolue Vaasan vaalipiiri Närpiö
52 Patrik Hellström Suomen Kristillisdemokraatit Vaasan vaalipiiri Pietarsaari
3 Arto Hölttä Suomen Kristillisdemokraatit Keski-Suomen vaalipiiri Joutsa
94 Tero Ahtola Itsenäisyyspuolue Hämeen vaalipiiri Forssa
138 Annika Karvonen Vasemmistoliitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
91 Anni Kivistö Suomen Kommunistinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
27 Paula Kylä-Harakka Kansallinen Kokoomus Kaakkois-Suomen vaalipiiri Helsinki
17 Riina Lehmussalmi Perussuomalaiset Satakunnan vaalipiiri Jämijärvi
38 Juuso Lahtinen Kansallinen Kokoomus Keski-Suomen vaalipiiri Pihtipudas
28 Kauko Juhantalo Suomen Keskusta Satakunnan vaalipiiri Kankaanpää
14 Tero Järvelä Perussuomalaiset Satakunnan vaalipiiri Ulvila
169 Kaarlo Kivimäki Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
134 Pentti Arajärvi Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
143 Anna Kontula Vasemmistoliitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
107 Katja Minkkinen Vasemmistoliitto Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
110 Teija Arvidsson Suomen Kristillisdemokraatit Hämeen vaalipiiri Hämeenlinna
131 Emmi Tuomi Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
174 Tuula Salo Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
324 Raija Vahasalo Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Kirkkonummi
47 Tarja Tenkula Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
26 Esa Erävalo Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Lohja
73 Juha Rehula Suomen Keskusta Hämeen vaalipiiri Hollola
276 Mikko Merelä Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
146 Juha Lemponen Suomen Keskusta Vaasan vaalipiiri Lapua
164 Minna Paananen Itsenäisyyspuolue Oulun vaalipiiri Muhos
116 Sofia Vikman Kansallinen Kokoomus Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
94 Matti Nevalainen Itsenäisyyspuolue Lapin vaalipiiri Kemi
369 Antti Kilpeläinen Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Pornainen
54 Sari Pulla Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Valkeakoski
103 Tuomas Aslak Juuso Ruotsalainen kansanpuolue Lapin vaalipiiri Enontekiö
200 Mikael Eriksson Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
26 Krista Mikkonen Vihreä Liitto Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
34 Aimo Remes Muutos 2011 Oulun vaalipiiri Kärsämäki
12 Wivan Nygård-Fagerudd Ruotsalainen kansanpuolue Vaasan vaalipiiri Vaasa
140 Lauri Kosonen Vihreä Liitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Savonlinna
42 Sirpa Pii-Keinonen Kansallinen Kokoomus Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
97 Jarmo Salo Suomen Kristillisdemokraatit Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
321 Tuija Sundberg Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Vihti
102 Milla Kynkäänniemi Kansallinen Kokoomus Oulun vaalipiiri Oulu
77 Juhani Laurinkari Suomen Kristillisdemokraatit Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
198 Arja Pantsari Sitoutumattomat Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
26 Vilja Lumme Vasemmistoliitto Hämeen vaalipiiri Hämeenlinna
102 Aleksi Jäntti Kansallinen Kokoomus Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
89 Esa Ollitervo Piraattipuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
69 Outi Alanko-Kahiluoto Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
45 Harri Tauriainen Perussuomalaiset Lapin vaalipiiri Kemi
111 Marianne Juntunen Vihreä Liitto Lapin vaalipiiri Pelkosenniemi
149 Johannes Yrttiaho Vasemmistoliitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
34 Ida Schauman Ruotsalainen kansanpuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Helsinki
77 Tapani Tölli Suomen Keskusta Oulun vaalipiiri Tyrnävä
203 Mika Ebeling Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Helsinki
119 Elina Järvenpää Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
82 Minna Lintonen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Hämeen vaalipiiri Orimattila
18 Jukka Vuorinen Suomen Keskusta Kaakkois-Suomen vaalipiiri Savitaipale
2 Sanna Antikainen Perussuomalaiset Savo-Karjalan vaalipiiri Outokumpu
103 Tony Hannukainen Piraattipuolue Hämeen vaalipiiri Lahti
101 Liisa Kylänpää Itsenäisyyspuolue Savo-Karjalan vaalipiiri Vieremä
58 Teija Muuraiskangas Suomen Kristillisdemokraatit Vaasan vaalipiiri Kokkola
207 Jaakob Happonen Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Espoo
270 Johanna Värmälä Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
70 Satu Anttila Perussuomalaiset Varsinais-Suomen vaalipiiri Nousiainen
78 Lauri Ihalainen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Helsinki
153 Markku Hongisto Suomen Kommunistinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Loimaa
168 Aleksi Niskanen Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
31 Marita Toikka Kansallinen Kokoomus Kaakkois-Suomen vaalipiiri Lappeenranta
94 Heikki Seila Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Mikkeli
149 Anne Niemi Suomen Keskusta Vaasan vaalipiiri Vimpeli
48 Jutta Urpilainen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Vaasan vaalipiiri Kokkola
51 Marika Mattila Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Oulun vaalipiiri Oulu
5 Tapio Huttula Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Helsinki
71 Kaisa Hernberg Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
42 Heikki Patomäki Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
70 Hille Kuusisto Kansallinen Kokoomus Lapin vaalipiiri Kittilä
64 Daniel Sazonov Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
99 Timo Juurikkala Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
27 Tommi Petteri Tapiainen Vihreä Liitto Keski-Suomen vaalipiiri Jämsä
202 Janika Cacho Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Helsinki
189 Arja Hirvenoja Sitoutumattomat Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
56 Aleksi Mäntylä Vihreä Liitto Hämeen vaalipiiri Lahti
4 Anita Saarinen Muutos 2011 Hämeen vaalipiiri Padasjoki
93 Jari Pulkkinen Suomen Kristillisdemokraatit Varsinais-Suomen vaalipiiri Raisio
226 Arvo Juutilainen-Kelaranta Kommunistinen Työväenpuolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
116 Olli Immonen Perussuomalaiset Oulun vaalipiiri Oulu
74 Antti Rantakangas Suomen Keskusta Oulun vaalipiiri Haapavesi
57 Jeanette Ljungars Suomen Kristillisdemokraatit Vaasan vaalipiiri Vöyri
165 Marko Kivelä Itsenäisyyspuolue Oulun vaalipiiri Kempele
33 Satu Pietilä Suomen Keskusta Satakunnan vaalipiiri Rauma
44 Soili Norro Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Mäntsälä
70 Mikko Saari Itsenäisyyspuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
79 Jarmo Vuolteenaho Suomen Keskusta Oulun vaalipiiri Nivala
24 Elsi Kauppinen Vihreä Liitto Savo-Karjalan vaalipiiri Lieksa
35 Kari Ilkkala Perussuomalaiset Hämeen vaalipiiri Hämeenlinna
89 Lassi Marttala Piraattipuolue Vaasan vaalipiiri Alavus
38 Olli-Pekka Tuomi Suomen Keskusta Pirkanmaan vaalipiiri Ruovesi
227 Otto Meriläinen Kommunistinen Työväenpuolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
113 Heli Hjälm Kansallinen Kokoomus Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
124 Sinikka Tyynelä Itsenäisyyspuolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
206 Andreas Forsberg Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Helsinki
18 Mika Setälä Suomen Kristillisdemokraatit Pirkanmaan vaalipiiri Akaa
50 Aki Oksala Piraattipuolue Lapin vaalipiiri Rovaniemi
386 Juhani Tihveräinen Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Raasepori
48 Pirkka Aalto Suomen Kristillisdemokraatit Lapin vaalipiiri Kemijärvi
67 Hanna-Leena Mattila Suomen Keskusta Oulun vaalipiiri Raahe
138 Tiina Heinonen Vasemmistoliitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
32 Harri Lehtonen Muutos 2011 Lapin vaalipiiri Utsjoki
73 Teuvo Koljonen Suomen Kristillisdemokraatit Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
22 Päivi Ikonen Vihreä Liitto Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
122 Oskari Sundström Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Raasepori
43 Arto Lehkamo Suomen Kristillisdemokraatit Satakunnan vaalipiiri Kokemäki
138 Kimmo Klemola Vihreä Liitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Lappeenranta
26 Pirita Ihamäki Suomen Keskusta Satakunnan vaalipiiri Pori
258 Petrus Pennanen Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
28 Janne Pekkala Vihreä Liitto Savo-Karjalan vaalipiiri Valtimo
241 Jukka Vaahtera Kommunistinen Työväenpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
52 Tuula Petäkoski-Hult Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Lempäälä
218 Seppo Samppala Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Helsinki
337 Markus Runtti Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Vihti
51 Jaana Vasama Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Uusikaupunki
31 Jari Väli-Klemelä Muutos 2011 Oulun vaalipiiri Kalajoki
69 Leila Mäkinen Vasemmistoliitto Satakunnan vaalipiiri Harjavalta
17 Nico Mikael Holmberg Vihreä Liitto Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
18 Marja Vesterinen Suomen Kommunistinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
202 Carl Haglund Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
57 Hanna Tainio Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
194 Anni Salminen Itsenäisyyspuolue Helsingin vaalipiiri Vantaa
16 Esko Saastamoinen Perussuomalaiset Savo-Karjalan vaalipiiri Lieksa
45 Sari Palm Suomen Kristillisdemokraatit Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
25 Tapio Huhtanen Suomen Keskusta Satakunnan vaalipiiri Pori
113 Leena Kaartinen Suomen Kristillisdemokraatit Hämeen vaalipiiri Lahti
43 Hannu Järvinen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Akaa
191 Sami Mäki Itsenäisyyspuolue Helsingin vaalipiiri Sastamala
125 Paavo Nygrén Suomen Kommunistinen Puolue Hämeen vaalipiiri Heinola
119 Sari Raassina Kansallinen Kokoomus Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
10 Milka Pyrrö Piraattipuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
13 Ari Jalonen Perussuomalaiset Satakunnan vaalipiiri Pori
83 Pauliina Viitamies Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Mikkeli
11 Merja Rehn Suomen Keskusta Kaakkois-Suomen vaalipiiri Mikkeli
132 Ville Kuivalainen Vasemmistoliitto Savo-Karjalan vaalipiiri Siilinjärvi
54 Kristiina Numelin Ruotsalainen kansanpuolue Satakunnan vaalipiiri Kokemäki
36 Pauliina Holm Kansallinen Kokoomus Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
122 Ville Niinistö Vihreä Liitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
82 Ville Saukkola Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Karkkila
40 Paavo Pyörälä Suomen Kristillisdemokraatit Oulun vaalipiiri Oulu
167 Riitta Santala-Köykkä Vihreä Liitto Pirkanmaan vaalipiiri Kangasala
44 Jukka Kotimäki Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Siilinjärvi
9 Ossi Kähmi Suomen Kommunistinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Sipoo
102 Reetta Hulmi Vihreä Liitto Satakunnan vaalipiiri Köyliö
7 Larry Huldén Suomen Kommunistinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
133 Harri Kämäräinen Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Tuusula
57 Pirjo Sirviö Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Oulun vaalipiiri Oulu
58 Arja Juvonen Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Espoo
8 Lars-Erik Gästgivars Ruotsalainen kansanpuolue Vaasan vaalipiiri Mustasaari
7 Tuukka Koirikivi Suomen Kommunistinen Puolue Oulun vaalipiiri Oulu
25 Eeva Pistokoski Vasemmistoliitto Lapin vaalipiiri Rovaniemi
153 Veera Kontiokari Piraattipuolue Oulun vaalipiiri Oulu
130 Hannele Salava Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
46 Saku Nikkanen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Salo
104 Susanna Koistinen Vasemmistoliitto Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
51 Johanna Vähäkainu Suomen Kristillisdemokraatit Satakunnan vaalipiiri Pori
41 Mari Huohvanainen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
103 Pauli Kiuru Kansallinen Kokoomus Pirkanmaan vaalipiiri Valkeakoski
179 Juhani Linnanheimo Muutos 2011 Helsingin vaalipiiri Tuusula
10 Christoffer Ingo Ruotsalainen kansanpuolue Vaasan vaalipiiri Mustasaari
167 Ville Karinen Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
160 Tarja Puotsaari Suomen Kommunistinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Aura
79 Timo Kurula Suomen Keskusta Lapin vaalipiiri Kittilä
65 Joni Kalliomäki Vasemmistoliitto Satakunnan vaalipiiri Pori
49 Tuulia Ikkelä-Koski Suomen Keskusta Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
121 Markko Rothström Kansallinen Kokoomus Savo-Karjalan vaalipiiri Varkaus
104 Jari Ahlfors Itsenäisyyspuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Somero
286 Thelma Åkers Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
213 Cosmo Mether Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Loviisa
61 Toni Kemppainen Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Inkoo
71 Janne Aso Perussuomalaiset Varsinais-Suomen vaalipiiri Kaarina
12 Marjaana Mikkonen Perussuomalaiset Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
221 Tuulikki Tepora Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Helsinki
55 Lars-Eric Numelin Ruotsalainen kansanpuolue Satakunnan vaalipiiri Kokemäki
72 Heidi Salo Itsenäisyyspuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
287 Tommi Läntinen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
25 Kristiina Drotár Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Espoo
27 Tarja Tapio Vasemmistoliitto Lapin vaalipiiri Tornio
42 Mari-Elina Koivusalo Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
167 Maria Landén Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
3 Monica King Muutos 2011 Varsinais-Suomen vaalipiiri Masku
31 Ari Lamminmäki Suomen Keskusta Pirkanmaan vaalipiiri Parkano
15 Anne Luukkonen Suomen Työväenpuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
5 Rami Levonen Muutos 2011 Satakunnan vaalipiiri Harjavalta
91 Roland Berg Itsenäisyyspuolue Lapin vaalipiiri Keminmaa
24 Antti Knuuttila Vasemmistoliitto Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
22 Pertti Hakanen Suomen Keskusta Pirkanmaan vaalipiiri Sastamala
231 Jouko Selenius Kommunistinen Työväenpuolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
166 Jukka Karhula Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Espoo
141 Annukka Isomaa Vasemmistoliitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
125 Laura Ala-Kokko Vihreä Liitto Vaasan vaalipiiri Vaasa
90 Paavo Väyrynen Suomen Keskusta Lapin vaalipiiri Keminmaa
83 Riitta Mäkinen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
36 Arto Pirttilahti Suomen Keskusta Pirkanmaan vaalipiiri Mänttä-Vilppula
135 Harri Vuorenpää Perussuomalaiset Pirkanmaan vaalipiiri Pirkkala
100 Antti Tarvainen Itsenäisyyspuolue Lapin vaalipiiri Kemi
15 Joakim Strand Ruotsalainen kansanpuolue Vaasan vaalipiiri Vaasa
139 Teija Tynkkinen Vihreä Liitto Vaasan vaalipiiri Kokkola
38 Silvia Modig Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
33 Lotta Ahola Kansallinen Kokoomus Keski-Suomen vaalipiiri Jämsä
41 Henrik Nyholm Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
6 Antti Liikkanen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Lapin vaalipiiri Rovaniemi
89 Aino Kanniainen Suomen Keskusta Savo-Karjalan vaalipiiri Leppävirta
44 Matias Mäkynen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Vaasan vaalipiiri Vaasa
90 Marika Miettinen Piraattipuolue Vaasan vaalipiiri Lapua
166 Pia Kopra Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
119 Terttu Vapalahti Itsenäisyyspuolue Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
97 Juho Pahajoki Suomen Keskusta Savo-Karjalan vaalipiiri Rautalampi
34 Marjo Mäkinen-Aakula Suomen Keskusta Pirkanmaan vaalipiiri Orivesi
116 Jyri Hämäläinen Piraattipuolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
73 Terttu Viinamäki Vasemmistoliitto Satakunnan vaalipiiri Nakkila
15 Terhi Peltokorpi Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Helsinki
200 Yrjö Schafeitel Sitoutumattomat Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
105 Asko Männistö Kansallinen Kokoomus Oulun vaalipiiri Ylivieska
92 Joni Räsänen Piraattipuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
176 Sampo Terho Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
185 Pauli Schadrin Suomen Kommunistinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Nokia
78 Juha Rikala Perussuomalaiset Vaasan vaalipiiri Alavus
168 Elina Kinnunen Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Kirkkonummi
98 Susanna Koski Kansallinen Kokoomus Vaasan vaalipiiri Vaasa
336 Marika Siltanen Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
136 Kirsti Puurunen Vasemmistoliitto Savo-Karjalan vaalipiiri Iisalmi
244 Jari Leino Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Sastamala
9 Timo Laaninen Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Helsinki
153 Pasi Vähämartti Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Lahti
331 Juho Lyytikäinen Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
144 Welat Nehri Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
72 Anneli Manninen Perussuomalaiset Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
116 Ari Hannikainen Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
140 Seppo Karjalainen Vasemmistoliitto Oulun vaalipiiri Oulu
89 Teppo Järnstedt Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
221 Björn Sundqvist Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Porvoo
114 Päivi Meros Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Nurmijärvi
15 Juhani Kela Vihreä Liitto Oulun vaalipiiri Suomussalmi
67 Martti Vaskonen Suomen Kommunistinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
117 Päivi Sivenius Perussuomalaiset Kaakkois-Suomen vaalipiiri Rautjärvi
109 Aku Talikka Piraattipuolue Hämeen vaalipiiri Hämeenlinna
91 Mikko Valtonen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Lappeenranta
104 Mika Väyrynen Piraattipuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
90 Hannele Rehuttu Piraattipuolue Pirkanmaan vaalipiiri Akaa
31 Samuli Mikkola Muutos 2011 Lapin vaalipiiri Utsjoki
46 Peter Sjökvist Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Vaasan vaalipiiri Närpiö
64 Joona Mielonen Vasemmistoliitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
40 Nina Kallio Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
158 Anna-Kaisa Heinämäki Vihreä Liitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
95 Aino Sillman Suomen Kommunistinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
36 Joanna Juurakko Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
301 Atte Kaleva Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Espoo
8 Jani Kolehmainen Perussuomalaiset Savo-Karjalan vaalipiiri Siilinjärvi
118 Jonna Maarit Purojärvi Piraattipuolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
59 Tanja Tiainen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Oulun vaalipiiri Oulu
75 Jukka Mäkynen Perussuomalaiset Vaasan vaalipiiri Vaasa
4 Niina Halme Muutos 2011 Satakunnan vaalipiiri Pori
170 Mika Raatikainen Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
263 Säde Tahvanainen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
20 Juha Haapakoski Kansallinen Kokoomus Varsinais-Suomen vaalipiiri Naantali
123 Jukka Laitinen Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
48 Risto Torpo Suomen Kristillisdemokraatit Satakunnan vaalipiiri Rauma
112 Marketta Mattila Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Sipoo
107 Jufo Peltomaa Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
44 Asko Alasalmi Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Oulun vaalipiiri Siikalatva
9 Kari Lahti Suomen Kristillisdemokraatit Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
9 Katja Korpela Suomen Kristillisdemokraatit Pirkanmaan vaalipiiri Lempäälä
295 Jan Edelmann Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
38 Matti Lintukorpi Perussuomalaiset Hämeen vaalipiiri Tammela
9 Mikkel Näkkäläjärvi Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Lapin vaalipiiri Rovaniemi
23 Kimmo Kautio Vasemmistoliitto Hämeen vaalipiiri Hattula
38 Pirkko Mettovaara Suomen Kristillisdemokraatit Oulun vaalipiiri Muhos
62 Eero Yrjö-Koskinen Vihreä Liitto Hämeen vaalipiiri Riihimäki
128 Tiina Palovuori Perussuomalaiset Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
17 Jussi Wihonen Perussuomalaiset Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
43 Kyllikki Malkki Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Järvenpää
60 Kerstin Tuomala Suomen Kommunistinen Puolue Lapin vaalipiiri Simo
111 Kirsi Parhankangas Kansallinen Kokoomus Pirkanmaan vaalipiiri Hämeenkyrö
117 Pia Honkanen Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
130 Konsta Weber Vihreä Liitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
47 Petri Honkonen Suomen Keskusta Keski-Suomen vaalipiiri Saarijärvi
21 Mari Haapaniemi Vasemmistoliitto Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
110 Pekka Korpivaara Perussuomalaiset Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
118 Kalle Leppikorpi Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Satakunnan vaalipiiri Rauma
165 Heli Piirainen Vihreä Liitto Pirkanmaan vaalipiiri Akaa
11 Johanna Ojala-Niemelä Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Lapin vaalipiiri Rovaniemi
50 Jari Niemelä Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
144 Tuure Parkkinen Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
91 Emil Bulut Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
358 Marjut Frantsi-Lankia Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Kirkkonummi
81 Mikko Lundén Perussuomalaiset Varsinais-Suomen vaalipiiri Salo
69 Eija Nivala Suomen Keskusta Oulun vaalipiiri Kalajoki
82 Tony Melville Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
32 Mai Kivelä Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
181 Minna Mentula Suomen Kommunistinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
384 Mariitta Savolainen Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
123 Heikki Luoto Perussuomalaiset Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
76 Kirsikka Moring Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
171 Mari Rantanen Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
96 Inka Hopsu Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Espoo
183 Sami Hyrskylahti Itsenäisyyspuolue Helsingin vaalipiiri Mänttä-Vilppula
136 Tuula Haatainen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
55 Jarmo Nieminen Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
142 Sari Kyllönen Vasemmistoliitto Oulun vaalipiiri Kajaani
248 Janne Hukkinen Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
135 Mika Letonsaari Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Mikkeli
33 Dan Koivulaakso Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
7 Eero Juhani Koskela Suomen Kristillisdemokraatit Keski-Suomen vaalipiiri Jämsä
377 Sari Metsäkivi Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Vihti
21 Matti Luukkonen Vasemmistoliitto Lapin vaalipiiri Inari
135 Nina Castén Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
21 Mikko Alatalo Suomen Keskusta Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
229 Tarja Männikkö Suomen Työväenpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
19 Jan Backman Vasemmistoliitto Vaasan vaalipiiri Vaasa
128 Wäinämö Ruottinen Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
84 Pontus Hällfors Ruotsalainen kansanpuolue Oulun vaalipiiri Oulu
73 Juha Malmi Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
83 Micael Westerholm Perussuomalaiset Vaasan vaalipiiri Mustasaari
125 Martti Mölsä Perussuomalaiset Pirkanmaan vaalipiiri Punkalaidun
79 Erkki Perälä Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
33 Lola Wallinkoski Kansallinen Kokoomus Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
44 Antti Salminen Perussuomalaiset Hämeen vaalipiiri Loppi
69 Björn Cederberg Suomen Kristillisdemokraatit Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
105 Tanja Koskinen Vasemmistoliitto Keski-Suomen vaalipiiri Äänekoski
65 Peter Östman Suomen Kristillisdemokraatit Vaasan vaalipiiri Luoto
111 Sebastian Weckman Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
155 Tiina Ahlfors Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Espoo
107 Nea Lehmussaari Kansallinen Kokoomus Pirkanmaan vaalipiiri Nokia
154 Mikko Savola Suomen Keskusta Vaasan vaalipiiri Ähtäri
29 Liisa Pietikäinen Vihreä Liitto Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
77 Timo Lahdenmäki Kommunistinen Työväenpuolue Pirkanmaan vaalipiiri Lohja
4 Kalevi Wahrman Suomen Työväenpuolue Uudenmaan vaalipiiri Porvoo
109 Juhani Honkonen Itsenäisyyspuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
25 Elina Sillanpää Vihreä Liitto Keski-Suomen vaalipiiri Laukaa
145 Veli Paasimaa Vasemmistoliitto Oulun vaalipiiri Muhos
104 Noora Koponen Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Espoo
119 Eetu Matias Rantakangas Piraattipuolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
94 Anders Wentin Ruotsalainen kansanpuolue Oulun vaalipiiri Kokkola
85 Kimmo Tarke Perussuomalaiset Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
344 Jukka Pehkonen Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
107 Mauno Ruuskanen Itsenäisyyspuolue Savo-Karjalan vaalipiiri Varkaus
394 Joni Tikka Sitoutumattomat Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
100 Kimmo Vepsä Kansallinen Kokoomus Satakunnan vaalipiiri Ulvila
114 Jouni Peltoniemi Itsenäisyyspuolue Vaasan vaalipiiri Kauhajoki
123 Aulikki Sihvonen Kansallinen Kokoomus Savo-Karjalan vaalipiiri Kontiolahti
146 Sara Paavolainen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
25 Hanna Holma Suomen Keskusta Pirkanmaan vaalipiiri Kangasala
90 Elsi Katainen Suomen Keskusta Savo-Karjalan vaalipiiri Pielavesi
119 Pirjo Mäki Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Satakunnan vaalipiiri Pori
112 Jere Kolehmainen Itsenäisyyspuolue Vaasan vaalipiiri Vaasa
14 Riku Kortejärvi Suomen Työväenpuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Salo
280 Jukka Mölsä Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
35 Maarit Heikkinen Kansallinen Kokoomus Keski-Suomen vaalipiiri Laukaa
63 Sari Sarkomaa Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
5 Rita Dahl Suomen Kommunistinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
68 Jari Myllykoski Vasemmistoliitto Satakunnan vaalipiiri Nakkila
114 Irene Auer Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
17 Susanna Kisner Vihreä Liitto Oulun vaalipiiri Oulu
89 Ozan Yanar Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
119 Tero Kokko Perussuomalaiset Oulun vaalipiiri Kuusamo
97 Mauri Perä Suomen Kommunistinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Vantaa
123 Tuomo Lehtinen Itsenäisyyspuolue Keski-Suomen vaalipiiri Multia
70 Sari Essayah Suomen Kristillisdemokraatit Savo-Karjalan vaalipiiri Lapinlahti
81 Pirkko Ruohonen-Lerner Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Porvoo
19 Eero Aho Kansallinen Kokoomus Kaakkois-Suomen vaalipiiri Mikkeli
23 Markus Mustajärvi Vasemmistoliitto Lapin vaalipiiri Savukoski
45 Petri Partanen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Vaasan vaalipiiri Kokkola
196 Paavo Närvänen Sitoutumattomat Pirkanmaan vaalipiiri Pirkkala
158 Rene Hursti Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
42 Pirita Nenonen Perussuomalaiset Lapin vaalipiiri Rovaniemi
85 Lena Wiksten Itsenäisyyspuolue Satakunnan vaalipiiri Pori
230 Matti Orava Suomen Työväenpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
127 Toni Salomäki Piraattipuolue Satakunnan vaalipiiri Kokemäki
9 Anniina Peltola Suomen Keskusta Kaakkois-Suomen vaalipiiri Iitti
3 Eero Bogdanoff Perussuomalaiset Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
11 Toivo Tonta Piraattipuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
78 Jouni Backman Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Savonlinna
55 Ulla Huittinen Suomen Keskusta Varsinais-Suomen vaalipiiri Salo
51 Kari Tiusanen Suomen Kristillisdemokraatit Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
45 Olli Sjöholm Suomen Kristillisdemokraatit Satakunnan vaalipiiri Siikainen
299 Anna Helin Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Mäntsälä
76 Kirsi Mäkilaine Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
29 Inkeri Yritys Vasemmistoliitto Lapin vaalipiiri Kittilä
135 Hanna Holopainen Vihreä Liitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Lappeenranta
53 Olavi Ala-Nissilä Suomen Keskusta Varsinais-Suomen vaalipiiri Loimaa
19 Liisa Viivi Marjukka Kuparinen Vihreä Liitto Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
67 Ben Zyskowicz Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
160 Nuutti Hyttinen Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
105 Paula Risikko Kansallinen Kokoomus Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
62 Tapio Furuholm Vasemmistoliitto Satakunnan vaalipiiri Pori
43 Jorma Mäkiranta Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Vaasan vaalipiiri Alavus
178 Tuula Komsi Muutos 2011 Helsingin vaalipiiri Kangasala
161 Riitta Gyllenbögel Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
234 Esa Salomaa Suomen Työväenpuolue Helsingin vaalipiiri Sandviken, Ruotsi
2 Onni Haapala Suomen Kristillisdemokraatit Keski-Suomen vaalipiiri Keuruu
95 Teemu Hokkanen Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Espoo
134 Li Andersson Vasemmistoliitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
258 Antti Lindtman Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
113 Jouko Miettinen Itsenäisyyspuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
251 Jaakko Ruusulampi Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Tuusula
86 Ville Tavio Perussuomalaiset Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
21 Jussi Honka Kansallinen Kokoomus Kaakkois-Suomen vaalipiiri Imatra
148 Tomi Sevander Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
95 Peter Björklöf Suomen Kommunistinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Raasepori
146 Jari Suominen Vasemmistoliitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
69 Marko Katajamaa Kansallinen Kokoomus Lapin vaalipiiri Inari
38 Terho Korpikoski Perussuomalaiset Lapin vaalipiiri Simo
147 Jarmo Knuutila Kommunistinen Työväenpuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Taipalsaari
93 Hannu Harri Itsenäisyyspuolue Lapin vaalipiiri Kemi
85 Rauli-Jan Albert Suomen Keskusta Savo-Karjalan vaalipiiri Valtimo
127 Ezzeddin R Farag Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
92 Tupuna Kangas-Männistö Kansallinen Kokoomus Satakunnan vaalipiiri Eura
223 Midiya Zahir Hatam Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Raasepori
14 Kimmo Tiilikainen Suomen Keskusta Kaakkois-Suomen vaalipiiri Ruokolahti
89 Jarkko Wallenius Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Järvenpää
105 Björn Månsson Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
77 Tarja Filatov Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Hämeen vaalipiiri Hämeenlinna
135 Katja Hänninen Vasemmistoliitto Oulun vaalipiiri Raahe
139 Tatjaana Huhtala Vasemmistoliitto Pirkanmaan vaalipiiri Ruovesi
75 Kurt Malmberg Ruotsalainen kansanpuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
34 Oili Harjula Muutos 2011 Lapin vaalipiiri Kemijärvi
131 Sami Savio Perussuomalaiset Pirkanmaan vaalipiiri Ylöjärvi
223 Juho Haavisto Suomen Työväenpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
114 Johannes Koskinen Suomen Kristillisdemokraatit Hämeen vaalipiiri Asikkala
93 Mari Kaunistola Kansallinen Kokoomus Satakunnan vaalipiiri Pori
45 Anna Vuorjoki Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
27 Mikko Vartiainen Kommunistinen Työväenpuolue Oulun vaalipiiri Porvoo
379 Nina Naskali Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Hyvinkää
100 Pirkko Jartti Kansallinen Kokoomus Pirkanmaan vaalipiiri Pirkkala
76 Eliisa Panttila Perussuomalaiset Vaasan vaalipiiri Teuva
48 Eeva-Maria Tuominen Perussuomalaiset Hämeen vaalipiiri Janakkala
61 Pirkko Valtanen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Oulun vaalipiiri Raahe
86 Kaisa Lepola Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Hämeen vaalipiiri Forssa
157 Olli-Pekka Wallin Piraattipuolue Oulun vaalipiiri Oulu
144 Tuukka Pääkkönen Vasemmistoliitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
141 Reima Kuukka Vihreä Liitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
116 Krista Kiuru Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Satakunnan vaalipiiri Pori
346 Maria Oksanen Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
120 Jenni Vilen Perussuomalaiset Kaakkois-Suomen vaalipiiri Iitti
69 Marja-Leena Sallinen Vasemmistoliitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Savonlinna
107 Tanja Hartonen-Pulkka Perussuomalaiset Kaakkois-Suomen vaalipiiri Mäntyharju
39 Edward Krogius Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Espoo
109 Joel Linnainmäki Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
24 Heikki Leisti Vasemmistoliitto Hämeen vaalipiiri Hartola
25 Ossi Nikula Kansallinen Kokoomus Varsinais-Suomen vaalipiiri Uusikaupunki
71 Arto Luukkanen Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Järvenpää
154 Miikael Jalonen Suomen Kommunistinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
125 Mikko Vapa Itsenäisyyspuolue Keski-Suomen vaalipiiri Keminmaa
101 Marko Vapa Itsenäisyyspuolue Lapin vaalipiiri Keminmaa
268 Ville Punto Sitoutumattomat Helsingin vaalipiiri Helsinki
35 Toni Vanhala Kansallinen Kokoomus Kaakkois-Suomen vaalipiiri Pyhtää
156 Jari Ronkainen Piraattipuolue Oulun vaalipiiri Oulu
103 Tomi Simola Piraattipuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
110 Emma Tcheng Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
118 Merja Hermonen Vihreä Liitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Lieto
106 Juha Sjöholm Vihreä Liitto Satakunnan vaalipiiri Pori
137 Antti Saarelainen Vasemmistoliitto Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
14 Arjo Suonperä Suomen Kommunistinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
224 Paavo Heikkinen Suomen Työväenpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
2 Juha Haapaniemi Muutos 2011 Satakunnan vaalipiiri Harjavalta
140 Ritva Väyrynen Vasemmistoliitto Savo-Karjalan vaalipiiri Juuka
163 Oula Hyrske Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Järvenpää
127 Ilkka Hänninen Vihreä Liitto Vaasan vaalipiiri Kokkola
30 Tuomas Telkkä Kansallinen Kokoomus Kaakkois-Suomen vaalipiiri Lappeenranta
2 Seija Hiltunen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Lapin vaalipiiri Rovaniemi
187 Kari Uotila Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Espoo
136 Eppu Saarela Vihreä Liitto Vaasan vaalipiiri Helsinki
52 Satu Koskinen Suomen Keskusta Keski-Suomen vaalipiiri Karstula
117 Ismo Portin Suomen Kristillisdemokraatit Hämeen vaalipiiri Riihimäki
4 Vilho Juntunen Suomen Kommunistinen Puolue Oulun vaalipiiri Kajaani
5 Tarmo Turunen Muutos 2011 Hämeen vaalipiiri Loppi
135 Henna Rantasaari Vihreä Liitto Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
20 Immanuel Grönlund Vasemmistoliitto Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
108 Petri Vallinsalo Vihreä Liitto Satakunnan vaalipiiri Pori
162 Tanja Hautakangas Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
366 Teemu Kelkka Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Espoo
6 Kimmo Kivelä Perussuomalaiset Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
256 Joonas Mäkinen Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
261 Mira Salmela Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
80 Tuomas Rantanen Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
237 Martti Häkkinen Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
138 Matti Semi Vasemmistoliitto Savo-Karjalan vaalipiiri Varkaus
87 Ville Auvinen Suomen Kristillisdemokraatit Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
99 Jaana Shelby Suomen Kristillisdemokraatit Varsinais-Suomen vaalipiiri Kaarina
15 Pekka Tiitinen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Lapin vaalipiiri Kemi
6 Juha Kaartinen Piraattipuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
74 Ari-Pekka Haapanen Perussuomalaiset Varsinais-Suomen vaalipiiri Aura
98 Eero Reijonen Suomen Keskusta Savo-Karjalan vaalipiiri Liperi
112 Mari-Leena Talvitie Kansallinen Kokoomus Oulun vaalipiiri Oulu
119 Tiina Elovaara Perussuomalaiset Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
80 Robert Brantberg Ruotsalainen kansanpuolue Oulun vaalipiiri Oulu
142 Janne Paalijärvi Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
108 Katja Luojus Kansallinen Kokoomus Pirkanmaan vaalipiiri Ylöjärvi
229 Anneli Pennanen Kommunistinen Työväenpuolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
219 Veronica Rehn-Kivi Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Kauniainen
80 Jukka Kärnä Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Imatra
112 Seppo Parkkila Kansallinen Kokoomus Pirkanmaan vaalipiiri Vesilahti
120 Heikki Ketoharju Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
35 Sophia Leppä Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
66 Väinö Pietikäinen Suomen Työväenpuolue Vaasan vaalipiiri Vaasa
270 Yakup Yilmaz Sitoutumattomat Helsingin vaalipiiri Helsinki
66 Timo Mykrä Vasemmistoliitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Imatra
58 Riina Puusaari Vihreä Liitto Hämeen vaalipiiri Lahti
51 Janne Suuronen Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Espoo
97 Veijo Kare Itsenäisyyspuolue Hämeen vaalipiiri Sysmä
59 Anna-Liisa Punto Suomen Kristillisdemokraatit Vaasan vaalipiiri Vaasa
291 Anette Karlsson Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
131 Jani Mäkinen Vihreä Liitto Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
12 Janne Uotila Piraattipuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
41 Mikael Palola Kansallinen Kokoomus Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
102 Andte Gaup-Juuso Ruotsalainen kansanpuolue Lapin vaalipiiri Enontekiö
63 Niilo Keränen Suomen Keskusta Oulun vaalipiiri Taivalkoski
257 Markus Vuoristo Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
145 Katja Kotalampi Vasemmistoliitto Pirkanmaan vaalipiiri Virrat
73 Julius Sarisalmi Itsenäisyyspuolue Pirkanmaan vaalipiiri Sastamala
38 Marika Hiltunen Suomen Kristillisdemokraatit Satakunnan vaalipiiri Pori
22 Antti Holopainen Vasemmistoliitto Hämeen vaalipiiri Lahti
293 Jukka Ahlgren Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Tuusula
150 Tapio Nyysti Suomen Keskusta Vaasan vaalipiiri Laihia
88 Katri Fältberg Suomen Kristillisdemokraatit Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
23 Jenni Pitko Vihreä Liitto Oulun vaalipiiri Oulu
137 Julius Karlsson Vasemmistoliitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Parainen
156 Ulla-Maria Åstrand Suomen Keskusta Vaasan vaalipiiri Kruunupyy
345 Johnny Loikkanen Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Porvoo
144 Auri Niskanen Vasemmistoliitto Oulun vaalipiiri Kärsämäki
102 Jari Viherlampi Suomen Kristillisdemokraatit Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
20 Olli Rehn Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Helsinki
97 Esa Pokka Itsenäisyyspuolue Lapin vaalipiiri Pelkosenniemi
164 Helena Kantola Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
29 Paula Inkeri Vehkomäki Vihreä Liitto Keski-Suomen vaalipiiri Keuruu
198 Thomas Blomqvist Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Raasepori
139 Hannu Mäkäräinen Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Inkoo
49 Sanna Marin Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
60 Olli Krannila Kommunistinen Työväenpuolue Satakunnan vaalipiiri Eura
95 Marko Heinonen Kansallinen Kokoomus Vaasan vaalipiiri Vaasa
128 Ritva Sorvali Suomen Kommunistinen Puolue Hämeen vaalipiiri Lahti
10 Kristiina Hämäläinen Kansallinen Kokoomus Hämeen vaalipiiri Hollola
56 Ari-Pekka Pasanen Muutos 2011 Kaakkois-Suomen vaalipiiri Savonlinna
113 Suvi Merikukka Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
12 Anne Majuri Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Helsinki
182 Riika Raunisalo Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Hyvinkää
165 Jari Jääskeläinen Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
332 Sami Parkkonen Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
96 Pentti Kataja Suomen Kommunistinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Orimattila
41 Ilkka Kantola Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
53 Raimo Piirainen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Oulun vaalipiiri Kajaani
140 Juhana Nerve Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Ylöjärvi
79 Henry Määttä Suomen Kristillisdemokraatit Savo-Karjalan vaalipiiri Nurmes
103 Håkan Westergård Suomen Kristillisdemokraatit Varsinais-Suomen vaalipiiri Parainen
112 Anne Help Kansallinen Kokoomus Savo-Karjalan vaalipiiri Kiuruvesi
35 Hannu Uusihonko Suomen Keskusta Satakunnan vaalipiiri Honkajoki
11 Laura Huhtasaari Perussuomalaiset Satakunnan vaalipiiri Pori
88 Anna-Kristiina Mikkonen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Savonlinna
63 Eeva Mustonen Suomen Kommunistinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Iisalmi
246 Pipsa Grön Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
124 Lea Mäkipää Perussuomalaiset Pirkanmaan vaalipiiri Kihniö
74 Arto Ojala Kansallinen Kokoomus Lapin vaalipiiri Kemijärvi
88 Hanna Huttunen Suomen Keskusta Savo-Karjalan vaalipiiri Outokumpu
36 Nelli Baran Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
16 Tuomo Riihilahti Kansallinen Kokoomus Hämeen vaalipiiri Asikkala
46 Pasi Kivelä Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Vesilahti
149 Viola Heistonen Suomen Työväenpuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Imatra
357 Tarja Edry Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Järvenpää
117 Roda Hassan Vihreä Liitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
176 Pia Lohikoski Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Kerava
2 Markku Heikkilä Suomen Keskusta Kaakkois-Suomen vaalipiiri Lappeenranta
18 Ismo Läntinen Perussuomalaiset Satakunnan vaalipiiri Pori
67 Keijo Uusiprosi Suomen Työväenpuolue Vaasan vaalipiiri Kauhajoki
27 Ilpo Haaja Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
192 Kaarina Kuisma Sitoutumattomat Pirkanmaan vaalipiiri Nokia
237 Riitta Vainionpää Suomen Työväenpuolue Helsingin vaalipiiri Botkyrka, Ruotsi
29 Veronika Honkasalo Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
55 Samuli Mattila Suomen Keskusta Keski-Suomen vaalipiiri Uurainen
106 Heikki Suomalainen Kommunistinen Työväenpuolue Lapin vaalipiiri Rovaniemi
243 Joonas Kärnä Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Espoo
217 Klemetti Näkkäläjärvi Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Enontekiö
110 Kai Jentala Vihreä Liitto Lapin vaalipiiri Inari
78 Osmo Eerik Ryhänen Kommunistinen Työväenpuolue Pirkanmaan vaalipiiri Akaa
159 Arto Hämäläinen Itsenäisyyspuolue Oulun vaalipiiri Kempele
59 Mika Byman Vasemmistoliitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
68 Petri S. J. Lehtinen Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Kauniainen
76 Sara Tuisku Kansallinen Kokoomus Lapin vaalipiiri Rovaniemi
178 Mervi Grönfors Suomen Kommunistinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
39 Maiju Hölsä Suomen Kristillisdemokraatit Kaakkois-Suomen vaalipiiri Savitaipale
57 Marja-Leena Kulppi-Vartiainen Suomen Kommunistinen Puolue Lapin vaalipiiri Rovaniemi
148 Sonja Nyman Kommunistinen Työväenpuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Imatra
63 Kauko Turunen Suomen Kristillisdemokraatit Vaasan vaalipiiri Parkano
137 Peter Lönnberg Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Raasepori
56 Jorma Vänskä Muutos 2011 Savo-Karjalan vaalipiiri Keitele
102 Ahti Järvinen Vasemmistoliitto Keski-Suomen vaalipiiri Laukaa
71 Suvi Silvala Vasemmistoliitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
68 Aleksi Hernesniemi Perussuomalaiset Vaasan vaalipiiri Kannus
29 Pilvi Kärkelä Suomen Keskusta Pirkanmaan vaalipiiri Kihniö
125 Aarno Kaikko Itsenäisyyspuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Lappeenranta
115 Marko Iltanen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Satakunnan vaalipiiri Rauma
87 Petteri Salmijärvi Suomen Keskusta Lapin vaalipiiri Salla
368 Katariina Kemppainen Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Espoo
133 Matti Matikainen Vasemmistoliitto Savo-Karjalan vaalipiiri Rautavaara
50 Tuula Vepsäläinen Suomen Kristillisdemokraatit Satakunnan vaalipiiri Nakkila
2 Kimmo Koljonen Muutos 2011 Hämeen vaalipiiri Lahti
27 Johannes Haapalainen Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Nurmijärvi
100 Anu Vehviläinen Suomen Keskusta Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
33 Saara Turkka Kansallinen Kokoomus Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
129 Pasi Korhonen Itsenäisyyspuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
42 Jukka Gustafsson Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
82 Eeva-Maria Maijala Suomen Keskusta Lapin vaalipiiri Savukoski
282 Tessa Olin Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
159 Nina Huru Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
36 Sointu Harju Suomen Kristillisdemokraatit Oulun vaalipiiri Sievi
70 Sini Savolainen Vasemmistoliitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Mikkeli
42 Matti Mustajärvi Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Vaasan vaalipiiri Kaustinen
111 Tiina Suutari Kansallinen Kokoomus Oulun vaalipiiri Oulu
31 Mikko Merikivi Muutos 2011 Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
78 Mirja Vehkaperä Suomen Keskusta Oulun vaalipiiri Oulu
126 Pauli Pietilä Suomen Kommunistinen Puolue Hämeen vaalipiiri Lahti
172 Markku Saarikangas Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Espoo
18 Minna Kaarina Kilpala Vihreä Liitto Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
36 Mikko Pietarinen Piraattipuolue Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
23 Harri Bollström Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Espoo
14 Sari Niinistö Kansallinen Kokoomus Hämeen vaalipiiri Lahti
117 Tarja Omenainen Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Vihti
106 Petri Salo Kansallinen Kokoomus Vaasan vaalipiiri Kauhava
118 Pekka Nyman Vihreä Liitto Lapin vaalipiiri Pelkosenniemi
99 Markku Rossi Suomen Keskusta Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
109 Janne Räisänen Vasemmistoliitto Keski-Suomen vaalipiiri Petäjävesi
5 Kirsi Karttunen Suomen Kommunistinen Puolue Oulun vaalipiiri Ylivieska
40 Sami (Frank) Muttilainen Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
111 Sonja Falk Suomen Kristillisdemokraatit Hämeen vaalipiiri Lahti
6 Jonas Kettunen Suomen Kommunistinen Puolue Oulun vaalipiiri Kajaani
39 Anne Louhelainen Perussuomalaiset Hämeen vaalipiiri Hollola
49 Pentti J. Rönkkö Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Kerava
122 Juha Liukkonen Perussuomalaiset Oulun vaalipiiri Ylivieska
150 Ari-Matti Autio Piraattipuolue Oulun vaalipiiri Kärsämäki
55 Mari Monto Vihreä Liitto Hämeen vaalipiiri Hattula
114 Jorma Kuistio Vihreä Liitto Lapin vaalipiiri Rovaniemi
75 Taisto Miettinen Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Kauniainen
45 Ari Marjeta Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Lieksa
71 Eeva-Maria Parkkinen Suomen Keskusta Oulun vaalipiiri Oulu
14 Jani Sukuvaara Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Lapin vaalipiiri Sodankylä
15 Leena Rauhala Suomen Kristillisdemokraatit Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
180 Markku Penttilä Muutos 2011 Helsingin vaalipiiri Helsinki
365 Ilmari Kekkonen Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
121 Tommi Raunela Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Satakunnan vaalipiiri Pori
47 Ari Paloheimo Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Inkoo
133 Anni Wallenius Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
67 Mikko Ollikainen Vasemmistoliitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Hirvensalmi
47 Markus Törmä Perussuomalaiset Lapin vaalipiiri Tornio
92 Miko Viita-Aho Piraattipuolue Vaasan vaalipiiri Lappajärvi
117 Tero Ahlqvist Perussuomalaiset Pirkanmaan vaalipiiri Pälkäne
28 Auli Happonen Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Espoo
132 Olli Kopakkala Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
51 Maria Hanhisalo Suomen Kristillisdemokraatit Vaasan vaalipiiri Lappajärvi
260 Maria Guzenina Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
245 Mitol Berschewsky Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Vantaa
75 Eila Toikka Kansallinen Kokoomus Lapin vaalipiiri Kemi
209 Christel Liljeström Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Sipoo
123 Niko Porjo Vihreä Liitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Kaarina
69 Kenneth Sundberg Suomen Keskusta Varsinais-Suomen vaalipiiri Aura
90 Riikka Kaikkonen Suomen Kommunistinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
37 Kirsi Kandolin Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Vaasan vaalipiiri Kurikka
62 Marianne Maksniemi Suomen Kommunistinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
102 Sirpa (Siru) Kauppinen Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
92 Tatu Chanth Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Porvoo
91 Vesa Kiertokari Suomen Kristillisdemokraatit Varsinais-Suomen vaalipiiri Uusikaupunki
10 Timo Latikka Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Helsinki
110 Tiia Lintula Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Järvenpää
43 Markku Vihanto Suomen Kristillisdemokraatit Oulun vaalipiiri Sotkamo
106 Leena Kostiainen Kansallinen Kokoomus Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
54 Pertti Lehtomäki Suomen Keskusta Keski-Suomen vaalipiiri Multia
111 Joakim (Jocke) Lybeck Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Porvoo
75 Juha Sipilä Suomen Keskusta Oulun vaalipiiri Kempele
239 Erik Andrei Järvi Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
32 Riitta Saarinen Vasemmistoliitto Hämeen vaalipiiri Asikkala
59 Tapani Ruokanen Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
142 Petra Laitinen Vihreä Liitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kangasniemi
105 Airi Aalto Perussuomalaiset Kaakkois-Suomen vaalipiiri Imatra
35 Leena Askeli Suomen Kristillisdemokraatit Oulun vaalipiiri Kempele
266 Emmi Mäkinen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Järvenpää
89 Heli Viiri Suomen Keskusta Lapin vaalipiiri Rovaniemi
135 Lauri Aronen Vasemmistoliitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Uusikaupunki
204 Elie el-Khouri Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Helsinki
40 Timo Haverinen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Iisalmi
232 Alla Bergh Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Kerava
73 Ilpo Haalisto Perussuomalaiset Varsinais-Suomen vaalipiiri Nousiainen
40 Otto Mantere Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Vaasan vaalipiiri Ilmajoki
68 Alviina Alametsä Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
328 Jan Finskas Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
97 Janne Heikkinen Kansallinen Kokoomus Oulun vaalipiiri Kempele
86 Hannakaisa Heikkinen Suomen Keskusta Savo-Karjalan vaalipiiri Kiuruvesi
82 Erkki Valtamäki Perussuomalaiset Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
10 Kristiina Heinonen Perussuomalaiset Satakunnan vaalipiiri Ulvila
30 Mikko Jokio Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
31 Otso Kantokorpi Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
61 Jukka Davidsson Itsenäisyyspuolue Pirkanmaan vaalipiiri Pälkäne
81 Markus Lohi Suomen Keskusta Lapin vaalipiiri Rovaniemi
12 Eero Sistonen Suomen Keskusta Kaakkois-Suomen vaalipiiri Rantasalmi
16 Touko Juhani Aalto Vihreä Liitto Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
103 Juho Kautto Vasemmistoliitto Keski-Suomen vaalipiiri Järvenpää
47 Mika Tervakangas Suomen Kristillisdemokraatit Satakunnan vaalipiiri Kankaanpää
21 Laura Katariina Mansikkamäki Vihreä Liitto Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
87 Juha Päiväniemi Kommunistinen Työväenpuolue Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
72 Mari Holopainen Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
88 Janne Seurujärvi Suomen Keskusta Lapin vaalipiiri Inari
54 Reima Kultalahti Muutos 2011 Savo-Karjalan vaalipiiri Rautalampi
142 Jape Lovén Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
112 Miikka Keränen Vihreä Liitto Lapin vaalipiiri Rovaniemi
45 Mika Maaskola Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
166 Voitto Suominen Kommunistinen Työväenpuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Salo
99 Mikael Ropo Kansallinen Kokoomus Satakunnan vaalipiiri Pori
148 Anneli Lehtonen Vasemmistoliitto Pirkanmaan vaalipiiri Nokia
144 Jari Pylväinen Vihreä Liitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Savonlinna
42 Kai Similä Suomen Kristillisdemokraatit Oulun vaalipiiri Kempele
49 Mikko Haapala Vihreä Liitto Hämeen vaalipiiri Lahti
22 Simo Riuttamäki Perussuomalaiset Satakunnan vaalipiiri Huittinen
26 Jukka Kopra Kansallinen Kokoomus Kaakkois-Suomen vaalipiiri Lappeenranta
232 Ville Rahikainen Suomen Työväenpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
242 Samuel Kielosto Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Raasepori
18 Taru Päivike Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Helsinki
57 Johanna Jurva Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Hollola
43 Jari Ronkainen Perussuomalaiset Hämeen vaalipiiri Hollola
93 Markus Drake Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Bryssel, Belgia
157 Juuso Aromaa Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Hyvinkää
54 Teemu Lavikka Muutos 2011 Kaakkois-Suomen vaalipiiri Lappeenranta
80 Veera Ruoho Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Espoo
96 Jukka Paakki Itsenäisyyspuolue Lapin vaalipiiri Rovaniemi
4 Niina Hietalahti Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Helsinki
62 Pekka Myllymäki Suomen Keskusta Varsinais-Suomen vaalipiiri Mynämäki
16 Tommi Laitila Perussuomalaiset Satakunnan vaalipiiri Honkajoki
17 Markus Uutela Suomen Työväenpuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
4 Marja-Leena Gröhn Perussuomalaiset Savo-Karjalan vaalipiiri Liperi
81 Juha Manni Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Karstula
58 Juha Parviainen Suomen Työväenpuolue Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
16 Marlén Timonen Ruotsalainen kansanpuolue Vaasan vaalipiiri Kokkola
116 Paula Nordström Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Lohja
79 Sanna Leivonen Perussuomalaiset Varsinais-Suomen vaalipiiri Salo
12 Mia Puolimatka Suomen Kristillisdemokraatit Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
82 Teemu Lindroos Piraattipuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
94 Outi Kontio Kansallinen Kokoomus Satakunnan vaalipiiri Huittinen
47 Joel Harkimo Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
93 Aarne Tuomaala Kommunistinen Työväenpuolue Hämeen vaalipiiri Forssa
24 Seija Bucktman Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Kauniainen
42 Antero Laukkanen Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Espoo
140 Jukka Kärkkäinen Vasemmistoliitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
145 Esko Lehtimäki Suomen Keskusta Vaasan vaalipiiri Teuva
35 Steven Frostdahl Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Vaasan vaalipiiri Uusikaarlepyy
121 Tuomas Salo Suomen Kristillisdemokraatit Hämeen vaalipiiri Lahti
45 Sinuhe Wallinheimo Kansallinen Kokoomus Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
137 Matti Tuomaala Vihreä Liitto Vaasan vaalipiiri Vaasa
71 Tuomo Keinänen Suomen Kristillisdemokraatit Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
80 Arto Liikanen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Muurame
271 Jussi Kukkola Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Hyvinkää
150 Karita Toijonen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
203 Björn Heir Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Lohja
120 Pekka Ravi Kansallinen Kokoomus Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
199 Susan Virkkala Itsenäisyyspuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
8 Heikki Kurttila Suomen Kommunistinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
128 Kari Tykkyläinen Perussuomalaiset Oulun vaalipiiri Pudasjärvi
26 Juhani Nummentalo Kansallinen Kokoomus Varsinais-Suomen vaalipiiri Salo
26 Kalle Kiili Suomen Keskusta Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
216 Mikaela Nylander Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Porvoo
32 Kaarina Järvenpää Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Espoo
81 Anneli Kiljunen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Lappeenranta
261 Kimmo Kiljunen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
91 Pauli Järvenpää Kansallinen Kokoomus Satakunnan vaalipiiri Helsinki
241 Jouni Kaskiharju Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Karkkila
91 Mikko Mäkinen Ruotsalainen kansanpuolue Oulun vaalipiiri Oulu
19 Satu Sipilä Suomen Kristillisdemokraatit Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
30 Anne Roponen Vihreä Liitto Savo-Karjalan vaalipiiri Iisalmi
82 Timo Hirvelä Ruotsalainen kansanpuolue Oulun vaalipiiri Oulu
87 Marja-Leena Alho Kansallinen Kokoomus Satakunnan vaalipiiri Rauma
126 Pekka Valkonen Itsenäisyyspuolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
86 Janne Nerve Piraattipuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
116 Jukka Pöyry Perussuomalaiset Kaakkois-Suomen vaalipiiri Mikkeli
26 Vesa Puuronen Vasemmistoliitto Lapin vaalipiiri Rovaniemi
127 Mikko Nurmo Perussuomalaiset Pirkanmaan vaalipiiri Valkeakoski
100 Hannu Juntunen Kansallinen Kokoomus Oulun vaalipiiri Kajaani
306 Mia Laiho Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Espoo
43 Kirsi Pihlaja Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
81 Maria Tolppanen Perussuomalaiset Vaasan vaalipiiri Vaasa
372 Jyrki Kosonen Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Mäntsälä
41 Ester Laato Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Espoo
152 Erkki Tuomioja Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
129 Sakari Puisto Perussuomalaiset Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
75 Kaarina Suhonen Suomen Keskusta Hämeen vaalipiiri Lahti
102 Riitta Tuutti-Kyrölä Itsenäisyyspuolue Hämeen vaalipiiri Janakkala
7 Titta Andersson-Bohren Kansallinen Kokoomus Hämeen vaalipiiri Riihimäki
152 Hermanni Kinnunen Piraattipuolue Oulun vaalipiiri Oulu
296 Elias Erämaja Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Loviisa
101 Veronica Hertzberg Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
33 Marko Heikkuri Muutos 2011 Lapin vaalipiiri Kemi
13 Aatu Sorvari Suomen Kommunistinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Lohja
38 Janina Lepistö Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Vaasan vaalipiiri Vaasa
57 Lauri Oinonen Suomen Keskusta Keski-Suomen vaalipiiri Keuruu