EHDOKASHAKU
Vaalinumero Nimi Puolue Vaalipiiri Kunta
34 Kim Berg Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Vaasan vaalipiiri Vaasa
20 Ilkka Viljanen Kansallinen Kokoomus Hämeen vaalipiiri Lahti
33 Raija Moilanen Suomen Keskusta Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
119 Pirjo Mäki Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Satakunnan vaalipiiri Pori
330 Jarmo Tuokko Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
174 Tuula Salo Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
251 Jaakko Ruusulampi Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Tuusula
67 Mikko Ollikainen Vasemmistoliitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Hirvensalmi
110 Eija-Liisa Kiviharju-Ketola Itsenäisyyspuolue Vaasan vaalipiiri Kauhava
49 Mikko Haapala Vihreä Liitto Hämeen vaalipiiri Lahti
95 Juha Mustonen Suomen Keskusta Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
88 Kirsi-Maarit Lehtimäki Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Hämeen vaalipiiri Heinola
28 Marko Varajärvi Vasemmistoliitto Lapin vaalipiiri Helsinki
21 Mikko Alatalo Suomen Keskusta Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
15 Minna Reijonen Perussuomalaiset Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
167 Kari Leppäjoki Sitoutumattomat Varsinais-Suomen vaalipiiri Loimaa
2 Rurik Ahlberg Ruotsalainen kansanpuolue Vaasan vaalipiiri Mustasaari
127 Tero Pitkä Suomen Kommunistinen Puolue Hämeen vaalipiiri Heinola
28 Anton Meriläinen Vasemmistoliitto Vaasan vaalipiiri Kokkola
96 Simo Jansson Itsenäisyyspuolue Hämeen vaalipiiri Hollola
149 Viola Heistonen Suomen Työväenpuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Imatra
206 Stig Kankkonen Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
29 Inkeri Yritys Vasemmistoliitto Lapin vaalipiiri Kittilä
264 Jyrki Helminen Sitoutumattomat Helsingin vaalipiiri Helsinki
42 Pirita Nenonen Perussuomalaiset Lapin vaalipiiri Rovaniemi
48 Taru Pätäri Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
57 Jeanette Ljungars Suomen Kristillisdemokraatit Vaasan vaalipiiri Vöyri
107 Mauno Ruuskanen Itsenäisyyspuolue Savo-Karjalan vaalipiiri Varkaus
44 Antti Salminen Perussuomalaiset Hämeen vaalipiiri Loppi
253 Juhani Kähärä Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
154 Lauri Pekkarinen Piraattipuolue Oulun vaalipiiri Oulu
121 Terhi Kiemunki Perussuomalaiset Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
21 Marja Lähde Vihreä Liitto Oulun vaalipiiri Oulu
18 Minna Kaarina Kilpala Vihreä Liitto Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
102 Reetta Hulmi Vihreä Liitto Satakunnan vaalipiiri Köyliö
104 Rhea Rantanen Ruotsalainen kansanpuolue Lapin vaalipiiri Kemi
155 Olga Haapa-Aho Vihreä Liitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
114 Maarita Mannelin Kansallinen Kokoomus Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
119 Sari Raassina Kansallinen Kokoomus Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
142 Sari Kyllönen Vasemmistoliitto Oulun vaalipiiri Kajaani
182 Kirsi (Kikka) Holmsten Itsenäisyyspuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
12 Janne Uotila Piraattipuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
78 Mika Kari Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Hämeen vaalipiiri Lahti
31 Annika Viitanen Kansallinen Kokoomus Varsinais-Suomen vaalipiiri Salo
147 Jarmo Knuutila Kommunistinen Työväenpuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Taipalsaari
241 Jukka Vaahtera Kommunistinen Työväenpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
58 Riina Puusaari Vihreä Liitto Hämeen vaalipiiri Lahti
111 Sebastian Weckman Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
136 Sari Janatuinen Vasemmistoliitto Oulun vaalipiiri Kempele
23 Kimmo Kautio Vasemmistoliitto Hämeen vaalipiiri Hattula
141 Annika Lapintie Vasemmistoliitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
190 Anna Abrahamsson Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Sipoo
132 Seppo Silvennoinen Perussuomalaiset Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
22 Sauli Isokoski Vasemmistoliitto Vaasan vaalipiiri Pietarsaari
88 Maria Vuorelma Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
6 Jonas Kettunen Suomen Kommunistinen Puolue Oulun vaalipiiri Kajaani
90 Paavo Väyrynen Suomen Keskusta Lapin vaalipiiri Keminmaa
138 Jaana Mikkola Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
46 Peter Sjökvist Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Vaasan vaalipiiri Närpiö
39 Marketta Juntunen Suomen Kristillisdemokraatit Satakunnan vaalipiiri Pori
122 Mika Laakso Perussuomalaiset Pirkanmaan vaalipiiri Nokia
56 Pekka Salmi Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
50 Jari Niemelä Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
111 Sonja Falk Suomen Kristillisdemokraatit Hämeen vaalipiiri Lahti
112 Petri Ahokangas Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Satakunnan vaalipiiri Kankaanpää
148 Sanna Stenius Vasemmistoliitto Oulun vaalipiiri Pudasjärvi
62 Atte Kilpinen Vasemmistoliitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Mikkeli
29 Marika Nykänen Kansallinen Kokoomus Kaakkois-Suomen vaalipiiri Pieksämäki
2 Onni Haapala Suomen Kristillisdemokraatit Keski-Suomen vaalipiiri Keuruu
40 Timo Haverinen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Iisalmi
48 Teuvo V. Riikonen Suomen Kristillisdemokraatit Kaakkois-Suomen vaalipiiri Savonlinna
58 Pekka Isoviita Kommunistinen Työväenpuolue Satakunnan vaalipiiri Merikarvia
166 Saana Raatikainen Vihreä Liitto Pirkanmaan vaalipiiri Lempäälä
82 Erkki Valtamäki Perussuomalaiset Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
210 Stina Lindgård Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Porvoo
41 Jorma Kaario Suomen Kristillisdemokraatit Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
47 Juha Rantalainen Suomen Kristillisdemokraatit Kaakkois-Suomen vaalipiiri Lappeenranta
106 Juho Eerola Perussuomalaiset Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
169 Minna Sorsa Vihreä Liitto Pirkanmaan vaalipiiri Ylöjärvi
281 Mirja Suhonen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Porvoo
374 Outi Lankia Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Porvoo
13 Pentti Oinonen Perussuomalaiset Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
8 Heikki Kurttila Suomen Kommunistinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
181 Kirsi Helin Itsenäisyyspuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
109 Joel Linnainmäki Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
68 Rami Lehtinen Suomen Keskusta Hämeen vaalipiiri Jokioinen
61 Risto Vartiainen Suomen Kommunistinen Puolue Lapin vaalipiiri Rovaniemi
280 Jukka Mölsä Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
52 Satu Koskinen Suomen Keskusta Keski-Suomen vaalipiiri Karstula
164 Joel Vuorio Suomen Kommunistinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
79 Raisa Kinnunen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Petäjävesi
110 Kai Jentala Vihreä Liitto Lapin vaalipiiri Inari
6 Johannes Kananen Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Helsinki
11 Merja Rehn Suomen Keskusta Kaakkois-Suomen vaalipiiri Mikkeli
38 Terho Korpikoski Perussuomalaiset Lapin vaalipiiri Simo
156 Ulla-Maria Åstrand Suomen Keskusta Vaasan vaalipiiri Kruunupyy
33 Jouko Jääskeläinen Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
12 Marjaana Mikkonen Perussuomalaiset Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
68 Tuomo Juntikka Kansallinen Kokoomus Lapin vaalipiiri Tervola
128 Roni Kantola Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
125 Emmi Wehka-aho Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Kirkkonummi
64 Daniel Sazonov Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
117 Katja Muotka Vihreä Liitto Lapin vaalipiiri Muonio
20 Ville Luotola Vasemmistoliitto Lapin vaalipiiri Rovaniemi
4 Mikaela Björklund Ruotsalainen kansanpuolue Vaasan vaalipiiri Närpiö
30 Tuomas Telkkä Kansallinen Kokoomus Kaakkois-Suomen vaalipiiri Lappeenranta
39 Maiju Hölsä Suomen Kristillisdemokraatit Kaakkois-Suomen vaalipiiri Savitaipale
94 Anders Wentin Ruotsalainen kansanpuolue Oulun vaalipiiri Kokkola
35 Sophia Leppä Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
115 Antti Pesonen Itsenäisyyspuolue Vaasan vaalipiiri Alajärvi
45 Ari Marjeta Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Lieksa
131 Jani Mäkinen Vihreä Liitto Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
97 Patrik Gayer Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
103 Håkan Westergård Suomen Kristillisdemokraatit Varsinais-Suomen vaalipiiri Parainen
113 Kimmo Sasi Kansallinen Kokoomus Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
191 Anders Adlercreutz Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Kirkkonummi
42 Veijo Kilpeläinen Suomen Kristillisdemokraatit Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
103 Tony Hannukainen Piraattipuolue Hämeen vaalipiiri Lahti
54 Heikki Reinikainen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Oulun vaalipiiri Oulu
244 Matti Aronen Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
363 Iikka Kantola Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Nurmijärvi
27 Johannes Haapalainen Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Nurmijärvi
259 Antti Rinne Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Mäntsälä
71 Arto Luukkanen Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Järvenpää
51 Olli Markkanen Piraattipuolue Lapin vaalipiiri Kemi
203 Mika Ebeling Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Helsinki
25 Maarit Sihvonen Vihreä Liitto Oulun vaalipiiri Oulu
164 Paula Hyttinen Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Tuusula
13 Kairit Tahvola Suomen Keskusta Kaakkois-Suomen vaalipiiri Imatra
34 Marjo Mäkinen-Aakula Suomen Keskusta Pirkanmaan vaalipiiri Orivesi
15 Marika Visakorpi Suomen Kristillisdemokraatit Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
3 Sara Kemetter Sitoutumattomat Ahvenanmaan maakunnan vaalipiiri Maarianhamina
62 Jari Halttunen Perussuomalaiset Keski-Suomen vaalipiiri Äänekoski
80 Tuomas Rantanen Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
65 Risto Mykkänen Vasemmistoliitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Pieksämäki
41 Juha Richter Suomen Kristillisdemokraatit Oulun vaalipiiri Oulu
309 Elina Lepomäki Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Espoo
150 Ari-Matti Autio Piraattipuolue Oulun vaalipiiri Kärsämäki
49 Harry Wallin Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
63 Juha Hämäläinen Itsenäisyyspuolue Pirkanmaan vaalipiiri Forssa
22 Aila Paaso Vihreä Liitto Oulun vaalipiiri Ii
11 Johanna Ojala-Niemelä Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Lapin vaalipiiri Rovaniemi
69 Marja-Leena Leppänen Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Lappeenranta
107 Ville Pispa Piraattipuolue Hämeen vaalipiiri Riihimäki
117 Merja Oksman Kansallinen Kokoomus Savo-Karjalan vaalipiiri Siilinjärvi
200 Yrjö Schafeitel Sitoutumattomat Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
117 Roda Hassan Vihreä Liitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
116 Petri Leinonen Vihreä Liitto Lapin vaalipiiri Tornio
119 Timo Räihä Suomen Kristillisdemokraatit Hämeen vaalipiiri Lahti
40 Sami (Frank) Muttilainen Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
146 Jarkko Lampuoti Vasemmistoliitto Pirkanmaan vaalipiiri Helsinki
54 Teemu Lavikka Muutos 2011 Kaakkois-Suomen vaalipiiri Lappeenranta
6 Mats Perämaa Sitoutumattomat Ahvenanmaan maakunnan vaalipiiri Kumlinge
123 Aulikki Sihvonen Kansallinen Kokoomus Savo-Karjalan vaalipiiri Kontiolahti
343 Petri Kaivanto Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
28 Janne Nieminen Vasemmistoliitto Hämeen vaalipiiri Forssa
40 Sami Järvinen Suomen Kristillisdemokraatit Kaakkois-Suomen vaalipiiri Mikkeli
164 Minna Paananen Itsenäisyyspuolue Oulun vaalipiiri Muhos
101 Pertti Vallittu Suomen Kristillisdemokraatit Varsinais-Suomen vaalipiiri Salo
94 Ilmari Heinonen Kansallinen Kokoomus Vaasan vaalipiiri Pietarsaari
15 Pekka Tiitinen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Lapin vaalipiiri Kemi
91 Mikko Valtonen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Lappeenranta
304 Anne Knaster Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Espoo
74 Leena Meri Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Hyvinkää
43 Jorma Mäkiranta Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Vaasan vaalipiiri Alavus
60 Kimmo Rantanen Suomen Kristillisdemokraatit Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
261 Mira Salmela Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
194 Otto Andersson Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Loviisa
122 Olavi Hautala Muutos 2011 Vaasan vaalipiiri Kauhajoki
81 Anneli Kiljunen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Lappeenranta
10 Kari Kulmala Perussuomalaiset Savo-Karjalan vaalipiiri Rääkkylä
85 Tiina Malinen Piraattipuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
36 Sointu Harju Suomen Kristillisdemokraatit Oulun vaalipiiri Sievi
43 Antti Kivimäki Suomen Kristillisdemokraatit Kaakkois-Suomen vaalipiiri Pieksämäki
87 Ulla Kokkonen Ruotsalainen kansanpuolue Oulun vaalipiiri Oulu
102 Ahti Järvinen Vasemmistoliitto Keski-Suomen vaalipiiri Laukaa
104 Susanna Koistinen Vasemmistoliitto Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
19 Arto Viitaniemi Suomen Kommunistinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Järvenpää
163 Oula Hyrske Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Järvenpää
49 Sanna Marin Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
21 Antti Hartikainen Vasemmistoliitto Hämeen vaalipiiri Lahti
176 Sampo Terho Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
90 Mikko Wikstedt Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Espoo
39 Pentti Hartikainen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
209 Soili Lehti Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Helsinki
79 Jarkko Kokkonen Itsenäisyyspuolue Satakunnan vaalipiiri Pori
91 Tapio Perälä Piraattipuolue Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
70 Sari Essayah Suomen Kristillisdemokraatit Savo-Karjalan vaalipiiri Lapinlahti
170 Marja Koskenalho Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Espoo
260 Miro Pulliainen Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
361 Jeppe Isberg Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
121 Tuomas Salo Suomen Kristillisdemokraatit Hämeen vaalipiiri Lahti
5 Kirsi Karttunen Suomen Kommunistinen Puolue Oulun vaalipiiri Ylivieska
66 Anne Ruuskanen Suomen Kommunistinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
44 Soili Norro Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Mäntsälä
188 Miikka Uotinen Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Kirkkonummi
165 Antti Korhonen Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Vantaa
57 Jaana Pelkonen Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
48 Pirkka Aalto Suomen Kristillisdemokraatit Lapin vaalipiiri Kemijärvi
33 Marko Heikkuri Muutos 2011 Lapin vaalipiiri Kemi
4 Riitta Haapala Suomen Kristillisdemokraatit Pirkanmaan vaalipiiri Valkeakoski
8 Markku Pakkanen Suomen Keskusta Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
155 Paula Sihto Suomen Keskusta Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
42 Mari-Elina Koivusalo Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
61 Mauri Salo Suomen Kristillisdemokraatit Vaasan vaalipiiri Kokkola
31 Samuli Mikkola Muutos 2011 Lapin vaalipiiri Utsjoki
54 Raija Eeva Suomen Keskusta Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
35 Jaana Hannola Perussuomalaiset Lapin vaalipiiri Kemijärvi
90 Risto Paulamäki Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Hämeen vaalipiiri Lahti
143 Veli Liikanen Vihreä Liitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Mikkeli
122 Marko Korvela Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Vihti
72 Ulla Parviainen Suomen Keskusta Oulun vaalipiiri Kuusamo
18 Eila Aarnos Vasemmistoliitto Vaasan vaalipiiri Kokkola
29 Liisa Pietikäinen Vihreä Liitto Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
71 Marko Kulpakko Perussuomalaiset Vaasan vaalipiiri Kaustinen
134 Kari Honkala Vasemmistoliitto Oulun vaalipiiri Sievi
97 Saara Hyrkkö Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Espoo
53 Juho Kukkasmäki Ruotsalainen kansanpuolue Satakunnan vaalipiiri Jämijärvi
152 Virva-Mari Rask Vasemmistoliitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
187 Ersin Uludag Suomen Kommunistinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
129 Jouni Karlsson Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Nurmijärvi
122 Ritva Lehtonen Itsenäisyyspuolue Keski-Suomen vaalipiiri Petäjävesi
81 Iisakki Kiemunki Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Hämeen vaalipiiri Hämeenlinna
66 Annina Ruottu Suomen Keskusta Varsinais-Suomen vaalipiiri Lieto
118 Merja Hermonen Vihreä Liitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Lieto
127 Jussi Järvinen Itsenäisyyspuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
5 Marika Hakola Suomen Kristillisdemokraatit Pirkanmaan vaalipiiri Virrat
90 Jyrki Kylmälä Ruotsalainen kansanpuolue Oulun vaalipiiri Oulu
137 Peter Lönnberg Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Raasepori
149 Pinja Toivanen Vasemmistoliitto Oulun vaalipiiri Sotkamo
32 Ville Vainionpää Muutos 2011 Keski-Suomen vaalipiiri Saarijärvi
44 Kati-Erika Timperi Kansallinen Kokoomus Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
103 Anna Jungner-Nordgren Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
23 Pauliina Rusula Vihreä Liitto Keski-Suomen vaalipiiri Äänekoski
128 Kaarlo Julkunen Vasemmistoliitto Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
277 Ranbir Sodhi Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
7 Jorma "Jommu" Jussila Suomen Kristillisdemokraatit Pirkanmaan vaalipiiri Kangasala
320 Alexander Stubb Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Espoo
245 Anne Lempinen Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Lohja
18 Taru Päivike Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Helsinki
21 Pertti Hemmilä Kansallinen Kokoomus Varsinais-Suomen vaalipiiri Salo
167 Maria Landén Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
117 Petteri Lahti Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Satakunnan vaalipiiri Pori
149 Anne Niemi Suomen Keskusta Vaasan vaalipiiri Vimpeli
48 Johanna Loukaskorpi Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
53 Kati Åhman-Kuosmanen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Iisalmi
96 Markus Tasanen Piraattipuolue Pirkanmaan vaalipiiri Juupajoki
110 Teija Arvidsson Suomen Kristillisdemokraatit Hämeen vaalipiiri Hämeenlinna
125 Kari Lindström Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
192 Ilmi Pantsari-Virta Itsenäisyyspuolue Helsingin vaalipiiri Järvenpää
105 Asko Männistö Kansallinen Kokoomus Oulun vaalipiiri Ylivieska
10 Christoffer Ingo Ruotsalainen kansanpuolue Vaasan vaalipiiri Mustasaari
250 Satu Immonen Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
57 Lauri Oinonen Suomen Keskusta Keski-Suomen vaalipiiri Keuruu
199 Thomas Elfgren Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Sipoo
238 Valentina Jakimtchouk Kommunistinen Työväenpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
25 Marika Kirjavainen Kansallinen Kokoomus Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
349 Marita Hagman Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Tuusula
144 Auri Niskanen Vasemmistoliitto Oulun vaalipiiri Kärsämäki
101 Liisa Kylänpää Itsenäisyyspuolue Savo-Karjalan vaalipiiri Vieremä
10 Kristiina Heinonen Perussuomalaiset Satakunnan vaalipiiri Ulvila
87 Juha Päiväniemi Kommunistinen Työväenpuolue Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
80 Robert Brantberg Ruotsalainen kansanpuolue Oulun vaalipiiri Oulu
150 Tuomas Tiainen Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
83 Jarno Luoma-Nirva Piraattipuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
95 Aino Sillman Suomen Kommunistinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
120 Jenni Vilen Perussuomalaiset Kaakkois-Suomen vaalipiiri Iitti
185 Pauli Schadrin Suomen Kommunistinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Nokia
5 Rita Dahl Suomen Kommunistinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
70 Tapio Malmiharju Suomen Keskusta Hämeen vaalipiiri Orimattila
105 Joni Lyijynen Piraattipuolue Hämeen vaalipiiri Riihimäki
45 Sari Halonen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Oulun vaalipiiri Oulu
32 Kaarina Järvenpää Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Espoo
4 Mats Löfström Sitoutumattomat Ahvenanmaan maakunnan vaalipiiri Eckerö
4 Vilho Juntunen Suomen Kommunistinen Puolue Oulun vaalipiiri Kajaani
86 Rami Klemets Ruotsalainen kansanpuolue Oulun vaalipiiri Oulu
82 Eeva-Maria Maijala Suomen Keskusta Lapin vaalipiiri Savukoski
67 Hilkka Kemppi Suomen Keskusta Hämeen vaalipiiri Asikkala
321 Tuija Sundberg Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Vihti
379 Nina Naskali Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Hyvinkää
377 Sari Metsäkivi Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Vihti
125 Laura Rantanen Vihreä Liitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
62 Jukka Kilpi Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Espoo
26 Heikki Niilo Susiluoma Vihreä Liitto Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
115 Mari Nevalainen Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Espoo
387 Matti Vanhanen Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Nurmijärvi
8 Jani Kolehmainen Perussuomalaiset Savo-Karjalan vaalipiiri Siilinjärvi
113 Tarja Korteniemi Vihreä Liitto Lapin vaalipiiri Tornio
65 Timo Korhonen Suomen Keskusta Oulun vaalipiiri Sotkamo
70 Pekka Haavisto Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
114 Päivi Meros Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Nurmijärvi
123 Matti Järviharju Muutos 2011 Vaasan vaalipiiri Ilmajoki
160 Heidi Gröndahl Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Vihti
107 Tanja Hartonen-Pulkka Perussuomalaiset Kaakkois-Suomen vaalipiiri Mäntyharju
31 Marita Toikka Kansallinen Kokoomus Kaakkois-Suomen vaalipiiri Lappeenranta
114 Jorma Kuistio Vihreä Liitto Lapin vaalipiiri Rovaniemi
224 Sten Öhman Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Hanko
77 Jukka Hämäläinen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
319 Ruut Sjöblom Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Tuusula
63 Niilo Keränen Suomen Keskusta Oulun vaalipiiri Taivalkoski
55 Tero Turpeinen Muutos 2011 Savo-Karjalan vaalipiiri Suonenjoki
240 Lassi Tiittanen Kommunistinen Työväenpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
96 Jukka Paakki Itsenäisyyspuolue Lapin vaalipiiri Rovaniemi
175 Marika Sorja Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
65 Toimi Kankaanniemi Perussuomalaiset Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
99 Hannu Väisänen Suomen Kommunistinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
145 Tuomo Ryynänen Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Nurmijärvi
140 Irena Ulvinen Vihreä Liitto Vaasan vaalipiiri Lapua
64 Tapio Eerola Suomen Keskusta Hämeen vaalipiiri Janakkala
272 Tarja Eklund Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
58 Jari Nyyssölä Suomen Kommunistinen Puolue Lapin vaalipiiri Kemi
16 Esko Luukkonen Suomen Työväenpuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
110 Mika Ollila Kansallinen Kokoomus Pirkanmaan vaalipiiri Kangasala
100 Pirkko Jartti Kansallinen Kokoomus Pirkanmaan vaalipiiri Pirkkala
48 Fatbardhe Hetemaj Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
3 Karl-Mikael Grimm Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Helsinki
13 Francis McCarron Kansallinen Kokoomus Hämeen vaalipiiri Lahti
17 Pekka Romo Kansallinen Kokoomus Hämeen vaalipiiri Hämeenlinna
186 Veikko Tanskanen Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Siuntio
47 Pertti Pokki Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Laitila
36 Arto Pirttilahti Suomen Keskusta Pirkanmaan vaalipiiri Mänttä-Vilppula
108 Jarno Lappalainen Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Espoo
78 Erkki Ketola Itsenäisyyspuolue Satakunnan vaalipiiri Pomarkku
9 Ossi Kähmi Suomen Kommunistinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Sipoo
88 Janne Seurujärvi Suomen Keskusta Lapin vaalipiiri Inari
133 Timo Tukia Perussuomalaiset Pirkanmaan vaalipiiri Mänttä-Vilppula
14 Kati Kaarlejärvi Vihreä Liitto Oulun vaalipiiri Oulu
91 Emil Bulut Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
113 Peter Muurman Perussuomalaiset Kaakkois-Suomen vaalipiiri Hamina
14 Jani Sukuvaara Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Lapin vaalipiiri Sodankylä
52 Tiina Larsson Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
137 Kaarina Kailo Vasemmistoliitto Oulun vaalipiiri Oulu
125 Laura Ala-Kokko Vihreä Liitto Vaasan vaalipiiri Vaasa
62 Marisanna Jarva Suomen Keskusta Oulun vaalipiiri Paltamo
60 Matti Similä Suomen Keskusta Keski-Suomen vaalipiiri Jämsä
365 Ilmari Kekkonen Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
24 Antti Knuuttila Vasemmistoliitto Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
89 Lassi Marttala Piraattipuolue Vaasan vaalipiiri Alavus
35 Maarit Heikkinen Kansallinen Kokoomus Keski-Suomen vaalipiiri Laukaa
93 Esko Rautakoski Ruotsalainen kansanpuolue Oulun vaalipiiri Pyhäjärvi
101 Gleb Simanov Itsenäisyyspuolue Hämeen vaalipiiri Riihimäki
138 Annika Karvonen Vasemmistoliitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
83 Iiro Silvander Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Kerava
28 Janne Pekkala Vihreä Liitto Savo-Karjalan vaalipiiri Valtimo
103 Tuomas Aslak Juuso Ruotsalainen kansanpuolue Lapin vaalipiiri Enontekiö
192 Anna Aintila Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Kirkkonummi
33 Ilmari Walker Vasemmistoliitto Vaasan vaalipiiri Vaasa
357 Tarja Edry Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Järvenpää
80 Asko Salminen Perussuomalaiset Vaasan vaalipiiri Laihia
359 Vesa Helkkula Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Kauniainen
110 Emma Tcheng Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
7 Johan Kustonen Piraattipuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Naantali
24 Tarja Mäki-Punto-Ristanen Kansallinen Kokoomus Varsinais-Suomen vaalipiiri Loimaa
13 Hanna Halmeenpää Vihreä Liitto Oulun vaalipiiri Kalajoki
46 Miikka-Aukusti Heiskanen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Oulun vaalipiiri Oulu
125 Marika Uimaluoto Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Satakunnan vaalipiiri Merikarvia
104 Olli Heikkilä Piraattipuolue Hämeen vaalipiiri Forssa
35 Pekka Mustonen Piraattipuolue Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
57 Pirjo Sirviö Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Oulun vaalipiiri Oulu
40 Simo Korpela Suomen Kristillisdemokraatit Satakunnan vaalipiiri Pori
35 Toni Vanhala Kansallinen Kokoomus Kaakkois-Suomen vaalipiiri Pyhtää
61 Jani Kurvinen Suomen Keskusta Varsinais-Suomen vaalipiiri Somero
19 Satu Sipilä Suomen Kristillisdemokraatit Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
103 Tiina Kudjoi Vihreä Liitto Satakunnan vaalipiiri Pori
13 Aatu Sorvari Suomen Kommunistinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Lohja
28 Kauko Juhantalo Suomen Keskusta Satakunnan vaalipiiri Kankaanpää
8 Ville Korkatti Suomen Kommunistinen Puolue Oulun vaalipiiri Kajaani
112 Seppo Parkkila Kansallinen Kokoomus Pirkanmaan vaalipiiri Vesilahti
127 Ilkka Hänninen Vihreä Liitto Vaasan vaalipiiri Kokkola
265 Sirkka-Liisa Kähärä Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
42 Jukka Gustafsson Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
155 Tiina Ahlfors Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Espoo
10 Pekka Pöyry Suomen Keskusta Kaakkois-Suomen vaalipiiri Mikkeli
267 Jani Leinonen Sitoutumattomat Helsingin vaalipiiri Helsinki
94 Cecilia Ehrnrooth Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
27 Anne Paulo-Tuovinen Vihreä Liitto Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
81 Maria Tolppanen Perussuomalaiset Vaasan vaalipiiri Vaasa
185 Petri Kauppinen Itsenäisyyspuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
100 Juha Ruohisto Itsenäisyyspuolue Hämeen vaalipiiri Hartola
37 Jarmo Juntunen Perussuomalaiset Lapin vaalipiiri Rovaniemi
188 Anssi Lehtineva Itsenäisyyspuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
139 Tatjaana Huhtala Vasemmistoliitto Pirkanmaan vaalipiiri Ruovesi
11 Tarvo "Rokkipappi" Laakso Suomen Kristillisdemokraatit Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
110 Eila Tiainen Vasemmistoliitto Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
101 Marjukka Huttunen Vasemmistoliitto Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
104 Lotta Keskinen Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
126 Pekka Valkonen Itsenäisyyspuolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
52 Jari Männikkö Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Oulun vaalipiiri Oulainen
30 Soili Haverinen Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
108 Janne Sankelo Kansallinen Kokoomus Vaasan vaalipiiri Kauhava
122 Ari Reunanen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Satakunnan vaalipiiri Eura
245 Mitol Berschewsky Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Vantaa
269 Heta Ravolainen-Rinne Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Mäntsälä
155 Juuso Raitala Piraattipuolue Oulun vaalipiiri Oulu
17 Susanna Kisner Vihreä Liitto Oulun vaalipiiri Oulu
97 Matias Marttinen Kansallinen Kokoomus Satakunnan vaalipiiri Rauma
249 Joni Immonen Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
82 Minna Lintonen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Hämeen vaalipiiri Orimattila
53 Raimo Piirainen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Oulun vaalipiiri Kajaani
62 Saara Tikkakoski Suomen Kristillisdemokraatit Vaasan vaalipiiri Veteli
177 Risto Koivula Suomen Työväenpuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
29 Veronika Honkasalo Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
58 Marjatta Rasi Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
94 Sinikka Musikka Suomen Keskusta Savo-Karjalan vaalipiiri Kitee
125 Alia Dannenberg Vasemmistoliitto Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
169 Tom Packalen Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
33 Jukka Nuorala Muutos 2011 Oulun vaalipiiri Pyhäjärvi
118 Pentti Kettunen Perussuomalaiset Oulun vaalipiiri Kajaani
115 Miika Sakari Hämynen Piraattipuolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
37 Mikko Kiuttu Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Hyvinkää
124 Lasse Mikkola Perussuomalaiset Oulun vaalipiiri Raahe
327 Mia Välimäki Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Lohja
129 Anni Järvinen Vasemmistoliitto Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
11 Juha Isosuo Kansallinen Kokoomus Hämeen vaalipiiri Hämeenlinna
17 Sari Ekorre-Nummikari Vasemmistoliitto Lapin vaalipiiri Kemi
159 Maija Kajan Vihreä Liitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
94 Heikki Seila Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Mikkeli
380 Eeva Oehlandt Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Espoo
85 Annika Jouppila Ruotsalainen kansanpuolue Oulun vaalipiiri Liminka
392 Tuulia Kärnä Köyhien Asialla Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
66 Timo Kaunisto Suomen Keskusta Hämeen vaalipiiri Hämeenlinna
308 Eero Lehti Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Kerava
104 Noora Koponen Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Espoo
37 Heikki Kankimäki Kansallinen Kokoomus Keski-Suomen vaalipiiri Keuruu
53 Heimo Huttunen Muutos 2011 Kaakkois-Suomen vaalipiiri Mikkeli
345 Johnny Loikkanen Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Porvoo
122 Oskari Sundström Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Raasepori
284 Veija (Veijo) Baltzar Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
10 Niina Oinas Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Lapin vaalipiiri Tervola
79 Henry Määttä Suomen Kristillisdemokraatit Savo-Karjalan vaalipiiri Nurmes
43 Jaakko Kosunen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
33 Lola Wallinkoski Kansallinen Kokoomus Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
195 Ann-Katrin Bender Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Raasepori
291 Anette Karlsson Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
165 Juha Postari Kommunistinen Työväenpuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Salo
48 Petri Ronkainen Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Kirkkonummi
77 Timo Lahdenmäki Kommunistinen Työväenpuolue Pirkanmaan vaalipiiri Lohja
130 Jaana Ristimäki-Anttila Perussuomalaiset Pirkanmaan vaalipiiri Pirkkala
82 Jukka Rintala Itsenäisyyspuolue Satakunnan vaalipiiri Turku
342 Mira Zarrouk Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
97 Juho Pahajoki Suomen Keskusta Savo-Karjalan vaalipiiri Rautalampi
12 Wivan Nygård-Fagerudd Ruotsalainen kansanpuolue Vaasan vaalipiiri Vaasa
131 Emmi Tuomi Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
126 Outi Mononen Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
148 Sonja Nyman Kommunistinen Työväenpuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Imatra
69 Reijo Hongisto Perussuomalaiset Vaasan vaalipiiri Vimpeli
270 Johanna Värmälä Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
111 Tiina Suutari Kansallinen Kokoomus Oulun vaalipiiri Oulu
53 Eero Pirttijärvi Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Mänttä-Vilppula
146 Tere Sammallahti Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
385 Seppo Särkiniemi Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Espoo
108 Kalle-Pekka Hietala Vihreä Liitto Lapin vaalipiiri Kemi
126 Niina Ratilainen Vihreä Liitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
141 Reima Kuukka Vihreä Liitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
282 Tessa Olin Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
64 Ako Nyman Suomen Kommunistinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
20 Latekoe Lawson Hellu Vihreä Liitto Oulun vaalipiiri Oulu
82 Timo Hirvelä Ruotsalainen kansanpuolue Oulun vaalipiiri Oulu
50 Eija-Riitta Korhola Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Raasepori
57 Kalevi Kallonen Suomen Keskusta Varsinais-Suomen vaalipiiri Kemiönsaari
208 Nicholas Kujala Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
68 Alviina Alametsä Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
173 Olli Sademies Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
69 Marko Katajamaa Kansallinen Kokoomus Lapin vaalipiiri Inari
170 Mika Raatikainen Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
112 Mari-Leena Talvitie Kansallinen Kokoomus Oulun vaalipiiri Oulu
154 Sinikka Vepsä Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
73 Terttu Viinamäki Vasemmistoliitto Satakunnan vaalipiiri Nakkila
75 Kaarina Suhonen Suomen Keskusta Hämeen vaalipiiri Lahti
6 Kimmo Kivelä Perussuomalaiset Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
74 Antti Rantakangas Suomen Keskusta Oulun vaalipiiri Haapavesi
40 Nina Kallio Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
153 Mirka Vainikka Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
38 Matti Lintukorpi Perussuomalaiset Hämeen vaalipiiri Tammela
74 Ari-Pekka Haapanen Perussuomalaiset Varsinais-Suomen vaalipiiri Aura
146 Sannamari Sala Vasemmistoliitto Oulun vaalipiiri Oulu
269 Kim Sjöström Sitoutumattomat Helsingin vaalipiiri Helsinki
144 Antti Kurvinen Suomen Keskusta Vaasan vaalipiiri Kauhava
19 Marianne Ikävalko Vasemmistoliitto Lapin vaalipiiri Rovaniemi
63 Kauko Turunen Suomen Kristillisdemokraatit Vaasan vaalipiiri Parkano
94 Outi Kontio Kansallinen Kokoomus Satakunnan vaalipiiri Huittinen
121 Emmi Voutilainen Perussuomalaiset Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
132 Ville Kuivalainen Vasemmistoliitto Savo-Karjalan vaalipiiri Siilinjärvi
283 Kim Savolainen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Kerava
9 Anna-Maja Henriksson Ruotsalainen kansanpuolue Vaasan vaalipiiri Pietarsaari
67 Jenni Lastuvuori Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Pornainen
165 Jari Jääskeläinen Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
122 Jukka Savolainen Kansallinen Kokoomus Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
2 Sanna Antikainen Perussuomalaiset Savo-Karjalan vaalipiiri Outokumpu
117 Vaili Jämsä-Uusitalo Perussuomalaiset Oulun vaalipiiri Oulu
148 Sebastian Sid Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Turku
123 Kristiina Salonen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Satakunnan vaalipiiri Rauma
2 Kimmo Koljonen Muutos 2011 Hämeen vaalipiiri Lahti
34 Caius Forsberg Kansallinen Kokoomus Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
72 Petri Salminen Vasemmistoliitto Satakunnan vaalipiiri Eura
61 Taneli Hämäläinen Vasemmistoliitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Helsinki
143 Taina Matero Vasemmistoliitto Oulun vaalipiiri Suomussalmi
51 Maria Hanhisalo Suomen Kristillisdemokraatit Vaasan vaalipiiri Lappajärvi
3 Reijo Rytkönen Suomen Työväenpuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
45 Sari Palm Suomen Kristillisdemokraatit Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
366 Teemu Kelkka Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Espoo
44 Eija Mertanen Suomen Kristillisdemokraatit Kaakkois-Suomen vaalipiiri Imatra
31 Jari Väli-Klemelä Muutos 2011 Oulun vaalipiiri Kalajoki
77 Marja-Liisa Riihimäki Perussuomalaiset Vaasan vaalipiiri Lapua
139 Jari-Pekka Kanniainen Vasemmistoliitto Oulun vaalipiiri Oulu
64 Tanja Ylä-Pöntinen Suomen Kristillisdemokraatit Vaasan vaalipiiri Ähtäri
52 Kari Kilpinen Vihreä Liitto Hämeen vaalipiiri Asikkala
37 Lasse Saikkonen Piraattipuolue Savo-Karjalan vaalipiiri Varkaus
218 Seppo Samppala Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Helsinki
129 Senja Räsänen Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
104 Jari Ahlfors Itsenäisyyspuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Somero
178 Mervi Grönfors Suomen Kommunistinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
133 Matti Matikainen Vasemmistoliitto Savo-Karjalan vaalipiiri Rautavaara
30 Kauko Niemi Vasemmistoliitto Vaasan vaalipiiri Lestijärvi
100 Kimmo Vepsä Kansallinen Kokoomus Satakunnan vaalipiiri Ulvila
8 Maria-Riitta Mällinen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Lapin vaalipiiri Rovaniemi
8 Timo Keskinen Suomen Kristillisdemokraatit Pirkanmaan vaalipiiri Kangasala
51 Sari Jokinen Vihreä Liitto Hämeen vaalipiiri Riihimäki
100 Daniel Lahti Kansallinen Kokoomus Vaasan vaalipiiri Vaasa
13 Martti Rauhala Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Lapin vaalipiiri Tornio
152 Erkki Tuomioja Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
91 Juha Ristimäki Piraattipuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
114 Jouni Peltoniemi Itsenäisyyspuolue Vaasan vaalipiiri Kauhajoki
39 Jere Järvinen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Kaarina
59 Anna-Liisa Punto Suomen Kristillisdemokraatit Vaasan vaalipiiri Vaasa
60 Mirka Soinikoski Vihreä Liitto Hämeen vaalipiiri Hämeenlinna
101 Jari Mäki Kansallinen Kokoomus Vaasan vaalipiiri Ilmajoki
86 Janne Nerve Piraattipuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
69 Marja-Leena Sallinen Vasemmistoliitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Savonlinna
158 Martti Leppänen Suomen Kommunistinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
75 Jukka Mäkynen Perussuomalaiset Vaasan vaalipiiri Vaasa
83 Sauli Martimo Suomen Keskusta Lapin vaalipiiri Simo
123 Jani Toivola Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
146 Juha Lemponen Suomen Keskusta Vaasan vaalipiiri Lapua
145 Katja Kotalampi Vasemmistoliitto Pirkanmaan vaalipiiri Virrat
66 Juhana Vartiainen Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
43 Arto Lehkamo Suomen Kristillisdemokraatit Satakunnan vaalipiiri Kokemäki
270 Yakup Yilmaz Sitoutumattomat Helsingin vaalipiiri Helsinki
86 Pekka Tuomola Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Järvenpää
131 Jukka Vornanen Vihreä Liitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
97 Esa Pokka Itsenäisyyspuolue Lapin vaalipiiri Pelkosenniemi
59 Ari "Bono" Alén Itsenäisyyspuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
55 Inna Rokosa Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
63 Anna Humppi Perussuomalaiset Keski-Suomen vaalipiiri Karstula
102 Aleksi Jäntti Kansallinen Kokoomus Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
119 Marko Reinikainen Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Raasepori
161 Riitta Gyllenbögel Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
151 Otso Kassinen Piraattipuolue Oulun vaalipiiri Oulu
107 Pasi Hentunen Itsenäisyyspuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Uusikaupunki
14 Riku Kortejärvi Suomen Työväenpuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Salo
47 Tarja Tenkula Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
132 Sandra Nestorova Vihreä Liitto Vaasan vaalipiiri Vaasa
197 Lasse Oksanen Sitoutumattomat Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
137 Matti Tuomaala Vihreä Liitto Vaasan vaalipiiri Vaasa
347 Eero Tillanen Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Vihti
66 Matti Leiviskä Suomen Keskusta Oulun vaalipiiri Pyhäntä
315 Marika Niemi Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Espoo
249 Niko Rautanen Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Lohja
6 Antti Liikkanen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Lapin vaalipiiri Rovaniemi
116 Olli Immonen Perussuomalaiset Oulun vaalipiiri Oulu
92 Tanja Nyman Ruotsalainen kansanpuolue Oulun vaalipiiri Oulu
72 Piia Tenhunen Vasemmistoliitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Pieksämäki
68 Jari Myllykoski Vasemmistoliitto Satakunnan vaalipiiri Nakkila
35 Jouni Ovaska Suomen Keskusta Pirkanmaan vaalipiiri Hämeenkyrö
238 Richard Järnefelt Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Kauniainen
96 Markku Saarinen Suomen Kristillisdemokraatit Varsinais-Suomen vaalipiiri Paimio
83 Micael Westerholm Perussuomalaiset Vaasan vaalipiiri Mustasaari
49 Ari Ryynänen Piraattipuolue Lapin vaalipiiri Rovaniemi
116 Paula Nordström Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Lohja
112 Hilkka Laikko Itsenäisyyspuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Uusikaupunki
114 Irene Auer Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
323 Perttu Tuomaala Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Porvoo
72 Meiris Suominen Perussuomalaiset Keski-Suomen vaalipiiri Toivakka
24 Seija Bucktman Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Kauniainen
26 Krista Mikkonen Vihreä Liitto Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
213 Cosmo Mether Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Loviisa
22 Simo Riuttamäki Perussuomalaiset Satakunnan vaalipiiri Huittinen
65 Matti Karvonen Itsenäisyyspuolue Pirkanmaan vaalipiiri Valkeakoski
52 Hansi Harjunharja Piraattipuolue Lapin vaalipiiri Inari
7 Titta Andersson-Bohren Kansallinen Kokoomus Hämeen vaalipiiri Riihimäki
278 Pasi Kanerva Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Pornainen
126 Marko Haakana Vasemmistoliitto Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
29 Timo Kalli Suomen Keskusta Satakunnan vaalipiiri Eura
99 Ari Harlamow Vasemmistoliitto Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
76 Birgitta Olsson Ruotsalainen kansanpuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
32 Juha Korkeaoja Suomen Keskusta Satakunnan vaalipiiri Kokemäki
46 Juha Hakola Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
78 Lauri Ihalainen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Helsinki
71 Kaisa Hernberg Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
102 Antti Simola Piraattipuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
82 Maija Silvennoinen Suomen Kristillisdemokraatit Savo-Karjalan vaalipiiri Liperi
158 Joonas Dachinger Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Porvoo
45 Sinuhe Wallinheimo Kansallinen Kokoomus Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
54 Pirkko Häli Suomen Kristillisdemokraatit Vaasan vaalipiiri Kokkola
53 Heimo Hokkanen Suomen Kristillisdemokraatit Vaasan vaalipiiri Vaasa
221 Björn Sundqvist Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Porvoo
97 Janne Heikkinen Kansallinen Kokoomus Oulun vaalipiiri Kempele
193 Tiina Leppänen-Kaarsalo Sitoutumattomat Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
39 Anne Louhelainen Perussuomalaiset Hämeen vaalipiiri Hollola
52 Tarja Turunen Suomen Kristillisdemokraatit Kaakkois-Suomen vaalipiiri Lappeenranta
136 Heli Järvinen Vihreä Liitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Savonlinna
60 Toni Kallioinen Suomen Kommunistinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
172 Jaakko Stenhäll Vihreä Liitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
194 Sakari Lisma Sitoutumattomat Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
55 Lars-Eric Numelin Ruotsalainen kansanpuolue Satakunnan vaalipiiri Kokemäki
85 Timo Pulli Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Äänekoski
383 Arja Sarpola Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
202 Jari Valorinta Sitoutumattomat Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
103 Tomi Simola Piraattipuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
312 Ari Mäkelä Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Hyvinkää
102 Riitta Tuutti-Kyrölä Itsenäisyyspuolue Hämeen vaalipiiri Janakkala
53 Sami Hiltunen Piraattipuolue Lapin vaalipiiri Rovaniemi
70 Sirpa Rintala Perussuomalaiset Keski-Suomen vaalipiiri Jämsä
161 Krista Juurikko Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
56 Simon Elo Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Espoo
70 Satu Anttila Perussuomalaiset Varsinais-Suomen vaalipiiri Nousiainen
24 Juha Pikkarainen Vasemmistoliitto Lapin vaalipiiri Kemijärvi
158 Anna-Kaisa Heinämäki Vihreä Liitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
32 Jouni Vauhkonen Vihreä Liitto Savo-Karjalan vaalipiiri Vantaa
77 Mika Niikko Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
9 Anniina Peltola Suomen Keskusta Kaakkois-Suomen vaalipiiri Iitti
21 Juho Satti Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Helsinki
53 Olavi Ala-Nissilä Suomen Keskusta Varsinais-Suomen vaalipiiri Loimaa
133 Anni Wallenius Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
115 Jenni Lampela Vihreä Liitto Lapin vaalipiiri Tornio
53 Markku Tenhunen Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Järvenpää
231 Janne Rahikainen Suomen Työväenpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
17 Bo-Göran Åstrand Ruotsalainen kansanpuolue Vaasan vaalipiiri Pietarsaari
120 Tuomo Liljenbäck Vihreä Liitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
93 Taija Hakola Kansallinen Kokoomus Vaasan vaalipiiri Kauhajoki
92 Miko Viita-Aho Piraattipuolue Vaasan vaalipiiri Lappajärvi
132 Saija Grün Vihreä Liitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Juva
89 Heli Viiri Suomen Keskusta Lapin vaalipiiri Rovaniemi
151 Ken Helenius Suomen Kommunistinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
122 Kristian Sheikki Laakso Itsenäisyyspuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
3 Valtteri Huhtamella Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Lapin vaalipiiri Inari
27 Mikko Vartiainen Kommunistinen Työväenpuolue Oulun vaalipiiri Porvoo
21 Lea Ahonen Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Tuusula
288 Arto Bryggare Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
13 Mats Nylund Ruotsalainen kansanpuolue Vaasan vaalipiiri Pedersöre
134 Marko Törhönen Perussuomalaiset Pirkanmaan vaalipiiri Kangasala
136 Janne Lohilahti Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
33 Satu Pietilä Suomen Keskusta Satakunnan vaalipiiri Rauma
142 Jaakko Lindfors Vasemmistoliitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
50 Hilla Ryösö Suomen Kristillisdemokraatit Kaakkois-Suomen vaalipiiri Lappeenranta
111 Matti Vuorenpää Suomen Kommunistinen Puolue Satakunnan vaalipiiri Pori
75 Erno Välimäki Vasemmistoliitto Satakunnan vaalipiiri Pori
77 Mira Katajamäki Perussuomalaiset Varsinais-Suomen vaalipiiri Lieto
44 Janne Laulumaa Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Raisio
31 Ari Lamminmäki Suomen Keskusta Pirkanmaan vaalipiiri Parkano
74 Juha Mäenpää Perussuomalaiset Vaasan vaalipiiri Ilmajoki
126 Jenna Simula Perussuomalaiset Oulun vaalipiiri Oulu
102 Sirpa (Siru) Kauppinen Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
117 Tero Ahlqvist Perussuomalaiset Pirkanmaan vaalipiiri Pälkäne
116 Sofia Vikman Kansallinen Kokoomus Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
74 Mauno Vanhala Perussuomalaiset Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
26 Juhani Nummentalo Kansallinen Kokoomus Varsinais-Suomen vaalipiiri Salo
246 Pipsa Grön Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
60 Olli Krannila Kommunistinen Työväenpuolue Satakunnan vaalipiiri Eura
87 Antero Vartia Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
75 Eila Toikka Kansallinen Kokoomus Lapin vaalipiiri Kemi
172 Markku Saarikangas Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Espoo
91 Eva Biaudet Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
104 Kirsi Rantatalo Kansallinen Kokoomus Vaasan vaalipiiri Kristiinankaupunki
38 Janina Lepistö Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Vaasan vaalipiiri Vaasa
370 Esa Kivivuori Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Espoo
54 Kristiina Numelin Ruotsalainen kansanpuolue Satakunnan vaalipiiri Kokemäki
44 Matias Mäkynen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Vaasan vaalipiiri Vaasa
108 Teppo Honkasalo Itsenäisyyspuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
393 Tiina Parkkinen Köyhien Asialla Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
170 Iiris Suomela Vihreä Liitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
136 Tuula Haatainen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
29 Pilvi Kärkelä Suomen Keskusta Pirkanmaan vaalipiiri Kihniö
57 Arto Lipponen Suomen Työväenpuolue Savo-Karjalan vaalipiiri Helsinki
198 Arja Pantsari Sitoutumattomat Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
86 Hannakaisa Heikkinen Suomen Keskusta Savo-Karjalan vaalipiiri Kiuruvesi
57 Hanna Tainio Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
31 Kim Tamio Vihreä Liitto Savo-Karjalan vaalipiiri Tervo
70 Irma Kemppainen Perussuomalaiset Vaasan vaalipiiri Kokkola
61 Toni Kemppainen Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Inkoo
49 Maija Salo Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Masku
266 Emmi Mäkinen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Järvenpää
266 Kristiina Kreisler Sitoutumattomat Helsingin vaalipiiri Helsinki
152 Eva Holm Suomen Kommunistinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
119 Saara Ilvessalo Vihreä Liitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
22 Teppo Säkkinen Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Rovaniemi
38 Marika Hiltunen Suomen Kristillisdemokraatit Satakunnan vaalipiiri Pori
116 Pekka Niiranen Kansallinen Kokoomus Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
93 Sallamaarit Markkanen Suomen Keskusta Savo-Karjalan vaalipiiri Siilinjärvi
50 Aki Oksala Piraattipuolue Lapin vaalipiiri Rovaniemi
58 Riitta Karjalainen Suomen Keskusta Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
7 Seppo Tammisto Muutos 2011 Satakunnan vaalipiiri Merikarvia
61 Hannu Ketoharju Suomen Kommunistinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Juuka
26 Sirkka Timonen Vihreä Liitto Oulun vaalipiiri Oulu
58 Aila Paloniemi Suomen Keskusta Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
73 Esa Valkonen Vasemmistoliitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Savonlinna
120 Heikki Ketoharju Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
118 Pekka Nyman Vihreä Liitto Lapin vaalipiiri Pelkosenniemi
149 Johannes Yrttiaho Vasemmistoliitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
174 Armi Lindell Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Loviisa
78 Hannu Oskala Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
56 Ari-Pekka Pasanen Muutos 2011 Kaakkois-Suomen vaalipiiri Savonlinna
124 Timo Virtala Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Lapinjärvi
110 Markku Eestilä Kansallinen Kokoomus Savo-Karjalan vaalipiiri Iisalmi
262 Jani Somero Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
151 Pilvi Torsti Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
63 Tuomo Grundström Vasemmistoliitto Satakunnan vaalipiiri Rauma
105 Ossi Rantonen Itsenäisyyspuolue Savo-Karjalan vaalipiiri Siilinjärvi
144 Irma Koskela Vasemmistoliitto Pirkanmaan vaalipiiri Orivesi
29 Antti Papinniemi Vasemmistoliitto Hämeen vaalipiiri Lahti
126 Lotta Alhonnoro Vihreä Liitto Vaasan vaalipiiri Vaasa
137 Marjaana Kanervo Vihreä Liitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Ruokolahti
22 Sari Moisanen Vasemmistoliitto Lapin vaalipiiri Kemi
97 Jarmo Salo Suomen Kristillisdemokraatit Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
7 Larry Huldén Suomen Kommunistinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
5 Rami Levonen Muutos 2011 Satakunnan vaalipiiri Harjavalta
64 Kauko Isomäki Perussuomalaiset Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
38 Petri Himanen Suomen Kristillisdemokraatit Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
35 Stefan Wallin Ruotsalainen kansanpuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
30 Mikko Jokio Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
322 Kari Tolvanen Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Espoo
132 Mikko Välttilä Vihreä Liitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Somero
36 Mikko Pietarinen Piraattipuolue Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
233 Kyuu Eturautti Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Tampere
324 Raija Vahasalo Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Kirkkonummi
116 Maarit Salonen Itsenäisyyspuolue Vaasan vaalipiiri Kuortane
54 Seija Muurinen Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
46 Saku Nikkanen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Salo
98 Birgitta Johansson Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Siuntio
16 Silja Keränen Vihreä Liitto Oulun vaalipiiri Kajaani
41 Marko Asell Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Nokia
114 Arto Satonen Kansallinen Kokoomus Pirkanmaan vaalipiiri Sastamala
166 Heikki Jukkola Itsenäisyyspuolue Oulun vaalipiiri Oulainen
382 Joonas Salmi Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Hyvinkää
113 Matti Aleksanteri Eskelinen Piraattipuolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
135 Nina Castén Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
19 Merja Vahter Kansallinen Kokoomus Hämeen vaalipiiri Lahti
47 Riitta Myller Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
313 Outi Mäkelä Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Nurmijärvi
137 Julius Karlsson Vasemmistoliitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Parainen
84 Johanna Sumuvuori Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
46 Marjut Ounila Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Nurmijärvi
89 Jarkko Wallenius Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Järvenpää
9 Esa Aalto Vihreä Liitto Oulun vaalipiiri Oulu
104 Tuula Mustonen Kansallinen Kokoomus Oulun vaalipiiri Kuusamo
140 Lauri Kosonen Vihreä Liitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Savonlinna
65 Susanna Rissanen Suomen Kommunistinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Siilinjärvi
126 Pauli Pietilä Suomen Kommunistinen Puolue Hämeen vaalipiiri Lahti
39 Timo Vuohensilta Suomen Keskusta Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
180 Erno Laitinen Suomen Kommunistinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Nokia
45 Olli Sjöholm Suomen Kristillisdemokraatit Satakunnan vaalipiiri Siikainen
38 Pirkko Mettovaara Suomen Kristillisdemokraatit Oulun vaalipiiri Muhos
126 Juho Palmroos Piraattipuolue Satakunnan vaalipiiri Köyliö
53 Auli Laine Vihreä Liitto Hämeen vaalipiiri Hausjärvi
196 Timo Sotikoff Itsenäisyyspuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
106 Juha Sjöholm Vihreä Liitto Satakunnan vaalipiiri Pori
28 Saara-Sofia Sirén Kansallinen Kokoomus Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
2 Markku Heikkilä Suomen Keskusta Kaakkois-Suomen vaalipiiri Lappeenranta
106 Tiia Löfqvist Piraattipuolue Hämeen vaalipiiri Hämeenlinna
147 Hanna Sarkkinen Vasemmistoliitto Oulun vaalipiiri Oulu
20 Marko Fobba Forss Kansallinen Kokoomus Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
157 Hanna-Kaisa Heilimo Vihreä Liitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
46 Sari Söderbacka Suomen Kristillisdemokraatit Satakunnan vaalipiiri Siikainen
14 Sirpa Pursiainen Suomen Kristillisdemokraatit Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
31 Juha Kantola Suomen Keskusta Satakunnan vaalipiiri Pori
19 Liisa Viivi Marjukka Kuparinen Vihreä Liitto Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
76 Hannu Takkula Suomen Keskusta Oulun vaalipiiri Oulu
161 Matti Sanderson Suomen Kommunistinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Kaarina
121 Anja Koivistoinen Itsenäisyyspuolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
166 Jukka Karhula Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Espoo
16 Ari Torniainen Suomen Keskusta Kaakkois-Suomen vaalipiiri Lappeenranta
62 Pekka Haavisto Itsenäisyyspuolue Pirkanmaan vaalipiiri Sastamala
42 Kai Similä Suomen Kristillisdemokraatit Oulun vaalipiiri Kempele
22 Päivi Ikonen Vihreä Liitto Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
98 Suvi Mykrä Kansallinen Kokoomus Satakunnan vaalipiiri Ulvila
389 Päivi Viro Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
299 Anna Helin Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Mäntsälä
326 Henrik Vuornos Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Espoo
69 Leila Mäkinen Vasemmistoliitto Satakunnan vaalipiiri Harjavalta
214 Risto Nurkkala Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Espoo
129 Pasi Korhonen Itsenäisyyspuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
153 Veera Kontiokari Piraattipuolue Oulun vaalipiiri Oulu
4 Kalevi Wahrman Suomen Työväenpuolue Uudenmaan vaalipiiri Porvoo
85 Rauli-Jan Albert Suomen Keskusta Savo-Karjalan vaalipiiri Valtimo
33 Irma Taavela Vasemmistoliitto Hämeen vaalipiiri Hämeenlinna
95 Peter Björklöf Suomen Kommunistinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Raasepori
151 Tuukka Virtaperko Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
20 Olli Rehn Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Helsinki
77 Tapani Tölli Suomen Keskusta Oulun vaalipiiri Tyrnävä
247 Ville Hautakangas Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
9 Sirpa Kulin Perussuomalaiset Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
97 Riitta Tynjä Suomen Kommunistinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
228 Timo Nieminen Kommunistinen Työväenpuolue Uudenmaan vaalipiiri Karkkila
7 Anne Kettunen Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Helsinki
192 Kaarina Kuisma Sitoutumattomat Pirkanmaan vaalipiiri Nokia
14 Kimmo Tiilikainen Suomen Keskusta Kaakkois-Suomen vaalipiiri Ruokolahti
109 Nelli Berg-Väänänen Kansallinen Kokoomus Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
22 Jan Hultin Kansallinen Kokoomus Kaakkois-Suomen vaalipiiri Savonlinna
78 Osmo Eerik Ryhänen Kommunistinen Työväenpuolue Pirkanmaan vaalipiiri Akaa
42 Jaakko Ikonen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Varkaus
56 Lena Hulden Suomen Kommunistinen Puolue Lapin vaalipiiri Vantaa
59 Tapio Siirilä Suomen Kommunistinen Puolue Lapin vaalipiiri Kemi
36 Nelli Baran Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
257 Juha Oinonen Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
52 Tuula Petäkoski-Hult Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Lempäälä
12 Kalle Jokinen Kansallinen Kokoomus Hämeen vaalipiiri Orimattila
7 Osmo Kokko Perussuomalaiset Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
72 Heidi Salo Itsenäisyyspuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
122 Kirsi Timonen Suomen Kristillisdemokraatit Hämeen vaalipiiri Heinola
18 Ismo Läntinen Perussuomalaiset Satakunnan vaalipiiri Pori
155 Thomas Wallgren Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
215 Diana Nyberg-Lindholm Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Raasepori
82 Teemu Lindroos Piraattipuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
27 Heidi Munnukka Vasemmistoliitto Hämeen vaalipiiri Janakkala
133 Mervi Haakana Vihreä Liitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
60 Seppo Hiironen Vasemmistoliitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Hamina
98 Charlotte (Lotte) Granberg-Haakana Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
27 Ilpo Haaja Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
7 Elli Flén Ruotsalainen kansanpuolue Vaasan vaalipiiri Uusikaarlepyy
32 Rauno Saukko Muutos 2011 Oulun vaalipiiri Oulu
64 Tanja Raisto-Elo Suomen Keskusta Varsinais-Suomen vaalipiiri Laitila
348 Jukka-Pekka Burtsov Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
59 Tapani Ruokanen Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
159 Antero Eerola Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
71 Raija Lummi Kansallinen Kokoomus Lapin vaalipiiri Tornio
67 Martti Vaskonen Suomen Kommunistinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
135 Henna Rantasaari Vihreä Liitto Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
74 Erkki Seppänen Itsenäisyyspuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
124 Markku Seppälä Itsenäisyyspuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
45 Mika Maaskola Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
52 Olavi Koskinen Ruotsalainen kansanpuolue Satakunnan vaalipiiri Pori
15 Leena Rauhala Suomen Kristillisdemokraatit Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
81 Jukka Relander Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
185 Jussi Saramo Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
81 Sami Räsänen Suomen Kristillisdemokraatit Savo-Karjalan vaalipiiri Rautalampi
17 Nico Mikael Holmberg Vihreä Liitto Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
25 Antti Loimalahti Vihreä Liitto Savo-Karjalan vaalipiiri Iisalmi
77 Maria Ohisalo Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
14 Sari Niinistö Kansallinen Kokoomus Hämeen vaalipiiri Lahti
150 Pertti Haverinen Suomen Kommunistinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Uusikaupunki
41 Mikael Palola Kansallinen Kokoomus Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
55 Mikko Salmi Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Oulun vaalipiiri Oulu
51 Ilkka Kemppainen Suomen Keskusta Keski-Suomen vaalipiiri Viitasaari
111 Raimo Kivipuro Itsenäisyyspuolue Vaasan vaalipiiri Kokkola
93 Sami Markuksela Suomen Kommunistinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
56 Tapio Siekkinen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Oulun vaalipiiri Muhos
52 Minna Ylikännö Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Lieto
148 Anneli Lehtonen Vasemmistoliitto Pirkanmaan vaalipiiri Nokia
81 Timo Mikkonen Itsenäisyyspuolue Satakunnan vaalipiiri Pomarkku
65 Leena Harju-Autti Kansallinen Kokoomus Lapin vaalipiiri Rovaniemi
143 Anna Kontula Vasemmistoliitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
255 Essi Miettinen Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
254 Ilkka Sysimetsä Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Espoo
24 Margo Sakari Saxberg Vihreä Liitto Keski-Suomen vaalipiiri Laukaa
133 Paavo J. Heinonen Vasemmistoliitto Oulun vaalipiiri Oulu
199 Susan Virkkala Itsenäisyyspuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
11 Laura Huhtasaari Perussuomalaiset Satakunnan vaalipiiri Pori
100 Matias Heikola Vasemmistoliitto Keski-Suomen vaalipiiri Jämsä
147 Eveliina Tyyskänen Vasemmistoliitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Loimaa
105 Aleksi Kopponen Kansallinen Kokoomus Pirkanmaan vaalipiiri Lempäälä
75 Lauri Heikkilä Perussuomalaiset Varsinais-Suomen vaalipiiri Marttila
75 Juha Sipilä Suomen Keskusta Oulun vaalipiiri Kempele
7 Vahur Lihtkivi Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Lapin vaalipiiri Rovaniemi
267 Anne Karjalainen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Kerava
121 Mikko Voutilainen Itsenäisyyspuolue Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
112 Jari Lindström Perussuomalaiset Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
94 Tiina Elo Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Espoo
16 Jari Porttila Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Helsinki
51 Terhi Koulumies Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
150 Sanna Hirvonen Sitoutumattomat Kaakkois-Suomen vaalipiiri Pieksämäki
123 Tuomo Lehtinen Itsenäisyyspuolue Keski-Suomen vaalipiiri Multia
75 Jouni Suonsivu Itsenäisyyspuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
93 Juho Salo Piraattipuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
105 Maarit Pallari Vihreä Liitto Satakunnan vaalipiiri Pori
135 Lauri Aronen Vasemmistoliitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Uusikaupunki
178 Anu Nevanlinna Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Sipoo
190 Jorma Luotonen Itsenäisyyspuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
67 Reijo Lahtonen Perussuomalaiset Keski-Suomen vaalipiiri Muurame
123 Heikki Luoto Perussuomalaiset Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
80 Mikko Kärnä Suomen Keskusta Lapin vaalipiiri Enontekiö
99 Jukka Sipola Itsenäisyyspuolue Lapin vaalipiiri Keminmaa
51 Jaana Vasama Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Uusikaupunki
103 Kai Pöntinen Kansallinen Kokoomus Vaasan vaalipiiri Lapua
59 Mika Byman Vasemmistoliitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
285 Harri Lepolahti Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Nurmijärvi
107 Sami Pikkuaho Kansallinen Kokoomus Oulun vaalipiiri Oulu
14 Arjo Suonperä Suomen Kommunistinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
118 Mirja Pöhö Suomen Kristillisdemokraatit Hämeen vaalipiiri Janakkala
125 Martti Mölsä Perussuomalaiset Pirkanmaan vaalipiiri Punkalaidun
108 Lyly Rajala Kansallinen Kokoomus Oulun vaalipiiri Oulu
297 Petri Graeffe Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Järvenpää
139 Jukka Järvinen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
153 Tuomo Puumala Suomen Keskusta Vaasan vaalipiiri Kokkola
223 Midiya Zahir Hatam Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Raasepori
197 Elin Blomqvist Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Porvoo
167 Riitta Santala-Köykkä Vihreä Liitto Pirkanmaan vaalipiiri Kangasala
88 Anna-Kristiina Mikkonen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Savonlinna
71 Marita Salenius Perussuomalaiset Keski-Suomen vaalipiiri Multia
79 Sanna Leivonen Perussuomalaiset Varsinais-Suomen vaalipiiri Salo
11 Samu Forsblom Vihreä Liitto Oulun vaalipiiri Oulu
150 Tapio Nyysti Suomen Keskusta Vaasan vaalipiiri Laihia
14 Leena Pakkanen Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Helsinki
92 Miguel López Sánchez Suomen Kommunistinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
83 Prabhakaran Ranjith Kumar Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Hämeen vaalipiiri Hämeenlinna
276 Mikko Merelä Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
50 Birgitta Silvennoinen Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Lohja
24 Timo Hanhilahti Suomen Keskusta Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
99 Mikael Ropo Kansallinen Kokoomus Satakunnan vaalipiiri Pori
63 Jorma Liukkonen Vasemmistoliitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
59 Mauri Pekkarinen Suomen Keskusta Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
77 Liisa Ansala Suomen Keskusta Lapin vaalipiiri Rovaniemi
107 Sini Solala Vihreä Liitto Satakunnan vaalipiiri Pori
49 Esa Ruhanen Suomen Kristillisdemokraatit Kaakkois-Suomen vaalipiiri Hirvensalmi
34 Markus Kalmi Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
156 Satu Hassi Vihreä Liitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
19 Ville-Veikko Rantamaula Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Helsinki
60 Kerstin Tuomala Suomen Kommunistinen Puolue Lapin vaalipiiri Simo
74 Heini Ristavaara Suomen Keskusta Hämeen vaalipiiri Hausjärvi
94 Matti Nevalainen Itsenäisyyspuolue Lapin vaalipiiri Kemi
92 Mikko Leppänen Kommunistinen Työväenpuolue Hämeen vaalipiiri Padasjoki
93 Kaija Kollanus Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Pieksämäki
106 Leena Kostiainen Kansallinen Kokoomus Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
139 Petteri Tahvanainen Vasemmistoliitto Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
62 Pertti Salolainen Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
118 Sakari Pääkkö Kansallinen Kokoomus Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
5 Timo Hellman Piraattipuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
95 Mark Stenbäck Piraattipuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
51 Kari Tiusanen Suomen Kristillisdemokraatit Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
275 Marianne Korpi Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Porvoo
107 Jufo Peltomaa Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
142 Janne Paalijärvi Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
109 Sari Hänninen Vihreä Liitto Lapin vaalipiiri Rovaniemi
80 Veera Ruoho Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Espoo
75 Otso Kivekäs Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
119 Eetu Matias Rantakangas Piraattipuolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
141 Miikka Kortelainen Vasemmistoliitto Oulun vaalipiiri Kajaani
142 Pasi Kivisaari Suomen Keskusta Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
11 Toivo Tonta Piraattipuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
55 Samuli Mattila Suomen Keskusta Keski-Suomen vaalipiiri Uurainen
360 Johannes Hirvaskoski Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
33 Saara Turkka Kansallinen Kokoomus Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
96 Anna Olkkonen Suomen Keskusta Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
14 Tero Järvelä Perussuomalaiset Satakunnan vaalipiiri Ulvila
127 Toni Salomäki Piraattipuolue Satakunnan vaalipiiri Kokemäki
22 Antti Holopainen Vasemmistoliitto Hämeen vaalipiiri Lahti
28 Auli Happonen Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Espoo
106 Hilkka Olkinuora Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Inkoo
225 Hannu Harju Kommunistinen Työväenpuolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
32 Anne-Mari Virolainen Kansallinen Kokoomus Varsinais-Suomen vaalipiiri Lieto
186 Marianne Kiukkonen Itsenäisyyspuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
94 Meri Rawstorne Suomen Kristillisdemokraatit Varsinais-Suomen vaalipiiri Somero
26 Vesa Puuronen Vasemmistoliitto Lapin vaalipiiri Rovaniemi
74 Markku Kujanpää Suomen Kristillisdemokraatit Savo-Karjalan vaalipiiri Varkaus
94 Mauri Männistö Suomen Kommunistinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
113 Leena Väänänen Kansallinen Kokoomus Oulun vaalipiiri Oulu
24 Heikki Leisti Vasemmistoliitto Hämeen vaalipiiri Hartola
57 Marja-Leena Kulppi-Vartiainen Suomen Kommunistinen Puolue Lapin vaalipiiri Rovaniemi
94 Olli Soppela Piraattipuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
62 Pekka Myllymäki Suomen Keskusta Varsinais-Suomen vaalipiiri Mynämäki
8 Sanni Grahn-Laasonen Kansallinen Kokoomus Hämeen vaalipiiri Forssa
13 Jetro Vesti Piraattipuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
38 Mia Hahtala Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Leppävirta
137 Mikko Aaltonen Vasemmistoliitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
362 Antti Kaikkonen Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Tuusula
182 Eija Moisio Suomen Kommunistinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Ylöjärvi
44 Ari Södervall Perussuomalaiset Lapin vaalipiiri Pello
104 Marko Kivi Kansallinen Kokoomus Pirkanmaan vaalipiiri Ruovesi
88 Hanna Huttunen Suomen Keskusta Savo-Karjalan vaalipiiri Outokumpu
85 Merja Mäntyniemi Suomen Keskusta Lapin vaalipiiri Rovaniemi
3 Timo Korhonen Muutos 2011 Hämeen vaalipiiri Lahti
58 Arja Juvonen Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Espoo
38 Olli-Pekka Tuomi Suomen Keskusta Pirkanmaan vaalipiiri Ruovesi
155 Eira Kejonen Suomen Kommunistinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
44 Jukka Mäkinen Suomen Kristillisdemokraatit Satakunnan vaalipiiri Eura
50 Henri Kylen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Oulun vaalipiiri Oulu
97 Jarno Yltävä Piraattipuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
134 Pentti Arajärvi Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
116 Jukka Pöyry Perussuomalaiset Kaakkois-Suomen vaalipiiri Mikkeli
129 Sakari Puisto Perussuomalaiset Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
68 Anna Sirkiä Suomen Keskusta Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
100 Anu Vehviläinen Suomen Keskusta Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
115 Marko Iltanen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Satakunnan vaalipiiri Rauma
83 Leo Stranius Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
107 Harri Salonen Kansallinen Kokoomus Vaasan vaalipiiri Jalasjärvi
19 Maarit Markkula Perussuomalaiset Satakunnan vaalipiiri Köyliö
56 Claes Tigerstedt Ruotsalainen kansanpuolue Satakunnan vaalipiiri Espoo
20 Immanuel Grönlund Vasemmistoliitto Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
336 Marika Siltanen Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
29 Jorma Harju Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Hyvinkää
12 Anne Majuri Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Helsinki
146 Kaisa Spies Vihreä Liitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
265 Jaakko Katajisto Sitoutumattomat Helsingin vaalipiiri Helsinki
154 Mikko Savola Suomen Keskusta Vaasan vaalipiiri Ähtäri
72 Anneli Manninen Perussuomalaiset Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
12 Mia Puolimatka Suomen Kristillisdemokraatit Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
118 Kalle Leppikorpi Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Satakunnan vaalipiiri Rauma
94 Tero Ahtola Itsenäisyyspuolue Hämeen vaalipiiri Forssa
64 Timo Isosaari Itsenäisyyspuolue Pirkanmaan vaalipiiri Nokia
32 Riitta Saarinen Vasemmistoliitto Hämeen vaalipiiri Asikkala
63 Sari Sarkomaa Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
29 Jari Vanninen Muutos 2011 Oulun vaalipiiri Oulu
65 Nina Suomalainen Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
350 Ismo Vilkas Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
115 Janne Halunen Perussuomalaiset Oulun vaalipiiri Kempele
118 Jonna Maarit Purojärvi Piraattipuolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
31 Seppo Rantanen Vasemmistoliitto Hämeen vaalipiiri Hollola
24 Arja Sarpola Vihreä Liitto Oulun vaalipiiri Muhos
47 Inka Hokkanen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Oulun vaalipiiri Kuusamo
48 Sari Hovila Suomen Keskusta Keski-Suomen vaalipiiri Joutsa
81 Markus Lohi Suomen Keskusta Lapin vaalipiiri Rovaniemi
28 Junes Lokka Muutos 2011 Oulun vaalipiiri Oulu
182 Riika Raunisalo Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Hyvinkää
98 Susanna Koski Kansallinen Kokoomus Vaasan vaalipiiri Vaasa
127 Mikko Nurmo Perussuomalaiset Pirkanmaan vaalipiiri Valkeakoski
39 Edward Krogius Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Espoo
147 Nasima Razmyar Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
26 Anneli Lehto Vasemmistoliitto Vaasan vaalipiiri Vaasa
189 Jaana Wessman Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Espoo
85 Lena Wiksten Itsenäisyyspuolue Satakunnan vaalipiiri Pori
27 Paula Kylä-Harakka Kansallinen Kokoomus Kaakkois-Suomen vaalipiiri Helsinki
144 Tuukka Pääkkönen Vasemmistoliitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
124 Anna Vuorinen Muutos 2011 Vaasan vaalipiiri Korsnäs
87 Hannu Hoskonen Suomen Keskusta Savo-Karjalan vaalipiiri Ilomantsi
125 Mikko Vapa Itsenäisyyspuolue Keski-Suomen vaalipiiri Keminmaa
258 Petrus Pennanen Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
294 Tapani Ala-Reinikka Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Kauniainen
5 Markku Laukkanen Suomen Keskusta Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
59 Pietari Jääskeläinen Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
21 Mari Haapaniemi Vasemmistoliitto Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
12 Janne Hakkarainen Vihreä Liitto Oulun vaalipiiri Oulu
7 Eero Juhani Koskela Suomen Kristillisdemokraatit Keski-Suomen vaalipiiri Jämsä
57 Osmo Häkkilä Kommunistinen Työväenpuolue Satakunnan vaalipiiri Siikainen
98 Jarmo J. Husso Kansallinen Kokoomus Oulun vaalipiiri Oulu
162 Marko Mannila Vihreä Liitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
101 Tomi Kaismo Kansallinen Kokoomus Oulun vaalipiiri Oulu
51 Janne Suuronen Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Espoo
127 Risto Hintikka Sitoutumattomat Keski-Suomen vaalipiiri Äänekoski
231 Jouko Selenius Kommunistinen Työväenpuolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
50 Eveliina Reponen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
95 Esa Olkoniemi Itsenäisyyspuolue Lapin vaalipiiri Pello
131 Jiri Keronen Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Oulu
5 Elisabeth Nauclér Sitoutumattomat Ahvenanmaan maakunnan vaalipiiri Maarianhamina
73 Teuvo Koljonen Suomen Kristillisdemokraatit Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
20 Meri Johanna Lumela Vihreä Liitto Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
112 Tommi Olavi Brander Piraattipuolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
264 Merja Kuusisto Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Tuusula
147 Mika Lintilä Suomen Keskusta Vaasan vaalipiiri Toholampi
50 Tuula Vepsäläinen Suomen Kristillisdemokraatit Satakunnan vaalipiiri Nakkila
87 Petteri Salmijärvi Suomen Keskusta Lapin vaalipiiri Salla
97 Mauri Perä Suomen Kommunistinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Vantaa
70 Hille Kuusisto Kansallinen Kokoomus Lapin vaalipiiri Kittilä
46 Matti Torvinen Perussuomalaiset Lapin vaalipiiri Rovaniemi
78 Jussi Mikkonen Suomen Kristillisdemokraatit Savo-Karjalan vaalipiiri Varkaus
2 Matti Aalto Suomen Kommunistinen Puolue Oulun vaalipiiri Oulu
176 Pia Lohikoski Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Kerava
141 Annukka Isomaa Vasemmistoliitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
34 Anu Urpalainen Kansallinen Kokoomus Kaakkois-Suomen vaalipiiri Imatra
73 Julius Sarisalmi Itsenäisyyspuolue Pirkanmaan vaalipiiri Sastamala
86 Piritta Rantanen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Jämsä
26 Pirita Ihamäki Suomen Keskusta Satakunnan vaalipiiri Pori
18 Jukka Vuorinen Suomen Keskusta Kaakkois-Suomen vaalipiiri Savitaipale
207 Jaakob Happonen Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Espoo
90 Jarkko Harjumaaskola Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Hamina
160 Nuutti Hyttinen Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
248 Mitja Päivinen Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Mäntsälä
109 Kristina Kumlander Suomen Kommunistinen Puolue Satakunnan vaalipiiri Rauma
20 Iida Ylönen Suomen Kommunistinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Hyvinkää
154 Miikael Jalonen Suomen Kommunistinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
60 Lotta Asikainen Itsenäisyyspuolue Pirkanmaan vaalipiiri Kangasala
254 Len Merikanto Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
18 Jarmo Vikman Suomen Työväenpuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Kaarina
119 Liisa Virtanen Vihreä Liitto Lapin vaalipiiri Tornio
134 Joni Orava Vasemmistoliitto Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
143 Sari Kujala Suomen Keskusta Vaasan vaalipiiri Lappajärvi
216 Petteri Pietikäinen Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Sipoo
16 Reijo Tossavainen Suomen Kommunistinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
58 Pia Viitanen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
179 Juhani Linnanheimo Muutos 2011 Helsingin vaalipiiri Tuusula
219 Päivi Simi-Kim Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Helsinki
15 Sari Rautio Kansallinen Kokoomus Hämeen vaalipiiri Hämeenlinna
52 Reija Taupila Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Hyvinkää
136 Pentti Kallio Vasemmistoliitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Kaarina
247 Martti Munne Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Kerava
71 Janne Aso Perussuomalaiset Varsinais-Suomen vaalipiiri Kaarina
16 Tuomo Riihilahti Kansallinen Kokoomus Hämeen vaalipiiri Asikkala
292 Michael Moberg Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Kirkkonummi
81 Tiina Fredriksson Ruotsalainen kansanpuolue Oulun vaalipiiri Oulu
157 Seija Leppäjoki Suomen Kommunistinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Loimaa
61 Teuvo Hakkarainen Perussuomalaiset Keski-Suomen vaalipiiri Viitasaari
112 Marketta Mattila Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Sipoo
96 Pentti Kataja Suomen Kommunistinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Orimattila
83 Marko Hoikkaniemi Ruotsalainen kansanpuolue Oulun vaalipiiri Oulu
121 Sara Luotonen Vihreä Liitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Naantali
71 Eeva-Maria Parkkinen Suomen Keskusta Oulun vaalipiiri Oulu
101 Marko Vapa Itsenäisyyspuolue Lapin vaalipiiri Keminmaa
30 Aino-Kaisa Pekonen Vasemmistoliitto Hämeen vaalipiiri Riihimäki
51 Johanna Vähäkainu Suomen Kristillisdemokraatit Satakunnan vaalipiiri Pori
134 Henna Potinkara Vihreä Liitto Vaasan vaalipiiri Ähtäri
61 Hannu Rainesto Suomen Työväenpuolue Satakunnan vaalipiiri Eura
83 Riitta Mäkinen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
54 Elli Latva-Hakuni Vihreä Liitto Hämeen vaalipiiri Lahti
352 Mirja-Liisa Anttila Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Vihti
20 Juha Haapakoski Kansallinen Kokoomus Varsinais-Suomen vaalipiiri Naantali
201 Niklas Grönroos Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Porvoo
386 Juhani Tihveräinen Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Raasepori
64 Tuomas Kettunen Suomen Keskusta Oulun vaalipiiri Kuhmo
3 Juri Bespalov Suomen Kommunistinen Puolue Oulun vaalipiiri Pudasjärvi
117 Päivi Sivenius Perussuomalaiset Kaakkois-Suomen vaalipiiri Rautjärvi
4 Vappu Kuokka Suomen Keskusta Kaakkois-Suomen vaalipiiri Virolahti
239 Erik Andrei Järvi Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
52 Tuula Väätäinen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
15 Joakim Strand Ruotsalainen kansanpuolue Vaasan vaalipiiri Vaasa
74 Arto Ojala Kansallinen Kokoomus Lapin vaalipiiri Kemijärvi
70 Mikko Saari Itsenäisyyspuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
126 Timo Anttila Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
10 Milka Pyrrö Piraattipuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
223 Juho Haavisto Suomen Työväenpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
80 Jukka Kärnä Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Imatra
263 Säde Tahvanainen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
202 Carl Haglund Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
390 Elina Ahoinpelto Köyhien Asialla Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
211 Tatiana (Tanja) Ljungqvist Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Inkoo
169 Kaarlo Kivimäki Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
258 Antti Lindtman Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
89 Ozan Yanar Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
76 Eliisa Panttila Perussuomalaiset Vaasan vaalipiiri Teuva
111 Jenna Hattunen Kansallinen Kokoomus Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
26 Paavo Arhinmäki Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
209 Christel Liljeström Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Sipoo
49 Pentti J. Rönkkö Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Kerava
339 Alice Töyrylä Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Salo
163 Veli-Pekka Kortelainen Itsenäisyyspuolue Oulun vaalipiiri Oulu
57 Faruk Abu Taher Vasemmistoliitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
128 Teemu Saikkonen Vihreä Liitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Sauvo
27 Vesa Jalonen Suomen Keskusta Satakunnan vaalipiiri Eurajoki
150 Jorma Mäntylä Vasemmistoliitto Pirkanmaan vaalipiiri Kangasala
42 Jarkko Lammi Suomen Kristillisdemokraatit Satakunnan vaalipiiri Pori
162 Tuukka Lampela Itsenäisyyspuolue Oulun vaalipiiri Oulu
31 Ahti Hurmalainen Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Espoo
36 Liisa Ahonen Suomen Kristillisdemokraatit Kaakkois-Suomen vaalipiiri Mikkeli
73 Risto Mattila Perussuomalaiset Vaasan vaalipiiri Kauhava
110 Pekka Korpivaara Perussuomalaiset Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
19 Kati Kurvi Vihreä Liitto Oulun vaalipiiri Oulu
181 Tapio Pulkkinen Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Vihti
101 Jyrki Kasvi Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Espoo
152 Seppo Pirttikoski Suomen Keskusta Vaasan vaalipiiri Ilmajoki
114 Harri Hermo Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Satakunnan vaalipiiri Pori
91 Eino Laakso Kommunistinen Työväenpuolue Hämeen vaalipiiri Hämeenlinna
82 Ville Saukkola Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Karkkila
113 Suvi Merikukka Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
144 Tuure Parkkinen Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
37 Kirsi Kandolin Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Vaasan vaalipiiri Kurikka
6 Irma Hautala Suomen Kommunistinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
84 Esa Lyttinen Piraattipuolue Pirkanmaan vaalipiiri Ylöjärvi
76 Kirsikka Moring Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
105 Carina Raumala Ruotsalainen kansanpuolue Lapin vaalipiiri Inari
149 Erik Lydén Vasemmistoliitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
65 Antti Kalliomaa Suomen Keskusta Hämeen vaalipiiri Lahti
142 Petra Laitinen Vihreä Liitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kangasniemi
151 Ilkka Porttikivi Vasemmistoliitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
140 Jukka Kärkkäinen Vasemmistoliitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
36 Joanna Juurakko Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
85 Pekka M. Sinisalo Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Kirkkonummi
229 Anneli Pennanen Kommunistinen Työväenpuolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
194 Anni Salminen Itsenäisyyspuolue Helsingin vaalipiiri Vantaa
16 Tommi Laitila Perussuomalaiset Satakunnan vaalipiiri Honkajoki
101 Minna Haavisto Vihreä Liitto Satakunnan vaalipiiri Pori
114 Jarmo Nevalainen Itsenäisyyspuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
180 Sara Pekonen Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
81 Pirkko Ruohonen-Lerner Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Porvoo
35 Leena Askeli Suomen Kristillisdemokraatit Oulun vaalipiiri Kempele
100 Antti Tarvainen Itsenäisyyspuolue Lapin vaalipiiri Kemi
132 Olli Kopakkala Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
96 Inka Hopsu Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Espoo
58 Tarja Bohm Vasemmistoliitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
69 Eija Nivala Suomen Keskusta Oulun vaalipiiri Kalajoki
137 Eero Heinäluoma Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
55 Jarmo Nieminen Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
15 Tiina Sandberg Suomen Kommunistinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
67 Annika Saarikko Suomen Keskusta Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
75 Taisto Miettinen Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Kauniainen
55 Päivi Isuls Suomen Kristillisdemokraatit Vaasan vaalipiiri Kristiinankaupunki
6 Johanna Törmänen Muutos 2011 Hämeen vaalipiiri Orimattila
95 Teemu Hokkanen Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Espoo
106 Outi Penttinen Kansallinen Kokoomus Oulun vaalipiiri Sotkamo
184 Anne-Maria Salolahti Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
119 Tero Kokko Perussuomalaiset Oulun vaalipiiri Kuusamo
35 Hannu Uusihonko Suomen Keskusta Satakunnan vaalipiiri Honkajoki
93 Aarne Tuomaala Kommunistinen Työväenpuolue Hämeen vaalipiiri Forssa
98 Jari Haapaniemi Kansallinen Kokoomus Pirkanmaan vaalipiiri Nokia
89 Raino Hannula Suomen Kristillisdemokraatit Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
391 Kaisu Havana Köyhien Asialla Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
232 Ville Rahikainen Suomen Työväenpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
121 Fredrik (Fredu) Sirviö Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Espoo
99 Jaana Shelby Suomen Kristillisdemokraatit Varsinais-Suomen vaalipiiri Kaarina
232 Alla Bergh Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Kerava
274 Mika Tallgren Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Karkkila
149 Kaarin Taipale Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
328 Jan Finskas Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
300 Lauri Kaira Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
71 Tuomo Keinänen Suomen Kristillisdemokraatit Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
33 Lotta Ahola Kansallinen Kokoomus Keski-Suomen vaalipiiri Jämsä
129 Sebastian Tynkkynen Perussuomalaiset Oulun vaalipiiri Oulu
78 Silvia Koski Perussuomalaiset Varsinais-Suomen vaalipiiri Sauvo
371 Lauri Kontro Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
286 Thelma Åkers Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
4 Antti Tulonen Muutos 2011 Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
8 Kyösti Kytöjoki Suomen Kristillisdemokraatit Keski-Suomen vaalipiiri Konnevesi
211 Jani Liukkonen Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Helsinki
195 Sauli Mäkinen Sitoutumattomat Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
141 Lasse Hautala Suomen Keskusta Vaasan vaalipiiri Kauhajoki
120 Pentti Virtanen Kommunistinen Työväenpuolue Keski-Suomen vaalipiiri Mäntsälä
22 Pertti Hakanen Suomen Keskusta Pirkanmaan vaalipiiri Sastamala
159 Arto Hämäläinen Itsenäisyyspuolue Oulun vaalipiiri Kempele
112 Lauri Alhojärvi Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
26 Jukka Kopra Kansallinen Kokoomus Kaakkois-Suomen vaalipiiri Lappeenranta
55 Ulla Huittinen Suomen Keskusta Varsinais-Suomen vaalipiiri Salo
77 Juhani Laurinkari Suomen Kristillisdemokraatit Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
86 Timo Soini Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Espoo
44 Asko Alasalmi Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Oulun vaalipiiri Siikalatva
34 Ida Schauman Ruotsalainen kansanpuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Helsinki
212 Niklas Mannfolk Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
48 Merja Mäkisalo-Ropponen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
32 Lenita Toivakka Kansallinen Kokoomus Kaakkois-Suomen vaalipiiri Mikkeli
140 Ritva Väyrynen Vasemmistoliitto Savo-Karjalan vaalipiiri Juuka
2 Indra Hinkkanen Muutos 2011 Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
296 Elias Erämaja Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Loviisa
305 Ari Konttas Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Espoo
43 Juha Suonperä Kansallinen Kokoomus Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
145 Rurik Rantalainen Vihreä Liitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
200 Mikael Eriksson Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
220 Pia-Lisa Sundell Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
80 Maria Lohela Perussuomalaiset Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
105 Tanja Koskinen Vasemmistoliitto Keski-Suomen vaalipiiri Äänekoski
76 Päivi Kähkönen Suomen Kristillisdemokraatit Savo-Karjalan vaalipiiri Juuka
193 Anders Ramsay Itsenäisyyspuolue Helsingin vaalipiiri Salo
215 Paula Pennanen-Aitta Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Helsinki
184 Laila Räikkä Suomen Kommunistinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
142 Rauno Kesseli Vasemmistoliitto Pirkanmaan vaalipiiri Ylöjärvi
48 Risto Torpo Suomen Kristillisdemokraatit Satakunnan vaalipiiri Rauma
99 Sisko Pinola Itsenäisyyspuolue Hämeen vaalipiiri Lahti
333 Seppo Papunen Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
84 Juha Simonen Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
78 Mirja Vehkaperä Suomen Keskusta Oulun vaalipiiri Oulu
95 Lilja Roth Suomen Kristillisdemokraatit Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
145 Esko Lehtimäki Suomen Keskusta Vaasan vaalipiiri Teuva
15 Anne Luukkonen Suomen Työväenpuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
222 Elsayed Abouraya Suomen Työväenpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
130 Hannele Salava Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
338 Ilpo Iso-Peura Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Kerava
104 Mika Väyrynen Piraattipuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
56 Mauri Ikonen Suomen Keskusta Varsinais-Suomen vaalipiiri Masku
153 Minna-Maria Solanterä Vasemmistoliitto Pirkanmaan vaalipiiri Valkeakoski
80 Petri Kallioniemi Piraattipuolue Pirkanmaan vaalipiiri Virrat
78 Jussi Niinistö Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Nurmijärvi
32 Allan Saloranta Vasemmistoliitto Vaasan vaalipiiri Vöyri
303 Laura Kiijärvi Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Espoo
12 Tommi Meronen Suomen Kristillisdemokraatit Pirkanmaan vaalipiiri Mänttä-Vilppula
99 Juha Hänninen Kansallinen Kokoomus Oulun vaalipiiri Oulu
376 Olavi Merihaara Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Askola
126 Timo Hirvonen Itsenäisyyspuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Mikkeli
31 Otso Kantokorpi Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
168 Aleksi Niskanen Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
86 Kalle Virtanen Itsenäisyyspuolue Satakunnan vaalipiiri Rauma
183 Petra Packalén Suomen Kommunistinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
50 May-Gret Axell Suomen Kristillisdemokraatit Vaasan vaalipiiri Vaasa
218 Maria (Mia) Portin Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
38 Silvia Modig Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
66 Timo Mykrä Vasemmistoliitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Imatra
289 Timo Harakka Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
9 Timo Heinonen Kansallinen Kokoomus Hämeen vaalipiiri Loppi
87 Pirjo Alijärvi Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Hämeen vaalipiiri Janakkala
243 Joonas Kärnä Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Espoo
237 Martti Häkkinen Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
89 Kjell Kurtén Ruotsalainen kansanpuolue Oulun vaalipiiri Pyhäjärvi
2 Tommi Lievemaa Suomen Työväenpuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
133 Mohammadamin Allahmoradi Vasemmistoliitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
120 Reijo Nummikari Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Satakunnan vaalipiiri Harjavalta
21 Matti Luukkonen Vasemmistoliitto Lapin vaalipiiri Inari
112 Miikka Keränen Vihreä Liitto Lapin vaalipiiri Rovaniemi
105 Björn Månsson Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
39 Annamaija Manninen Kansallinen Kokoomus Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
67 Keijo Uusiprosi Suomen Työväenpuolue Vaasan vaalipiiri Kauhajoki
84 Mikko Tuomola Itsenäisyyspuolue Satakunnan vaalipiiri Ulvila
2 Sauli Ahvenjärvi Suomen Kristillisdemokraatit Pirkanmaan vaalipiiri Rauma
39 Hilkka Nivukoski Suomen Kristillisdemokraatit Oulun vaalipiiri Oulu
66 Kalle Helske Kansallinen Kokoomus Lapin vaalipiiri Kemi
78 Jouni Backman Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Savonlinna
210 Suvi Linjamaa Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Helsinki
72 Marjatta Rahkio Suomen Keskusta Hämeen vaalipiiri Hämeenlinna
108 Petri Vallinsalo Vihreä Liitto Satakunnan vaalipiiri Pori
20 Elina Hietanen Vihreä Liitto Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
114 Eila Aavakare Perussuomalaiset Oulun vaalipiiri Kajaani
68 Markku Manninen Perussuomalaiset Keski-Suomen vaalipiiri Hankasalmi
4 Anita Saarinen Muutos 2011 Hämeen vaalipiiri Padasjoki
179 Pekka Hildén Suomen Kommunistinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
83 Sirpa Suikkanen Suomen Kristillisdemokraatit Savo-Karjalan vaalipiiri Kitee
49 Tuulia Ikkelä-Koski Suomen Keskusta Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
123 Jukka Laitinen Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
90 Nicholas Anderson Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
100 Hannu Juntunen Kansallinen Kokoomus Oulun vaalipiiri Kajaani
121 Mikko Korhonen Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
124 Anssi Törmälä Kansallinen Kokoomus Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
104 Timo Repo Itsenäisyyspuolue Savo-Karjalan vaalipiiri Iisalmi
8 Markku Tommila Muutos 2011 Satakunnan vaalipiiri Luvia
395 Mika Vähäkangas Sitoutumattomat Uudenmaan vaalipiiri Hyvinkää
87 Miro Niska Piraattipuolue Pirkanmaan vaalipiiri Valkeakoski
115 Miika Mutanen Kansallinen Kokoomus Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
132 Markku Eilola-Jokivirta Vasemmistoliitto Oulun vaalipiiri Oulu
140 Juhana Nerve Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Ylöjärvi
41 Mira Nieminen Perussuomalaiset Hämeen vaalipiiri Asikkala
90 Jonna Heikkilä Kansallinen Kokoomus Satakunnan vaalipiiri Nakkila
134 Saku Santeri Heinonen Vihreä Liitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Pieksämäki
168 Petri Siuro Vihreä Liitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
81 Juha Manni Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Karstula
90 Eva-Maija Harjunpää Suomen Kristillisdemokraatit Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
242 Samuel Kielosto Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Raasepori
113 Harri Koskela Itsenäisyyspuolue Vaasan vaalipiiri Ilmajoki
230 Keijo Salmi Kommunistinen Työväenpuolue Uudenmaan vaalipiiri Karkkila
161 Jussi Kytömäki Vihreä Liitto Pirkanmaan vaalipiiri Ylöjärvi
298 Harry (Hjallis) Harkimo Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Sipoo
78 Katri Kulmuni Suomen Keskusta Lapin vaalipiiri Tornio
9 Timo Laaninen Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Helsinki
23 Lauri Kattelus Kansallinen Kokoomus Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
85 Miia Nahkuri Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Hämeen vaalipiiri Riihimäki
89 Hanna Era Suomen Kommunistinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
131 Kaisa Korhonen Vasemmistoliitto Savo-Karjalan vaalipiiri Leppävirta
12 Eero Sistonen Suomen Keskusta Kaakkois-Suomen vaalipiiri Rantasalmi
4 Janne Jussila Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Lapin vaalipiiri Kemijärvi
60 Tytti Tuppurainen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Oulun vaalipiiri Oulu
130 Matti Viitala Perussuomalaiset Oulun vaalipiiri Haapajärvi
108 Katja Luojus Kansallinen Kokoomus Pirkanmaan vaalipiiri Ylöjärvi
59 Eeva Rautamäki Vihreä Liitto Hämeen vaalipiiri Lahti
43 Markku Vihanto Suomen Kristillisdemokraatit Oulun vaalipiiri Sotkamo
263 Juha Virtanen Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
96 Outi Ervasti Kansallinen Kokoomus Oulun vaalipiiri Oulu
11 Paula Lehtomäki Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Helsinki
21 Harri Hölttä Vihreä Liitto Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
134 Joona Laaksonen Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
157 Olli-Pekka Wallin Piraattipuolue Oulun vaalipiiri Oulu
214 Christina Mickos Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Lapinjärvi
88 Taru Anttila Kansallinen Kokoomus Satakunnan vaalipiiri Pori
90 Marika Miettinen Piraattipuolue Vaasan vaalipiiri Lapua
107 Eeva Lahtinen Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Kerava
68 Riikka Moilanen Suomen Keskusta Oulun vaalipiiri Oulu
25 Hanna Holma Suomen Keskusta Pirkanmaan vaalipiiri Kangasala
44 Kai Sadinmaa Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
100 Ahmed Hassan Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
99 Leena Kurikka Kansallinen Kokoomus Vaasan vaalipiiri Kurikka
102 Jari Viherlampi Suomen Kristillisdemokraatit Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
130 Sirpa Karjalainen Vasemmistoliitto Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
40 Liisa Mariapori Perussuomalaiset Lapin vaalipiiri Rovaniemi
307 Sanna Lauslahti Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Espoo
23 Juha-Matti Kiviluoma Vasemmistoliitto Vaasan vaalipiiri Teuva
156 Jari Ronkainen Piraattipuolue Oulun vaalipiiri Oulu
129 Helena Särkijärvi Vihreä Liitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Parainen
16 Anni Ahlakorpi Vasemmistoliitto Lapin vaalipiiri Utsjoki
23 Jenni Pitko Vihreä Liitto Oulun vaalipiiri Oulu
136 Kirsti Puurunen Vasemmistoliitto Savo-Karjalan vaalipiiri Iisalmi
140 Johanna Laisaari Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
108 Eero Seppänen Itsenäisyyspuolue Savo-Karjalan vaalipiiri Suomussalmi
173 Juho Lehto Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Karkkila
50 Anne Kalmari Suomen Keskusta Keski-Suomen vaalipiiri Kivijärvi
65 Jukka Rantala Suomen Keskusta Varsinais-Suomen vaalipiiri Raisio
243 Ahto Apajalahti Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
358 Marjut Frantsi-Lankia Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Kirkkonummi
222 Henrik Wickström Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Inkoo
133 Harri Kämäräinen Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Tuusula
187 Kari Uotila Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Espoo
49 Johanna Vainila Suomen Kristillisdemokraatit Satakunnan vaalipiiri Rauma
73 Juha Rehula Suomen Keskusta Hämeen vaalipiiri Hollola
5 Lari Kemiläinen Suomen Kristillisdemokraatit Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
68 Rauno Lintunen Kommunistinen Työväenpuolue Savo-Karjalan vaalipiiri Porvoo
38 Juuso Lahtinen Kansallinen Kokoomus Keski-Suomen vaalipiiri Pihtipudas
17 Riina Lehmussalmi Perussuomalaiset Satakunnan vaalipiiri Jämijärvi
353 Hannu Ikonen Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Loviisa
163 Kirsti Vuolo-Äärilä Suomen Kommunistinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
98 Paul Abbey Vasemmistoliitto Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
106 Päivi Eskola Itsenäisyyspuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
127 Mari Saario Vihreä Liitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Kaarina
27 Petteri Orpo Kansallinen Kokoomus Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
123 Maiju Kytösaho Itsenäisyyspuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Iitti
26 Vilja Lumme Vasemmistoliitto Hämeen vaalipiiri Hämeenlinna
102 Joona Sarisalmi Itsenäisyyspuolue Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
25 Tapio Huhtanen Suomen Keskusta Satakunnan vaalipiiri Pori
71 Suvi Silvala Vasemmistoliitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
61 Kari Tiilikkala Vihreä Liitto Hämeen vaalipiiri Jokioinen
111 Matti Vesa Volanen Vasemmistoliitto Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
64 Pekka Hacklin Kansallinen Kokoomus Lapin vaalipiiri Tornio
138 Matti Semi Vasemmistoliitto Savo-Karjalan vaalipiiri Varkaus
6 Jouko Takkunen Muutos 2011 Satakunnan vaalipiiri Pori
91 Vesa Kiertokari Suomen Kristillisdemokraatit Varsinais-Suomen vaalipiiri Uusikaupunki
69 Kenneth Sundberg Suomen Keskusta Varsinais-Suomen vaalipiiri Aura
102 Milla Kynkäänniemi Kansallinen Kokoomus Oulun vaalipiiri Oulu
174 Oula Lintula Muutos 2011 Pirkanmaan vaalipiiri Akaa
369 Antti Kilpeläinen Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Pornainen
87 Marja-Leena Alho Kansallinen Kokoomus Satakunnan vaalipiiri Rauma
87 Ari Saastamoinen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Pihtipudas
25 Elina Sillanpää Vihreä Liitto Keski-Suomen vaalipiiri Laukaa
73 Katriina (Kati) Juva Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
72 Kirsti Kivinen Suomen Kristillisdemokraatit Savo-Karjalan vaalipiiri Suonenjoki
65 Joni Kalliomäki Vasemmistoliitto Satakunnan vaalipiiri Pori
191 Sami Mäki Itsenäisyyspuolue Helsingin vaalipiiri Sastamala
86 Ville Tavio Perussuomalaiset Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
93 Christina Dahlblom Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
104 Anne Liinamaa Vihreä Liitto Satakunnan vaalipiiri Pori
189 Arja Hirvenoja Sitoutumattomat Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
113 Jouko Miettinen Itsenäisyyspuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
82 Juhani Pilpola Perussuomalaiset Varsinais-Suomen vaalipiiri Lieto
29 Heikki Mustonen Vasemmistoliitto Vaasan vaalipiiri Vaasa
27 Tarja Tapio Vasemmistoliitto Lapin vaalipiiri Tornio
8 Lars-Erik Gästgivars Ruotsalainen kansanpuolue Vaasan vaalipiiri Mustasaari
9 Kimmo Toroska Muutos 2011 Satakunnan vaalipiiri Luvia
119 Elina Järvenpää Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
367 Ann-Mari Kemell Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Espoo
105 Henri Autero Itsenäisyyspuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Vaasa
10 Asmo Maanselkä Suomen Kristillisdemokraatit Keski-Suomen vaalipiiri Helsinki
129 Petri Lappalainen Vihreä Liitto Vaasan vaalipiiri Kokkola
306 Mia Laiho Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Espoo
262 Joona Räsänen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Lohja
241 Jouni Kaskiharju Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Karkkila
198 Thomas Blomqvist Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Raasepori
344 Jukka Pehkonen Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
106 Marja Leena Makkonen Vasemmistoliitto Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
5 Tarmo Turunen Muutos 2011 Hämeen vaalipiiri Loppi
27 Tommi Petteri Tapiainen Vihreä Liitto Keski-Suomen vaalipiiri Jämsä
42 Matti Mustajärvi Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Vaasan vaalipiiri Kaustinen
166 Pia Kopra Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
59 Pasi Kaarrela Kommunistinen Työväenpuolue Satakunnan vaalipiiri Kokemäki
71 Asko Niemelä Suomen Keskusta Hämeen vaalipiiri Loppi
135 Mika Letonsaari Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Mikkeli
118 Juha Hämäläinen Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
37 Rami Lehto Perussuomalaiset Hämeen vaalipiiri Lahti
92 Akseli Erkkilä Itsenäisyyspuolue Lapin vaalipiiri Kittilä
24 Antti Häkkänen Kansallinen Kokoomus Kaakkois-Suomen vaalipiiri Mäntyharju
70 Sini Savolainen Vasemmistoliitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Mikkeli
105 Aki Korpela Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Hyvinkää
68 Petri S. J. Lehtinen Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Kauniainen
76 Vilhelm Junnila Perussuomalaiset Varsinais-Suomen vaalipiiri Naantali
154 Eena Värne Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Raasepori
160 Tarja Puotsaari Suomen Kommunistinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Aura
12 Janne Olsen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Lapin vaalipiiri Tornio
112 Anne Help Kansallinen Kokoomus Savo-Karjalan vaalipiiri Kiuruvesi
95 Helge Aspholm Itsenäisyyspuolue Hämeen vaalipiiri Loppi
160 Antero Kangas Itsenäisyyspuolue Oulun vaalipiiri Oulu
159 Kalle Niskanen Suomen Kommunistinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Kaarina
85 Lilja Tamminen Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
45 Petri Karisma Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
317 Anitta Orpana Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
10 Sippo Kähmi Suomen Kommunistinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Sipoo
235 Pentti Seppänen Suomen Työväenpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
36 Petra Malin Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
72 Saara Lång Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Loviisa
311 Kai Mykkänen Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Espoo
79 Sirpa Paatero Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
22 Urpo Andström Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Vihti
212 Sari Mäkimattila Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Helsinki
60 Suvi Karhu Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Espoo
106 Heikki Suomalainen Kommunistinen Työväenpuolue Lapin vaalipiiri Rovaniemi
59 Juhani Tanski Suomen Työväenpuolue Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
153 Markku Hongisto Suomen Kommunistinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Loimaa
28 Jari Larikka Kansallinen Kokoomus Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
121 Markko Rothström Kansallinen Kokoomus Savo-Karjalan vaalipiiri Varkaus
34 Satu Tietari Suomen Keskusta Satakunnan vaalipiiri Säkylä
28 Mia Haglund Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
173 Antti Tomminen Vihreä Liitto Pirkanmaan vaalipiiri Nokia
15 Hannu Tiusanen Suomen Keskusta Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kangasniemi
36 Harri Kerijoki Perussuomalaiset Hämeen vaalipiiri Heinola
175 Jouni Linden Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Lohja
61 Laura Räty Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
74 Thomas Lindqvist Ruotsalainen kansanpuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Helsinki
36 Sari Vuorela Suomen Keskusta Satakunnan vaalipiiri Siikainen
217 Klemetti Näkkäläjärvi Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Enontekiö
354 Ronnie James Andersson Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Lohja
85 Harri Helminen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
100 Mika Aromaa Piraattipuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Lappeenranta
90 Hannele Rehuttu Piraattipuolue Pirkanmaan vaalipiiri Akaa
21 Jussi Honka Kansallinen Kokoomus Kaakkois-Suomen vaalipiiri Imatra
127 Ezzeddin R Farag Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
140 Kalle Hyötynen Vasemmistoliitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
131 Katja Andrejev Vihreä Liitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Hamina
55 Oona Mustonen Muutos 2011 Kaakkois-Suomen vaalipiiri Rantasalmi
116 Krista Kiuru Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Satakunnan vaalipiiri Pori
14 Tuomas Wilkman Suomen Kristillisdemokraatit Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
11 Jarmo Kyyrö Perussuomalaiset Savo-Karjalan vaalipiiri Vieremä
108 Henna Puhakka Vasemmistoliitto Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
103 Pauli Kiuru Kansallinen Kokoomus Pirkanmaan vaalipiiri Valkeakoski
147 Hannu Lehikoinen Vasemmistoliitto Pirkanmaan vaalipiiri Lempäälä
165 Marko Kivelä Itsenäisyyspuolue Oulun vaalipiiri Kempele
73 Juha Malmi Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
368 Katariina Kemppainen Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Espoo
248 Janne Hukkinen Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
187 Ville Koskinen Itsenäisyyspuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
130 Tapani Karvinen Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Turku
148 Kaisa Vallavuori Vasemmistoliitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Naantali
95 Kari Kähkönen Kansallinen Kokoomus Satakunnan vaalipiiri Kankaanpää
103 Aku Kopakkala Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Espoo
19 Eero Aho Kansallinen Kokoomus Kaakkois-Suomen vaalipiiri Mikkeli
98 Eero Reijonen Suomen Keskusta Savo-Karjalan vaalipiiri Liperi
5 Timo Lappalainen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Lapin vaalipiiri Rovaniemi
122 Ville Niinistö Vihreä Liitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
252 Tino Kinnunen Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Vantaa
53 Pekka Majuri Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
120 Päivi Räsänen Suomen Kristillisdemokraatit Hämeen vaalipiiri Riihimäki
109 Janne Räisänen Vasemmistoliitto Keski-Suomen vaalipiiri Petäjävesi
96 Timo Suntioinen Suomen Kommunistinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
15 Terhi Peltokorpi Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Helsinki
91 Anni Kivistö Suomen Kommunistinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
37 Evelyn Hynynen Suomen Kristillisdemokraatit Oulun vaalipiiri Kajaani
180 Markku Penttilä Muutos 2011 Helsingin vaalipiiri Helsinki
91 Mikko Mäkinen Ruotsalainen kansanpuolue Oulun vaalipiiri Oulu
37 Sari Behm Suomen Kristillisdemokraatit Kaakkois-Suomen vaalipiiri Savonlinna
123 Pirkko Mattila Perussuomalaiset Oulun vaalipiiri Muhos
43 Kyösti Kurvinen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Parainen
139 Teija Tynkkinen Vihreä Liitto Vaasan vaalipiiri Kokkola
2 Cecilia Jansson Sitoutumattomat Ahvenanmaan maakunnan vaalipiiri Hammarland
143 Jaakko Meretniemi Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
3 Hanna Kosonen Suomen Keskusta Kaakkois-Suomen vaalipiiri Savonlinna
193 Niklas Andersson Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Raasepori
17 Kaija Viljakainen Suomen Keskusta Kaakkois-Suomen vaalipiiri Pieksämäki
22 Kaisa Maria Peltonen Vihreä Liitto Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
7 Antti Pakkanen Suomen Keskusta Kaakkois-Suomen vaalipiiri Hamina
113 Leena Kaartinen Suomen Kristillisdemokraatit Hämeen vaalipiiri Lahti
161 Erkki Korhonen Itsenäisyyspuolue Oulun vaalipiiri Oulu
148 Juha Mieto Suomen Keskusta Vaasan vaalipiiri Kurikka
158 Jaakko Impola Itsenäisyyspuolue Oulun vaalipiiri Pyhäjoki
164 Olli-Poika Parviainen Vihreä Liitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
76 Kirsi Mäkilaine Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
137 Antti Saarelainen Vasemmistoliitto Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
36 Eija Kemppi Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Raasepori
95 Ida-Kajsa Yasav Ruotsalainen kansanpuolue Oulun vaalipiiri Oulu
355 Linda Ahonen Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Raasepori
92 Silja Borgarsdóttir Sandelin Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
13 Ari Jalonen Perussuomalaiset Satakunnan vaalipiiri Pori
84 Tapio Hakala Suomen Kommunistinen Puolue Vaasan vaalipiiri Vaasa
89 Kari Hannus Kansallinen Kokoomus Satakunnan vaalipiiri Pori
103 Juho Kautto Vasemmistoliitto Keski-Suomen vaalipiiri Järvenpää
226 Lana Kortie Suomen Työväenpuolue Helsingin vaalipiiri Lappeenranta
171 Juhana Suoniemi Vihreä Liitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
58 Juha Parviainen Suomen Työväenpuolue Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
253 Johanna Sirén-Kaplas Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Hanko
47 Mika Tervakangas Suomen Kristillisdemokraatit Satakunnan vaalipiiri Kankaanpää
86 Kaisa Lepola Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Hämeen vaalipiiri Forssa
316 Carita Orlando Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
301 Atte Kaleva Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Espoo
108 Jari Savolainen Piraattipuolue Hämeen vaalipiiri Kärkölä
205 Mikael Jern Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
56 Petri Neittaanmäki Suomen Keskusta Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
171 Pirkko Kotila Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
124 Jarkko Kivirikko Suomen Kommunistinen Puolue Hämeen vaalipiiri Lahti
47 Maarit Tuomi Perussuomalaiset Hämeen vaalipiiri Lahti
116 Anne Bland Vihreä Liitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Huittinen
115 Teuvo Turunen Itsenäisyyspuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
128 Esa Lehto Itsenäisyyspuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Parikkala
37 Hanna Mithiku Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
40 Matti Luostarinen Perussuomalaiset Hämeen vaalipiiri Forssa
198 Karla Vainio Itsenäisyyspuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
203 Tero Vehviläinen Sitoutumattomat Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
73 Ilpo Haalisto Perussuomalaiset Varsinais-Suomen vaalipiiri Nousiainen
17 Juhani Räsänen Suomen Kristillisdemokraatit Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
329 Kai Haavisto Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
62 Eero Yrjö-Koskinen Vihreä Liitto Hämeen vaalipiiri Riihimäki
118 Esko Säntti Itsenäisyyspuolue Vaasan vaalipiiri Alavus
160 Miisa Karjalainen Vihreä Liitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
373 Jasi Kuokkanen Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
120 Ari Korhonen Perussuomalaiset Oulun vaalipiiri Sotkamo
68 Timo Nummela Itsenäisyyspuolue Pirkanmaan vaalipiiri Nokia
6 Åsa Blomstedt Ruotsalainen kansanpuolue Vaasan vaalipiiri Kristiinankaupunki
124 Sinikka Tyynelä Itsenäisyyspuolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
114 Johannes Koskinen Suomen Kristillisdemokraatit Hämeen vaalipiiri Asikkala
27 Laila Koskela Suomen Keskusta Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
25 Elisa Lientola Vasemmistoliitto Hämeen vaalipiiri Lahti
138 Risto Kalliorinne Vasemmistoliitto Oulun vaalipiiri Oulu
40 Otto Mantere Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Vaasan vaalipiiri Ilmajoki
82 Leena Riittinen Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
259 Raoul Plommer Piraattipuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
61 Pirkko Valtanen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Oulun vaalipiiri Raahe
11 Jan-Henrik Merihonka Suomen Kristillisdemokraatit Keski-Suomen vaalipiiri Jämsä
80 Arto Liikanen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Muurame
95 Marko Heinonen Kansallinen Kokoomus Vaasan vaalipiiri Vaasa
120 Pekka Ravi Kansallinen Kokoomus Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
113 Mirva Heino Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Satakunnan vaalipiiri Pori
123 Teppo Turja Suomen Kristillisdemokraatit Hämeen vaalipiiri Hämeenlinna
162 Sanna Siirtola Suomen Kommunistinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Kaarina
84 Sirkku Hildén Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Hämeen vaalipiiri Lahti
87 Ville Auvinen Suomen Kristillisdemokraatit Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
252 Liisa Sirainen Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Nurmijärvi
8 Laura Kolbe Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Helsinki
56 Matti Parpala Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
63 Heikki Mäkinen Suomen Keskusta Varsinais-Suomen vaalipiiri Oripää
136 Harri Aalto Vasemmistoliitto Pirkanmaan vaalipiiri Pirkkala
116 Jyri Hämäläinen Piraattipuolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
111 Kirsi Parhankangas Kansallinen Kokoomus Pirkanmaan vaalipiiri Hämeenkyrö
133 Ville Nisonen Vihreä Liitto Vaasan vaalipiiri Kurikka
87 Maiju Tapiolinna Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Nurmijärvi
77 Bo Stenbacka Ruotsalainen kansanpuolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Loviisa
58 Teija Muuraiskangas Suomen Kristillisdemokraatit Vaasan vaalipiiri Kokkola
217 Remo Ronkainen Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Turku
38 Tuula Hällfors-Laaksonen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Loimaa
69 Eevakaisa Lehtosalo-Lönnberg Suomen Keskusta Hämeen vaalipiiri Sysmä
99 Ira Grandén Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
250 Petri Rautiainen Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Lohja
197 Riikka Söyring Itsenäisyyspuolue Helsingin vaalipiiri Heinävesi
23 Jyrki Hyttinen Kansallinen Kokoomus Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
151 Johanna Paloranta Suomen Keskusta Vaasan vaalipiiri Kokkola
112 Tapani Ihalainen Suomen Kristillisdemokraatit Hämeen vaalipiiri Hollola
105 Paula Risikko Kansallinen Kokoomus Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
23 Ilpo Jorasmaa Vihreä Liitto Savo-Karjalan vaalipiiri Rääkkylä
271 Jussi Kukkola Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Hyvinkää
99 Matti Helin Kansallinen Kokoomus Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
12 Petri Huru Perussuomalaiset Satakunnan vaalipiiri Pori
183 Sami Ronkola Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
228 Heikki Männikkö Suomen Työväenpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
110 Pekka Lundgren Suomen Kommunistinen Puolue Satakunnan vaalipiiri Pori
88 Juha Oksanen Piraattipuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
48 Jutta Urpilainen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Vaasan vaalipiiri Kokkola
141 Sari Niemi Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Turku
127 Anne Snellman Perussuomalaiset Oulun vaalipiiri Oulu
152 Samu Voutilainen Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Kerava
227 Otto Meriläinen Kommunistinen Työväenpuolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
39 Binar Mustafa Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
145 Marja Ruokonen Vasemmistoliitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Salo
246 Kristina Ljungqvist Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Sipoo
84 Milka Taivassalo Suomen Kristillisdemokraatit Savo-Karjalan vaalipiiri Nurmijärvi
139 Hannu Mäkäräinen Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Inkoo
107 Nea Lehmussaari Kansallinen Kokoomus Pirkanmaan vaalipiiri Nokia
138 Juha Tuomikoski Vihreä Liitto Vaasan vaalipiiri Vaasa
75 Susanna Huovinen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
49 Arja Karhuvaara Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
164 Helena Kantola Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
5 Anna-Kajsa Blomqvist Ruotsalainen kansanpuolue Vaasan vaalipiiri Kristiinankaupunki
202 Janika Cacho Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Helsinki
86 Simo Rundgren Suomen Keskusta Lapin vaalipiiri Kolari
18 Juuso Seppälä Kansallinen Kokoomus Hämeen vaalipiiri Heinola
73 Jari Nykänen Kansallinen Kokoomus Lapin vaalipiiri Rovaniemi
102 Ville Ojala Kansallinen Kokoomus Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
62 Marianne Maksniemi Suomen Kommunistinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
80 Jarmo Pippola Suomen Kristillisdemokraatit Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
10 Riitta Kuismanen Suomen Kristillisdemokraatit Pirkanmaan vaalipiiri Pirkkala
61 Jukka Davidsson Itsenäisyyspuolue Pirkanmaan vaalipiiri Pälkäne
152 Hermanni Kinnunen Piraattipuolue Oulun vaalipiiri Oulu
3 Veli-Matti Antila Suomen Kristillisdemokraatit Pirkanmaan vaalipiiri Ylöjärvi
156 Kaija Kiessling Suomen Kommunistinen Puolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
175 Antti Moisander Muutos 2011 Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
76 Petteri Evilampi Itsenäisyyspuolue Satakunnan vaalipiiri Pori
72 Anna-Liisa Lämsä Kansallinen Kokoomus Lapin vaalipiiri Oulu
79 Piritta Poikonen Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Lohja
135 Harri Vuorenpää Perussuomalaiset Pirkanmaan vaalipiiri Pirkkala
75 Arto Kukkonen Suomen Kristillisdemokraatit Savo-Karjalan vaalipiiri Pielavesi
29 Ville Valkonen Kansallinen Kokoomus Varsinais-Suomen vaalipiiri Paimio
127 Kari Hartikainen Vasemmistoliitto Savo-Karjalan vaalipiiri Juankoski
23 Harri Bollström Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Espoo
6 Juha Kaartinen Piraattipuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
20 Sari Tanus Suomen Kristillisdemokraatit Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
102 Max Janzon Ruotsalainen kansanpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
122 Juha Liukkonen Perussuomalaiset Oulun vaalipiiri Ylivieska
42 Heikki Patomäki Vasemmistoliitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
76 Martti Talja Suomen Keskusta Hämeen vaalipiiri Lahti
46 Pasi Kivelä Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Vesilahti
189 Ilkka Luoma Itsenäisyyspuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
124 Petteri Lappi Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
188 Raimo Flink Sitoutumattomat Pirkanmaan vaalipiiri Pirkkala
71 Pia Salmi Itsenäisyyspuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
67 Ben Zyskowicz Kansallinen Kokoomus Helsingin vaalipiiri Helsinki
34 Sirke Wikström Vasemmistoliitto Hämeen vaalipiiri Forssa
85 Kimmo Tarke Perussuomalaiset Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
40 Ina Kuula Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Nurmijärvi
179 Daniel Nyman Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Raasepori
236 Pekka Tiainen Suomen Työväenpuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
88 Pauli Vahtera Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
113 Ayman Al Amir Suomen Kommunistinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
31 Mikko Merikivi Muutos 2011 Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
153 Pasi Vähämartti Piraattipuolue Uudenmaan vaalipiiri Lahti
337 Markus Runtti Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Vihti
204 Elie el-Khouri Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Helsinki
144 Welat Nehri Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
100 Johanna Karimäki Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Espoo
49 Ella Kiljunen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Oulun vaalipiiri Kajaani
146 Sara Paavolainen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
119 Satu Vihavainen Perussuomalaiset Kaakkois-Suomen vaalipiiri Rantasalmi
18 Mika Setälä Suomen Kristillisdemokraatit Pirkanmaan vaalipiiri Akaa
58 Tomi Taka-Eilola Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Oulun vaalipiiri Liminka
50 Teppo Heiskanen Vihreä Liitto Hämeen vaalipiiri Hämeenlinna
109 Juhani Honkonen Itsenäisyyspuolue Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
23 Markku Vuorinen Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Helsinki
121 Henna Kupsala Perussuomalaiset Oulun vaalipiiri Siikajoki
200 Terttu Savola Köyhien Asialla Helsingin vaalipiiri Espoo
106 Petri Montonen Itsenäisyyspuolue Savo-Karjalan vaalipiiri Outokumpu
89 Esa Ollitervo Piraattipuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
108 Ilpo Heltimoinen Perussuomalaiset Kaakkois-Suomen vaalipiiri Lappeenranta
331 Juho Lyytikäinen Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
199 Risto Rantanen Sitoutumattomat Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
92 Seppo Kääriäinen Suomen Keskusta Savo-Karjalan vaalipiiri Iisalmi
87 Sari Melkko Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kouvola
35 Juha Kaunismaa Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Hanko
89 Teppo Järnstedt Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
150 Karita Toijonen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
52 Patrik Hellström Suomen Kristillisdemokraatit Vaasan vaalipiiri Pietarsaari
118 Susanna Rahkonen Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Espoo
64 Teemu Lahtinen Perussuomalaiset Uudenmaan vaalipiiri Espoo
41 Hanna Mäntylä Perussuomalaiset Lapin vaalipiiri Tornio
39 Jouko Lampela Perussuomalaiset Lapin vaalipiiri Rovaniemi
130 Annika Aalto-Partanen Vihreä Liitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Kotka
93 Mari Kaunistola Kansallinen Kokoomus Satakunnan vaalipiiri Pori
196 Filip Björklöf Ruotsalainen kansanpuolue Uudenmaan vaalipiiri Raasepori
59 Tanja Tiainen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Oulun vaalipiiri Oulu
55 Päivi Alajas Suomen Kommunistinen Puolue Lapin vaalipiiri Kemi
60 Viktoria Kulmala Suomen Keskusta Varsinais-Suomen vaalipiiri Kustavi
177 Aarni Moisala Vasemmistoliitto Uudenmaan vaalipiiri Raasepori
158 Rene Hursti Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
35 Kari Ilkkala Perussuomalaiset Hämeen vaalipiiri Hämeenlinna
139 Sade Kondelin Vasemmistoliitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
46 Ahti Weijo Kansallinen Kokoomus Keski-Suomen vaalipiiri Luhanka
255 Teppo Säkkinen Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
261 Kimmo Kiljunen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
171 Mari Rantanen Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
3 Arto Hölttä Suomen Kristillisdemokraatit Keski-Suomen vaalipiiri Joutsa
3 Anna Bertills Ruotsalainen kansanpuolue Vaasan vaalipiiri Vaasa
113 Heli Hjälm Kansallinen Kokoomus Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
287 Tommi Läntinen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Espoo
38 Susanna Koivula Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Mäntsälä
34 Mikko Kukkonen Piraattipuolue Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
41 Kitti Kumpulainen Suomen Kristillisdemokraatit Satakunnan vaalipiiri Luvia
2 Juha Haapaniemi Muutos 2011 Satakunnan vaalipiiri Harjavalta
72 Kike Ritva Elomaa Perussuomalaiset Varsinais-Suomen vaalipiiri Masku
54 Pertti Lehtomäki Suomen Keskusta Keski-Suomen vaalipiiri Multia
138 Ville Jalovaara Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
139 Anniina Kontiokorpi Vihreä Liitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Parikkala
99 Timo Juurikkala Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
72 Mari Holopainen Vihreä Liitto Helsingin vaalipiiri Helsinki
92 Joni Räsänen Piraattipuolue Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
85 Reino Kolmonen Suomen Kommunistinen Puolue Vaasan vaalipiiri Vaasa
55 Lala Zakarian Suomen Kristillisdemokraatit Uudenmaan vaalipiiri Espoo
111 Joakim (Jocke) Lybeck Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Porvoo
45 Harri Tauriainen Perussuomalaiset Lapin vaalipiiri Kemi
295 Jan Edelmann Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
17 Pekka Puska Suomen Keskusta Helsingin vaalipiiri Helsinki
184 Jari Hämäläinen Itsenäisyyspuolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
37 Martin Ylikännö Suomen Keskusta Satakunnan vaalipiiri Huittinen
69 Eero Paananen Perussuomalaiset Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
124 Elina Rantanen Vihreä Liitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
33 Veera Willman Vihreä Liitto Savo-Karjalan vaalipiiri Kuopio
12 Johan Mångård Suomen Kommunistinen Puolue Uudenmaan vaalipiiri Raasepori
226 Arvo Juutilainen-Kelaranta Kommunistinen Työväenpuolue Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
208 Petteri Hiienkoski Suomen Kristillisdemokraatit Helsingin vaalipiiri Helsinki
93 Markus Drake Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Bryssel, Belgia
2 Seija Hiltunen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Lapin vaalipiiri Rovaniemi
106 Petri Salo Kansallinen Kokoomus Vaasan vaalipiiri Kauhava
23 Teuvo Hakanen Suomen Keskusta Pirkanmaan vaalipiiri Ylöjärvi
88 Jasmine Saloranta Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
36 Pauliina Holm Kansallinen Kokoomus Keski-Suomen vaalipiiri Jyväskylä
7 Julia Birney Sitoutumattomat Ahvenanmaan maakunnan vaalipiiri Maarianhamina
107 Kaarlo Nurmikumpu Kommunistinen Työväenpuolue Lapin vaalipiiri Kemijärvi
89 Pasi Karjalainen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Hämeen vaalipiiri Nastola
34 Oili Harjula Muutos 2011 Lapin vaalipiiri Kemijärvi
68 Aleksi Hernesniemi Perussuomalaiset Vaasan vaalipiiri Kannus
5 Ari Kaunisaho Perussuomalaiset Savo-Karjalan vaalipiiri Keitele
204 Anita Viljanmaa Sitoutumattomat Pirkanmaan vaalipiiri Ruovesi
257 Markus Vuoristo Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Helsinki
34 Aimo Remes Muutos 2011 Oulun vaalipiiri Kärsämäki
156 Valentina Ahlavuo Perussuomalaiset Helsingin vaalipiiri Helsinki
6 Jari Leppä Suomen Keskusta Kaakkois-Suomen vaalipiiri Pertunmaa
91 Roland Berg Itsenäisyyspuolue Lapin vaalipiiri Keminmaa
98 Mika Ranta Itsenäisyyspuolue Lapin vaalipiiri Kemi
70 Matias Ojalehto Suomen Keskusta Oulun vaalipiiri Oulu
79 Jarmo Vuolteenaho Suomen Keskusta Oulun vaalipiiri Nivala
135 Rauno Pikkarainen Vasemmistoliitto Savo-Karjalan vaalipiiri Kiuruvesi
47 Hanna Laine Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Kangasala
19 Minna Arve Kansallinen Kokoomus Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
30 Taru Kankkonen Suomen Keskusta Satakunnan vaalipiiri Pori
40 Jussi-Pekka Ahonen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Pirkanmaan vaalipiiri Ylöjärvi
154 Sinikka Torkkola Vasemmistoliitto Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
165 Heli Piirainen Vihreä Liitto Pirkanmaan vaalipiiri Akaa
81 Mikko Lundén Perussuomalaiset Varsinais-Suomen vaalipiiri Salo
145 Matti Niemi Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Helsingin vaalipiiri Helsinki
138 Kimmo Klemola Vihreä Liitto Kaakkois-Suomen vaalipiiri Lappeenranta
51 Timo Suhonen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Varkaus
293 Jukka Ahlgren Kansallinen Kokoomus Uudenmaan vaalipiiri Tuusula
119 Terttu Vapalahti Itsenäisyyspuolue Vaasan vaalipiiri Seinäjoki
45 Petri Partanen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Vaasan vaalipiiri Kokkola
109 Hanna Saari Kansallinen Kokoomus Oulun vaalipiiri Kalajoki
18 Jarmo Huhtala Vasemmistoliitto Lapin vaalipiiri Rovaniemi
240 Marjukka Kaakkola Muutos 2011 Uudenmaan vaalipiiri Lohja
120 Lassi Kaleva Perussuomalaiset Pirkanmaan vaalipiiri Tampere
84 Anni Miettunen Suomen Keskusta Lapin vaalipiiri Kemi
134 Li Andersson Vasemmistoliitto Varsinais-Suomen vaalipiiri Turku
49 Armi Rautavuori Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Savo-Karjalan vaalipiiri Joensuu
48 Päivi Iivonen Suomen Sosialidemokraattinen Puolue Oulun vaalipiiri Raahe
115 Reijo Paunonen Perussuomalaiset Kaakkois-Suomen vaalipiiri Juva
48 Eeva-Maria Tuominen Perussuomalaiset Hämeen vaalipiiri Janakkala
335 Pasi Ronkainen Itsenäisyyspuolue Uudenmaan vaalipiiri Kirkkonummi
92 Tatu Chanth Vihreä Liitto Uudenmaan vaalipiiri Porvoo
384 Mariitta Savolainen Suomen Keskusta Uudenmaan vaalipiiri Vantaa
83 Tuulikki Tukiainen Itsenäisyyspuolue Satakunnan vaalipiiri Rauma
83 Simo Rajamäki Perussuomalaiset Varsinais-Suomen vaalipiiri