EHDOKASHAKU
Vaalinumero Nimi Puolue Vaalipiiri Kunta
148 Juha Mieto Suomen Keskusta Vaasan vaalipiiri Kurikka
93 Juho Salo Piraattipuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
273 Susanna Bruun Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
45 Sinuhe Wallinheimo Kansallinen Kokoomus Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
158 Martti Leppänen Suomen Kommunistinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
113 Suvi Merikukka Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
124 Lasse Mikkola Perussuomalaiset Oulun vaalipiiri Raahe
58 Tarja Bohm Vasemmistoliitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
16 Marlén Timonen Ruotsalainen kansanpuolue Vaasan vaalipiiri Kokkola
83 Pauliina Viitamies Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Mikkeli
69 Antti Partala Itsenäisyyspuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
21 Marianne Ostamo Perussuomalaiset Satakunnan vaalipiiri Pori
140 Johanna Laisaari Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
23 Markus Mustajärvi Vasemmistoliitto Lapin vaalipiiri Savukoski
147 Eveliina Tyyskänen Vasemmistoliitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Loimaa
68 Tuomo Juntikka Kansallinen Kokoomus Lapin vaalipiiri Tervola
81 Timo Mikkonen Itsenäisyyspuolue Satakunnan vaalipiiri Pomarkku
15 Minna Reijonen Perussuomalaiset Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
53 Pekka Majuri Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
91 Mikko Mäkinen Ruotsalainen kansanpuolue Oulun vaalipiiri Oulu
146 Kaisa Spies Vihreä Liitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
29 Marika Nykänen Kansallinen Kokoomus Kaakkois-Suomen vaalipiiri Pieksämäki
26 Krista Mikkonen Vihreä Liitto Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
61 Teuvo Hakkarainen Perussuomalaiset Keski-Suomen vaalipiiri Viitasaari
103 Anna Jungner-Nordgren Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
12 Kalle Jokinen Kansallinen Kokoomus Hämeen vaalipiiri Orimattila
85 Kimmo Tarke Perussuomalaiset Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
11 Jan-Henrik Merihonka Suomen Kristillisdemokraatit Keski-Suomen vaalipiiri Jämsä
172 Erkki Laukkanen Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Mäntsälä
37 Evelyn Hynynen Suomen Kristillisdemokraatit Oulun vaalipiiri Kajaani
235 Pentti Seppänen Suomen Työväenpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
89 Aino Kanniainen Suomen Keskusta Savo-Karjalan vaalipiiri Leppävirta
16 Anni Ahlakorpi Vasemmistoliitto Lapin vaalipiiri Utsjoki
93 Jari Pulkkinen Suomen Kristillisdemokraatit Varsinais-Suomen vaalipiiri Raisio
187 Kari Uotila Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Espoo
75 Jouni Suonsivu Itsenäisyyspuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
179 Pekka Hildén Suomen Kommunistinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
8 Kent Eriksson Sitoutumattomat Ahvenanmaan maakunnan vaalipiiri Föglö
104 Mika Väyrynen Piraattipuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
80 Jukka Kärnä Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Imatra
221 Björn Sundqvist Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Porvoo
188 Raimo Flink Sitoutumattomat Pirkanmaan vaalipiiri Pirkkala
247 Martti Munne Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Kerava
9 Esa Aalto Vihreä Liitto Oulun vaalipiiri Oulu
129 Sebastian Tynkkynen Perussuomalaiset Oulun vaalipiiri Oulu
5 Marika Hakola Suomen Kristillisdemokraatit Pirkanmaan vaalipiiri Virrat
184 Jari Hämäläinen Itsenäisyyspuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
141 Reima Kuukka Vihreä Liitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
61 Kari Tiilikkala Vihreä Liitto Hämeen vaalipiiri Jokioinen
92 Miguel López Sánchez Suomen Kommunistinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
61 Jani Kurvinen Suomen Keskusta Varsinais-Suomen vaalipiiri Somero
10 Kristiina Heinonen Perussuomalaiset Satakunnan vaalipiiri Ulvila
12 Janne Hakkarainen Vihreä Liitto Oulun vaalipiiri Oulu
88 Mikko Kaarlela Piraattipuolue Vaasan vaalipiiri Vaasa
58 Teija Muuraiskangas Suomen Kristillisdemokraatit Vaasan vaalipiiri Kokkola
128 Teemu Saikkonen Vihreä Liitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Sauvo
53 Heimo Huttunen Muutos 2011 Kaakkois-Suomen vaalipiiri Mikkeli
3 Timo Korhonen Muutos 2011 Hämeen vaalipiiri Lahti
20 Meri Johanna Lumela Vihreä Liitto Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
86 Ninni Taavitsainen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
121 Fredrik (Fredu) Sirviö Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Espoo
160 Tarja Puotsaari Suomen Kommunistinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Aura
175 Jouni Linden Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Lohja
108 Jarno Lappalainen Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Espoo
142 Janne Paalijärvi Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
59 Mauri Pekkarinen Suomen Keskusta Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
106 Petri Salo Kansallinen Kokoomus Vaasan vaalipiiri Kauhava
57 Kalevi Kallonen Suomen Keskusta Varsinais-Suomen vaalipiiri Kemiönsaari
216 Petteri Pietikäinen Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Sipoo
55 Ulla Huittinen Suomen Keskusta Varsinais-Suomen vaalipiiri Salo
132 Juha-Pekka Väisänen Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
107 Pasi Hentunen Itsenäisyyspuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Uusikaupunki
267 Jani Leinonen Sitoutumattomat Helsingin vaalipiiri Helsinki
115 Teuvo Turunen Itsenäisyyspuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
4 Janne Jussila Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Lapin vaalipiiri Kemijärvi
49 Tuulia Ikkelä-Koski Suomen Keskusta Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
141 Annika Lapintie Vasemmistoliitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
62 Marianne Maksniemi Suomen Kommunistinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
24 Seija Bucktman Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Kauniainen
84 Heikki Tamminen Perussuomalaiset Varsinais-Suomen vaalipiiri Salo
13 Aatu Sorvari Suomen Kommunistinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Lohja
76 Kirsikka Moring Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
218 Maria (Mia) Portin Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
78 Osmo Eerik Ryhänen Kommunistinen Työväenpuolue Pirkanmaan vaalipiiri Akaa
318 Ann-Mari Patshijew Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
57 Lauri Oinonen Suomen Keskusta Keski-Suomen vaalipiiri Keuruu
217 Klemetti Näkkäläjärvi Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Enontekiö
342 Mira Zarrouk Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
70 Mikko Saari Itsenäisyyspuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
43 Kyösti Kurvinen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Parainen
64 Daniel Sazonov Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
26 Paavo Arhinmäki Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
138 Matti Semi Vasemmistoliitto Savo-Karjalan vaalipiiri Varkaus
141 Annukka Isomaa Vasemmistoliitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
41 Mari Huohvanainen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
83 Iiro Silvander Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Kerava
19 Jan Backman Vasemmistoliitto Vaasan vaalipiiri Vaasa
151 Johanna Paloranta Suomen Keskusta Vaasan vaalipiiri Kokkola
100 Matias Heikola Vasemmistoliitto Keski-Suomen vaalipiiri Jämsä
114 Jarmo Nevalainen Itsenäisyyspuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
50 Anne Kalmari Suomen Keskusta Keski-Suomen vaalipiiri Kivijärvi
4 Antti Tulonen Muutos 2011 Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
163 Jaakko Mustakallio Vihreä Liitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
385 Seppo Särkiniemi Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Espoo
392 Tuulia Kärnä Köyhien Asialla Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
199 Susan Virkkala Itsenäisyyspuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
31 Jari Väli-Klemelä Muutos 2011 Oulun vaalipiiri Kalajoki
38 Susanna Koivula Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Mäntsälä
8 Timo Keskinen Suomen Kristillisdemokraatit Pirkanmaan vaalipiiri Kangasala
227 Larmo Lehtola Suomen Työväenpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
2 Indra Hinkkanen Muutos 2011 Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
90 Riikka Kaikkonen Suomen Kommunistinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
162 Tanja Hautakangas Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
26 Sirkka Timonen Vihreä Liitto Oulun vaalipiiri Oulu
86 Pekka Tuomola Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Järvenpää
76 Vilhelm Junnila Perussuomalaiset Varsinais-Suomen vaalipiiri Naantali
39 Jouko Lampela Perussuomalaiset Lapin vaalipiiri Rovaniemi
65 Peter Östman Suomen Kristillisdemokraatit Vaasan vaalipiiri Luoto
129 Senja Räsänen Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
124 Timo Virtala Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Lapinjärvi
360 Johannes Hirvaskoski Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
145 Matti Niemi Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
105 Maarit Pallari Vihreä Liitto Satakunnan vaalipiiri Pori
41 Kitti Kumpulainen Suomen Kristillisdemokraatit Satakunnan vaalipiiri Luvia
133 Paavo J. Heinonen Vasemmistoliitto Oulun vaalipiiri Oulu
129 Sakari Puisto Perussuomalaiset Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
44 Antti Salminen Perussuomalaiset Hämeen vaalipiiri Loppi
62 Jukka Kilpi Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Espoo
76 Janne Tervonen Itsenäisyyspuolue Pirkanmaan vaalipiiri Virrat
34 Marjo Mäkinen-Aakula Suomen Keskusta Pirkanmaan vaalipiiri Orivesi
259 Antti Rinne Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Mäntsälä
38 Matti Lintukorpi Perussuomalaiset Hämeen vaalipiiri Tammela
120 Tauno Vornanen Itsenäisyyspuolue Vaasan vaalipiiri Pietarsaari
115 Mari Nevalainen Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Espoo
103 Tony Hannukainen Piraattipuolue Hämeen vaalipiiri Lahti
369 Antti Kilpeläinen Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Pornainen
106 Outi Penttinen Kansallinen Kokoomus Oulun vaalipiiri Sotkamo
5 Rami Levonen Muutos 2011 Satakunnan vaalipiiri Harjavalta
263 Juha Virtanen Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
221 Tuulikki Tepora Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Helsinki
30 Taru Kankkonen Suomen Keskusta Satakunnan vaalipiiri Pori
66 Timo Kaunisto Suomen Keskusta Hämeen vaalipiiri Hämeenlinna
313 Outi Mäkelä Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Nurmijärvi
105 Tanja Koskinen Vasemmistoliitto Keski-Suomen vaalipiiri Äänekoski
91 Antti Kivelä Suomen Keskusta Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
112 Mari-Leena Talvitie Kansallinen Kokoomus Oulun vaalipiiri Oulu
125 Marika Uimaluoto Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Satakunnan vaalipiiri Merikarvia
194 Anni Salminen Itsenäisyyspuolue Helsingin vaalipiiri Vantaa
292 Michael Moberg Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Kirkkonummi
25 Tapio Huhtanen Suomen Keskusta Satakunnan vaalipiiri Pori
90 Jarkko Harjumaaskola Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Hamina
170 Marja Koskenalho Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Espoo
36 Joanna Juurakko Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
113 Jouko Miettinen Itsenäisyyspuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
234 Peter Fryckman Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
82 Leena Riittinen Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
372 Jyrki Kosonen Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Mäntsälä
118 Mirja Pöhö Suomen Kristillisdemokraatit Hämeen vaalipiiri Janakkala
199 Thomas Elfgren Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Sipoo
100 Anu Vehviläinen Suomen Keskusta Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
334 Mauri Nygård Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Kokkola
219 Veronica Rehn-Kivi Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Kauniainen
301 Atte Kaleva Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Espoo
17 Juhani Räsänen Suomen Kristillisdemokraatit Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
102 Milla Kynkäänniemi Kansallinen Kokoomus Oulun vaalipiiri Oulu
35 Juha Kaunismaa Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Hanko
258 Antti Lindtman Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
149 Johannes Yrttiaho Vasemmistoliitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
146 Jari Suominen Vasemmistoliitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
74 Mauno Vanhala Perussuomalaiset Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
103 Tiina Kudjoi Vihreä Liitto Satakunnan vaalipiiri Pori
29 Jorma Harju Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Hyvinkää
185 Petri Kauppinen Itsenäisyyspuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
6 Irma Hautala Suomen Kommunistinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
140 Juhana Nerve Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Ylöjärvi
27 Laila Koskela Suomen Keskusta Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
261 Kimmo Kiljunen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
210 Suvi Linjamaa Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Helsinki
24 Margo Sakari Saxberg Vihreä Liitto Keski-Suomen vaalipiiri Laukaa
85 Pekka M. Sinisalo Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Kirkkonummi
89 Pasi Karjalainen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Hämeen vaalipiiri Nastola
38 Terho Korpikoski Perussuomalaiset Lapin vaalipiiri Simo
202 Jari Valorinta Sitoutumattomat Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
94 Cecilia Ehrnrooth Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
9 Sirpa Kulin Perussuomalaiset Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
43 Hannu Järvinen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Akaa
159 Maija Kajan Vihreä Liitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
91 Roland Berg Itsenäisyyspuolue Lapin vaalipiiri Keminmaa
15 Tiina Sandberg Suomen Kommunistinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
133 Harri Kämäräinen Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Tuusula
35 Hannu Uusihonko Suomen Keskusta Satakunnan vaalipiiri Honkajoki
130 Kaarlo Lepistö Vihreä Liitto Vaasan vaalipiiri Vaasa
196 Paavo Närvänen Sitoutumattomat Pirkanmaan vaalipiiri Pirkkala
64 Tuomas Kettunen Suomen Keskusta Oulun vaalipiiri Kuhmo
76 Päivi Kähkönen Suomen Kristillisdemokraatit Savo-Karjalan vaalipiiri Juuka
127 Ezzeddin R Farag Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
98 Mika Ranta Itsenäisyyspuolue Lapin vaalipiiri Kemi
125 Laura Rantanen Vihreä Liitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
113 Mirva Heino Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Satakunnan vaalipiiri Pori
100 Kimmo Vepsä Kansallinen Kokoomus Satakunnan vaalipiiri Ulvila
18 Ismo Läntinen Perussuomalaiset Satakunnan vaalipiiri Pori
16 Tuomo Riihilahti Kansallinen Kokoomus Hämeen vaalipiiri Asikkala
21 Harri Hölttä Vihreä Liitto Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
251 Jaakko Ruusulampi Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Tuusula
278 Pasi Kanerva Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Pornainen
158 Joonas Dachinger Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Porvoo
2 Juha Haapaniemi Muutos 2011 Satakunnan vaalipiiri Harjavalta
154 Sinikka Vepsä Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
208 Nicholas Kujala Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
29 Jari Vanninen Muutos 2011 Oulun vaalipiiri Oulu
319 Ruut Sjöblom Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Tuusula
61 Hannu Ketoharju Suomen Kommunistinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Juuka
11 Merja Rehn Suomen Keskusta Kaakkois-Suomen vaalipiiri Mikkeli
324 Raija Vahasalo Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Kirkkonummi
45 Sari Halonen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Oulun vaalipiiri Oulu
11 Johanna Ojala-Niemelä Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Lapin vaalipiiri Rovaniemi
54 Tiina Tuomela Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
166 Pia Kopra Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
113 Ayman Al Amir Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
66 Henri Keinänen Itsenäisyyspuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
148 Anneli Lehtonen Vasemmistoliitto Pirkanmaan vaalipiiri Nokia
41 Henrik Nyholm Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
69 Outi Alanko-Kahiluoto Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
104 Susanna Koistinen Vasemmistoliitto Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
142 Rauno Kesseli Vasemmistoliitto Pirkanmaan vaalipiiri Ylöjärvi
157 Marko Ekqvist Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
124 Anssi Törmälä Kansallinen Kokoomus Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
142 Jape Lovén Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
34 Kim Berg Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Vaasan vaalipiiri Vaasa
143 Teemu Luoma-Aho Vasemmistoliitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
87 Juha Päiväniemi Kommunistinen Työväenpuolue Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
13 Abdirahim (Husu) Mohamed Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Helsinki
57 Osmo Häkkilä Kommunistinen Työväenpuolue Satakunnan vaalipiiri Siikainen
48 Merja Mäkisalo-Ropponen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
137 Kaarina Kailo Vasemmistoliitto Oulun vaalipiiri Oulu
43 Juha Suonperä Kansallinen Kokoomus Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
123 Aulikki Sihvonen Kansallinen Kokoomus Savo-Karjalan vaalipiiri Kontiolahti
165 Marko Kivelä Itsenäisyyspuolue Oulun vaalipiiri Kempele
249 Niko Rautanen Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Lohja
2 Sauli Ahvenjärvi Suomen Kristillisdemokraatit Pirkanmaan vaalipiiri Rauma
83 Leo Stranius Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
44 Eija Mertanen Suomen Kristillisdemokraatit Kaakkois-Suomen vaalipiiri Imatra
92 Silja Borgarsdóttir Sandelin Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
46 Pasi Kivelä Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Vesilahti
33 Saara Turkka Kansallinen Kokoomus Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
148 Sonja Nyman Kommunistinen Työväenpuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Imatra
46 Saku Nikkanen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Salo
135 Rauno Pikkarainen Vasemmistoliitto Savo-Karjalan vaalipiiri Kiuruvesi
24 Antti Knuuttila Vasemmistoliitto Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
83 Sirpa Suikkanen Suomen Kristillisdemokraatit Savo-Karjalan vaalipiiri Kitee
27 Petteri Orpo Kansallinen Kokoomus Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
138 Kimmo Klemola Vihreä Liitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Lappeenranta
56 Simon Elo Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Espoo
46 Marjut Ounila Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Nurmijärvi
127 Mikko Nurmo Perussuomalaiset Pirkanmaan vaalipiiri Valkeakoski
144 Tuukka Pääkkönen Vasemmistoliitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
50 Hilla Ryösö Suomen Kristillisdemokraatit Kaakkois-Suomen vaalipiiri Lappeenranta
45 Harri Tauriainen Perussuomalaiset Lapin vaalipiiri Kemi
35 Jaana Hannola Perussuomalaiset Lapin vaalipiiri Kemijärvi
70 Sini Savolainen Vasemmistoliitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Mikkeli
105 Björn Månsson Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
61 Laura Räty Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
130 Annika Aalto-Partanen Vihreä Liitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
44 Jukka Mäkinen Suomen Kristillisdemokraatit Satakunnan vaalipiiri Eura
106 Päivi Eskola Itsenäisyyspuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
347 Eero Tillanen Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Vihti
93 Sallamaarit Markkanen Suomen Keskusta Savo-Karjalan vaalipiiri Siilinjärvi
173 Olli Sademies Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
56 Jorma Vänskä Muutos 2011 Savo-Karjalan vaalipiiri Keitele
63 Niilo Keränen Suomen Keskusta Oulun vaalipiiri Taivalkoski
348 Jukka-Pekka Burtsov Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
37 Lasse Saikkonen Piraattipuolue Savo-Karjalan vaalipiiri Varkaus
150 Ari-Matti Autio Piraattipuolue Oulun vaalipiiri Kärsämäki
87 Maiju Tapiolinna Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Nurmijärvi
101 Marko Vapa Itsenäisyyspuolue Lapin vaalipiiri Keminmaa
134 Li Andersson Vasemmistoliitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
83 Prabhakaran Ranjith Kumar Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Hämeen vaalipiiri Hämeenlinna
47 Riitta Myller Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
78 Silvia Koski Perussuomalaiset Varsinais-Suomen vaalipiiri Sauvo
82 Erkki Valtamäki Perussuomalaiset Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
217 Remo Ronkainen Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Turku
64 Tapio Eerola Suomen Keskusta Hämeen vaalipiiri Janakkala
18 Jarmo Huhtala Vasemmistoliitto Lapin vaalipiiri Rovaniemi
84 Sirkku Hildén Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Hämeen vaalipiiri Lahti
134 Joni Orava Vasemmistoliitto Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
197 Elin Blomqvist Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Porvoo
18 Marja Vesterinen Suomen Kommunistinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
78 Hannu Oskala Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
10 Mika Flöjt Vihreä Liitto Oulun vaalipiiri Kuusamo
51 Ilkka Kemppainen Suomen Keskusta Keski-Suomen vaalipiiri Viitasaari
59 Mika Byman Vasemmistoliitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
42 Veijo Kilpeläinen Suomen Kristillisdemokraatit Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
40 Liisa Mariapori Perussuomalaiset Lapin vaalipiiri Rovaniemi
70 Matias Ojalehto Suomen Keskusta Oulun vaalipiiri Oulu
373 Jasi Kuokkanen Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
60 Wille Rydman Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
151 Ken Helenius Suomen Kommunistinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
21 Juho Satti Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Helsinki
120 Päivi Räsänen Suomen Kristillisdemokraatit Hämeen vaalipiiri Riihimäki
274 Mika Tallgren Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Karkkila
71 Arto Luukkanen Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Järvenpää
116 Olli Immonen Perussuomalaiset Oulun vaalipiiri Oulu
106 Leena Kostiainen Kansallinen Kokoomus Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
10 Asmo Maanselkä Suomen Kristillisdemokraatit Keski-Suomen vaalipiiri Helsinki
78 Jussi Mikkonen Suomen Kristillisdemokraatit Savo-Karjalan vaalipiiri Varkaus
4 Mats Löfström Sitoutumattomat Ahvenanmaan maakunnan vaalipiiri Eckerö
61 Hannu Rainesto Suomen Työväenpuolue Satakunnan vaalipiiri Eura
186 Veikko Tanskanen Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Siuntio
60 Toni Kallioinen Suomen Kommunistinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
57 Hanna Tainio Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
175 Antti Moisander Muutos 2011 Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
163 Kirsti Vuolo-Äärilä Suomen Kommunistinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
54 Arto Ahlakorpi Suomen Kommunistinen Puolue Lapin vaalipiiri Utsjoki
30 Anne Roponen Vihreä Liitto Savo-Karjalan vaalipiiri Iisalmi
53 Juho Kukkasmäki Ruotsalainen kansanpuolue Satakunnan vaalipiiri Jämijärvi
44 Kati-Erika Timperi Kansallinen Kokoomus Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
8 Ville Korkatti Suomen Kommunistinen Puolue Oulun vaalipiiri Kajaani
65 Veli-Matti Laitinen Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Vihti
109 Jouni Markkanen Kansallinen Kokoomus Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
60 Kimmo Rantanen Suomen Kristillisdemokraatit Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
15 Leena Rauhala Suomen Kristillisdemokraatit Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
93 Kaija Kollanus Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Pieksämäki
238 Valentina Jakimtchouk Kommunistinen Työväenpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
78 Katri Kulmuni Suomen Keskusta Lapin vaalipiiri Tornio
66 Anne Ruuskanen Suomen Kommunistinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
39 Marketta Juntunen Suomen Kristillisdemokraatit Satakunnan vaalipiiri Pori
73 Esa Valkonen Vasemmistoliitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Savonlinna
118 Esko Säntti Itsenäisyyspuolue Vaasan vaalipiiri Alavus
26 Kalle Kiili Suomen Keskusta Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
251 Karelia Jarva Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
49 Armi Rautavuori Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
141 Lasse Hautala Suomen Keskusta Vaasan vaalipiiri Kauhajoki
36 Liisa Ahonen Suomen Kristillisdemokraatit Kaakkois-Suomen vaalipiiri Mikkeli
68 Jari Myllykoski Vasemmistoliitto Satakunnan vaalipiiri Nakkila
84 Johanna Sumuvuori Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
229 Anneli Pennanen Kommunistinen Työväenpuolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
265 Sirkka-Liisa Kähärä Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
107 Jufo Peltomaa Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
32 Kaarina Järvenpää Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Espoo
239 Erik Andrei Järvi Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
48 Teuvo V. Riikonen Suomen Kristillisdemokraatit Kaakkois-Suomen vaalipiiri Savonlinna
79 Sanna Leivonen Perussuomalaiset Varsinais-Suomen vaalipiiri Salo
191 Helena Järviö Sitoutumattomat Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
37 Kirsi Kandolin Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Vaasan vaalipiiri Kurikka
153 Tuomo Puumala Suomen Keskusta Vaasan vaalipiiri Kokkola
96 Pentti Kataja Suomen Kommunistinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Orimattila
66 Annina Ruottu Suomen Keskusta Varsinais-Suomen vaalipiiri Lieto
59 Tapio Siirilä Suomen Kommunistinen Puolue Lapin vaalipiiri Kemi
33 Jouko Jääskeläinen Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
152 Virva-Mari Rask Vasemmistoliitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
53 Sami Hiltunen Piraattipuolue Lapin vaalipiiri Rovaniemi
99 Timo Juurikkala Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
111 Kirsi Parhankangas Kansallinen Kokoomus Pirkanmaan vaalipiiri Hämeenkyrö
65 Joni Kalliomäki Vasemmistoliitto Satakunnan vaalipiiri Pori
111 Raimo Kivipuro Itsenäisyyspuolue Vaasan vaalipiiri Kokkola
132 Saija Grün Vihreä Liitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Juva
42 Pirita Nenonen Perussuomalaiset Lapin vaalipiiri Rovaniemi
82 Timo Hirvelä Ruotsalainen kansanpuolue Oulun vaalipiiri Oulu
56 Tapio Siekkinen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Oulun vaalipiiri Muhos
37 Rami Lehto Perussuomalaiset Hämeen vaalipiiri Lahti
346 Maria Oksanen Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
33 Jukka Nuorala Muutos 2011 Oulun vaalipiiri Pyhäjärvi
24 Antti Häkkänen Kansallinen Kokoomus Kaakkois-Suomen vaalipiiri Mäntyharju
84 Tapio Hakala Suomen Kommunistinen Puolue Vaasan vaalipiiri Vaasa
287 Tommi Läntinen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
290 Maarit Feldt-Ranta Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Raasepori
175 Marika Sorja Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
7 Antti Pakkanen Suomen Keskusta Kaakkois-Suomen vaalipiiri Hamina
23 Lauri Kattelus Kansallinen Kokoomus Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
41 Ester Laato Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Espoo
90 Jyrki Kylmälä Ruotsalainen kansanpuolue Oulun vaalipiiri Oulu
101 Gleb Simanov Itsenäisyyspuolue Hämeen vaalipiiri Riihimäki
322 Kari Tolvanen Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Espoo
42 Lulu Ranne Perussuomalaiset Hämeen vaalipiiri Hämeenlinna
368 Katariina Kemppainen Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Espoo
19 Eero Aho Kansallinen Kokoomus Kaakkois-Suomen vaalipiiri Mikkeli
201 Niklas Grönroos Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Porvoo
136 Kirsti Puurunen Vasemmistoliitto Savo-Karjalan vaalipiiri Iisalmi
53 Joonas Könttä Suomen Keskusta Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
72 Petri Salminen Vasemmistoliitto Satakunnan vaalipiiri Eura
70 Pekka Haavisto Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
41 Mikael Palola Kansallinen Kokoomus Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
177 Risto Koivula Suomen Työväenpuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
102 Ville Ojala Kansallinen Kokoomus Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
197 Lasse Oksanen Sitoutumattomat Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
88 Juha Oksanen Piraattipuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
192 Ilmi Pantsari-Virta Itsenäisyyspuolue Helsingin vaalipiiri Järvenpää
277 Ranbir Sodhi Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
45 Ari Marjeta Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Lieksa
103 Juho Kautto Vasemmistoliitto Keski-Suomen vaalipiiri Järvenpää
71 Suvi Silvala Vasemmistoliitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
195 Otto Selehov Itsenäisyyspuolue Helsingin vaalipiiri Vantaa
53 Heimo Hokkanen Suomen Kristillisdemokraatit Vaasan vaalipiiri Vaasa
226 Arvo Juutilainen-Kelaranta Kommunistinen Työväenpuolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
95 Mark Stenbäck Piraattipuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
77 Marja-Liisa Riihimäki Perussuomalaiset Vaasan vaalipiiri Lapua
98 Charlotte (Lotte) Granberg-Haakana Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
34 Sirke Wikström Vasemmistoliitto Hämeen vaalipiiri Forssa
135 Hanna Holopainen Vihreä Liitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Lappeenranta
70 Satu Anttila Perussuomalaiset Varsinais-Suomen vaalipiiri Nousiainen
125 Laura Ala-Kokko Vihreä Liitto Vaasan vaalipiiri Vaasa
114 Harri Hermo Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Satakunnan vaalipiiri Pori
262 Joona Räsänen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Lohja
237 Martti Häkkinen Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
4 Anita Saarinen Muutos 2011 Hämeen vaalipiiri Padasjoki
116 Anne Bland Vihreä Liitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Huittinen
63 Heikki Autto Kansallinen Kokoomus Lapin vaalipiiri Rovaniemi
5 Lari Kemiläinen Suomen Kristillisdemokraatit Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
149 Kaarin Taipale Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
105 Henri Autero Itsenäisyyspuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Vaasa
25 Elisa Lientola Vasemmistoliitto Hämeen vaalipiiri Lahti
100 Juha Ruohisto Itsenäisyyspuolue Hämeen vaalipiiri Hartola
71 Pia Salmi Itsenäisyyspuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
3 Karl-Mikael Grimm Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Helsinki
114 Johannes Koskinen Suomen Kristillisdemokraatit Hämeen vaalipiiri Asikkala
56 Claes Tigerstedt Ruotsalainen kansanpuolue Satakunnan vaalipiiri Espoo
124 Lea Mäkipää Perussuomalaiset Pirkanmaan vaalipiiri Kihniö
21 Jussi Honka Kansallinen Kokoomus Kaakkois-Suomen vaalipiiri Imatra
150 Tapio Nyysti Suomen Keskusta Vaasan vaalipiiri Laihia
18 Mika Setälä Suomen Kristillisdemokraatit Pirkanmaan vaalipiiri Akaa
352 Mirja-Liisa Anttila Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Vihti
25 Maarit Sihvonen Vihreä Liitto Oulun vaalipiiri Oulu
89 Kari Hannus Kansallinen Kokoomus Satakunnan vaalipiiri Pori
174 Armi Lindell Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Loviisa
101 Tomi Kaismo Kansallinen Kokoomus Oulun vaalipiiri Oulu
10 Milka Pyrrö Piraattipuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
90 Marika Miettinen Piraattipuolue Vaasan vaalipiiri Lapua
159 Arto Hämäläinen Itsenäisyyspuolue Oulun vaalipiiri Kempele
30 Mikko Jokio Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
121 Mikko Voutilainen Itsenäisyyspuolue Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
150 Sanna Hirvonen Sitoutumattomat Kaakkois-Suomen vaalipiiri Pieksämäki
54 Heikki Reinikainen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Oulun vaalipiiri Oulu
52 Kari Kilpinen Vihreä Liitto Hämeen vaalipiiri Asikkala
71 Tuomo Keinänen Suomen Kristillisdemokraatit Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
38 Silvia Modig Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
185 Jussi Saramo Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
28 Junes Lokka Muutos 2011 Oulun vaalipiiri Oulu
135 Mika Letonsaari Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Mikkeli
124 Markku Seppälä Itsenäisyyspuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
9 Katja Korpela Suomen Kristillisdemokraatit Pirkanmaan vaalipiiri Lempäälä
63 Jorma Liukkonen Vasemmistoliitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
19 Merja Vahter Kansallinen Kokoomus Hämeen vaalipiiri Lahti
39 Timo Vuohensilta Suomen Keskusta Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
46 Pirkko Parjanen Suomen Kristillisdemokraatit Kaakkois-Suomen vaalipiiri Hamina
63 Sari Sarkomaa Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
113 Harri Koskela Itsenäisyyspuolue Vaasan vaalipiiri Ilmajoki
20 Iida Ylönen Suomen Kommunistinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Hyvinkää
47 Tarja Tenkula Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
31 Ahti Hurmalainen Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Espoo
271 Jussi Kukkola Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Hyvinkää
379 Nina Naskali Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Hyvinkää
29 Timo Kalli Suomen Keskusta Satakunnan vaalipiiri Eura
59 Juhani Tanski Suomen Työväenpuolue Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
223 Juho Haavisto Suomen Työväenpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
62 Eero Yrjö-Koskinen Vihreä Liitto Hämeen vaalipiiri Riihimäki
247 Ville Hautakangas Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
19 Marianne Ikävalko Vasemmistoliitto Lapin vaalipiiri Rovaniemi
20 Immanuel Grönlund Vasemmistoliitto Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
119 Pirjo Mäki Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Satakunnan vaalipiiri Pori
21 Mikko Alatalo Suomen Keskusta Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
105 Paula Risikko Kansallinen Kokoomus Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
378 Seppo Mäkinen Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Porvoo
213 Cosmo Mether Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Loviisa
137 Eero Heinäluoma Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
34 Satu Tietari Suomen Keskusta Satakunnan vaalipiiri Säkylä
204 Anita Viljanmaa Sitoutumattomat Pirkanmaan vaalipiiri Ruovesi
86 Hannakaisa Heikkinen Suomen Keskusta Savo-Karjalan vaalipiiri Kiuruvesi
96 Markus Tasanen Piraattipuolue Pirkanmaan vaalipiiri Juupajoki
9 Mikkel Näkkäläjärvi Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Lapin vaalipiiri Rovaniemi
120 Tuomo Liljenbäck Vihreä Liitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
70 Kai-Ari Lundell Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
94 Sinikka Musikka Suomen Keskusta Savo-Karjalan vaalipiiri Kitee
205 Mikael Elmolhoda Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Helsinki
26 Heikki Niilo Susiluoma Vihreä Liitto Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
19 Ali Giray Vihreä Liitto Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
147 Jarmo Knuutila Kommunistinen Työväenpuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Taipalsaari
60 Suvi Karhu Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Espoo
83 Riitta Mäkinen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
78 Jussi Niinistö Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Nurmijärvi
101 Liisa Kylänpää Itsenäisyyspuolue Savo-Karjalan vaalipiiri Vieremä
148 Kaisa Vallavuori Vasemmistoliitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Naantali
81 Sami Räsänen Suomen Kristillisdemokraatit Savo-Karjalan vaalipiiri Rautalampi
286 Thelma Åkers Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
138 Jaana Mikkola Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
23 Kimmo Kautio Vasemmistoliitto Hämeen vaalipiiri Hattula
25 Hanna Holma Suomen Keskusta Pirkanmaan vaalipiiri Kangasala
116 Pekka Niiranen Kansallinen Kokoomus Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
18 Minna Kaarina Kilpala Vihreä Liitto Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
393 Tiina Parkkinen Köyhien Asialla Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
141 Päivi Lipponen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
5 Elisabeth Nauclér Sitoutumattomat Ahvenanmaan maakunnan vaalipiiri Maarianhamina
395 Mika Vähäkangas Sitoutumattomat Uudenmaan vaalipiiri Hyvinkää
125 Aarno Kaikko Itsenäisyyspuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Lappeenranta
8 Kyösti Kytöjoki Suomen Kristillisdemokraatit Keski-Suomen vaalipiiri Konnevesi
305 Ari Konttas Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Espoo
47 Mika Tervakangas Suomen Kristillisdemokraatit Satakunnan vaalipiiri Kankaanpää
128 Tero Poikolainen Sitoutumattomat Keski-Suomen vaalipiiri Laukaa
8 Sanni Grahn-Laasonen Kansallinen Kokoomus Hämeen vaalipiiri Forssa
39 Maiju Hölsä Suomen Kristillisdemokraatit Kaakkois-Suomen vaalipiiri Savitaipale
165 Heli Piirainen Vihreä Liitto Pirkanmaan vaalipiiri Akaa
27 Heidi Munnukka Vasemmistoliitto Hämeen vaalipiiri Janakkala
65 Nina Suomalainen Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
110 Emma Tcheng Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
345 Johnny Loikkanen Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Porvoo
75 Kaarina Suhonen Suomen Keskusta Hämeen vaalipiiri Lahti
94 Tiina Elo Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Espoo
44 Soili Norro Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Mäntsälä
122 Oskari Sundström Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Raasepori
12 Janne Olsen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Lapin vaalipiiri Tornio
79 Mika Isomaa Piraattipuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
71 Janne Aso Perussuomalaiset Varsinais-Suomen vaalipiiri Kaarina
80 Veera Ruoho Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Espoo
12 Anne Majuri Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Helsinki
135 Katja Hänninen Vasemmistoliitto Oulun vaalipiiri Raahe
248 Janne Hukkinen Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
83 Marko Hoikkaniemi Ruotsalainen kansanpuolue Oulun vaalipiiri Oulu
211 Jani Liukkonen Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Helsinki
49 Maija Salo Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Masku
7 Tuukka Koirikivi Suomen Kommunistinen Puolue Oulun vaalipiiri Oulu
182 Kirsi (Kikka) Holmsten Itsenäisyyspuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
46 Ismo Soukola Perussuomalaiset Hämeen vaalipiiri Hämeenlinna
340 Stefan Holm Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
291 Anette Karlsson Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
9 Sebastian Mäki Piraattipuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
298 Harry (Hjallis) Harkimo Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Sipoo
181 Tapio Pulkkinen Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Vihti
52 Jari Männikkö Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Oulun vaalipiiri Oulainen
110 Mika Ollila Kansallinen Kokoomus Pirkanmaan vaalipiiri Kangasala
145 Veli Paasimaa Vasemmistoliitto Oulun vaalipiiri Muhos
190 Anna Abrahamsson Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Sipoo
119 Eetu Matias Rantakangas Piraattipuolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
14 Arjo Suonperä Suomen Kommunistinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
156 Ulla-Maria Åstrand Suomen Keskusta Vaasan vaalipiiri Kruunupyy
13 Rami Sipilä Suomen Kristillisdemokraatit Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
35 Toni Vanhala Kansallinen Kokoomus Kaakkois-Suomen vaalipiiri Pyhtää
106 Marja Leena Makkonen Vasemmistoliitto Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
3 Monica King Muutos 2011 Varsinais-Suomen vaalipiiri Masku
55 Samuli Mattila Suomen Keskusta Keski-Suomen vaalipiiri Uurainen
51 Terhi Koulumies Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
77 Timo Lahdenmäki Kommunistinen Työväenpuolue Pirkanmaan vaalipiiri Lohja
58 Aila Paloniemi Suomen Keskusta Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
105 Joni Lyijynen Piraattipuolue Hämeen vaalipiiri Riihimäki
168 Aleksi Niskanen Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
55 Oona Mustonen Muutos 2011 Kaakkois-Suomen vaalipiiri Rantasalmi
147 Lennart Sandström Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
106 Petri Montonen Itsenäisyyspuolue Savo-Karjalan vaalipiiri Outokumpu
109 Janne Räisänen Vasemmistoliitto Keski-Suomen vaalipiiri Petäjävesi
101 Harri Jaskari Kansallinen Kokoomus Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
17 Mailis Vansén Suomen Kommunistinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Kauniainen
3 Olli-Pekka Hakala Muutos 2011 Satakunnan vaalipiiri Pori
105 Asko Männistö Kansallinen Kokoomus Oulun vaalipiiri Ylivieska
67 Martti Vaskonen Suomen Kommunistinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
18 Jukka Vuorinen Suomen Keskusta Kaakkois-Suomen vaalipiiri Savitaipale
82 Teemu Lindroos Piraattipuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
220 Pia-Lisa Sundell Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
154 Lauri Pekkarinen Piraattipuolue Oulun vaalipiiri Oulu
38 Juuso Lahtinen Kansallinen Kokoomus Keski-Suomen vaalipiiri Pihtipudas
63 Tuomo Grundström Vasemmistoliitto Satakunnan vaalipiiri Rauma
108 Jari Savolainen Piraattipuolue Hämeen vaalipiiri Kärkölä
143 Sari Kujala Suomen Keskusta Vaasan vaalipiiri Lappajärvi
125 Alia Dannenberg Vasemmistoliitto Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
355 Linda Ahonen Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Raasepori
55 Tero Turpeinen Muutos 2011 Savo-Karjalan vaalipiiri Suonenjoki
109 Sari Hänninen Vihreä Liitto Lapin vaalipiiri Rovaniemi
132 Seppo Silvennoinen Perussuomalaiset Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
85 Timo Pulli Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Äänekoski
5 Rita Dahl Suomen Kommunistinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
138 Risto Kalliorinne Vasemmistoliitto Oulun vaalipiiri Oulu
97 Jarmo Salo Suomen Kristillisdemokraatit Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
190 Jorma Luotonen Itsenäisyyspuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
137 Marjaana Kanervo Vihreä Liitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Ruokolahti
28 Marko Varajärvi Vasemmistoliitto Lapin vaalipiiri Helsinki
34 Ida Schauman Ruotsalainen kansanpuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Helsinki
3 Eero Bogdanoff Perussuomalaiset Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
26 Esa Erävalo Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Lohja
144 Auri Niskanen Vasemmistoliitto Oulun vaalipiiri Kärsämäki
261 Mira Salmela Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
123 Maiju Kytösaho Itsenäisyyspuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Iitti
118 Kalle Leppikorpi Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Satakunnan vaalipiiri Rauma
48 Fatbardhe Hetemaj Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
81 Harri Kivistö Piraattipuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
349 Marita Hagman Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Tuusula
61 Toni Kemppainen Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Inkoo
73 Juha Pylväs Suomen Keskusta Oulun vaalipiiri Ylivieska
31 Samuli Mikkola Muutos 2011 Lapin vaalipiiri Utsjoki
84 Milka Taivassalo Suomen Kristillisdemokraatit Savo-Karjalan vaalipiiri Nurmijärvi
107 Mauno Ruuskanen Itsenäisyyspuolue Savo-Karjalan vaalipiiri Varkaus
82 Suna Kymäläinen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Ruokolahti
242 Samuel Kielosto Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Raasepori
15 Sari Rautio Kansallinen Kokoomus Hämeen vaalipiiri Hämeenlinna
110 Pekka Lundgren Suomen Kommunistinen Puolue Satakunnan vaalipiiri Pori
5 Anna-Kajsa Blomqvist Ruotsalainen kansanpuolue Vaasan vaalipiiri Kristiinankaupunki
98 Linda Lyyra Itsenäisyyspuolue Hämeen vaalipiiri Helsinki
67 Keijo Uusiprosi Suomen Työväenpuolue Vaasan vaalipiiri Kauhajoki
114 Maarita Mannelin Kansallinen Kokoomus Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
66 Jaana Karmala-Vanamo Vasemmistoliitto Satakunnan vaalipiiri Kankaanpää
2 Matti Aalto Suomen Kommunistinen Puolue Oulun vaalipiiri Oulu
151 Ilkka Porttikivi Vasemmistoliitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
103 Tuomas Aslak Juuso Ruotsalainen kansanpuolue Lapin vaalipiiri Enontekiö
101 Marjukka Huttunen Vasemmistoliitto Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
106 Heikki Suomalainen Kommunistinen Työväenpuolue Lapin vaalipiiri Rovaniemi
89 Heli Viiri Suomen Keskusta Lapin vaalipiiri Rovaniemi
2 Rurik Ahlberg Ruotsalainen kansanpuolue Vaasan vaalipiiri Mustasaari
102 Riitta Tuutti-Kyrölä Itsenäisyyspuolue Hämeen vaalipiiri Janakkala
68 Petri S. J. Lehtinen Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Kauniainen
98 Birgitta Johansson Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Siuntio
139 Jukka Järvinen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
100 Ahmed Hassan Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
120 Reijo Nummikari Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Satakunnan vaalipiiri Harjavalta
165 Juha Postari Kommunistinen Työväenpuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Salo
86 Simo Rundgren Suomen Keskusta Lapin vaalipiiri Kolari
79 Jarmo Vuolteenaho Suomen Keskusta Oulun vaalipiiri Nivala
67 Reijo Lahtonen Perussuomalaiset Keski-Suomen vaalipiiri Muurame
145 Marja Ruokonen Vasemmistoliitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Salo
151 Otso Kassinen Piraattipuolue Oulun vaalipiiri Oulu
61 Risto Vartiainen Suomen Kommunistinen Puolue Lapin vaalipiiri Rovaniemi
106 Tiia Löfqvist Piraattipuolue Hämeen vaalipiiri Hämeenlinna
60 Matti Similä Suomen Keskusta Keski-Suomen vaalipiiri Jämsä
75 Arto Kukkonen Suomen Kristillisdemokraatit Savo-Karjalan vaalipiiri Pielavesi
150 Pertti Haverinen Suomen Kommunistinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Uusikaupunki
13 Francis McCarron Kansallinen Kokoomus Hämeen vaalipiiri Lahti
131 Emmi Tuomi Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
29 Heikki Mustonen Vasemmistoliitto Vaasan vaalipiiri Vaasa
104 Jari Ahlfors Itsenäisyyspuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Somero
164 Olli-Poika Parviainen Vihreä Liitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
70 Hille Kuusisto Kansallinen Kokoomus Lapin vaalipiiri Kittilä
248 Mitja Päivinen Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Mäntsälä
95 Aino Sillman Suomen Kommunistinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
24 Juha Pikkarainen Vasemmistoliitto Lapin vaalipiiri Kemijärvi
259 Raoul Plommer Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
181 Kirsi Helin Itsenäisyyspuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
72 Kirsti Kivinen Suomen Kristillisdemokraatit Savo-Karjalan vaalipiiri Suonenjoki
157 Jani Pontus Toivanen Sitoutumattomat Vaasan vaalipiiri Vöyri
121 Tuomas Salo Suomen Kristillisdemokraatit Hämeen vaalipiiri Lahti
55 Päivi Isuls Suomen Kristillisdemokraatit Vaasan vaalipiiri Kristiinankaupunki
191 Anders Adlercreutz Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Kirkkonummi
90 Hannele Rehuttu Piraattipuolue Pirkanmaan vaalipiiri Akaa
108 Katja Luojus Kansallinen Kokoomus Pirkanmaan vaalipiiri Ylöjärvi
153 Mirka Vainikka Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
46 Sari Söderbacka Suomen Kristillisdemokraatit Satakunnan vaalipiiri Siikainen
26 Vilja Lumme Vasemmistoliitto Hämeen vaalipiiri Hämeenlinna
125 Paavo Nygrén Suomen Kommunistinen Puolue Hämeen vaalipiiri Heinola
141 Miikka Kortelainen Vasemmistoliitto Oulun vaalipiiri Kajaani
55 Lars-Eric Numelin Ruotsalainen kansanpuolue Satakunnan vaalipiiri Kokemäki
146 Tere Sammallahti Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
260 Miro Pulliainen Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
130 Jaana Ristimäki-Anttila Perussuomalaiset Pirkanmaan vaalipiiri Pirkkala
326 Henrik Vuornos Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Espoo
87 Ulla Kokkonen Ruotsalainen kansanpuolue Oulun vaalipiiri Oulu
74 Arto Ojala Kansallinen Kokoomus Lapin vaalipiiri Kemijärvi
376 Olavi Merihaara Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Askola
31 Otso Kantokorpi Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
34 Vesa Korkkula Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
48 Risto Torpo Suomen Kristillisdemokraatit Satakunnan vaalipiiri Rauma
58 Riitta Karjalainen Suomen Keskusta Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
63 Kauko Turunen Suomen Kristillisdemokraatit Vaasan vaalipiiri Parkano
30 Soili Haverinen Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
34 Mikko Kukkonen Piraattipuolue Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
18 Lea Krank Vihreä Liitto Oulun vaalipiiri Helsinki
164 Minna Paananen Itsenäisyyspuolue Oulun vaalipiiri Muhos
38 Marika Hiltunen Suomen Kristillisdemokraatit Satakunnan vaalipiiri Pori
6 Aira Korhonen Suomen Kristillisdemokraatit Keski-Suomen vaalipiiri Laukaa
152 Samu Voutilainen Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Kerava
46 Juha Hakola Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
88 Maire I. Korhonen Ruotsalainen kansanpuolue Oulun vaalipiiri Kuusamo
77 Bo Stenbacka Ruotsalainen kansanpuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Loviisa
164 Helena Kantola Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
112 Tapani Ihalainen Suomen Kristillisdemokraatit Hämeen vaalipiiri Hollola
44 Kai Sadinmaa Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
78 Mika Kari Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Hämeen vaalipiiri Lahti
11 Hannele Manner Suomen Kommunistinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
61 Pirkko Valtanen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Oulun vaalipiiri Raahe
210 Stina Lindgård Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Porvoo
85 Reino Kolmonen Suomen Kommunistinen Puolue Vaasan vaalipiiri Vaasa
75 Susanna Huovinen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
49 Mikko Haapala Vihreä Liitto Hämeen vaalipiiri Lahti
115 Yrjö Hakanen Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
86 Kaisa Lepola Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Hämeen vaalipiiri Forssa
32 Ville Vainionpää Muutos 2011 Keski-Suomen vaalipiiri Saarijärvi
50 Eija-Riitta Korhola Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Raasepori
27 Mikko Vartiainen Kommunistinen Työväenpuolue Oulun vaalipiiri Porvoo
22 Urpo Andström Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Vihti
135 Nina Castén Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
59 Tapani Ruokanen Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
43 Antti Kivimäki Suomen Kristillisdemokraatit Kaakkois-Suomen vaalipiiri Pieksämäki
70 Sari Essayah Suomen Kristillisdemokraatit Savo-Karjalan vaalipiiri Lapinlahti
31 Seppo Rantanen Vasemmistoliitto Hämeen vaalipiiri Hollola
7 Elli Flén Ruotsalainen kansanpuolue Vaasan vaalipiiri Uusikaarlepyy
18 Harri Auvinen Vihreä Liitto Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
71 Raija Lummi Kansallinen Kokoomus Lapin vaalipiiri Tornio
140 Jukka Kärkkäinen Vasemmistoliitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
8 Lasse Kärkkäinen Piraattipuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Espoo
23 Pauliina Rusula Vihreä Liitto Keski-Suomen vaalipiiri Äänekoski
128 Esa Lehto Itsenäisyyspuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Parikkala
88 Jasmine Saloranta Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
50 Jari Niemelä Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
94 Outi Kontio Kansallinen Kokoomus Satakunnan vaalipiiri Huittinen
111 Tiina Suutari Kansallinen Kokoomus Oulun vaalipiiri Oulu
9 Kimmo Toroska Muutos 2011 Satakunnan vaalipiiri Luvia
23 Harri Bollström Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Espoo
22 Antti Holopainen Vasemmistoliitto Hämeen vaalipiiri Lahti
107 Tanja Hartonen-Pulkka Perussuomalaiset Kaakkois-Suomen vaalipiiri Mäntyharju
3 Arto Hölttä Suomen Kristillisdemokraatit Keski-Suomen vaalipiiri Joutsa
166 Saana Raatikainen Vihreä Liitto Pirkanmaan vaalipiiri Lempäälä
55 Lala Zakarian Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Espoo
54 Pertti Lehtomäki Suomen Keskusta Keski-Suomen vaalipiiri Multia
100 Mika Aromaa Piraattipuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Lappeenranta
54 Seija Muurinen Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
99 Mikael Ropo Kansallinen Kokoomus Satakunnan vaalipiiri Pori
87 Sari Melkko Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
74 Leena Meri Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Hyvinkää
67 Jenni Lastuvuori Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Pornainen
51 Ilmari Nurminen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Sastamala
55 Mikko Salmi Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Oulun vaalipiiri Oulu
35 Steven Frostdahl Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Vaasan vaalipiiri Uusikaarlepyy
10 Kari Kulmala Perussuomalaiset Savo-Karjalan vaalipiiri Rääkkylä
153 Pasi Vähämartti Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Lahti
114 Irene Auer Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
370 Esa Kivivuori Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Espoo
90 Paavo Väyrynen Suomen Keskusta Lapin vaalipiiri Keminmaa
121 Markko Rothström Kansallinen Kokoomus Savo-Karjalan vaalipiiri Varkaus
28 Kauko Juhantalo Suomen Keskusta Satakunnan vaalipiiri Kankaanpää
176 Anssi Putkonen Muutos 2011 Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
101 Jyrki Kasvi Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Espoo
81 Juha Manni Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Karstula
24 Timo Hanhilahti Suomen Keskusta Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
128 Kaarlo Julkunen Vasemmistoliitto Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
62 Pertti Salolainen Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
45 Heidi Selenius Perussuomalaiset Hämeen vaalipiiri Riihimäki
108 Ilpo Heltimoinen Perussuomalaiset Kaakkois-Suomen vaalipiiri Lappeenranta
2 Kimmo Koljonen Muutos 2011 Hämeen vaalipiiri Lahti
71 Marko Kulpakko Perussuomalaiset Vaasan vaalipiiri Kaustinen
50 Teppo Heiskanen Vihreä Liitto Hämeen vaalipiiri Hämeenlinna
123 Tuomo Lehtinen Itsenäisyyspuolue Keski-Suomen vaalipiiri Multia
109 Kristina Kumlander Suomen Kommunistinen Puolue Satakunnan vaalipiiri Rauma
60 Tytti Tuppurainen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Oulun vaalipiiri Oulu
183 Sami Ronkola Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
186 Marianne Kiukkonen Itsenäisyyspuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
52 Olavi Koskinen Ruotsalainen kansanpuolue Satakunnan vaalipiiri Pori
95 Kari Kähkönen Kansallinen Kokoomus Satakunnan vaalipiiri Kankaanpää
130 Konsta Weber Vihreä Liitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
99 Ari Harlamow Vasemmistoliitto Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
102 Reetta Hulmi Vihreä Liitto Satakunnan vaalipiiri Köyliö
40 Ina Kuula Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Nurmijärvi
111 Matti Vuorenpää Suomen Kommunistinen Puolue Satakunnan vaalipiiri Pori
80 Jarmo Pippola Suomen Kristillisdemokraatit Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
117 Katja Muotka Vihreä Liitto Lapin vaalipiiri Muonio
367 Ann-Mari Kemell Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Espoo
99 Hannu Väisänen Suomen Kommunistinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
49 Ella Kiljunen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Oulun vaalipiiri Kajaani
246 Kristina Ljungqvist Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Sipoo
2 Cecilia Jansson Sitoutumattomat Ahvenanmaan maakunnan vaalipiiri Hammarland
225 Hannu Harju Kommunistinen Työväenpuolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
81 Jukka Relander Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
79 Piritta Poikonen Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Lohja
22 Aila Paaso Vihreä Liitto Oulun vaalipiiri Ii
26 Pirita Ihamäki Suomen Keskusta Satakunnan vaalipiiri Pori
59 Esko Kiviranta Suomen Keskusta Varsinais-Suomen vaalipiiri Sauvo
118 Susanna Rahkonen Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Espoo
6 Antti Liikkanen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Lapin vaalipiiri Rovaniemi
73 Katriina (Kati) Juva Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
167 Riitta Santala-Köykkä Vihreä Liitto Pirkanmaan vaalipiiri Kangasala
48 Petri Ronkainen Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Kirkkonummi
236 Pekka Tiainen Suomen Työväenpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
22 Ilkka Kanerva Kansallinen Kokoomus Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
156 Jari Ronkainen Piraattipuolue Oulun vaalipiiri Oulu
73 Teuvo Koljonen Suomen Kristillisdemokraatit Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
113 Tarja Korteniemi Vihreä Liitto Lapin vaalipiiri Tornio
189 Arja Hirvenoja Sitoutumattomat Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
12 Janne Uotila Piraattipuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
87 Miro Niska Piraattipuolue Pirkanmaan vaalipiiri Valkeakoski
220 Hanna-Kaisa Simojoki Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Helsinki
36 Petra Malin Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
86 Ville Tavio Perussuomalaiset Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
3 Hanna Kosonen Suomen Keskusta Kaakkois-Suomen vaalipiiri Savonlinna
74 Erkki Seppänen Itsenäisyyspuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
76 Eliisa Panttila Perussuomalaiset Vaasan vaalipiiri Teuva
320 Alexander Stubb Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Espoo
157 Juuso Aromaa Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Hyvinkää
391 Kaisu Havana Köyhien Asialla Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
134 Henna Potinkara Vihreä Liitto Vaasan vaalipiiri Ähtäri
35 Sophia Leppä Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
4 Vappu Kuokka Suomen Keskusta Kaakkois-Suomen vaalipiiri Virolahti
155 Tiina Ahlfors Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Espoo
15 Jari Koskela Perussuomalaiset Satakunnan vaalipiiri Kankaanpää
183 Sami Hyrskylahti Itsenäisyyspuolue Helsingin vaalipiiri Mänttä-Vilppula
143 Taina Matero Vasemmistoliitto Oulun vaalipiiri Suomussalmi
16 Silja Keränen Vihreä Liitto Oulun vaalipiiri Kajaani
67 Mikko Ollikainen Vasemmistoliitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Hirvensalmi
213 Terho Nikulainen Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Helsinki
102 Antti Simola Piraattipuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
308 Eero Lehti Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Kerava
172 Jaakko Stenhäll Vihreä Liitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
17 Sari Ekorre-Nummikari Vasemmistoliitto Lapin vaalipiiri Kemi
52 Hansi Harjunharja Piraattipuolue Lapin vaalipiiri Inari
126 Pauli Pietilä Suomen Kommunistinen Puolue Hämeen vaalipiiri Lahti
112 Seppo Parkkila Kansallinen Kokoomus Pirkanmaan vaalipiiri Vesilahti
88 Taru Anttila Kansallinen Kokoomus Satakunnan vaalipiiri Pori
110 Eija-Liisa Kiviharju-Ketola Itsenäisyyspuolue Vaasan vaalipiiri Kauhava
137 Matti Tuomaala Vihreä Liitto Vaasan vaalipiiri Vaasa
96 Outi Ervasti Kansallinen Kokoomus Oulun vaalipiiri Oulu
222 Henrik Wickström Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Inkoo
307 Sanna Lauslahti Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Espoo
124 Jarkko Kivirikko Suomen Kommunistinen Puolue Hämeen vaalipiiri Lahti
65 Timo Korhonen Suomen Keskusta Oulun vaalipiiri Sotkamo
53 Markku Tenhunen Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Järvenpää
343 Petri Kaivanto Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
32 Juha Korkeaoja Suomen Keskusta Satakunnan vaalipiiri Kokemäki
266 Emmi Mäkinen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Järvenpää
66 Heli Kupari Perussuomalaiset Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
12 Petri Huru Perussuomalaiset Satakunnan vaalipiiri Pori
123 Niko Porjo Vihreä Liitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Kaarina
103 Kai Pöntinen Kansallinen Kokoomus Vaasan vaalipiiri Lapua
57 Kirsi Ojansuu-Kaunisto Vihreä Liitto Hämeen vaalipiiri Hämeenlinna
143 Anna Kontula Vasemmistoliitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
74 Thomas Lindqvist Ruotsalainen kansanpuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Helsinki
39 Hilkka Nivukoski Suomen Kristillisdemokraatit Oulun vaalipiiri Oulu
11 Jarmo Kyyrö Perussuomalaiset Savo-Karjalan vaalipiiri Vieremä
382 Joonas Salmi Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Hyvinkää
225 Timo Koivistoinen Suomen Työväenpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
40 Paavo Pyörälä Suomen Kristillisdemokraatit Oulun vaalipiiri Oulu
180 Erno Laitinen Suomen Kommunistinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Nokia
25 Eeva Pistokoski Vasemmistoliitto Lapin vaalipiiri Rovaniemi
57 Faruk Abu Taher Vasemmistoliitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
33 Dan Koivulaakso Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
49 Johanna Vainila Suomen Kristillisdemokraatit Satakunnan vaalipiiri Rauma
94 Mauri Männistö Suomen Kommunistinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
111 Kai-Tom Koivunen Itsenäisyyspuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Salo
288 Arto Bryggare Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
163 Seppo Kanerva Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
29 Antti Papinniemi Vasemmistoliitto Hämeen vaalipiiri Lahti
71 Asko Niemelä Suomen Keskusta Hämeen vaalipiiri Loppi
106 Juha Sjöholm Vihreä Liitto Satakunnan vaalipiiri Pori
134 Kari Honkala Vasemmistoliitto Oulun vaalipiiri Sievi
132 Ville Kuivalainen Vasemmistoliitto Savo-Karjalan vaalipiiri Siilinjärvi
80 Mikko Kärnä Suomen Keskusta Lapin vaalipiiri Enontekiö
27 Johannes Haapalainen Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Nurmijärvi
67 Annika Saarikko Suomen Keskusta Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
76 Petteri Evilampi Itsenäisyyspuolue Satakunnan vaalipiiri Pori
56 Pekka Salmi Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
47 Hanna Laine Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Kangasala
77 Marjatta Herrala Itsenäisyyspuolue Satakunnan vaalipiiri Eurajoki
145 Esko Lehtimäki Suomen Keskusta Vaasan vaalipiiri Teuva
386 Juhani Tihveräinen Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Raasepori
269 Heta Ravolainen-Rinne Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Mäntsälä
129 Helena Särkijärvi Vihreä Liitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Parainen
129 Petri Lappalainen Vihreä Liitto Vaasan vaalipiiri Kokkola
68 Anna Sirkiä Suomen Keskusta Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
125 Ahti Moilanen Perussuomalaiset Oulun vaalipiiri Utajärvi
85 Miia Nahkuri Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Hämeen vaalipiiri Riihimäki
58 Riina Puusaari Vihreä Liitto Hämeen vaalipiiri Lahti
165 Antti Korhonen Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Vantaa
235 Eila Hassinen Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Lohja
88 Kirsi-Maarit Lehtimäki Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Hämeen vaalipiiri Heinola
12 Tommi Meronen Suomen Kristillisdemokraatit Pirkanmaan vaalipiiri Mänttä-Vilppula
25 Antti Loimalahti Vihreä Liitto Savo-Karjalan vaalipiiri Iisalmi
43 Jari Ronkainen Perussuomalaiset Hämeen vaalipiiri Hollola
71 Eeva-Maria Parkkinen Suomen Keskusta Oulun vaalipiiri Oulu
356 Anne Berner Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Espoo
311 Kai Mykkänen Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Espoo
53 Eero Pirttijärvi Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Mänttä-Vilppula
48 Sari Hovila Suomen Keskusta Keski-Suomen vaalipiiri Joutsa
150 Tuomas Tiainen Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
61 Taneli Hämäläinen Vasemmistoliitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Helsinki
95 Marko Heinonen Kansallinen Kokoomus Vaasan vaalipiiri Vaasa
41 Jorma Kaario Suomen Kristillisdemokraatit Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
268 Ville Punto Sitoutumattomat Helsingin vaalipiiri Helsinki
206 Stig Kankkonen Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
147 Hannu Lehikoinen Vasemmistoliitto Pirkanmaan vaalipiiri Lempäälä
180 Markku Penttilä Muutos 2011 Helsingin vaalipiiri Helsinki
84 Anni Miettunen Suomen Keskusta Lapin vaalipiiri Kemi
6 Johannes Kananen Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Helsinki
183 Petra Packalén Suomen Kommunistinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
202 Janika Cacho Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Helsinki
187 Ville Koskinen Itsenäisyyspuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
191 Sami Mäki Itsenäisyyspuolue Helsingin vaalipiiri Sastamala
169 Minna Sorsa Vihreä Liitto Pirkanmaan vaalipiiri Ylöjärvi
158 Jaakko Impola Itsenäisyyspuolue Oulun vaalipiiri Pyhäjoki
112 Lauri Alhojärvi Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
5 Ari Kaunisaho Perussuomalaiset Savo-Karjalan vaalipiiri Keitele
29 Paula Inkeri Vehkomäki Vihreä Liitto Keski-Suomen vaalipiiri Keuruu
139 Tatjaana Huhtala Vasemmistoliitto Pirkanmaan vaalipiiri Ruovesi
4 Kalevi Wahrman Suomen Työväenpuolue Uudenmaan vaalipiiri Porvoo
127 Anne Snellman Perussuomalaiset Oulun vaalipiiri Oulu
389 Päivi Viro Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
6 Juha Kaartinen Piraattipuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
28 Auli Happonen Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Espoo
56 Petri Neittaanmäki Suomen Keskusta Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
381 Alpo Rusi Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
9 Anna-Maja Henriksson Ruotsalainen kansanpuolue Vaasan vaalipiiri Pietarsaari
112 Miikka Keränen Vihreä Liitto Lapin vaalipiiri Rovaniemi
35 Jouni Ovaska Suomen Keskusta Pirkanmaan vaalipiiri Hämeenkyrö
81 Mikko Lundén Perussuomalaiset Varsinais-Suomen vaalipiiri Salo
20 Juha Haapakoski Kansallinen Kokoomus Varsinais-Suomen vaalipiiri Naantali
52 Tiina Larsson Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
215 Paula Pennanen-Aitta Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Helsinki
127 Kai Hentilä Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
40 Nina Kallio Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
336 Marika Siltanen Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
93 Mari Kaunistola Kansallinen Kokoomus Satakunnan vaalipiiri Pori
41 Marko Asell Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Nokia
85 Tiina Malinen Piraattipuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
64 Tanja Raisto-Elo Suomen Keskusta Varsinais-Suomen vaalipiiri Laitila
116 Petri Leinonen Vihreä Liitto Lapin vaalipiiri Tornio
49 Sanna Marin Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
49 Arja Karhuvaara Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
177 Aarni Moisala Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Raasepori
249 Joni Immonen Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
371 Lauri Kontro Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
189 Jaana Wessman Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Espoo
114 Arto Satonen Kansallinen Kokoomus Pirkanmaan vaalipiiri Sastamala
41 Jukka-Pekka Matintupa Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Vaasan vaalipiiri Alajärvi
109 Joel Linnainmäki Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
232 Alla Bergh Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Kerava
60 Lotta Asikainen Itsenäisyyspuolue Pirkanmaan vaalipiiri Kangasala
33 Irma Taavela Vasemmistoliitto Hämeen vaalipiiri Hämeenlinna
156 Satu Hassi Vihreä Liitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
42 Heikki Patomäki Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
270 Johanna Värmälä Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
159 Kalle Niskanen Suomen Kommunistinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Kaarina
87 Ville Auvinen Suomen Kristillisdemokraatit Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
222 Elsayed Abouraya Suomen Työväenpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
66 Matti Leiviskä Suomen Keskusta Oulun vaalipiiri Pyhäntä
122 Juha Liukkonen Perussuomalaiset Oulun vaalipiiri Ylivieska
339 Alice Töyrylä Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Salo
115 Miika Sakari Hämynen Piraattipuolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
78 Juha Rikala Perussuomalaiset Vaasan vaalipiiri Alavus
74 Heini Ristavaara Suomen Keskusta Hämeen vaalipiiri Hausjärvi
69 Eevakaisa Lehtosalo-Lönnberg Suomen Keskusta Hämeen vaalipiiri Sysmä
136 Janne Lohilahti Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
2 Onni Haapala Suomen Kristillisdemokraatit Keski-Suomen vaalipiiri Keuruu
113 Leena Väänänen Kansallinen Kokoomus Oulun vaalipiiri Oulu
84 Satu Taavitsainen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Mikkeli
96 Simo Jansson Itsenäisyyspuolue Hämeen vaalipiiri Hollola
97 Olli-Pekka Karjalainen Kansallinen Kokoomus Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
33 Veera Willman Vihreä Liitto Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
159 Antero Eerola Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
92 Miko Viita-Aho Piraattipuolue Vaasan vaalipiiri Lappajärvi
116 Maarit Salonen Itsenäisyyspuolue Vaasan vaalipiiri Kuortane
147 Hanna Sarkkinen Vasemmistoliitto Oulun vaalipiiri Oulu
73 Terttu Viinamäki Vasemmistoliitto Satakunnan vaalipiiri Nakkila
205 Mikael Jern Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
136 Tuula Haatainen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
241 Jukka Vaahtera Kommunistinen Työväenpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
242 Amos Ahola Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
123 Matti Järviharju Muutos 2011 Vaasan vaalipiiri Ilmajoki
185 Pauli Schadrin Suomen Kommunistinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Nokia
255 Essi Miettinen Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
87 Marja-Leena Alho Kansallinen Kokoomus Satakunnan vaalipiiri Rauma
81 Anneli Kiljunen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Lappeenranta
128 Kari Tykkyläinen Perussuomalaiset Oulun vaalipiiri Pudasjärvi
111 Sonja Falk Suomen Kristillisdemokraatit Hämeen vaalipiiri Lahti
146 Sannamari Sala Vasemmistoliitto Oulun vaalipiiri Oulu
337 Markus Runtti Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Vihti
49 Harry Wallin Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
226 Lana Kortie Suomen Työväenpuolue Helsingin vaalipiiri Lappeenranta
113 Kimmo Sasi Kansallinen Kokoomus Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
263 Säde Tahvanainen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
87 Antero Vartia Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
79 Raisa Kinnunen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Petäjävesi
31 Marita Toikka Kansallinen Kokoomus Kaakkois-Suomen vaalipiiri Lappeenranta
8 Laura Kolbe Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Helsinki
143 Matias Pajulahti Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Turku
69 Eija Nivala Suomen Keskusta Oulun vaalipiiri Kalajoki
50 Eveliina Reponen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
112 Hilkka Laikko Itsenäisyyspuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Uusikaupunki
52 Patrik Hellström Suomen Kristillisdemokraatit Vaasan vaalipiiri Pietarsaari
21 Marja Lähde Vihreä Liitto Oulun vaalipiiri Oulu
6 Jouko Takkunen Muutos 2011 Satakunnan vaalipiiri Pori
59 Ari "Bono" Alén Itsenäisyyspuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
109 Aku Talikka Piraattipuolue Hämeen vaalipiiri Hämeenlinna
52 Tarja Turunen Suomen Kristillisdemokraatit Kaakkois-Suomen vaalipiiri Lappeenranta
94 Meri Rawstorne Suomen Kristillisdemokraatit Varsinais-Suomen vaalipiiri Somero
35 Maarit Heikkinen Kansallinen Kokoomus Keski-Suomen vaalipiiri Laukaa
62 Pekka Haavisto Itsenäisyyspuolue Pirkanmaan vaalipiiri Sastamala
82 Tony Melville Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
62 Marisanna Jarva Suomen Keskusta Oulun vaalipiiri Paltamo
21 Antti Hartikainen Vasemmistoliitto Hämeen vaalipiiri Lahti
127 Mari Saario Vihreä Liitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Kaarina
321 Tuija Sundberg Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Vihti
64 Joona Mielonen Vasemmistoliitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
158 Rene Hursti Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
49 Esa Ruhanen Suomen Kristillisdemokraatit Kaakkois-Suomen vaalipiiri Hirvensalmi
304 Anne Knaster Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Espoo
103 Håkan Westergård Suomen Kristillisdemokraatit Varsinais-Suomen vaalipiiri Parainen
33 Ilmari Walker Vasemmistoliitto Vaasan vaalipiiri Vaasa
17 Markus Uutela Suomen Työväenpuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
163 Veli-Pekka Kortelainen Itsenäisyyspuolue Oulun vaalipiiri Oulu
114 Päivi Meros Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Nurmijärvi
64 Ako Nyman Suomen Kommunistinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
383 Arja Sarpola Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
146 Jarkko Lampuoti Vasemmistoliitto Pirkanmaan vaalipiiri Helsinki
118 Juha Hämäläinen Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
31 Annika Viitanen Kansallinen Kokoomus Varsinais-Suomen vaalipiiri Salo
6 Jari Leppä Suomen Keskusta Kaakkois-Suomen vaalipiiri Pertunmaa
86 Kalle Virtanen Itsenäisyyspuolue Satakunnan vaalipiiri Rauma
78 Mirja Vehkaperä Suomen Keskusta Oulun vaalipiiri Oulu
329 Kai Haavisto Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
176 Sampo Terho Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
101 Veronica Hertzberg Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
132 Olli Kopakkala Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
22 Jan Hultin Kansallinen Kokoomus Kaakkois-Suomen vaalipiiri Savonlinna
68 Markku Manninen Perussuomalaiset Keski-Suomen vaalipiiri Hankasalmi
157 Olli-Pekka Wallin Piraattipuolue Oulun vaalipiiri Oulu
5 Timo Lappalainen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Lapin vaalipiiri Rovaniemi
39 Binar Mustafa Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
147 Nasima Razmyar Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
331 Juho Lyytikäinen Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
16 Touko Juhani Aalto Vihreä Liitto Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
95 Lilja Roth Suomen Kristillisdemokraatit Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
36 Pauliina Holm Kansallinen Kokoomus Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
128 Ritva Sorvali Suomen Kommunistinen Puolue Hämeen vaalipiiri Lahti
10 Kristiina Hämäläinen Kansallinen Kokoomus Hämeen vaalipiiri Hollola
51 Marika Mattila Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Oulun vaalipiiri Oulu
114 Eila Aavakare Perussuomalaiset Oulun vaalipiiri Kajaani
63 Juha Hämäläinen Itsenäisyyspuolue Pirkanmaan vaalipiiri Forssa
174 Oula Lintula Muutos 2011 Pirkanmaan vaalipiiri Akaa
27 Vesa Jalonen Suomen Keskusta Satakunnan vaalipiiri Eurajoki
128 Wäinämö Ruottinen Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
92 Seppo Kääriäinen Suomen Keskusta Savo-Karjalan vaalipiiri Iisalmi
243 Joonas Kärnä Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Espoo
103 Aku Kopakkala Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Espoo
30 Tuukka Kuru Muutos 2011 Lapin vaalipiiri Kemi
38 Tuula Hällfors-Laaksonen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Loimaa
86 Janne Nerve Piraattipuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
54 Teemu Lavikka Muutos 2011 Kaakkois-Suomen vaalipiiri Lappeenranta
15 Anne Luukkonen Suomen Työväenpuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
62 Atte Kilpinen Vasemmistoliitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Mikkeli
357 Tarja Edry Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Järvenpää
132 Markku Eilola-Jokivirta Vasemmistoliitto Oulun vaalipiiri Oulu
374 Outi Lankia Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Porvoo
254 Len Merikanto Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
69 Eero Paananen Perussuomalaiset Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
65 Jukka Rantala Suomen Keskusta Varsinais-Suomen vaalipiiri Raisio
151 Pilvi Torsti Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
145 Rurik Rantalainen Vihreä Liitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
67 Hilkka Kemppi Suomen Keskusta Hämeen vaalipiiri Asikkala
8 Markku Pakkanen Suomen Keskusta Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
40 Otto Mantere Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Vaasan vaalipiiri Ilmajoki
29 Veronika Honkasalo Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
102 Max Janzon Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
72 Ulla Parviainen Suomen Keskusta Oulun vaalipiiri Kuusamo
354 Ronnie James Andersson Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Lohja
60 Seppo Hiironen Vasemmistoliitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Hamina
59 Pasi Kaarrela Kommunistinen Työväenpuolue Satakunnan vaalipiiri Kokemäki
100 Daniel Lahti Kansallinen Kokoomus Vaasan vaalipiiri Vaasa
22 Kaisa Maria Peltonen Vihreä Liitto Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
51 Olli Markkanen Piraattipuolue Lapin vaalipiiri Kemi
108 Henna Puhakka Vasemmistoliitto Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
38 Pirkko Mettovaara Suomen Kristillisdemokraatit Oulun vaalipiiri Muhos
26 Anneli Lehto Vasemmistoliitto Vaasan vaalipiiri Vaasa
162 Jarmo Keto Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
28 Tero Eero Antero Uuttana Vihreä Liitto Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
14 Leena Pakkanen Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Helsinki
93 Christina Dahlblom Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
250 Petri Rautiainen Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Lohja
161 Erkki Korhonen Itsenäisyyspuolue Oulun vaalipiiri Oulu
11 Samu Forsblom Vihreä Liitto Oulun vaalipiiri Oulu
80 Maria Lohela Perussuomalaiset Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
3 Juri Bespalov Suomen Kommunistinen Puolue Oulun vaalipiiri Pudasjärvi
104 Olli Heikkilä Piraattipuolue Hämeen vaalipiiri Forssa
110 Eero Suutari Kansallinen Kokoomus Oulun vaalipiiri Kajaani
76 Birgitta Olsson Ruotsalainen kansanpuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
126 Jenna Simula Perussuomalaiset Oulun vaalipiiri Oulu
72 Kike Ritva Elomaa Perussuomalaiset Varsinais-Suomen vaalipiiri Masku
37 Heikki Kankimäki Kansallinen Kokoomus Keski-Suomen vaalipiiri Keuruu
79 Erkki Perälä Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
24 Heikki Leisti Vasemmistoliitto Hämeen vaalipiiri Hartola
188 Miikka Uotinen Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Kirkkonummi
38 Janina Lepistö Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Vaasan vaalipiiri Vaasa
30 Tuomas Telkkä Kansallinen Kokoomus Kaakkois-Suomen vaalipiiri Lappeenranta
25 Elina Sillanpää Vihreä Liitto Keski-Suomen vaalipiiri Laukaa
203 Tero Vehviläinen Sitoutumattomat Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
103 Pauli Kiuru Kansallinen Kokoomus Pirkanmaan vaalipiiri Valkeakoski
195 Ann-Katrin Bender Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Raasepori
72 Anna-Liisa Lämsä Kansallinen Kokoomus Lapin vaalipiiri Oulu
224 Sten Öhman Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Hanko
99 Matti Helin Kansallinen Kokoomus Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
23 Tomi Salonen Perussuomalaiset Satakunnan vaalipiiri Eurajoki
110 Pekka Korpivaara Perussuomalaiset Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
244 Jari Leino Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Sastamala
65 Susanna Rissanen Suomen Kommunistinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Siilinjärvi
206 Andreas Forsberg Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Helsinki
136 Harri Aalto Vasemmistoliitto Pirkanmaan vaalipiiri Pirkkala
20 Ilkka Viljanen Kansallinen Kokoomus Hämeen vaalipiiri Lahti
40 Simo Korpela Suomen Kristillisdemokraatit Satakunnan vaalipiiri Pori
133 Ville Nisonen Vihreä Liitto Vaasan vaalipiiri Kurikka
41 Hanna Mäntylä Perussuomalaiset Lapin vaalipiiri Tornio
70 Aleksi Norman Vasemmistoliitto Satakunnan vaalipiiri Pori
21 Pertti Hemmilä Kansallinen Kokoomus Varsinais-Suomen vaalipiiri Salo
2 Seija Hiltunen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Lapin vaalipiiri Rovaniemi
363 Iikka Kantola Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Nurmijärvi
145 Katja Kotalampi Vasemmistoliitto Pirkanmaan vaalipiiri Virrat
75 Taisto Miettinen Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Kauniainen
300 Lauri Kaira Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
95 Teemu Hokkanen Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Espoo
56 Helena Lahtinen Suomen Kristillisdemokraatit Vaasan vaalipiiri Lapua
46 Peter Sjökvist Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Vaasan vaalipiiri Närpiö
29 Pilvi Kärkelä Suomen Keskusta Pirkanmaan vaalipiiri Kihniö
14 Sari Niinistö Kansallinen Kokoomus Hämeen vaalipiiri Lahti
120 Ari Korhonen Perussuomalaiset Oulun vaalipiiri Sotkamo
161 Krista Juurikko Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
137 Antti Saarelainen Vasemmistoliitto Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
135 Harri Vuorenpää Perussuomalaiset Pirkanmaan vaalipiiri Pirkkala
151 Tuukka Virtaperko Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
63 Heikki Mäkinen Suomen Keskusta Varsinais-Suomen vaalipiiri Oripää
35 Stefan Wallin Ruotsalainen kansanpuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
105 Aleksi Kopponen Kansallinen Kokoomus Pirkanmaan vaalipiiri Lempäälä
96 Bjarne Kallis Kansallinen Kokoomus Vaasan vaalipiiri Kokkola
88 Anna-Kristiina Mikkonen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Savonlinna
52 Satu Koskinen Suomen Keskusta Keski-Suomen vaalipiiri Karstula
361 Jeppe Isberg Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
209 Christel Liljeström Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Sipoo
121 Terhi Kiemunki Perussuomalaiset Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
75 Juha Sipilä Suomen Keskusta Oulun vaalipiiri Kempele
91 Anni Kivistö Suomen Kommunistinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
54 Raija Eeva Suomen Keskusta Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
73 Marko Tiainen Perussuomalaiset Keski-Suomen vaalipiiri Pihtipudas
34 Anu Urpalainen Kansallinen Kokoomus Kaakkois-Suomen vaalipiiri Imatra
233 Jani Saksa Suomen Työväenpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
60 Olli Krannila Kommunistinen Työväenpuolue Satakunnan vaalipiiri Eura
62 Jukka Yliviuhkola Suomen Kommunistinen Puolue Lapin vaalipiiri Tornio
7 Anne Kettunen Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Helsinki
14 Sirpa Pursiainen Suomen Kristillisdemokraatit Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
138 Annika Karvonen Vasemmistoliitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
38 Petri Himanen Suomen Kristillisdemokraatit Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
77 Tapani Tölli Suomen Keskusta Oulun vaalipiiri Tyrnävä
323 Perttu Tuomaala Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Porvoo
122 Marko Korvela Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Vihti
92 Mikko Leppänen Kommunistinen Työväenpuolue Hämeen vaalipiiri Padasjoki
56 Lena Hulden Suomen Kommunistinen Puolue Lapin vaalipiiri Vantaa
2 Sanna Antikainen Perussuomalaiset Savo-Karjalan vaalipiiri Outokumpu
81 Tiina Fredriksson Ruotsalainen kansanpuolue Oulun vaalipiiri Oulu
289 Timo Harakka Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
215 Diana Nyberg-Lindholm Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Raasepori
335 Pasi Ronkainen Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Kirkkonummi
81 Iisakki Kiemunki Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Hämeen vaalipiiri Hämeenlinna
14 Riku Kortejärvi Suomen Työväenpuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Salo
126 Pekka Valkonen Itsenäisyyspuolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
127 Toni Salomäki Piraattipuolue Satakunnan vaalipiiri Kokemäki
146 Sara Paavolainen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
130 Tapani Karvinen Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Turku
16 Tommi Laitila Perussuomalaiset Satakunnan vaalipiiri Honkajoki
7 Eero Juhani Koskela Suomen Kristillisdemokraatit Keski-Suomen vaalipiiri Jämsä
23 Juha-Matti Kiviluoma Vasemmistoliitto Vaasan vaalipiiri Teuva
121 Sara Luotonen Vihreä Liitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Naantali
155 Paula Sihto Suomen Keskusta Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
98 Paul Abbey Vasemmistoliitto Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
212 Sari Mäkimattila Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Helsinki
7 Jorma "Jommu" Jussila Suomen Kristillisdemokraatit Pirkanmaan vaalipiiri Kangasala
166 Voitto Suominen Kommunistinen Työväenpuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Salo
101 Pertti Vallittu Suomen Kristillisdemokraatit Varsinais-Suomen vaalipiiri Salo
102 Andte Gaup-Juuso Ruotsalainen kansanpuolue Lapin vaalipiiri Enontekiö
130 Matti Viitala Perussuomalaiset Oulun vaalipiiri Haapajärvi
55 Jarmo Nieminen Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
36 Sointu Harju Suomen Kristillisdemokraatit Oulun vaalipiiri Sievi
126 Timo Hirvonen Itsenäisyyspuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Mikkeli
82 Ville Saukkola Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Karkkila
22 Teppo Säkkinen Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Rovaniemi
108 Janne Sankelo Kansallinen Kokoomus Vaasan vaalipiiri Kauhava
297 Petri Graeffe Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Järvenpää
73 Ilpo Haalisto Perussuomalaiset Varsinais-Suomen vaalipiiri Nousiainen
109 Jere Hautoniemi Itsenäisyyspuolue Vaasan vaalipiiri Ähtäri
70 Irma Kemppainen Perussuomalaiset Vaasan vaalipiiri Kokkola
47 Inka Hokkanen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Oulun vaalipiiri Kuusamo
42 Mari-Elina Koivusalo Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
97 Juho Pahajoki Suomen Keskusta Savo-Karjalan vaalipiiri Rautalampi
72 Piia Tenhunen Vasemmistoliitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Pieksämäki
71 Raisa Ranta Vasemmistoliitto Satakunnan vaalipiiri Pori
107 Katja Minkkinen Vasemmistoliitto Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
59 Eeva Rautamäki Vihreä Liitto Hämeen vaalipiiri Lahti
117 Päivi Sivenius Perussuomalaiset Kaakkois-Suomen vaalipiiri Rautjärvi
130 Sirpa Karjalainen Vasemmistoliitto Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
92 Tanja Nyman Ruotsalainen kansanpuolue Oulun vaalipiiri Oulu
142 Pasi Kivisaari Suomen Keskusta Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
131 Jukka Vornanen Vihreä Liitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
39 Edward Krogius Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Espoo
76 Hanna Huumonen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
158 Anna-Kaisa Heinämäki Vihreä Liitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
92 Veera Köpsi Suomen Kristillisdemokraatit Varsinais-Suomen vaalipiiri Raisio
27 Ilpo Haaja Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
161 Riitta Gyllenbögel Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
116 Ari Hannikainen Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
92 Joni Räsänen Piraattipuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
112 Tommi Olavi Brander Piraattipuolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
47 Juha Rantalainen Suomen Kristillisdemokraatit Kaakkois-Suomen vaalipiiri Lappeenranta
245 Anne Lempinen Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Lohja
105 Aki Korpela Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Hyvinkää
48 Eeva-Maria Tuominen Perussuomalaiset Hämeen vaalipiiri Janakkala
98 Jarmo J. Husso Kansallinen Kokoomus Oulun vaalipiiri Oulu
218 Seppo Samppala Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Helsinki
179 Juhani Linnanheimo Muutos 2011 Helsingin vaalipiiri Tuusula
45 Kimmo Nykänen Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Porvoo
97 Esa Pokka Itsenäisyyspuolue Lapin vaalipiiri Pelkosenniemi
119 Sari Raassina Kansallinen Kokoomus Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
46 Jouni Martiskin Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Tohmajärvi
131 Sami Savio Perussuomalaiset Pirkanmaan vaalipiiri Ylöjärvi
105 Airi Aalto Perussuomalaiset Kaakkois-Suomen vaalipiiri Imatra
160 Heidi Gröndahl Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Vihti
73 Jari Nykänen Kansallinen Kokoomus Lapin vaalipiiri Rovaniemi
82 Minna Lintonen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Hämeen vaalipiiri Orimattila
13 Jetro Vesti Piraattipuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
200 Terttu Savola Köyhien Asialla Helsingin vaalipiiri Espoo
19 Ville-Veikko Rantamaula Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Helsinki
81 Markus Lohi Suomen Keskusta Lapin vaalipiiri Rovaniemi
199 Risto Rantanen Sitoutumattomat Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
7 Vahur Lihtkivi Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Lapin vaalipiiri Rovaniemi
390 Elina Ahoinpelto Köyhien Asialla Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
117 Arto Lampila Piraattipuolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
21 Laura Katariina Mansikkamäki Vihreä Liitto Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
100 Johanna Karimäki Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Espoo
107 Harri Salonen Kansallinen Kokoomus Vaasan vaalipiiri Jalasjärvi
108 Eero Seppänen Itsenäisyyspuolue Savo-Karjalan vaalipiiri Suomussalmi
74 Juha Mäenpää Perussuomalaiset Vaasan vaalipiiri Ilmajoki
62 Jari Halttunen Perussuomalaiset Keski-Suomen vaalipiiri Äänekoski
89 Raino Hannula Suomen Kristillisdemokraatit Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
9 Kari Lahti Suomen Kristillisdemokraatit Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
28 Mia Haglund Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
14 Pasi Paananen Perussuomalaiset Savo-Karjalan vaalipiiri Varkaus
46 Miikka-Aukusti Heiskanen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Oulun vaalipiiri Oulu
244 Matti Aronen Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
73 Julius Sarisalmi Itsenäisyyspuolue Pirkanmaan vaalipiiri Sastamala
104 Timo Repo Itsenäisyyspuolue Savo-Karjalan vaalipiiri Iisalmi
68 Rami Lehtinen Suomen Keskusta Hämeen vaalipiiri Jokioinen
50 Katja Taimela Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Salo
198 Karla Vainio Itsenäisyyspuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
42 Matti Mustajärvi Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Vaasan vaalipiiri Kaustinen
3 Reijo Rytkönen Suomen Työväenpuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
72 Mari Holopainen Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
139 Sade Kondelin Vasemmistoliitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
27 Saana Lind Vasemmistoliitto Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
42 Kai Similä Suomen Kristillisdemokraatit Oulun vaalipiiri Kempele
78 Jouni Backman Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Savonlinna
13 Mats Nylund Ruotsalainen kansanpuolue Vaasan vaalipiiri Pedersöre
204 Nina af Hällström Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
63 Niilo Kärki Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
96 Benjamin Ellenberg Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
107 Sami Pikkuaho Kansallinen Kokoomus Oulun vaalipiiri Oulu
11 Tarvo "Rokkipappi" Laakso Suomen Kristillisdemokraatit Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
310 Sari Multala Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
22 Päivi Ikonen Vihreä Liitto Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
39 Pentti Hartikainen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
66 Kalle Helske Kansallinen Kokoomus Lapin vaalipiiri Kemi
176 Pia Lohikoski Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Kerava
193 Niklas Andersson Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Raasepori
97 Matias Marttinen Kansallinen Kokoomus Satakunnan vaalipiiri Rauma
94 Ilmari Heinonen Kansallinen Kokoomus Vaasan vaalipiiri Pietarsaari
129 Pasi Korhonen Itsenäisyyspuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
94 Heikki Seila Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Mikkeli
123 Teppo Turja Suomen Kristillisdemokraatit Hämeen vaalipiiri Hämeenlinna
29 Liisa Pietikäinen Vihreä Liitto Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
40 Matti Luostarinen Perussuomalaiset Hämeen vaalipiiri Forssa
162 Marko Mannila Vihreä Liitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
257 Juha Oinonen Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
110 Markku Eestilä Kansallinen Kokoomus Savo-Karjalan vaalipiiri Iisalmi
170 Iiris Suomela Vihreä Liitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
22 Sari Moisanen Vasemmistoliitto Lapin vaalipiiri Kemi
187 Ersin Uludag Suomen Kommunistinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
155 Thomas Wallgren Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
19 Liisa Viivi Marjukka Kuparinen Vihreä Liitto Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
45 Anna Vuorjoki Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
55 Inna Rokosa Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
44 Jukka Kotimäki Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Siilinjärvi
125 Emmi Wehka-aho Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Kirkkonummi
111 Marianne Juntunen Vihreä Liitto Lapin vaalipiiri Pelkosenniemi
65 Risto Mykkänen Vasemmistoliitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Pieksämäki
26 Juhani Nummentalo Kansallinen Kokoomus Varsinais-Suomen vaalipiiri Salo
96 Markku Saarinen Suomen Kristillisdemokraatit Varsinais-Suomen vaalipiiri Paimio
280 Jukka Mölsä Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
132 Mikko Välttilä Vihreä Liitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Somero
36 Liisa Helin Perussuomalaiset Lapin vaalipiiri Rovaniemi
92 Akseli Erkkilä Itsenäisyyspuolue Lapin vaalipiiri Kittilä
162 Sanna Siirtola Suomen Kommunistinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Kaarina
8 Markku Tommila Muutos 2011 Satakunnan vaalipiiri Luvia
44 Asko Alasalmi Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Oulun vaalipiiri Siikalatva
120 Pekka Ravi Kansallinen Kokoomus Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
84 Mikko Tuomola Itsenäisyyspuolue Satakunnan vaalipiiri Ulvila
50 Tuula Vepsäläinen Suomen Kristillisdemokraatit Satakunnan vaalipiiri Nakkila
99 Sisko Pinola Itsenäisyyspuolue Hämeen vaalipiiri Lahti
70 Tapio Malmiharju Suomen Keskusta Hämeen vaalipiiri Orimattila
79 Jarkko Kokkonen Itsenäisyyspuolue Satakunnan vaalipiiri Pori
36 Mikko Pietarinen Piraattipuolue Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
268 Irma Pahlman Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Hyvinkää
122 Kirsi Timonen Suomen Kristillisdemokraatit Hämeen vaalipiiri Heinola
32 Anne-Mari Virolainen Kansallinen Kokoomus Varsinais-Suomen vaalipiiri Lieto
71 Kaisa Hernberg Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
58 Pia Viitanen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
20 Olli Rehn Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Helsinki
30 Matti Wahrman Suomen Työväenpuolue Keski-Suomen vaalipiiri Lapinjärvi
39 Anne Louhelainen Perussuomalaiset Hämeen vaalipiiri Hollola
44 Janne Laulumaa Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Raisio
44 Matias Mäkynen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Vaasan vaalipiiri Vaasa
48 Pirkka Aalto Suomen Kristillisdemokraatit Lapin vaalipiiri Kemijärvi
89 Jarkko Wallenius Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Järvenpää
258 Petrus Pennanen Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
111 Raul Lehto Perussuomalaiset Kaakkois-Suomen vaalipiiri Pyhtää
160 Nuutti Hyttinen Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
9 Timo Laaninen Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Helsinki
48 Jutta Urpilainen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Vaasan vaalipiiri Kokkola
67 Ben Zyskowicz Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
27 Tommi Petteri Tapiainen Vihreä Liitto Keski-Suomen vaalipiiri Jämsä
65 Matti Karvonen Itsenäisyyspuolue Pirkanmaan vaalipiiri Valkeakoski
362 Antti Kaikkonen Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Tuusula
89 Kjell Kurtén Ruotsalainen kansanpuolue Oulun vaalipiiri Pyhäjärvi
16 Ari Torniainen Suomen Keskusta Kaakkois-Suomen vaalipiiri Lappeenranta
73 Juha Rehula Suomen Keskusta Hämeen vaalipiiri Hollola
19 Satu Sipilä Suomen Kristillisdemokraatit Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
25 Ossi Nikula Kansallinen Kokoomus Varsinais-Suomen vaalipiiri Uusikaupunki
37 Sari Behm Suomen Kristillisdemokraatit Kaakkois-Suomen vaalipiiri Savonlinna
353 Hannu Ikonen Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Loviisa
133 Mohammadamin Allahmoradi Vasemmistoliitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
58 Jari Nyyssölä Suomen Kommunistinen Puolue Lapin vaalipiiri Kemi
110 Teija Arvidsson Suomen Kristillisdemokraatit Hämeen vaalipiiri Hämeenlinna
333 Seppo Papunen Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
377 Sari Metsäkivi Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Vihti
136 Pentti Kallio Vasemmistoliitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Kaarina
204 Elie el-Khouri Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Helsinki
111 Sebastian Weckman Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
112 Jari Lindström Perussuomalaiset Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
115 Janne Halunen Perussuomalaiset Oulun vaalipiiri Kempele
198 Arja Pantsari Sitoutumattomat Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
111 Matti Vesa Volanen Vasemmistoliitto Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
6 Åsa Blomstedt Ruotsalainen kansanpuolue Vaasan vaalipiiri Kristiinankaupunki
254 Ilkka Sysimetsä Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Espoo
6 Johanna Törmänen Muutos 2011 Hämeen vaalipiiri Orimattila
89 Hanna Era Suomen Kommunistinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
3 Valtteri Huhtamella Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Lapin vaalipiiri Inari
139 Teija Tynkkinen Vihreä Liitto Vaasan vaalipiiri Kokkola
85 Harri Helminen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
47 Petri Honkonen Suomen Keskusta Keski-Suomen vaalipiiri Saarijärvi
13 Repe Mäensivu Suomen Kristillisdemokraatit Pirkanmaan vaalipiiri Sastamala
36 Nelli Baran Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
31 Mikko Merikivi Muutos 2011 Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
97 Mauri Perä Suomen Kommunistinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Vantaa
24 Elsi Kauppinen Vihreä Liitto Savo-Karjalan vaalipiiri Lieksa
144 Irma Koskela Vasemmistoliitto Pirkanmaan vaalipiiri Orivesi
90 Elsi Katainen Suomen Keskusta Savo-Karjalan vaalipiiri Pielavesi
115 Jenni Lampela Vihreä Liitto Lapin vaalipiiri Tornio
20 Elina Hietanen Vihreä Liitto Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
89 Teppo Järnstedt Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
144 Antti Kurvinen Suomen Keskusta Vaasan vaalipiiri Kauhava
79 Sirpa Paatero Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
47 Maarit Tuomi Perussuomalaiset Hämeen vaalipiiri Lahti
189 Ilkka Luoma Itsenäisyyspuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
72 Anneli Manninen Perussuomalaiset Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
95 Esa Olkoniemi Itsenäisyyspuolue Lapin vaalipiiri Pello
47 Joel Harkimo Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
16 Esko Saastamoinen Perussuomalaiset Savo-Karjalan vaalipiiri Lieksa
112 Petri Ahokangas Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Satakunnan vaalipiiri Kankaanpää
56 Mauri Ikonen Suomen Keskusta Varsinais-Suomen vaalipiiri Masku
384 Mariitta Savolainen Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
64 Pekka Hacklin Kansallinen Kokoomus Lapin vaalipiiri Tornio
214 Christina Mickos Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Lapinjärvi
237 Riitta Vainionpää Suomen Työväenpuolue Helsingin vaalipiiri Botkyrka, Ruotsi
104 Lotta Keskinen Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
99 Jaana Shelby Suomen Kristillisdemokraatit Varsinais-Suomen vaalipiiri Kaarina
262 Jani Somero Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
33 Raija Moilanen Suomen Keskusta Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
107 Ville Pispa Piraattipuolue Hämeen vaalipiiri Riihimäki
272 Tarja Eklund Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
65 Toimi Kankaanniemi Perussuomalaiset Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
32 Riitta Saarinen Vasemmistoliitto Hämeen vaalipiiri Asikkala
190 Birgitta Hisinger Sitoutumattomat Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
4 Vilho Juntunen Suomen Kommunistinen Puolue Oulun vaalipiiri Kajaani
57 Marja-Leena Kulppi-Vartiainen Suomen Kommunistinen Puolue Lapin vaalipiiri Rovaniemi
25 Kristiina Drotár Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Espoo
173 Antti Tomminen Vihreä Liitto Pirkanmaan vaalipiiri Nokia
84 Esa Lyttinen Piraattipuolue Pirkanmaan vaalipiiri Ylöjärvi
54 Elli Latva-Hakuni Vihreä Liitto Hämeen vaalipiiri Lahti
154 Eena Värne Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Raasepori
23 Jenni Pitko Vihreä Liitto Oulun vaalipiiri Oulu
7 Titta Andersson-Bohren Kansallinen Kokoomus Hämeen vaalipiiri Riihimäki
24 Riku Ahola Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
149 Anne Niemi Suomen Keskusta Vaasan vaalipiiri Vimpeli
98 Ano Väisänen Suomen Kommunistinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Mäntyharju
41 Mira Nieminen Perussuomalaiset Hämeen vaalipiiri Asikkala
279 Terhi Stevander Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
107 Kaarlo Nurmikumpu Kommunistinen Työväenpuolue Lapin vaalipiiri Kemijärvi
21 Matti Luukkonen Vasemmistoliitto Lapin vaalipiiri Inari
12 Eero Sistonen Suomen Keskusta Kaakkois-Suomen vaalipiiri Rantasalmi
100 Kari Tynkkynen Suomen Kristillisdemokraatit Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
231 Janne Rahikainen Suomen Työväenpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
7 Larry Huldén Suomen Kommunistinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
14 Tuomas Wilkman Suomen Kristillisdemokraatit Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
120 Eve Rämö Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
33 Lola Wallinkoski Kansallinen Kokoomus Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
100 Pirkko Jartti Kansallinen Kokoomus Pirkanmaan vaalipiiri Pirkkala
117 Tarja Omenainen Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Vihti
169 Kaarlo Kivimäki Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
85 Lena Wiksten Itsenäisyyspuolue Satakunnan vaalipiiri Pori
173 Juho Lehto Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Karkkila
207 Patrik Karlsson Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
61 Mauri Salo Suomen Kristillisdemokraatit Vaasan vaalipiiri Kokkola
48 Taru Pätäri Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
75 Erno Välimäki Vasemmistoliitto Satakunnan vaalipiiri Pori
91 Tapio Perälä Piraattipuolue Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
136 Heli Järvinen Vihreä Liitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Savonlinna
358 Marjut Frantsi-Lankia Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Kirkkonummi
135 Henna Rantasaari Vihreä Liitto Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
116 Jukka Pöyry Perussuomalaiset Kaakkois-Suomen vaalipiiri Mikkeli
29 Ville Valkonen Kansallinen Kokoomus Varsinais-Suomen vaalipiiri Paimio
4 Marja-Leena Gröhn Perussuomalaiset Savo-Karjalan vaalipiiri Liperi
74 Ari-Pekka Haapanen Perussuomalaiset Varsinais-Suomen vaalipiiri Aura
33 Satu Pietilä Suomen Keskusta Satakunnan vaalipiiri Rauma
42 Sirpa Pii-Keinonen Kansallinen Kokoomus Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
115 Marko Iltanen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Satakunnan vaalipiiri Rauma
67 Jenni Kuoppala Itsenäisyyspuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
92 Tupuna Kangas-Männistö Kansallinen Kokoomus Satakunnan vaalipiiri Eura
233 Kyuu Eturautti Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Tampere
276 Mikko Merelä Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
344 Jukka Pehkonen Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
152 Seppo Pirttikoski Suomen Keskusta Vaasan vaalipiiri Ilmajoki
108 Marcus Rantala Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
14 Jani Sukuvaara Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Lapin vaalipiiri Sodankylä
8 Lars-Erik Gästgivars Ruotsalainen kansanpuolue Vaasan vaalipiiri Mustasaari
93 Aarne Tuomaala Kommunistinen Työväenpuolue Hämeen vaalipiiri Forssa
236 James Hirvisaari Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Asikkala
120 Heikki Ketoharju Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
109 Nelli Berg-Väänänen Kansallinen Kokoomus Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
90 Risto Paulamäki Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Hämeen vaalipiiri Lahti
30 Aino-Kaisa Pekonen Vasemmistoliitto Hämeen vaalipiiri Riihimäki
32 Rauno Saukko Muutos 2011 Oulun vaalipiiri Oulu
155 Juuso Raitala Piraattipuolue Oulun vaalipiiri Oulu
106 Anniina Kostilainen Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
43 Markku Vihanto Suomen Kristillisdemokraatit Oulun vaalipiiri Sotkamo
53 Kati Åhman-Kuosmanen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Iisalmi
137 Peter Lönnberg Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Raasepori
75 Jukka Mäkynen Perussuomalaiset Vaasan vaalipiiri Vaasa
52 Tuula Petäkoski-Hult Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Lempäälä
51 Maria Hanhisalo Suomen Kristillisdemokraatit Vaasan vaalipiiri Lappajärvi
126 Lotta Alhonnoro Vihreä Liitto Vaasan vaalipiiri Vaasa
131 Ville Vähämäki Perussuomalaiset Oulun vaalipiiri Oulu
24 Päivi-Maria Hautala Suomen Keskusta Satakunnan vaalipiiri Huittinen
120 Lassi Kaleva Perussuomalaiset Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
82 Eeva-Maria Maijala Suomen Keskusta Lapin vaalipiiri Savukoski
22 Simo Riuttamäki Perussuomalaiset Satakunnan vaalipiiri Huittinen
281 Mirja Suhonen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Porvoo
17 Susanna Kisner Vihreä Liitto Oulun vaalipiiri Oulu
88 Janne Seurujärvi Suomen Keskusta Lapin vaalipiiri Inari
153 Minna-Maria Solanterä Vasemmistoliitto Pirkanmaan vaalipiiri Valkeakoski
137 Julius Karlsson Vasemmistoliitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Parainen
78 Lauri Ihalainen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Helsinki
380 Eeva Oehlandt Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Espoo
6 Kimmo Holma Suomen Kristillisdemokraatit Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
159 Nina Huru Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
168 Elina Kinnunen Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Kirkkonummi
20 Latekoe Lawson Hellu Vihreä Liitto Oulun vaalipiiri Oulu
68 Riikka Moilanen Suomen Keskusta Oulun vaalipiiri Oulu
69 Marja-Leena Leppänen Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Lappeenranta
201 Tuomas Auvinen Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Helsinki
166 Heikki Jukkola Itsenäisyyspuolue Oulun vaalipiiri Oulainen
200 Mikael Eriksson Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
67 Teija Holopainen Kansallinen Kokoomus Lapin vaalipiiri Rovaniemi
6 Jonas Kettunen Suomen Kommunistinen Puolue Oulun vaalipiiri Kajaani
93 Esko Rautakoski Ruotsalainen kansanpuolue Oulun vaalipiiri Pyhäjärvi
18 Eila Aarnos Vasemmistoliitto Vaasan vaalipiiri Kokkola
51 Timo Suhonen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Varkaus
155 Eira Kejonen Suomen Kommunistinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
83 Sauli Martimo Suomen Keskusta Lapin vaalipiiri Simo
25 Mirja Arajärvi Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
118 Merja Hermonen Vihreä Liitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Lieto
117 Merja Oksman Kansallinen Kokoomus Savo-Karjalan vaalipiiri Siilinjärvi
177 Antti Valpas Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
32 Lenita Toivakka Kansallinen Kokoomus Kaakkois-Suomen vaalipiiri Mikkeli
117 Lasse Soinila Itsenäisyyspuolue Vaasan vaalipiiri Närpiö
126 Veijo Niemi Perussuomalaiset Pirkanmaan vaalipiiri Lempäälä
126 Timo Anttila Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
192 Anna Aintila Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Kirkkonummi
69 Björn Cederberg Suomen Kristillisdemokraatit Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
309 Elina Lepomäki Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Espoo
11 Laura Huhtasaari Perussuomalaiset Satakunnan vaalipiiri Pori
14 Kati Kaarlejärvi Vihreä Liitto Oulun vaalipiiri Oulu
4 Riitta Haapala Suomen Kristillisdemokraatit Pirkanmaan vaalipiiri Valkeakoski
327 Mia Välimäki Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Lohja
108 Lyly Rajala Kansallinen Kokoomus Oulun vaalipiiri Oulu
15 Juhani Kela Vihreä Liitto Oulun vaalipiiri Suomussalmi
7 Osmo Kokko Perussuomalaiset Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
90 Mikko Wikstedt Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Espoo
275 Marianne Korpi Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Porvoo
15 Pekka Tiitinen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Lapin vaalipiiri Kemi
43 Jaakko Kosunen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
107 Nea Lehmussaari Kansallinen Kokoomus Pirkanmaan vaalipiiri Nokia
91 Eva Biaudet Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
25 Marika Kirjavainen Kansallinen Kokoomus Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
104 Anne Liinamaa Vihreä Liitto Satakunnan vaalipiiri Pori
117 Petteri Lahti Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Satakunnan vaalipiiri Pori
50 Henri Kylen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Oulun vaalipiiri Oulu
87 Hannu Hoskonen Suomen Keskusta Savo-Karjalan vaalipiiri Ilomantsi
113 Peter Muurman Perussuomalaiset Kaakkois-Suomen vaalipiiri Hamina
84 Pontus Hällfors Ruotsalainen kansanpuolue Oulun vaalipiiri Oulu
2 Riku Eskelinen Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Helsinki
134 Pentti Arajärvi Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
196 Timo Sotikoff Itsenäisyyspuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
122 Kristian Sheikki Laakso Itsenäisyyspuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
118 Jonna Maarit Purojärvi Piraattipuolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
40 Sami (Frank) Muttilainen Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
102 Ahti Järvinen Vasemmistoliitto Keski-Suomen vaalipiiri Laukaa
89 Ozan Yanar Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
36 Harri Kerijoki Perussuomalaiset Hämeen vaalipiiri Heinola
121 Anja Koivistoinen Itsenäisyyspuolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
87 Petteri Salmijärvi Suomen Keskusta Lapin vaalipiiri Salla
16 Jari Porttila Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Helsinki
33 Marko Heikkuri Muutos 2011 Lapin vaalipiiri Kemi
90 Jonna Heikkilä Kansallinen Kokoomus Satakunnan vaalipiiri Nakkila
119 Timo Räihä Suomen Kristillisdemokraatit Hämeen vaalipiiri Lahti
5 Markku Laukkanen Suomen Keskusta Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
30 Monica Lamberg Suomen Keskusta Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
134 Marko Törhönen Perussuomalaiset Pirkanmaan vaalipiiri Kangasala
122 Mika Laakso Perussuomalaiset Pirkanmaan vaalipiiri Nokia
108 Petri Vallinsalo Vihreä Liitto Satakunnan vaalipiiri Pori
6 Mats Perämaa Sitoutumattomat Ahvenanmaan maakunnan vaalipiiri Kumlinge
16 Reijo Tossavainen Suomen Kommunistinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
128 Tiina Palovuori Perussuomalaiset Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
100 Antti Tarvainen Itsenäisyyspuolue Lapin vaalipiiri Kemi
388 Eerikki Viljanen Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Vihti
267 Anne Karjalainen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Kerava
316 Carita Orlando Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
119 Terttu Vapalahti Itsenäisyyspuolue Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
32 Santeri Lampi Suomen Keskusta Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
106 Hilkka Olkinuora Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Inkoo
364 Pirkko Karjalainen Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
57 Jeanette Ljungars Suomen Kristillisdemokraatit Vaasan vaalipiiri Vöyri
20 Ville Luotola Vasemmistoliitto Lapin vaalipiiri Rovaniemi
93 Hannu Harri Itsenäisyyspuolue Lapin vaalipiiri Kemi
14 Kimmo Tiilikainen Suomen Keskusta Kaakkois-Suomen vaalipiiri Ruokolahti
359 Vesa Helkkula Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Kauniainen
23 Jyrki Hyttinen Kansallinen Kokoomus Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
50 Birgitta Silvennoinen Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Lohja
12 Marjaana Mikkonen Perussuomalaiset Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
139 Anniina Kontiokorpi Vihreä Liitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Parikkala
138 Tiina Heinonen Vasemmistoliitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
109 Hanna Saari Kansallinen Kokoomus Oulun vaalipiiri Kalajoki
54 Reima Kultalahti Muutos 2011 Savo-Karjalan vaalipiiri Rautalampi
124 Anna Vuorinen Muutos 2011 Vaasan vaalipiiri Korsnäs
31 Juha Kantola Suomen Keskusta Satakunnan vaalipiiri Pori
34 Caius Forsberg Kansallinen Kokoomus Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
223 Midiya Zahir Hatam Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Raasepori
133 Anni Wallenius Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
96 Jaana Laitinen-Pesola Kansallinen Kokoomus Satakunnan vaalipiiri Pori
38 Mia Hahtala Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Leppävirta
86 Rami Klemets Ruotsalainen kansanpuolue Oulun vaalipiiri Oulu
80 Petri Kallioniemi Piraattipuolue Pirkanmaan vaalipiiri Virrat
148 Tomi Sevander Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
35 Kari Ilkkala Perussuomalaiset Hämeen vaalipiiri Hämeenlinna
75 Kurt Malmberg Ruotsalainen kansanpuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
13 Ari Jalonen Perussuomalaiset Satakunnan vaalipiiri Pori
44 Ari Södervall Perussuomalaiset Lapin vaalipiiri Pello
65 Leena Harju-Autti Kansallinen Kokoomus Lapin vaalipiiri Rovaniemi
14 Tero Järvelä Perussuomalaiset Satakunnan vaalipiiri Ulvila
50 Aki Oksala Piraattipuolue Lapin vaalipiiri Rovaniemi
40 Jussi-Pekka Ahonen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Ylöjärvi
104 Marko Kivi Kansallinen Kokoomus Pirkanmaan vaalipiiri Ruovesi
184 Laila Räikkä Suomen Kommunistinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
5 Kirsi Karttunen Suomen Kommunistinen Puolue Oulun vaalipiiri Ylivieska
56 Matti Parpala Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
15 Terhi Peltokorpi Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Helsinki
32 Jouni Vauhkonen Vihreä Liitto Savo-Karjalan vaalipiiri Vantaa
118 Sakari Pääkkö Kansallinen Kokoomus Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
95 Juha Mustonen Suomen Keskusta Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
62 Pekka Myllymäki Suomen Keskusta Varsinais-Suomen vaalipiiri Mynämäki
193 Anders Ramsay Itsenäisyyspuolue Helsingin vaalipiiri Salo
37 Martin Ylikännö Suomen Keskusta Satakunnan vaalipiiri Huittinen
17 Jussi Wihonen Perussuomalaiset Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
95 Peter Björklöf Suomen Kommunistinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Raasepori
47 Pertti Pokki Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Laitila
102 Joona Sarisalmi Itsenäisyyspuolue Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
216 Mikaela Nylander Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Porvoo
56 Aleksi Mäntylä Vihreä Liitto Hämeen vaalipiiri Lahti
149 Erik Lydén Vasemmistoliitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
208 Petteri Hiienkoski Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Helsinki
253 Johanna Sirén-Kaplas Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Hanko
80 Arto Liikanen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Muurame
96 Timo Suntioinen Suomen Kommunistinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
104 Tuula Mustonen Kansallinen Kokoomus Oulun vaalipiiri Kuusamo
112 Marketta Mattila Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Sipoo
111 Joakim (Jocke) Lybeck Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Porvoo
80 Eero Vainio Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Hämeen vaalipiiri Lahti
93 Taija Hakola Kansallinen Kokoomus Vaasan vaalipiiri Kauhajoki
121 Tommi Raunela Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Satakunnan vaalipiiri Pori
16 Pirjo Raunio Suomen Kristillisdemokraatit Pirkanmaan vaalipiiri Sastamala
219 Päivi Simi-Kim Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Helsinki
166 Jukka Karhula Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Espoo
58 Arja Juvonen Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Espoo
98 Susanna Koski Kansallinen Kokoomus Vaasan vaalipiiri Vaasa
117 Vaili Jämsä-Uusitalo Perussuomalaiset Oulun vaalipiiri Oulu
45 Olli Sjöholm Suomen Kristillisdemokraatit Satakunnan vaalipiiri Siikainen
156 Valentina Ahlavuo Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
119 Marko Reinikainen Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Raasepori
95 Helge Aspholm Itsenäisyyspuolue Hämeen vaalipiiri Loppi
126 Marko Haakana Vasemmistoliitto Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
61 Jukka Davidsson Itsenäisyyspuolue Pirkanmaan vaalipiiri Pälkäne
41 Juha Richter Suomen Kristillisdemokraatit Oulun vaalipiiri Oulu
116 Krista Kiuru Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Satakunnan vaalipiiri Pori
145 Tuomo Ryynänen Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Nurmijärvi
107 Eeva Lahtinen Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Kerava
76 Kirsi Mäkilaine Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
29 Inkeri Yritys Vasemmistoliitto Lapin vaalipiiri Kittilä
243 Ahto Apajalahti Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
66 Juhana Vartiainen Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
112 Jere Kolehmainen Itsenäisyyspuolue Vaasan vaalipiiri Vaasa
99 Markku Rossi Suomen Keskusta Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
70 Sirpa Rintala Perussuomalaiset Keski-Suomen vaalipiiri Jämsä
15 Joakim Strand Ruotsalainen kansanpuolue Vaasan vaalipiiri Vaasa
182 Eija Moisio Suomen Kommunistinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Ylöjärvi
97 Riitta Tynjä Suomen Kommunistinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
295 Jan Edelmann Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
101 Timo Peltola Piraattipuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
38 Olli-Pekka Tuomi Suomen Keskusta Pirkanmaan vaalipiiri Ruovesi
104 Rhea Rantanen Ruotsalainen kansanpuolue Lapin vaalipiiri Kemi
118 Pentti Kettunen Perussuomalaiset Oulun vaalipiiri Kajaani
3 Anna Bertills Ruotsalainen kansanpuolue Vaasan vaalipiiri Vaasa
52 Tuula Väätäinen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
115 Reijo Paunonen Perussuomalaiset Kaakkois-Suomen vaalipiiri Juva
40 Sami Järvinen Suomen Kristillisdemokraatit Kaakkois-Suomen vaalipiiri Mikkeli
256 Hannu Tanskanen Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Vihti
78 Erkki Ketola Itsenäisyyspuolue Satakunnan vaalipiiri Pomarkku
98 Jari Haapaniemi Kansallinen Kokoomus Pirkanmaan vaalipiiri Nokia
43 Arto Lehkamo Suomen Kristillisdemokraatit Satakunnan vaalipiiri Kokemäki
94 Tero Ahtola Itsenäisyyspuolue Hämeen vaalipiiri Forssa
43 Kirsi Pihlaja Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
54 Kristiina Numelin Ruotsalainen kansanpuolue Satakunnan vaalipiiri Kokemäki
10 Timo Latikka Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Helsinki
229 Tarja Männikkö Suomen Työväenpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
97 Saara Hyrkkö Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Espoo
15 Hannu Tiusanen Suomen Keskusta Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kangasniemi
51 Sari Jokinen Vihreä Liitto Hämeen vaalipiiri Riihimäki
283 Kim Savolainen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Kerava
20 Sari Tanus Suomen Kristillisdemokraatit Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
102 Jari Viherlampi Suomen Kristillisdemokraatit Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
114 Petri Hirvimäki Piraattipuolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
94 Matti Nevalainen Itsenäisyyspuolue Lapin vaalipiiri Kemi
27 Paula Kylä-Harakka Kansallinen Kokoomus Kaakkois-Suomen vaalipiiri Helsinki
10 Niina Oinas Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Lapin vaalipiiri Tervola
49 Ari Ryynänen Piraattipuolue Lapin vaalipiiri Rovaniemi
71 Marita Salenius Perussuomalaiset Keski-Suomen vaalipiiri Multia
121 Henna Kupsala Perussuomalaiset Oulun vaalipiiri Siikajoki
115 Antti Pesonen Itsenäisyyspuolue Vaasan vaalipiiri Alajärvi
52 Minna Ylikännö Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Lieto
195 Sauli Mäkinen Sitoutumattomat Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
113 Leena Kaartinen Suomen Kristillisdemokraatit Hämeen vaalipiiri Lahti
40 Timo Haverinen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Iisalmi
43 Kyllikki Malkki Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Järvenpää
69 Kenneth Sundberg Suomen Keskusta Varsinais-Suomen vaalipiiri Aura
85 Annika Jouppila Ruotsalainen kansanpuolue Oulun vaalipiiri Liminka
88 Katri Fältberg Suomen Kristillisdemokraatit Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
123 Heikki Luoto Perussuomalaiset Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
184 Anne-Maria Salolahti Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
82 Jukka Rintala Itsenäisyyspuolue Satakunnan vaalipiiri Turku
80 Konsta Koppinen Itsenäisyyspuolue Satakunnan vaalipiiri Ulvila
294 Tapani Ala-Reinikka Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Kauniainen
106 Juho Eerola Perussuomalaiset Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
136 Sari Janatuinen Vasemmistoliitto Oulun vaalipiiri Kempele
94 Anders Wentin Ruotsalainen kansanpuolue Oulun vaalipiiri Kokkola
23 Markku Vuorinen Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Helsinki
79 Timo Kurula Suomen Keskusta Lapin vaalipiiri Kittilä
169 Tom Packalen Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
59 Pietari Jääskeläinen Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
12 Mia Puolimatka Suomen Kristillisdemokraatit Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
19 Maarit Markkula Perussuomalaiset Satakunnan vaalipiiri Köyliö
330 Jarmo Tuokko Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
69 Marko Katajamaa Kansallinen Kokoomus Lapin vaalipiiri Inari
181 Minna Mentula Suomen Kommunistinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
98 Suvi Mykrä Kansallinen Kokoomus Satakunnan vaalipiiri Ulvila
123 Pirkko Mattila Perussuomalaiset Oulun vaalipiiri Muhos
9 Timo Heinonen Kansallinen Kokoomus Hämeen vaalipiiri Loppi
23 Ilpo Jorasmaa Vihreä Liitto Savo-Karjalan vaalipiiri Rääkkylä
16 Esko Luukkonen Suomen Työväenpuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
144 Jari Pylväinen Vihreä Liitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Savonlinna
75 Eila Toikka Kansallinen Kokoomus Lapin vaalipiiri Kemi
68 Alviina Alametsä Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
64 Kauko Isomäki Perussuomalaiset Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
132 Sandra Nestorova Vihreä Liitto Vaasan vaalipiiri Vaasa
230 Matti Orava Suomen Työväenpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
119 Satu Vihavainen Perussuomalaiset Kaakkois-Suomen vaalipiiri Rantasalmi
83 Tuulikki Tukiainen Itsenäisyyspuolue Satakunnan vaalipiiri Rauma
59 Tanja Tiainen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Oulun vaalipiiri Oulu
142 Petra Laitinen Vihreä Liitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kangasniemi
92 Tatu Chanth Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Porvoo
127 Ilkka Hänninen Vihreä Liitto Vaasan vaalipiiri Kokkola
8 Maria-Riitta Mällinen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Lapin vaalipiiri Rovaniemi
69 Leila Mäkinen Vasemmistoliitto Satakunnan vaalipiiri Harjavalta
138 Ville Jalovaara Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
90 Nicholas Anderson Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
118 Pekka Nyman Vihreä Liitto Lapin vaalipiiri Pelkosenniemi
156 Kaija Kiessling Suomen Kommunistinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
95 Ida-Kajsa Yasav Ruotsalainen kansanpuolue Oulun vaalipiiri Oulu
84 Tuula Peltonen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Jämsä
75 Otso Kivekäs Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
117 Ismo Portin Suomen Kristillisdemokraatit Hämeen vaalipiiri Riihimäki
131 Jani Mäkinen Vihreä Liitto Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
42 Jarkko Lammi Suomen Kristillisdemokraatit Satakunnan vaalipiiri Pori
178 Tuula Komsi Muutos 2011 Helsingin vaalipiiri Kangasala
89 Lassi Marttala Piraattipuolue Vaasan vaalipiiri Alavus
68 Aleksi Hernesniemi Perussuomalaiset Vaasan vaalipiiri Kannus
83 Jarno Luoma-Nirva Piraattipuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
351 Samppa Turunen Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Järvenpää
11 Toivo Tonta Piraattipuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
73 Risto Mattila Perussuomalaiset Vaasan vaalipiiri Kauhava
77 Tarja Filatov Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Hämeen vaalipiiri Hämeenlinna
101 Jari Mäki Kansallinen Kokoomus Vaasan vaalipiiri Ilmajoki
97 Jarno Yltävä Piraattipuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
99 Leena Kurikka Kansallinen Kokoomus Vaasan vaalipiiri Kurikka
147 Mika Lintilä Suomen Keskusta Vaasan vaalipiiri Toholampi
2 Markku Heikkilä Suomen Keskusta Kaakkois-Suomen vaalipiiri Lappeenranta
103 Teija Larikka Kansallinen Kokoomus Oulun vaalipiiri Raahe
75 Lauri Heikkilä Perussuomalaiset Varsinais-Suomen vaalipiiri Marttila
284 Veija (Veijo) Baltzar Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
85 Rauli-Jan Albert Suomen Keskusta Savo-Karjalan vaalipiiri Valtimo
231 Jouko Selenius Kommunistinen Työväenpuolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
77 Juhani Laurinkari Suomen Kristillisdemokraatit Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
68 Rauno Lintunen Kommunistinen Työväenpuolue Savo-Karjalan vaalipiiri Porvoo
240 Lassi Tiittanen Kommunistinen Työväenpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
99 Jukka Sipola Itsenäisyyspuolue Lapin vaalipiiri Keminmaa
23 Teuvo Hakanen Suomen Keskusta Pirkanmaan vaalipiiri Ylöjärvi
178 Anu Nevanlinna Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Sipoo
17 Nico Mikael Holmberg Vihreä Liitto Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
36 Sari Vuorela Suomen Keskusta Satakunnan vaalipiiri Siikainen
224 Paavo Heikkinen Suomen Työväenpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
40 Marjo Pakka Kansallinen Kokoomus Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
11 Carl-Gustav Mangs Ruotsalainen kansanpuolue Vaasan vaalipiiri Kaskinen
269 Kim Sjöström Sitoutumattomat Helsingin vaalipiiri Helsinki
154 Mikko Savola Suomen Keskusta Vaasan vaalipiiri Ähtäri
135 Lauri Aronen Vasemmistoliitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Uusikaupunki
28 Saara-Sofia Sirén Kansallinen Kokoomus Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
34 Oili Harjula Muutos 2011 Lapin vaalipiiri Kemijärvi
107 Sini Solala Vihreä Liitto Satakunnan vaalipiiri Pori
20 Marko Fobba Forss Kansallinen Kokoomus Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
64 Tanja Ylä-Pöntinen Suomen Kristillisdemokraatit Vaasan vaalipiiri Ähtäri
37 Eeva-Johanna Eloranta Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
24 Arja Sarpola Vihreä Liitto Oulun vaalipiiri Muhos
5 Tapio Huttula Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Helsinki
64 Oili Heino Vasemmistoliitto Satakunnan vaalipiiri Pori
119 Elina Järvenpää Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
116 Jyri Hämäläinen Piraattipuolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
3 Veli-Matti Antila Suomen Kristillisdemokraatit Pirkanmaan vaalipiiri Ylöjärvi
122 Olavi Hautala Muutos 2011 Vaasan vaalipiiri Kauhajoki
66 Timo Mykrä Vasemmistoliitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Imatra
142 Jaakko Lindfors Vasemmistoliitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
45 Petri Partanen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Vaasan vaalipiiri Kokkola
314 Tapani Mäkinen Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
36 Arto Pirttilahti Suomen Keskusta Pirkanmaan vaalipiiri Mänttä-Vilppula
86 Timo Soini Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Espoo
212 Niklas Mannfolk Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
60 Viktoria Kulmala Suomen Keskusta Varsinais-Suomen vaalipiiri Kustavi
69 Marja-Leena Sallinen Vasemmistoliitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Savonlinna
114 Jouni Peltoniemi Itsenäisyyspuolue Vaasan vaalipiiri Kauhajoki
113 Heli Hjälm Kansallinen Kokoomus Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
53 Raimo Piirainen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Oulun vaalipiiri Kajaani
306 Mia Laiho Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Espoo
143 Veli Liikanen Vihreä Liitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Mikkeli
171 Pirkko Kotila Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
250 Satu Immonen Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
179 Daniel Nyman Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Raasepori
182 Riika Raunisalo Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Hyvinkää
150 Karita Toijonen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
87 Ari Saastamoinen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Pihtipudas
77 Jukka Hämäläinen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
17 Riina Lehmussalmi Perussuomalaiset Satakunnan vaalipiiri Jämijärvi
122 Jukka Savolainen Kansallinen Kokoomus Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
103 Tomi Simola Piraattipuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
129 Jouni Karlsson Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Nurmijärvi
62 Tapio Furuholm Vasemmistoliitto Satakunnan vaalipiiri Pori
214 Risto Nurkkala Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Espoo
160 Antero Kangas Itsenäisyyspuolue Oulun vaalipiiri Oulu
88 Pauli Vahtera Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
34 Aimo Remes Muutos 2011 Oulun vaalipiiri Kärsämäki
122 Ari Reunanen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Satakunnan vaalipiiri Eura
17 Kaija Viljakainen Suomen Keskusta Kaakkois-Suomen vaalipiiri Pieksämäki
117 Pia Honkanen Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
80 Robert Brantberg Ruotsalainen kansanpuolue Oulun vaalipiiri Oulu
123 Jani Toivola Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
203 Björn Heir Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Lohja
89 Esa Ollitervo Piraattipuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
17 Bo-Göran Åstrand Ruotsalainen kansanpuolue Vaasan vaalipiiri Pietarsaari
72 Saara Lång Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Loviisa
172 Markku Saarikangas Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Espoo
88 Hanna Huttunen Suomen Keskusta Savo-Karjalan vaalipiiri Outokumpu
264 Jyrki Helminen Sitoutumattomat Helsingin vaalipiiri Helsinki
108 Teppo Honkasalo Itsenäisyyspuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
149 Pinja Toivanen Vasemmistoliitto Oulun vaalipiiri Sotkamo
56 Ari-Pekka Pasanen Muutos 2011 Kaakkois-Suomen vaalipiiri Savonlinna
2 Tommi Lievemaa Suomen Työväenpuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
83 Simo Rajamäki Perussuomalaiset Varsinais-Suomen vaalipiiri Loimaa
58 Marjatta Rasi Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
45 Sari Palm Suomen Kristillisdemokraatit Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
82 Juhani Pilpola Perussuomalaiset Varsinais-Suomen vaalipiiri Lieto
299 Anna Helin Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Mäntsälä
24 Tarja Mäki-Punto-Ristanen Kansallinen Kokoomus Varsinais-Suomen vaalipiiri Loimaa
387 Matti Vanhanen Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Nurmijärvi
315 Marika Niemi Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Espoo
7 Julia Birney Sitoutumattomat Ahvenanmaan maakunnan vaalipiiri Maarianhamina
163 Oula Hyrske Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Järvenpää
142 Sari Kyllönen Vasemmistoliitto Oulun vaalipiiri Kajaani
19 Minna Arve Kansallinen Kokoomus Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku